لاغری با بوتاکس معده

بوتاکس معده روشی نوین و مبتکرانه در کاهش وزن است که از شیوه آندوسکوپی برای انجام آن استفاده می‌شود. در این روش بوتولینوم، به عضلات معده تزریق می‌شود. این فرآیند باعث کاهش فعالیت عضلات معده و افزایش زمان تخلیه غذا از آن می‌شود. در نتیجه فرد احساس سیری زودهنگام می‌کند، سطح گرسنگی کاهش یافته و در طول زمان، کاهش وزن به‌تدریج و حساب شده رخ می‌دهد. بوتاکس معده یک راه‌حل نوین برای کسانی است که به دنبال کاهش وزن و کنترل گرسنگی هستند. در مطالعه این مطلب با ما همراه شوید تا بیشتر در مورد این روش و پیامدهای آن گفتگو کنیم.

روش تزریق بوتاکس معده

بوتاکس معده یکی از جدید ترین روش های کاهش وزن است که با استفاده از اندوسکوپی انجام می شود، ابتدا معده از نظر وجود ضایعاتی از جمله: پولیپ، زخم یا التهاب بررسی می شود. این روش بدون بیهوشی و بدون جراحی انجام می شود و افراد برای تزریق بوتاکس معده توسط متخصص بیهوشی به خواب مصنوعی رفته و پزشک از طریق لوله آندوسکوپی، دارو بوتولونیم (بوتاکس) را از مری وارد معده و به ۳۰ تا ۴۰ نقطه از معده که از قبل تعیین شده تزریق  می‌کند، دارو بوتولونیم به مدت ۴ الی ۶ ماه (بستگی به متابولیسم بدن شما دارد) ماهیچه های دیواره معده را بی‌حرکت کرده و از انقباض آنها جلوگیری می کند. فرایند تزریق بوتاکس به معده حدودا ۲۰ دقیقه زمان می برد. بوتاکس معده با شل شدن عضلات معده  باعث سیری زود رس می شود و با عدم ترشح هورمون گرلین یا همان هورمون گرسنگی فرد احساس سیری داشته تا نیازی به خوردن غذا نداشته باشد.

تزریق بوتاکس معده

بوتاکس معده مناسب چه افرادی است؟

انجام بوتاکس معده محدودیتی بین افراد نداشته و منع خاصی برای انجام ندارد، اما اگر فرد بیماره های زمینه ای مانند: بیماری های قلبی، تیروئید و حتی مشکلات ریوی داشته باشد قبل از انجام بوتاکس معده با پزشک متخصص مربوطه مشورت گرفته می شود و پس از آن اقدام به بوتاکس معده خواهد شد. به طور کلی افرادی که علاقه به انجام بوتاکس معده دارند باید در نظر داشته باشند که شاخص توده بدنی یا همان BMI آنها بای حتما زیر ۳۵ تا ۴۰ باشد تا بتوانند از این روش برای لاغری استفاده کنند. دراین بخش ما ابزاری رایگان برای شما فراهم کرده ایم که BMI بدن خود را با وارد کردن قد، وزن و جنسیت خود مشاهده کنید.

بوتاکس معده مناسب افرادی است که BMI زیر ۴۰ داشته باشند

محاسبه BMI

بوتاکس معده برای افرادی انجام میشه که BMI زیر ۴۰ دارند. برای محاسبه BMI خود روی دکمه زیر کلیک کنید.

مزایای تزریق بوتاکس معده

از آنجایی که تزریق بوتاکس معده یک روش ساده و بدون دوران نقاهت برای افراد است میتوان گفت که این روش نسبت به سایر روش ها مثل: لیپوماتیک، پیکر تراشی و حتی اسلیو معده روشی ساده و بدون دردسری است، مهمترین مزیت بوتاکس معده کاهش اشتهای شما و سیری زودرس هنگام غذا خوردن اشاره کرد، افراد تقریبا یک یا دو ساعت پس از انجام بوتاکس معده می تواند به کارهای روزه مره خود رسیدگی کرده و بدون مشکل و دوره ی نقاهت طولانی مدت، بدون درد و خونریزی به زندگی عادی خود برگردند، همچنین بوتاکس معده اگر توسط پزشک متبحر تزریق شود و همچنین از برند خوب و معتبر استفاده شود، عوارض جانبی مهمی برای افرداد نخواهد داشت. یکی از مهمترین ویژگی های بوتاکس معده عملکرد بهتر معده است که با تاثیر بوتاکس بر عضلات معده، عملکرد طبیعی معده بهبود می‌یابد.

