کشیدن پوست صورت

کشیدن پوست صورت :هر فردی دوست دارد چندین سال از سن واقعی خود جوان تر نشان داده شود و این جوان بودن مخصوصا در خانم ها تا حد زیادی به جوانی و زیبایی پوست صورتشان وابستگی خواهد داشت ، وقتی انسان به دوره میانسالی پا می گذارد اولین نشانه های پیری در پوست صورت وی نمایان می گردد و پوست دچار شل شدگی و چین و چروک می گردد

کشیدن پوست صورت

 افرادی که به زیبایی خود اهمیت فراوانی می دهند به دنبال روشی برای رفع این مشکلات به وجود آمده می باشند یکی از روشهای رفع این مشکلات جراحی پوست و کشیدن آن جهت جوانسازی می باشدجراحی پوست و کشیدن آن صورت را ۵ تا ۱۰ سال جوان تر نشان می دهد و معمولا این نوع جراحی ها در افراد بالای ۴۰ سال به دلیل شدت افتادگی پوست و وجود چین و چروک فراوان انجام می گیرد.

انواع کشیدن پوست صورت (لیفت صورت ) :

کشیدن پوست صورت بر حسب مورد از فردی به فرد دیگر متفاوت است و به طور کلی به یکی از روشهای زیر انجام می گیرد.

۱-لیفت مختصر صورت (mini-face lift) :

این حالت برای کسانی مناسب است که دچار افتادگی کمی در ناحیه پایین صورت به همراه پوست شل در ناحیه پایین صورت هستند. این روش کم تهاجمی بوده و جراح بوسیله برش کوتاهی که در جلو و پشت گوش داده می شود، بافتهای شل را محکم کرده و پوست های اضافه این قسمت را کم می کند. از مزیت های این روش این است که علائم خفیف پیری صورت با روشی کوچکتر برطرف شده و نیاز به لیفت کامل صورت تا مدتها به تعویق خواهد افتاد.

بر حسب تصمیمی که پزشک با بیمار در حین مشاوره می گیرند، این کار می تواند با بی حسی موضعی، با خواب و یا با بی هوشی انجام شود. نتیجه روش جراحی در همه موارد به یک میزان خواهد بود و انتخاب هر کدام از اینها به راحتی بیمار وابسته خواهد بود.

کشیدن پوست صورت

۲-لیفت استاندارد صورت:

در این روش، با وجودی که ناحیه مورد جراحی گسترده تر از لیفت مختصر است، ولی نتایج آن نیز بسیار چشمگیرتر و رضایت‏ بخش ‏تر خواهد بود. برش پوستی در این روش وسیع تر است، مدت بهبودی بیمار نیز اندکی بیشتر خواهد بود. در این روش نیز جراح برشها را در بین چینها و یا محل رویش موها مخفی می کند و برای بهبود نتیجه آن، لیفت گردن نیز به طور همزمان انجام می گیرد.

انجام این کار با بیهوشی کامل و یا خواب عمیق امکان پذیر است. روش خواب عمیق بویژه در افرادی که از بیهوشی می ترسند و یا به دلیل مشکلات و بیماریهای قبلی، امکان بی هوشی برای آنها وجود ندارد، بسیار مفید و ایمن می باشد.

نحوه عمل جراحی  کشیدن پوست صورت (لیفتینگ صورت)

کشیدن پوست صورت

این عمل در بیمارستان یا کلینیک‌های کوچک و یا در مطب انجام می‌شود و از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی همراه با تزریق داروهای آرامبخش داخل وریدی استفاده می‌شود.

اکثر برش‌ها، در داخل خط مو قرار می‌گیرد. از طریق برش جراحی، ‌قسمت‌های اضافی و چروکیده پوست را از محل رویش سست می‌کنند و سپس آن را از محل گوش عقب می‌کشند، برش معمولاً در محدوده گوش ایجاد می‌شود، یعنی در جلوی گوش برش به سمت پایین آمده و لاله گوش را دور می‌زند و تا کناره خط مو در پشت گوش می‌رود، ممکن است برش کوچک و ناآشکاری نیز در زیر چانه ایجاد شود.

پس از عمل می‌توان به راحتی جای برش را با موها یا آرایش پوشاند، حتی ممکن است در مواردی که موی فرد کوتاه باشد، بیمار بخواهد که جراحی کمی به تأخیر بیفتد تا موها به اندازه کافی بلند شده و بتواند خط برش را تا زمان التیام مخفی سازد.

