عمل کشیدن پوست

عمل کشیدن پوست : با وجود طیف گسترده‌ای از فناوری‌های جدید و روشهایی که به راحتی در دسترس هستند، مردم نمی‌خواهند، یا مهمتر از آن، مجبور نیستند، برای لیفت صورت و جوانسازی پوست خود را به تیغ جراحی بسپارند. اگر هدف افراد بازیافتن شکوه و درخشش جوانی‌شان است، می‌توانند برای دستیابی به ظاهری طبیعی بدون عمل جراحی، حتی در ۶۰ سالگی، ترکیبی از این روش‌های درمانی لیفت صورت بدون جراحی بنا به توصیه پزشکان را به کار ببندید.

عمل کشیدن پوست

تعیین نوع صحیح لیفت و کشیدن پوست صورت یکی از مهم‌ترین بخش‌های مشاوره اولیه است. با توجه به تعدد گزینه‌های درمانی، برای انتخاب نوع مناسب لیفتینگ صورت باید ناحیه‌هایی که بیمار برای عمل در نظر دارد، طول دوره بهبود و همچنین انتظارات بیمار از نتیجه عمل مورد توجه قرار گیرد.برای بیمارانی که انجام عمل جراحی آن‌ها را نگران می‌ کند و همچنین برای کسانی که بهه دنبال شیوه‌های درمانی آسان تری هستند، گزینه‌ های کشیدن پوست صورت بدون جراحی وجود دارد .

عمل کشیدن پوست صورت چگونه است

این عمل صورت را ۵ تا ۱۰ سال جوانتر نشان میدهد. لیفتینگ (کشش پوست صورت) معمولاً در افراد بالای ۴۰ ساله انجام میشود. در این عمل از طریق کشیدن پوست صورت و بافت زیرٱن چروک پوستی کاهش مییابد. لیفتینگ صورت را هم می توان با سایر اعمال زیبایی مثل لیفتینگ گردن، بلفاروپلاستی(کشیدن پوست پلک ها)، لیفتینگ ابرو و پیشانی به طور همزمان انجام داد. سن متقاضی، جنس پوست وی، میزان کشیدن پوست و عضلات زیر پوست همگی بر نتیجه عمل موثرند.

در دوران کودکی، پوست قابلیت ارتجاعی زیادی دارد و زیر پوست، سطح وسیعی از رشته های کولاژن وجود دارد که باعث صاف ماندن پوست است. با افزایش سن، قابلیت ارتجاعی پوست کاهش مییابد و درصد ٱب زیر پوستی کم میشود. همین طوربه طول رشته های کولاژن افزوده شده و در نتیجه در پوست یک حالت افتادگی همراه با چین و چروک ایجاد میشود که ظاهر پوست را تغییر میدهد، بافت اطراف چشم و فک پایین شل میشود و موجب میشود که چهره حالت نگران، خسته و اخمو پیدا کند.

تماس با آفتاب از عوامل بسیار مؤثر در ایجاد این تغییرات است. نور آفتاب یک التهاب مزمن در پوست ایجاد میکند که منجر به متلاشی شدن عواملی میشود که پوست را شاداب و جوان نگه میدارند. عوامل دیگری مانند کاهش وزن، استرس های زندگی روزمره، مصرف کم مایه جات ٕ استفاده از الکل و سیگار و استعداد ژنتیکی، در روند ایجاد تغییرات در چهره اثرگذار می باشند.

عمل کشیدن پوست

چه افرادی برای عمل لیفتینگ مناسب هستند

به ‌طور کلی، کاندیداهای مناسب برای انجام این عمل کسانی هستند که چین و چروک زیاد و پوست شل و افتاده‌ای دارند. برای ارزیابی فرد می‌توان به نکات زیر توجه کرد:

۱ – وجود یک چین عمیق از کناره بینی تا کناره دهان

۲ – چین‌های عمیق در گونه‌ها و شلی پوست روی برجستگی‌های گونه

۳ – شلی پوست، چین‌ها و ستون‌های عمودی یا چربی اضافی در گردن.

با عمل لیفتینگ صورت تمام مشکلات ذکر شده مرتفع می‌گردد، اما افتادگی ابروها، پوست و چربی اضافی در پلک بالا یا پایین، یا چین‌های دور دهان را نمی‌تواند رفع کند.

جراحی کشیدن پوست

لیفت صورت برای کاهش چروک‌ها و سایر نشانه‌های پیری در صورت و با هدف بهبود کلی ظاهر فک و صورت انجام می‌شود. عمل جراحی لیفت صورت می‌تواند به از بین بردن تأثیرات نا مطلوب زمان، فشارهای عصبی و قرار گرفتن در معرض عوامل محیطی مختلف کمک می‌کند. جراح لیفت صورت، برای انجام این عمل عضلات زیر پوست صورت را بالا برده و پوست صورت را سفت می کند تا علاوه بر جوانسازی ساختار چهره، فرم آن را زیبا تر کند. در انتها چربی‌های اضافی پوست که ظاهر چهره را پیر و خسته نشان می‌دهد را برمی‌دارد.

مزیت جراحی لیفت صورت سفت کردن پوست کیسه‌ای و افتاده‌ای است که با بالا رفتن سن به وجود می آید. جراح با برداشتن این بافت‌های اضافی می‌تواند افتادگی پوست اطراف خط فک، غبغب، افتادگی پوست اطراف چشم‌ها و پیری نمایان شده در کل چهره را درمان کند.

عمل کشیدن پوست

خطرات و عوارض جانبی عمل کشیدن پوست

لیفتینگ صورت، یک عمل جراحی معمولی است و در اکثر مواقع موفقیت‌آمیز خواهد بود، با این‌ وجود مانند هر عمل جراحی دیگری خطرات خود را دارد.

۱-ریسک های احتمالی لیفتینگ
۲-واکنش نامطلوب به بیهوشی
۳-عفونت
۴-تجمع خون در بیرون از رگ
۵-مشخص بودن جای زخماگرچه این ریسک‌ها به‌ ندرت اتفاق می افتد، اما در بسیاری از بیماران برخی عوارض جانبی گذرا در لیفت صورت (کشیدن پوست گردن و صورت) بروز می دهد که معمولا طی چند هفته رفع خواهد شد.

عوارض جانبی جراحی

خونریزی ٕ چرک کردگی و از کار افتادن موقت اعصابی که باعث حرکات صورت می شوند ٕ از جمله ریسک های این عمل می باشند.در موارد نایابی ٱسیب دیدن عصب های ما هیچه های صورت باعث از کار افتادن حرکت ٱن قسمت از صورت می شود. به دلیل کاهش خونرسانی به فولیکولهای مو و یا ٱسیب دیدگی مستقیم ٱنها در محل برش ٕ ریزش موقتی در این مناطق مشاهده شده که پس از مدتی به حالت عادی خود باز می گردد و موها دوباره رشد می کنند.

نکات لازم بعد از عمل

۱-در ۱ تا ۲ روز پس از عمل، بانداژها برداشته میشود. در این زمان فرد متوجه تورم و تغییر رنگ در برخی از قسمتهای صورت میشود.

۲-در صورت وجود ورم و کبودی، نگرانی وجود ندارد، چون پس از مدتی به وضعیت کاملا طبیعی برمیگردد.تورم در ۳ روز اول پس از جراحی افزایش پیدا کرده و طی ۷ الی ۱۰ روز کاملٱ از بین می رود.

۳-بعد از ۱۰ روز بعد از عمل بخیهها کشیده میشوند.بعد از ۲ هفته میتوان به فعالیتهای معمول برگشت و پس از ۶ تا ۸ هفته ورزش را شروع کرد.در روزهای اول بعد از عمل، باید از هر گونه فعالیتی که فشار خون را بالا می برد، خودداری کرد.

عمل کشیدن پوست

توصیه های قبل از عمل کشیدن پوست

۱- شب قبل از عمل لیفتینگ صورت، حمام نمایید و سر خود را بشویید.

۲- هنگام ورود به اتاق عمل، صورت شما باید فاقد هر گونه آرایشی باشد.

۳-از دو هفته قبل از عمل تا یک هفته بعد از عمل لیفتینگ صورت، از خوردن داروهای ایبوپروفن، ایندومتاسین، پیروکسیکام، مفنامیک اسید و آسپیرین خوداری کنید و چنانچه به هر دلیلی نیاز به مسکن داشتید، فقط از استامینوفن ساده یا استامینوفن کدئین‌دار استفاده نمایید.

مراقبتهای بعد از عمل

عمل کشیدن پوست

۱-تا چند روز فعالیتهای خود را کم کرده و استراحت نمایید.

۲-در موقع خوابیدن، سر بالاتر از بدن قرار گیرد (جهت کاهش تورم و کبودی).قرار دادن کمپرس سرد روی محل عمل، باعث کاهش تورم و خونریزی میگردد

۳-.تا چند هفته ممکن است احساس کشیدگی پوست صورت را داشته باشید که برطرف خواهد شد.کم حسی و یا بی حسی لاله گوش تا چند هفته طبیعی است.

۴-بعد از عمل، آنتی بیوتیک تجویزی را مصرف کنید.

۵-تا مدتی بعد از عمل، از استعمال دخانیات پرهیز کنید. از تماس مستقیم با تابش آفتاب دوری کرده و از کرمهای ضدآفتاب استفاده کنید. حرکات صورت، مثل جویدن را کمتر انجام دهید.

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.