دکتر حمیدرضا وفائی

چه افرادی نمی توانند بوتاکس معده تزریق کنند؟

بوتاکس معده نیز هماهنند تمامی روش های کاهش وزن مناسب تمام افراد نبوده و باید قبل از انجام بوتاکس معده تمام بیماری های زمینه ای، سن، شاخص توده بدنی BMI و … را بیمار با پزشک در میان گذاشته تا پزشک با در نظر گرفتن شرایط بدنی افراد اقدام به بوتاکس معده کند، در این بخش به صورت خلاصه توضیح خواهیم داد که چه افرادی نمیتوانند از بوتاکس معده برای کاهش وزن استفاده کنند.

 

 • افرادی که سن آنها بالای ۶۰ سال و یا کمتر از ۱۸ سال باشد.
 • افرادی که شاخص توده بندی BMI آنها بالای ۴۰ باشد.
 • افرادی که بیماری‌های عضلانی مزمن مانند میاستنیا یا سندرم لامبرتایتون دارند.
 • افرادی که داروهای خاص مانند داروهای ضد انعقاد خون، ضد انعقاد و .. استفاده میکنند
 • افرادی که مشکلات سلامتی جدی مانند اختلالات قلبی، عوارض جلوگیری از خونرسانی به مغز یا دیگر مشکلات جدی دارند

مشاوره آنلاین رایگان

اگر میخواهید برای انجام بوتاکس معده اقدام کنید و نمی‌دانید از کجا و چگونه شروع کنید، سوالات زیادی دارید و پاسخی برای آنها در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی پیدا نمی‌کنید، خیلی ساده می‌توانید با مطب دکتر  حمیدرضا وفائی تماس بگیرید و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید.

ماندگاری بوتاکس معده چقدراست؟

ماندگاری بوتاکس معده تقریبا ۴ تا ۶ ماه است که در هر فرد با توجه به متابولیسم بدنشان این زمان متفاوت خواهد بود. اما به طور کل با توجه به مشاهداتی که بر روی افراد و یا بیماران دکتر وفائی برای بوتاکس معده داشته ایم میتوان میانگین مدت زمان ماندگاری بوتاکس معده را کاملا منوط به فعالیت افراد و تغذیه آنها دانست، در بیشتر افرادی که بوتاکس معده توسط دکتر وفائی برای آنها تزریق شده ماندگاری ۵ تا ۶ ماه را مشاهده کرده ایم.

ماندگاری بوتاکس معده از زبان دکتر وفائی

آیا بوتاکس معده برگشت دارد؟

این موضوع کاملا به خود شما بستگی دارد که بعد از انجام بوتاکس معده چه سبک زندگی و تغذیه ای برای خود در نظر خواهید گرفت، ماندگاری بوتاکس معده با توجه به بدن افراد ۴ تا ۶ ماه است و پس از ۶ ماه اثر آن از بین می رود، علاوه بر اینکه شما می‌توانید بوتاکس معده را تمدید کنید، همچنین میتوانید با رعایت رژیم غذایی، و انجام ورزش های روزانه و انتخاب سبک زندگی سالم برگشت وزن بعد از بوتاکس معده نداشته باشید، اما با عدم رعایت موارد بالا امکان برگشت وزن وجود دارد.

تاثیر بوتاکس معده به رعایت رژیم غذایی، تحرک و متابولیسم بدن شما بعد از ۶ ماه بستگی دارد

آیا دهان بعد از بوتاکس معده بو میگیرد؟

یکی از باور های غلطی که در مورد بوتاکس معده وجود دارد اثرات گوارشی مثل ایجاد بوی بد دهان یا یبوست است، بوتاکس دقیقا فقط روی عضلات معده اثر کرده و هیچگونه اثری بر روی روده ها نداشته که باعث ایجاد یبوست شود، به هیچ عنوان باعث باقی مانده غذا در معده نمی شود و همچنین هرگز باعث ایجاد بوی بد دهان نمیشود، بوتاکس معده حرکت معده را کند نخواهد کرد.