آیا کشیدن پوست صورت (لیفت صورت ) برای شما مناسب است

در روند پیری، تمامی بخش های صورت دچار تغییر و تحول می شوند. بیشترین تغییر ناشی از پیری صورت در پوست ایجاد می شود. که به صورت کاهش خاصیت الاستیکی، تغییر در رنگدانه های پوست و شلی بیش از حد پوست خود را نشان می دهد. همزمان با پوست، بافت های عمقی صورت نیز تغییر می کنند، در اغلب افراد آتروفی و تحلیل رفتن چربی صورت ایجاد می شود که باعت ایجاد گودیهایی در صورت می شود، این گودیها در نواحی شقیقه، ناودان اشکی، گونه و اطراف چانه، قبل از قسمت های دیگر صورت نمایان می شود.

شلی و کاهش قوام در بافت نرم صورت باعث آویزان شدن بافتها میشود. مثلا به دلیل آویزان شدن چربی و پوست نواحی گونه، بافتهای شل و آویزان به سمت پایین و داخل حرکت کرده و در اطراف دهان تجمع پیدا می کنند و باعث عمیق شدن خط خنده می شود. همین اتفاق در مورد بخش های دیگر مانند پلکها، ابروها گردن و… می افتد.

کشیدن پوست صورت

لیفت و بالا کشیدن پوست پیشانی

لیفت پیشانی یک عمل جراحی است که برای درمان افتادگی پوست پیشانی، بالابردن ابرو ، و پلک بالا استفاده می شود. این روش درمانی همچنین می تواند باعث بهبود وضعیت چین و چروک های پیشانی و خطوط ایجاد شده بین چشم ها شود.

کشیدن پوست پیشانی می تواند پوست اضافی را حذف کرده یا در عضلات پیشانی تغییر ایجاد کند و به این ترتیب علائم افزایش سن به خاطر افتادگی ابروها، پف کردن پلک بالا، تشکیل خطوط پیشانی، و خطوط اخم را بر طرف کند.هم چنین برای برطرف کردن چین و چروک های گردن می توان از لیفت گردن استفاده کنیم.

روش کشیدن پوست پیشانی انجام می شود

کشیدن پوست بیشانی

لیفت پیشانی با لیفت ابرو متفاوت است از آنجا که کل پیشانی به بالا کشیده می شود و فقط ابرو ها کشیده نمی شوند. دو متد متفاوت برای انجام لیف پیشانی استفاده می شود. اینکه چه متد جراحی بیشتر برای شما مناسب است توسط شما و جراحتان در جلسه ی اول مشاوره ارزیابی می شود. در ادامه لیست مزایا و معایب هر دو متد آورده شده است:

۱-روش اول کشیدن پوست پیشانی

در این روش جراح یک برش طولانی در راستای خط مو انجام می دهد، در بعضی موارد کمی بالاتر از خط مو. بعد از آن جراح پوست پیشانی را از برش تا ابرو باز می کند. ممکن است لازم باشد جراح قسمتی از ماهیچه ی پیشانی را شکاف دهد.

متعاقبا پوست پیشانی به سمت برش کشیده و سفت می شود. پوست اضافه نیزبرداشته می شود. در بعضی موارد پوست اضافی از بالای پلک برداشته می شود(جراحی پلک). سپس برای مدت چند روز پانسمان می شود. پرستار شما را از مدت دقیق پانسمان مطلع می سازد.

این جراحی به وسیله بیهوشی عمومی و یا یک بیهوشی عمومی سبک بوسیله آرام بخش انجام می شود. اما برای کسانی که نگران بیهوش شودن هستند می توان از بی حسی موضعی و آرام بخش استفاده کرد.

کشیدن پوست پیشانی

۲-روش دوم لیفت پیشانی _کشیدن پوست پیشانی )

در متد دوم چندین برش کوچک در خط مو ایجاد می شود و کشش پیشانی به صورت جراحی سوراخ کلید انجام می شود. تکنیک استفاده شده در لاپاراسکوپی زخم های قابل دیدن کمتری را به جا می گذارد زیرا آن ها روی پوست سر هستند نه رودر راستای خط مو. این روش برای کسانی که موهای نازک تری دارند بسیار سودمند است.

علاوه بر محل و طول برش ها، این روش خیلی با متد قبلی متفاوت نیست. این متد اغلب برای مردانی که رشد موی ضعیف تری دارند استفاده می شود چرا که زخم های کوچک تر و محتاطانه تری ایجاد می کند.البته درروش اول با ایجاد برش در راستای کل خط مو دید بهتری در طول جراحی را تضمین می کند و تاثیر آن طولانی مدت تر از جراحی لاپاراسکوپیک است. این روش می تواند زیر بی هوشی سبک و یا بیهوشی کلی انجام شود و در بعضی مواقع با یک آرام بخش و بی هوشی موضعی انجلم می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.