لیپوماتیک بازو

یکی از سخت‌ترین عضوهایی که چربی آن به سختی آب می‌شود و از بین می‌رود بازوها است. بازوها با روش‌های سنتی مثل ورزش کردن و رژیم غذایی به راحتی از بین نمی‌روند، به همین جهت ما قصد داریم شما را با عمل جراحی لیپوماتیک بازو آشنا کنیم.
بزرگی یا عدم متناسب بازو ها یکی از مشکلات بزرگی است که در بسیاری از خانم ها دیده می شود، حتی در برخی از موارد افرادی که BMI نرمال داشته و اضافه وزن ندارند نیز به صورت ژنتیکی بزرگی بازو ها در آنها مشاهده شده است، بزرگی بازو ها باعث به وجود آمدن عدم تناسب در بدن افراد می شود، از بین بردن چربی دور بازو ها بسیار کار سختی بوده و خیلی کم دیده شده که با ورزش چربی های دور بازو را حذف کرده و بازو هارا به تناسب رساند، چراکه اگه شما برای حذف چربی های انباشته شده در زیر بازوی خود ورزش کنید نه تنها باعث از بین رفتن چربی ها بازو نمی‌گردد، بلکه با افزایش عضله سازی بزرگی عضله دوسر و سه سر بازو ایجاد شده که خود باعث بزرگتر شدن بازو و نتیجه معکوس برای فرد می‌گردد.

لیپوماتیک بازو

علت انجام لیپوماتیک بازو

مهمترین علت برای انجام لیپوماتیک بازو کاهش حجم و متقارن سازی بازو ها است اگر شما هم جزو افرادی هستید که بازوهای حجیم و بزرگی دارید، با رعایت رژیم غذایی، ورزش و سایر راه های لاغری چربی های زیر بازو شما کاهش پیدا نکرده است، بهترین روش برای ایجاد تناسب بازوهای شما لیپوماتیک بازو است. در زیر به برخی از دلیل های انجام لیپوماتیک بازو اشاره می کنیم:

  • کاهش سایز محسوس بازو
  • کاهش وزن
  • متناسب سازی بازو ها با بدن
  • رسیدن به اندام ایده آل
  • کاهش سایش پوست زیر بازو با بدن

کاندید لیپوماتیک بازو

یکی از مهمترین سوالات ذهن افراد این است که آیا بازوی آنها نیاز به انجام لیپوماتیک بازو دارد یا خیر، نظر دکتر حمیدرضا وفائی در این مورد این است که تقریبا تمامی افراد که بازو های بزرگی دارند کاندید مناسبی برای انجام لیپوماتیک بازو هستند.

اما در برخی از موارد افرادی هستند که کاهش وزن های شدیدی داشته اند، مثلا ۴۰ الی ۵۰ کیلو کاهش وزن با انجام عمل های زیبایی و یا رژیم هایی غذایی خاصی که گرفته اند، در این افراد به دلیل خالی شدن سلول های چربی پوست بازو های آنها دچار افتادگی می شود، این افراد کاندید مناسبی برای لیپوماتیک بازو نبوده و برای از بین بردن افتادگی بازو آنها باید از عمل براکیوپلاستی یا لیفت بازو انجام شود، به جز این موارد محدود که کمتر از ده درصد افراد را شامل می شود، سایر افراد کاندید مناسب برای لیپوماتیک بازو هستند.

کاندید لیپوماتیک بازو از زبان دکتر وفائی

مزایای لاغری بازو با لیپوماتیک

انجام لیپوماتیک بازو مزایای بیشتری نسبت به سایر روش های لاغری دارد که در این بخش به برخی از این مزایا اشاره خواهیم کرد.

  • انجام لیپوماتیک بازو بدون بیهوشی (با بی حسی موضعی)
  • کم بودن زمان انجام لیپوماتیک بازو ( حداکثر یک ساعت)
  • بلافاصله پس از انجام می توان کارهای روزمره را انجام داد
  • نیازی به برش یا بخیه ندارد (سوراخ به اندازه دو میلیمتر در پشت بازو)
  • جای اسکار بر روی بدن نخواهد ماند
لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک بازو بدون بیهوشی و در کمتر از ۱ ساعت انجام می شود، نیاز به بخیه نداشته و جای اسکار روی پوست نخواهد ماند، بلافاصله پس از انجام لیپوماتیک میتوانید به کارهای روزمره خود رسیدگی کنید

آیا امکان لیپوماتیک دور تا دور بازو وجود دارد؟

در برخی از موارد بیمار اصرار زیادی به انجام لیپوماتیک دور تا دور بازو داشته که این درخواست یک درخواست اشتباه است، انجام لیپوماتیک دورتا دور بازو یک اشتباه بزرگ است که باعث آسیب رساندن به عصب و عروق لنفاوی بازو می شود. با توجه با آناتومی بازو بیش از ۹۰ درصد چربی که تخلیه می شود قسمت پشت بازو روی عضله سه سر بازو است، و قسمت روی بازو ماهیچه دلتوئید است که محل تزریق داروهای عضلانی است و به هیچ عنوان قابل انجام نیست.

مشاوره آنلاین رایگان

اگر میخواهید برای انجام لیپوماتیک بازو اقدام کنید و نمی‌دانید از کجا و چگونه شروع کنید، سوالات زیادی دارید و پاسخی برای آنها در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی پیدا نمی‌کنید، خیلی ساده می‌توانید با مطب دکتر حمیدرضا وفائی تماس بگیرید و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید.

انجام همزمان لیپوماتیک بازو با سایر عمل ها

تشخیص این موضوع با پزشک خواهد بود که آیا امکان انجام همزمان سایر عمل ها با لیپوماتیک بازو وجود دارد یا خیر، در این مورد نظر دکتر حمیدرضا وفائی این است که اگر عمل های دیگر همانند لیپوماتیک بازو عمل سبکی باشند مانند: لیپوماتیک شکم و پهلو قابل انجام است.
اما اگر عملی که همراه با لیپوماتیک انجام می شود عمل سنگینی باشد به چند دلیل دکتر ترجیح میدهد که لیپوماتیک را به صورت جداگانه انجام دهد. یکی از دلایل طولانی شدن زمان بیهوشی بیمار است که بیهوشی طولانی برای فرد مضر و خطرناک می باشد، دومین دلیل لیپوماتیک بازو با بی حسی موضعی انجام می شود و فرد هنگام انجام لیپوماتیک به هوش بوده و میتواند با دکتر همکاری داشته باشد تا نتیجه عمل رضایت بخش تر شود.

انجام همزمان با سایر عمل ها از زبان دکتر وفائی

طول مدت لیپوماتیک بازو

برای انجام لیپوماتیک بازو زمان زیادی لازم ندارید، و بدون بیهوشی است، کلیه فراید انجام لیپوماتیک در حداکثر زمان کمتر از یک ساعت انجام می شود و پس از انجام آن شما می‌توانید فعالیت های روزمره خود را ادامه دهید.

نظر دکتر حمیدرضا وفائی در رابطه با ورزش های پس از انجام لیپوماتیک بازو، از روز بعد از عمل بیمار می تواند ورزش های هوازی انجام دهد

لیپوماتیک بازو

دوره نقاهت لیپوماتیک بازو

همانطور که در بخش های قبل نیز توضیح داده ایم لیپوماتیک بازو بدون جراحی، بیهوشی و به صورت سرپایی انجام می شود و فرد بلافاصه می تواند به کارهای عادی روزمره خود برگردد و هیچگونه محدودیت حرکتی برای فرد وجود نخواهد داشت. انجام لیپوماتیک بازو تنها با ایجاد یک سوارخ دو میلیمتری در ناحیه‌ی پشت آرنج انجام می شود که امکان دارد به مدت حداکثر یک تا دو روز ترشحات خونابه از ناحیه سوراخ شده مشاهده شود که آن ها با استفاده از پد بهداشتی، یا گاز استریل این مورد نیز برطرف خواهد شد.
همانند تمامی عمل های جراحی کشیدن سیگار تا یک ماه پس از انجام لیپوماتیک توصیه نمی شود. کشیدن سیگار باعث ایجاد بافت فیبروز و ایجاد چسبندگی در زخم می شود، به همین دلیل احتمال ناهموار شدن پوست وجود دارد و همچنین مدت زمان ترمیم زخم طولانی تر خواهد شد. علاوه بر تمام این موارد امکان دارد که کشیدن سیگار بعد از انجام لیپوماتیک باعث ایجاد اسکار یا ماندن جای زخم بر روی بازو باشد.
نظر دکتر حمیدرضا وفائی در رابطه با ورزش های پس از انجام لیپوماتیک بازو، از روز بعد از عمل بیمار می تواند ورزش های هوازی انجام دهد و این مورد مشکلی برای لیپوماتیک بازو ایجاد نخواهد کرد، فقط برای انجام ورزش های استقامتی مخصوص بازو، توصیه می شود که بین بیست روز تا یک ماه به تعویق بی افتند تا بافت ها التیام پیدا کرده تا آماده ورزش های استقامتی بازو شوند.

دکتر حمیدرضا وفائی

دکتر حمیدرضا وفائی بورد تخصیی جراحی زیبایی

بستن گن به مدت یک تا دو ماه کمک زیادی به فرم گرفتن بازو خواهد کرد

ماساژ دادن از هفته دوم باعث افزایش گردش خون در بازوها شده و در نتیجه درد، التهاب، و تورم را کاهش می دهد

کشیدن سیگار باعث ایجاد بافت فیبروز و ایجاد چسبندگی در زخم می شود، به همین دلیل احتمال ناهموار شدن پوست وجود دارد

اهمیت مراقبت بعد از لیپوماتیک بازو

هماهنند سایر عمل های زیبایی مراقبت های پس از انجام لیپوماتیک بازو از اهمیت بالایی برخوردار است که نتیجه لیپوماتیک رو برای شما عزیزان رضایت بخش تر کند، لاغری و کاهش وزن علاوه بر جراحی های متعدد و انواع رژیم های غذایی نیازمند اراده و پشت کار افراد برای ماندگاری و تاثیر پذیری بیشتر است، لیپوماتیک بازو نیز از این قاعده مستثنی نیست، و برای بدست آمدن فرم دلخواه خود افراد نیز باید در راستای مراقبت پس از لیپوماتیک موارد و مسائلی را با دقت مراعات کنند، در بین این موارد می توان به بستن گن به مدت یک تا دو ماه پس از انجام لیپوماتیک اشاره کرد، بستن گن کمک زیادی به فرم گیری بازو شما می کند و از افتادگی پوست پس از لیپوماتیک جلوگیری میکند.
نکته دوم برای مراقبت پس از لیپوماتیک بازو ماساژ دادن بازو است، که معمولا از هفته دوم توصیه می شود انجام داده شود، ماساژ دادن باعث افزایش گردش خون در بازوها شده و در نتیجه درد، التهاب، و تورم را کاهش داده و نتیجه نهایی عمل را به دلیل یکدست شدن بافت ها در اثر ماساژ دادن رضایت بخش تر خواهد کرد. به همین خاطر توصیه می شود که از هفته دوم روزانه نیم ساعت تا یکساعت ماساژ بازو با روغن بادام تلخ؛ سیاهدانه و یا موارد مشابه انجام شود.
در برخی از افراد نیز با توجه به صلاح دید دکتر پیشنهاد روش انجام RF داده می شود، این روش برای افرادی است که بازوهای با حجم بالایی داشته اند که روش RF باعث می شود پوست پس از انجام لیپوماتیک یکدست شده و پوست فرم بهتری به خود بگیرد.

قیمت عمل لیپوماتیک

برای محاسبه دقیق قیمت لیپوماتیک باید به صورت حضوری به مطب دکتر حمیدرضا وفائی واقع در: سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، مجتمع پایدار، طبقه ۵ واحد ۵۰۵ مراجعه کرده و یا با شماره تماس ۰۹۱۰۹۵۰۵۴۴۷ تماس گرفته و نوبت وزیت خود را فیکس کنید. پس از مشاهده حجم بازو و بررسی های دقیق دکتر قیمت به حضور مشتری اعلام شود.

توصیه دکتر وفائی برای انجام لیپوماتیک بازو

همیشه به خاطر داشته باشید که در انخاب جراح و انتخاب روش عمل بازو وسواس و دقت خاصی داشته باشید، بازو جزو مناطقی است که تخلیه لیپوماتیک آن نیازمند مهارت خاصی است که در صورت عدم تبهر پزشک امکان آسیب به عصب و عروق لنفاوی بازو بشود که عواقب بدی برای بیمار خواهد داشت. متاسفانه برخی از همکاران بجای استفاده از لیپوماتیک بازو روش براکیوپلاستی را توصیه میکنند که عمل سنگین تری نسبت به لیپوماتیک بوده و علاوه بر دوران نقاهت سنگین تر، جای زخم و اسکار همیشگی بر روی بازو به جای می گذارد.

فیلم رضایت مشتری

سوالات متداول لیپوماتیک بازو

بعد از تخلیه چربی بازو شل نمیشه؟ پوستی که داخلش چربی بوده و تخلیه شده آویزون نمیشه؟

معمولا پوست با گن و ماساژ منظم جمع میشه، البته به میزان افتادگی پوست قبل از عمل هم بستگی داره.

نیاز به بیهوشی داره؟

خیر، یک عمل سرپایی هست که با بی حسی موضعی انجام میشه.

قبل از عمل باید لاغر کرد یا نه؟ بعد از عمل میشه ورزش کرد؟

نه نیازی نیست، بهتره تا یک ماه بعد از عمل از انجام عمل های سنگین خودداری کنید.

بعد از لیپو پوست صاف و یکدست میشه یا برجستگی هایی دیده میشه؟

بله، بعد از عمل پوست کاملا صاف است و برجستگی ندارد. میتونید تصاویر قبل و بعد توی همین مقاله رو مشاهده کنید

دوستم انجام داده تا بیست روز شدیدا ورم داشت و نمیتونست دستشو تکون بده

روش ها متفاوت هستن، توی روشی که دکتر وفائی انجام میدن دوره نقاهت و درد بعد از عمل نخواهید داشت.

چند وقت بعد از عمل میشه سر کار رفت؟

بلافاصله بعد از عمل میتونید با کارهای روزمره خودتون رسیدگی کنید، ولی تا چند روز نباید کار سنگین با دستتون انجام بدید.

دوره نقاهت چند روزه؟ برگشت داره؟ آمبولی ریسک بالا؟

عمل های سرپایی بدون بیهوشی هیچگونه ریسک آمبولی ندارند.

لیپو تخریبی چیه که میگن برگشت نداره؟

همچین اصطلاحی نداریم! در لیپوماتیک بازو به خاطر تخلیه کامل چربی های بازو امکان برگشت وجود نداره.

دور بازو لیپو میشه؟

بیش از ۹۰ درصد چربی های بازو در قسمت زیر بازو هست که کامل تخلیه میشه.

لیپو بازو قبل از رژیم بهتره انجام بدیم یا بعد از لیپو رژیم بگیریم؟

اگه هدفتون از رژیم غذایی فقط لاغری بازو هست در این روش نیازی به رژیم غذایی ندارید چون چربی ها کاملا تخلیه میشن.

به عنوان یک ناخن کار چند روز استراحت لازمه؟ چون کارم سوهان کشی داره.

بهتره تا چند روز کارهای سنگین با دستتون انجام ندید.

برای لیپوماتیک بازو دست بخیه میخوره یا نه؟

خیر، با یک سوراخ دو میلیمتری انجام میشه و هیچگونه بخیه و برش نداره

لیپوماتیک بازو از زبان دکتر وفائی

در این بخش سوالات مهم شما زیباجویان عزیز در رابطه با خدمات لیپوماتیک بازو را از زبان دکتر وفائی می شنوید، اگر شماهم سوالی در مورد لیپوماتیک بازو دارید میتونید با ما تماس بگیرید و یا در اینستاگرام دایرکت بدید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *