کشیدن پوست بعد  لاغری

کشیدن پوست بعد  لاغری (لیفت بدن) زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که افراد بر اثر کاهش وزن زیاد نواحی از بدنشان دچار شلی یا افتادگی شده باشد. در این زمان است که می توان با کمک جراحان  زیبایی  عمل  کشیدن پوست بعد از لاغری  را انجام داد. معمولا  این بیماران می توانند با انجام این جراحی دیدی جدید و مثبتتری از خودشان داشته باشند.

کشیدن پوست بدن

بادی لیفت یا کشیدن پوست بدن بعد  لاغری  چیست

بادی لیفت یا کشیدن پوست بدن بعد از لاغری ، سطح نامنظم و ناهموار پوست را بهبود میبخشد. میتواند در مناطق شکمی، کشاله ران، کفل و ران انجام میشود. پیری، آسیب دیدگی آفتاب، حاملگی، نوسانات وزنی و فاکتورهای ژنتیک باعث میشوند کشش پوست ضعیف شود و نواحی شکمی ؛ران و ران ها پوستی آویزان داشته باشند.

بیماران مناسب برای کشیدن پوست بدن افرادی هستند که پوستی شل دارند، دارای بیماری خاصی نباشد ، سیگاری نباشند، و بیماری خطرناک نداشته باشند.قبل از انجام جراحی کشیدن پوست بدن جراح در جلسه مشاوره اطلاعات لازم را در اختیار بیماران قرار می دهد و با ویزیت بیمار شرایط بیمار پس از عمل ، شیوه مراقبت، ملاقات بعدی و نیز داروهای مورد نیاز را توضیح میدهد.

پس از جراحی کشیدن پوست بدن از پانسمان یا بانداژ استفاده میشود. در صورت داشتن هر گونه سوالی آن را با جراح خود در میان بگذارید. متخصص با مشاوره های پس از عمل کشیدن  پوست بدن بعد از لاغری  همراه بیماران خواهد بود و مشاوره های مختلفی در زمینه مراقبت های بعد از عمل ارائه می دهد

نتایج این جراحی به سرعت مشهود است. بیمار نیز باید در مشاهده نتایج جراحی کشیدن پوست نیز صبور باشد و سعی کند با رعایت توصیه های بعد از جراحی به بهبود هرچه سریع تر خود کمک کند.

کشیدن پوست بدن

کشیدن پوست بدن بعد لاغری چیست

لیفت بدن که با نام جراحی زیبایی بدن هم شناخته می ­شود، شکل و قوام بدن را با برداشتن پوست اضافی و چربی زیرساختی بهبود می بخشد. چربی و پوست زمانی دچار افتادگی می شوند که ارتاجاع بافت ضعیف شده باشد.

لیفت کامل قسمت پایینی بدن که شامل باسن، شکم، کمر، لگن ها و ران ها می شود، می توان در یک جراحی درمان کرد. لیفت بدن برای درمان پوست اضافی، سلولیت و بافت چربی که دچار افتادگی شده است کاربرد دارد. خیلی از افرادی که وزن زیادی از دست دادند  به خاطر جراحی باریاتریک  یا گرفتن رژیم غذایی و تمرین های ورزشی سنگین، اغلب در اطراف شکم، بازوها، ران ها، سینه­ ها، باسن و صورتشان با مشکل افتادگی و شلی بیش از اندازه روبه رو هستند.

پوست به خاطر کشیده شدن برای مدت طولانی دچار افتادگی می شود و ارتجاعیت خود را از دست می ­دهد و در اکثر اوقات پوست دیگر قادر نیست به اندازه و شکل سابقش خود بازگردد. به علاوه، پوست اضافی ممکن است تحرک را کم کند و منجر به جوش و دیگر زخم ها شود که در نهایت احتمال دارد این نواحی دچار عفونت بشوند

مراحل جراحی لیفت یا کشیدن پوست

کشیدن پوست بدن

امروزه برش های جراحی را در مناطق استراتژیک قرار میدهند که کاملا پنهان باشند. تخصص و مهارت جراح در این نوع جراحی و در چگونگی ایجاد برش ها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

گام یک: بی هوشی

در این نوع جراحی با توجه به نظر جراح بیهوشی در بیمار ایجاد می شود.