بوتاکس معده
بوی بد دهان

مقایسه روش لاغری با تزریق بوتاکس معده و بالون معده

نوع روش لاغری شیوه انجام روش لاغری کاندیدای مناسب حداقل و حداکثر میزان کاهش وزن حداقل و حداکثر مدت زمان ماندگاری
تزریق بوتاکس معده آندوسکوپی میزان BMI کمتر از ۴۰ ۱۰ تا ۱۵ درصد ۳ تا ۶ ماه
بالون معده آندوسکوپی میزان BMI کمتر از ۴۰ ۱۰ تا ۱۵ درصد ۶ تا ۱۲ ماه

فیلم رضایت مشتری

عوارض بوتاکس معده چیست؟

داروی مصرفی برای بوتاکس معده همان بوتاکسی است که سالها در صورت و سایر نواحی بدن استفاده می‌شود و عارضه جانبی ماندگاری پس از تزریق بوتاکس به معده دیده نشده، اما دو بینی چشم، ضعف و بیحالی، تنگی نفس خفیف در برخی از افراد به صورت گذرا دیده شده است، استفاده از بوتاکس نا مناسب و تجویز دوز بیش از حد می تواند باعث ایجاد مصمومیت دارویی شود. عوارضی همانند تهوع، استفراغ و یبوست جزو عوارض بوتاکس نمی باشد.

هزینه بوتاکس معده چقدر است؟

هزینه بوتاکس معده با توجه به سن، و شاخص توده بندی افراد متفاوت است و برای اطلاع از قیمت دقیق هزیه بوتاکس معده می توانید با شماره تماس: ۰۹۱۰۹۵۰۵۴۴۷ تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان بگیرید و در صورت نیاز به مطب دکتر مراجعه کرده تا دکتر با بررسی دقیق وضعیت بدن شما مبلغ نهایی بوتاکس معده را به شما اعلام کنند.

مراقبت های پس از بوتاکس معده

بوتاکس معده علی رغم سایر روش های کاهش وزن نیازی به مراقبت های خاصی نداشته و فرد یک ساعت پس از انجام آن می تواند فعالیت های روزمره خود را انجام دهد، اما چند نکته مهم وجود دارد با رعایت آنها شما پس از بوتاکس معده کاهش وزن بیشتری خواهید داشت که در این بخش به آنها اشاره ای کوتاه خواهیم داشت.

انتخاب یک رژیم غذایی سالم، حذف فست فود و غذاهای آماده و رستورانی، حذف قند و شکر، نوشابه، شیرینی ها و خامه های قنادی، انجام ورزش های هوازی، نخوردن نوشیدنی های داغ ( که باعث از بین رفتن سریع تر بوتاکس می شود) توصیه هایی است که دکتر حمیدرضا وفائی برای شما عزیزان دارد.

۲ ساعت بعد از انجام بوتاکس معده میتوانید به کارهای روزانه خود رسیدگی کنید

سوالات متداول بوتاکس معده

بوتاکس معده آیا منجر به کاهش وزن محسوس میشه و یا سایز بیشتر تغییر میکنه و معمولا برای چه اضافه وزنی پیشنهاد میکنید؟

مناسب برای افراد با شاخص توده بدنی زیر ۳۵ هست، مناسب افرادی که ورزش میکنند و استپ وزنی دارند که حدود ۶ ماه اثر دارد و حداثل ۷ تا ۱۰ کیلو کاهش وزن و حتی تا ۲۰ کیلو هم کاهش وزن دیده شده.

بوتاکس تا ۶ ماه ماندگاری داره آیا دوباره وزن بر میگرده؟

کاملا بستگی به رعایت رژیم غذایی و ورزش یا تحرک شما بعد از ۶ ماه دارد و البته متابولیسم بدن شما و اینکه میتوانید بعد از ۶ ماه دوباره تمدید کنید.

بوتاکس معده برای کوچیک کردن معده هست یا کاربرد دیگه ای داره؟

هیچ قسمتی از معده برداشته نمیشود و با آندوسکپی در بیمارستان به ۴۰ نقطه از معده بوتاکس تزریق می شود و با فلج کردن قسمتی از عضلات معده احساس سیری زودرس خواهید داشت.

از چه برند بوتاکسی استفاده می کنید؟

از برند های مصپورت و درماتوکس استفاده می کنیم

نیاز به بیهوشی یا بستری هست؟

بوتاکس معده با خواب مصنوعی توسط متخصص بیهوشی انجام می شود و ۲ ساعت بعد از انجام بوتاکس معده میتوانید تشریف ببرید منزل و به کارهای روزانه خود رسیدگی کنید.

امکان این هست که بوتاکس معده روی من جواب نده؟

بوتاکس معده هم مثل تمام روش های درمانی احتمالاً ۱۰ تا ۱۵ درصد موثر نباشه

آیا بوتاکس معده عوارض نداره؟

تزریق بوتاکس معده اهمیت بالایی دارد، اگر درست تزریق شود و از برند خوب و معتبر استفاده شود، هیچ عوارضی نخواهد داشت.

هزینه بوتاکس معده چقدر هست؟

هزینه ها نسبت به قد و وزن شما متفاوت هست، برای دریافت قیمت دقیق قد و وزن خودتون رو برای ما در اینستاگرام بفرستید و یا با شماره: ۰۲۱۲۶۷۶۵۳۴۲ تماس بگیرید و اعلام کنید.

بوتاکس معده از زبان دکتر وفائی

در این بخش سوالات مهم شما زیباجویان عزیز در رابطه با خدمات بوتاکس معده را از زبان دکتر وفائی می شنوید، اگر شماهم سوالی در مورد بوتاکس معده دارید میتونید با ما تماس بگیرید و یا در اینستاگرام دایرکت بدید

سخن آخر

بوتاکس معده می‌تواند یک راه موثر برای کاهش وزن و بهبود کیفیت زندگی باشد. با کنترل گرسنگی و تأخیر در تخلیه معده، ممکن است شما بهتر مدیریت کنید و کمتر غذا مصرف کنید. این روش می‌تواند در ترکیب با رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی منظم، به شما کمک کند. با مشورت پزشک تخصصی، می‌توانید بهترین روش برای کاهش وزن خود را انتخاب کنید. مهم است که همواره پیروی از راهنمایی‌های پزشک خود را رعایت کنید تا به نتایج مطلوب برسید.

بوتاکس معده به عنوان یک روش کمکی کم خطر و آسان برای کاهش وزن و کنترل گرسنگی مورد توجه قرار گرفته است. با تزریق بوتولینوم به عضلات معده، انقباضات کاهش می‌یابد و زمان تخلیه غذا طولانی می‌شود. این کار منجر به کاهش مصرف غذا، کنترل بهتر قند خون و بهبود عملکرد معده می‌شود.

با این حال، قبل از استفاده از این روش مشاوره با پزشک ضروری است. برای اطمینان از انتخاب مناسب، همراهی و راهنمایی پزشک خود را در نظر بگیرید.

۱۹ دیدگاه ها

  • بوتاکس معده مراعات خاصی نداره ولی توصیه دکتر در رابطه به تغذیه این هست که ۳ الی ۴ روز اول عذای داغ نخورید و در کل برای بهتر جواب گرفتن در رابطه با بوتاکس معده باید شیرینی جات و فست فود رو از برنامه غذایی خودتون حذف کنید.

  • نسرین عزیز سلام
   کم شدن وزن شما بعد از بوتاکس معده ارتباط مستقیم با سبک زندگی شما داره که اگه مسائلی که دکتر بهتون میگن رو رعایت کنید ۱۰ تا ۱۵ کیلو کاهش وزن خواهد داشت و موندگاری بوتاکس هم تا ۶ ماه هست

 • بچه ها من با وزن ٧٢ کیلو بوتاکس معده انجام دادم
  الان تو ماه ۵ هستم و وزنم ۵٧.۶٠٠ هست
  ماه های اول روزی نیم ساعت هوازی تو خونه انجام میدادم
  و به شدت به همتون پیشنهاد میکنم به نظر من یه کار بسیار حرفه ای و جوابیه

 • سم بوتولیسم بوتاکس مضره و کلی عوارض داره، وقتی به معده زده بشه یعنی واقعا عوارض نداره و آسیبی به آدم نمیرسونه؟! بعدش دچار مشکلی چیزی بشه آدم
  مثلا خدایی نکرده سرطان معده؟!

  • مریم عزیز توی مقاله هم توضیح دادیم که تزریق بوتاکس به معده منجر به آسیبی همچون خدایی نکرده سرطان معده نخواهد شد. اگه مقاله رو کامل مطالعه کنید مبینید که از زبان دکتر به صورت کامل تمام ابهامات در رابطه با مضر بودن بوتاکس در معده رو توضیح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *