تفاوت پروتز منتور و پلی تک - دکتر وفائی

تفاوت پروتز منتور و پلی تک


یکی از محبوب‌ترین و مطمئن‌ترین روش‌های جراحی در جهان “بزرگ کردن پستان با استفاده از پروتز” است. در حال حاضر این روش در میان خانم‌ها گسترش زیادی پیدا کرده است. مهم‌ترین فاکتور برای رسیدن به نتیجه مطلوب “انتخاب برند پروتز سینه و بهترین جراح” است. تقاضای بالا برای جراحی پروتز سینه باعث شده تا مارک‌های پروتز مختلفی وارد بازار شود؛ به همین علت انتخاب یک مارک خوب کار ساده‌ای نیست. برای آشنایی بیشتر با مارک‌های پروتز سینه و تفاوت پروتز منتور و پلی تک در این مقاله با ما همراه باشید.

تفاوت پروتز منتور و پلی تک - دکتر وفائی

مارک و کیفیت پروتز سینه چه تأثیری در جراحی دارد

شرایط بدن بیمار، برند / مارک پروتز سینه و مهارت جراح روی نتیجه عمل تأثیر بسیار زیادی دارد. پروتز سینه مانند هر محصول دیگری، کیفیت‌های مختلفی دارد. هر چقدر کیفیت پروتز بیشتر باشد، کیفیت عمل بیشتر، نتیجه ماندگارتر و عوارض عمل کم‌تر می‌شود.

برای تولید یک پروتز سینه خوب به تکنولوژی بالایی احتیاج داریم و متأسفانه در کشور ما این شرایط فراهم نیست؛ به همین علت باید از کشورهایی که پروتز سینه با کیفیتی تولید می‌کنند کمک بگیریم. هنگام انتخاب پروتز سینه به هیچ عنوان به دلیل مسائل مالی پروتز بی‌کیفیتی را انتخاب نکنید و زمانی این کار را انجام دهید که بتوانید با کیفیت‌ترین و بهترین مدل را انتخاب کنید. با توجه به اینکه در حال حاضر برندهای متفرقه‌ای در بازار وجود دارند پیشنهاد می‌کنیم از مارک‌های شناخته شده‌ای مانند POLYTECH، Mentor، Allergan Natrelle، Sientra OPUS، silimed، IDEAL، Motiva یا Nagor استفاده کنید.

جنس پروتز سینه چیست

پروتزها از نظر جنس به سیلیکونی، سالین، کوژل، هیدروژل و دکستروز تقسیم می‌شوند. برخی از پروتزها باید بعد از جایگذاری با سالین پر شوند و برخی دیگر از ابتدا پر شده و آماده هستند. پوشش خارجی همه پروتزها “سیلیکون” است. معمولاً پروتزهای سیلیکونی نسبت به پروتزهای سالینی ظاهر طبیعی‌تری دارند.

تفاوت پروتز منتور (MENTOR) و پلی تک (POLYTECH)

دو برند پروتز سینه به نام‌های منتور و پلی تک محبوبیت زیادی دارند. در ادامه این دو را به تفکیک با یکدیگر بررسی خواهیم کرد:

 • POLYTECH

یکی دیگر از برندهای معروف پروتز سینه در جهان مارک “پلی تک” است. فرایند ساخت و کیفیت مواد به کار رفته در این پروتز بسیار عالی است. مواد سیلیکونی که در این پروتز به کار می‌رود در عین نرمی شبکه داخلی متصلی دارد به همین علت در صورت پارگی و شکاف پروتز، محتویات از آن خارج نمی‌شود. در کشور ما قیمت این پروتز نسبت به مدل‌های مشابه مناسب‌تر است. پروتز پلی تک به دو نوع زیر تقسیم می‌شود:

 • پروتز سینه سیلیکونی

خانم‌هایی که به دنبال افزایش حجم سینه هستند معمولاً این مدل را انتخاب می‌کنند. پروتز سیلیکونی ظاهر سینه را به خوبی شبیه سازی می‌کند و احساس لمس نرم و طبیعی را به وجود می‌آورد. ژل به کار رفته در این مدل درجه سمیت پایینی دارد به همین علت سلامت فرد را در صورت پارگی پروتز به خوبی حفظ می‌کند؛ همچنین مواد به کار رفته در آن حالت نیمه جامد دارد یعنی بعد از پارگی پروتز سینه به بیرون نشت نمی‌کند.

 • پروتز سینه آب نمکی

این پروتزها با محلول سالین یا آب نمک پر می‌شوند. پروتز آب نمکی انواع و سایزهای مختلفی دارد. هر چقدر سایز پروتز بیشتر باشد برش مورد نیاز بلندتر می‌شود. این پروتز بعد از جایگذاری به وسیله سرم مخصوص بر اساس سایز تعیین شده پر می‌شود. پروتز سالین احساس لمس سفت‌تری دارد و هنگام تغییر حالت بدن، عکس‌العمل طبیعی‌تری از خودش نشان می‌دهد.