گام دو: ایجاد برش برای جراحی لیفت

در این نوع جراحی، برش ها را به صورت الگویی مشابه با بیکینی میزنند تا ران، کشاله ران، کفل، و باسن را سفت کنند. برش نیز اطراف بدن میزنند تا چربی و پوست شکم را بردارند و پوست را در این نواحی سفت کنند.لیپوساکشن و جراحی کشیدن پوست برای به دست آوردن نتیجه بهتر ضروری است.

گام سه: بستن برش و بخیه زدن

بخیه های حمایتی عمیق در بافت های تحتانی ضروری است تا قوام جدید را شکل دهند. نتایج این جراحی سریعا مشهود است ولی برای مشاهده نتایج نهایی ۲ سال زمان لازم است.

افرادی که بهتر است عمل کشیدن پوست بدن انجام دهند

کشیدن پوست بدن

۱-نواحی متعدد بدن دچار شلی و افتادگی شده باشد.
۲-اشخاص سالمی که از بیماری خاصی رنج نمی برند که باعث مختل شدن ترمیم بعد از عمل بشود یا خطر جراحی را افزایش دهد.
۳-اشخاص  که دخانیت از جمله سیگار نمی کشند.
۴-اشخاصی که نقطه ­نظر مثبت و اهداف واقعه ­گرایانه دارند.
۵-افرادی که متعهد به داشتن سبک زندگی سالم شامل تغذیه­ مناسب و تمرینات ورزشی هستند.

عوارض جراحی کشیدن پوست بدن

جراح تمام عوارض مختص جراحی کشیدن پوست بدن را در جلسه مشاوره به شما توضیح میدهد ولی عوارض کشیدن پوست بدن در حالت کلی موارد زیر می باشد:

وجود درد ، تورم و حساسیت پوستی در بسیاری از بیماران دیده می شود که به زودی از بین خواهد رفت. همچنین عوارض پس از بی هوشی، وجود عفونت، و بهبود ضعیف ضخم از دیگر عوارض جراحی لیفت بدن می باشد.تخصص و مهارت جراح شما در جراحی کشیدن پوست بدن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد

نکات مهم پس از جراحی کشیدن پوست بدن

۱-بعد از جراحی کشیدن پوست بدن، پوشش ها و بانداژها روی برش ها اعمال می­ شوند. ممکن است لوله­ کوچک و باریکی زیر پوست موقتاً قرار داده شود به این دلیل که از این طریق هر خون یا مایع اضافی که بعد از جراحی جمع می­شود را خشک کند.

۲-جراحی لیفت بدن جراحی بزرگی است و نیاز به زمان ریکاوری زیادی دارد. درد و ناراحتی ابتدا با داروهای درون وریدی و درون عضلانی مدیریت می ­شوند و بعدها می توان با داروهای خوراکی این درد را کنترل کرد.

۳-احتمال دارد توسط جراح توصیه شود بیمار  از یک برنامه غذایی خاصی برای مدتی تبعیت کند. همچنین جراح بیمار را راهنمایی خواهد کرد که چطور خطر پیچیدگی ها را کاهش دهید. ممکن است بنا به توصیه جراح لازم باشد پوشش کمپرس پزشکی بپوشید و تنها در زمان استحمام آن را دربیاورید. پوشش های جراحی معمولاً دو روز بعد از جراحی برداشته می ­شوند که در آن زمان دوش گرفتن مجاز است.

۴-فعالیت های بعد از جراحی بیمار محدود خواهد شد تا زمانی که دوره نقاهت بیمار به پایان برسد. محدودیت ها شامل اجتناب از انجام ورزش و برداشتن بیشتر از ۵ پوند یا بالاتر هستند. البته قدم زدن بعد از جراحی توصیه می­شود.

۵-بیشتر بیماران نیاز به چهار تا شش هفته زمان ریکاوری دارند تا به فعالیت های عادی خود بازگردند. به طور کلی باید شش تا هشت هفته منتظر بمانند تا ورزش را شروع کنند؛ چرا که فشاری نباید روی ناحیه­ ی مداوا وارد شود. تقریباً ۷۵ درصد ورم بعد از شش هفته و ۹۰ درصد آن بعد سه ماه فروکش خواهد کرد.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.