تفاوت پروتز منتور و پلی تک - دکتر وفائی
 • MENTOR

یکی از با کیفیت‌ترین و بهترین مارک‌های پروتز سینه “پروتز منتور” است. کشور آمریکا با توجه به آناتومی بدن نیاز مشتریان و ترجیح متقاضیان تصمیم به تولید و عرضه این پروتز مرغوب کرده است. پروتز منتور در دو نوع سیلیکونی یا ژلی و سالین یا آب نمکی وجود دارد هر دو مدل از نوعی سیلیکون غیرقابل نفوذ ساخته شده‌اند اما مواد درونشان با یکدیگر فرق می‌کند پروتزهای منتور مورد تأیید هستند و ضمانت نامه جامع دارند این ضمانت نامه شامل تعویض رایگان پروتز می‌شود اگر به دنبال پروتزی هستید که ظاهر طبیعی به سینه شما ببخشد می‌توانید این مارک را انتخاب کنید.

تفاوت پروتز منتور و پلی تک - دکتر وفائی
 • پروتز سینه آب نمکی

منتور اولین شرکتی است که توانست پروتز سینه آب نمکی گرد با نمایه بلند را تولید کند. این مدل پروتز ابتدا در سینه قرار می‌گیرد سپس به میزانی که از قبل تعیین شده با محلول آب نمک استریل پر می‌شود. وقتی لوله پر کننده جدا می‌شود پروتز به شکل خودکار بسته می‌شود. این مدل با سه نمایه بلند، متوسط پلاس و متوسط تولید می‌شود؛ همچنین در ۲ سطح بافت دار و هموار با محدوده وسیعی از برجستگی‌ها قابل تولید است. از عوارض این پروتز سینه آب نمکی هم می‌توان به تعویض پروتزها، نیاز به جراحی مجدد، خالی شدن پروتزها و درد سینه اشاره کرد.

 • پروتز ژلی

جالب است که بدانید در ۳۰ سال اخیر پروتز سینه منتور انتخاب میلیون‌ها خانم در سراسر جهان بوده است که اکثر آن‌ها از انتخاب خود رضایت کامل داشته‌اند. پروتز ژلی بافت طبیعی شبیه به سینه دارد. این پروتز با سطح هموار یا بافت داد تولید می‌شود و دارای مقطع عرضی گسترده و هماهنگ با انواع اندام‌ها است. این مدل در سایز بالای متوسط تولید می‌شود. ژل درون پروتز قدرت چسبندگی بالایی دارد و باعث می‌شود تا سینه ظاهر طبیعی خودش را حفظ کند. افرادی که به دنبال سینه‌های برجسته و بزرگ هستند، می‌توانند این مدل را انتخاب کنند.

علی رغم اینکه احتمال وقوع عوارض در این مدل بسیار پایین است اما امکان دارد گاهی اوقات متقاضیان دچار درد سینه، افتادگی سینه، پارگی و خالی شدن سینه، ایجاد لخته وردی که موجب عوارض بیماری‌های قلبی یا ریوی می‌شود، عدم تقارن سینه، چروک شدن بافت سینه، انقباض کپسولی، عفونت، ظاهر غیرقابل قبول در محل برش جراحی، تأخیر در بهبود محل برش جراحی، تجمع مایع در اطراف پروتز یا کاهش حس در نوک سینه (به‌صورت موقتی یا دائمی) شوند.

تفاوت پروتز منتور و پلی تک - دکتر وفائی

انواع پروتز سینه

 • پروتز استاندارد یا کامل
 • پروتز ناکامل
 • پروتز میله‌ای
 • پروتز سیلیکونی

انواع جراحی سینه

 • افزایش سایز سینه با پروتز
 • تزریق چربی در سینه
 • تزریق ژل در سینه
 • لیفت سینه
 • بازسازی سینه
 • کوچک کردن سایز سینه
تفاوت پروتز منتور و پلی تک - دکتر وفائی

چه کسانی کاندید پروتز سینه هستند

در میان خانم‌ها عده‌ای هستند که بهترین کاندید انجام عمل پروتز سینه می‌باشند این گروه عبارت‌اند از:

 • خانم‌هایی که شکل سینه متقارن یا متناسبی ندارند و به دنبال اصلاح شکل سینه‌های خود هستند.
 • خانم‌هایی که به دلیل افزایش سن، کاهش وزن، شیردهی و بارداری یا سرطان سینه دچار افتادگی سینه شده‌اند و به دنبال اصلاح این موضوع هستند.
 • خانم‌هایی که می‌خواهند سینه خوش فرم و بزرگ‌تری داشته باشند.

کلام آخر

یکی از محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی “عمل پروتز سینه” است. امروزه خانم‌های زیادی هستند که در نقاط مختلف جهان این عمل را انجام می‌دهند. عمل پروتز سینه معمولاً برای افزایش سایز و فرم دهی انجام می‌شود. پروتزهای سینه سازندگان متنوعی دارد و در بازار برندهای مختلفی یافت می‌شود. پروتز منتور و پلی تک دو برند محبوب و پرطرفدار هستند.

کلینیک دکتر وفائی

دکتر حمیدرضا وفائی پس از اخذ بورد تخصصی جراحی زیبایی و پلاستیک و طی دوره های لیزر درمانی در حال حاضر ارائه دهنده‌ی خدماتی چون جراحی شکم و سینه ، جراحی پلک ، کاشت مو و ابرو، لیپوماتیک و پیکرتراشی ،تزریق ژل ، چربی و بوتاکس می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *