تفاوت لیپوماتیک با پیکر تراشی - دکتر وفائی

تفاوت لیپوماتیک با پیکر تراشی


کسانی که به دنبال رسیدن به تناسب اندام هستند، از روش‌های مختلف مانند رعایت رژیم غذایی، ورزش کردن، جراحی یا لیپوماتیک استفاده می‌کنند. سن و سال فرد و میزان اضافه وزن یا تجمع چربی از عوامل بااهمیتی هستند که بر روش رسیدن به تناسب اندام تاثیر می‌گذارند و انتخاب فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهند. این مطلب راهنمای کاملی درباره تفاوت لیپوماتیک با پیکرتراشی است و اطلاعات دقیقی در اختیار شما قرار می‌دهد.

تفاوت لیپوماتیک با پیکر تراشی - دکتر وفائی

نکات مهم تفاوت روش‌های پیکرتراشی

وقتی صحبت از تکنیک‌های مختلف رسیدن به تناسب اندام می‌شود، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که این روش‌ها چه تفاوتی با هم دارند و با انجام هر کدام از آن‌ها از چه مزایایی می‌توانیم بهره‌مند شویم. لیپوماتیک و پیکرتراشی از محبوب‌ترین روش‌ها هستند که حتما بارها و بارها نام آن‌ها را شنیده‌اید. برای درک تفاوت لیپوماتیک و پیکرتراشی باید به موارد زیر توجه کنید.

پیکرتراشی چیست؟

پیش از آن که با تفاوت‌های لیپوماتیک و پیکرتراشی آشنا شویم، باید هر کدام از این روش‌ها را تعریف کنیم.

پیکرتراشی یکی از روش‌های رسیدن به تناسب اندام است که در آن چربی‌های اضافی بدن تخلیه می‌شوند. برای پیکرتراشی با توجه به وضعیت فردی و سلامتی فرد از تکنیک‌های مختلفی استفاده می‌شود. به طور کلی پیکرتراشی با روش جراحی یا بدون جراحی انجام می‌شود.

به طور مثال روش‌های جراحی پیکر تراشی شامل آبدومینوپلاستی، لیپوماتیک، لیپوساکشن، اولترازد، بادی جت است در حالی‌که روش‌های غیر جراحی پیکر تراشی لیپولیز با فرکانس رادیویی، کرایولیپولیز و لیپولیز تزریقی است.

پس اولین نکته‌ای که درباره تفاوت لیپوماتیک با پیکرتراشی متوجه می‌شویم این است لیپوماتیک یکی از شیوه‌های پیکراتراشی است. اما اینکه لیپوماتیک برای شما بهتر است یا سایر روش‌های پیکرتراشی به نظر پزشک بستگی دارد.

به طور مثال یکی از ویژگی‌های فردی که بر انتخاب نوع روش حذف چربی تاثیرگذار است، نوع پوست فرد است.

با روش‌های مختلف پیکرتراشی می‌توان چربی اضافی ران، باسن، بازو، غبغب، صورت و سینه را طی چند جلسه از بین برد.

درمواردی که پوست فرد خاصیت ارتجاعی داشته باشد می‌توان از لیپوماتیک استفاده کرد. زیرا بعد از پایان کار پوست فرد شل و افتاده نمی‌شود و می‌تواند کشیدگی خود را حفظ کند.

  • تفاوت لیپوماتیک با پیکرتراشی در فناوری مورد استفاده

برای بررسی بهتر تفاوت لیپوماتیک با پیکرتراشی باید به فناوری مورد استفاده در لیپوماتیک هم اشاره کنیم. برای انجام لیپوماتیک و شکستن چربی‌ها نسبت به روش‌های دیگر پیکرتراشی مانند لیپوساکشن از فناوری پیشرفته‌تری استفاده می‌شود. به همین دلیل برای انجام لیپوماتیک آسیب‌های بافتی کمتر است و تاثیر روش رسیدن به تناسب اندام بهتر است.

حتی می‌توان برای اثربخشی بهتر، لیپوماتیک را با روش‌های دیگر به منظور لیفت بدن یا جراحی پلاستیک ترکیب کرد.

  • تفاوت در بیهوشی و بی‌حسی موضعی

مهم‌ترین تفاوت لیپوماتیک با روش‌های دیگر پیکرتراشی در بیهوشی است. لیپوماتیک با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود در حالی که در روشی مثل لیپوساکشن لازم است فرد به طور کامل بیهوش شود. زیا لوله کانولا وارد بافت چربی بدن می‌شود و جراح سعی می‌کند با استفاده از امواج فراصوت و ارتعاش آن و چرخاندن دست، چربی‌ها را تخلیه کند.

به همین دلیل می‌توانیم بگوییم تفاوت لیپوماتیک با پیکرتراشی در میزان خونریزی هم است. زیرا لیپوماتیک خونریزی کمتری دارد و فرد را دچار عوارض کمتری می‌کند.

تفاوت لیپوماتیک با پیکر تراشی - دکتر وفائی
  • تفاوت لیپوماتیک با پیکرتراشی در زمان بهبودی

با توجه به اینکه لیپوماتیک از روش‌های مطمئن و کم عارضه پیکر تراشی است، زمان بهبودی آن هم کوتاه‌تر است. معمولا کسی که لیپوماتیک انجام داده است، نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد. در حالی‌که سایر روش‌های پیکرتراشی که با جراحی انجام می‌شوند نیاز به مراقبت دارند و فرد برای مدت کوتاهی در بیمارستان بستری می‌شود.

  • عوارض کمتر لیپوماتیک نسبت به سایر روش‌های پیکرتراشی

برای بررسی تفاوت لیپوماتیک با پیکرتراشی باید به کم عارضه بودن لیپوماتیک هم اشاره کنیم. در لیپوماتیک تورم و میزان ترشحات کمتر است و احتمال اینکه فرد دچار خونریزی و عفونت شود هم کم است. در حالی‌که در روش‌های جراحی پیکرتراشی مانند لیپولیز و لیپوساکشن احتمال اینکه فرد دچار خونریزی شود یا اینکه دچار آمبولی شود بیشتر است.

تفاوت لیپوماتیک با پیکر تراشی - دکتر وفائی
  • درد کمتر لیپوماتیک نسبت به روش‌های جراحی پیکرتراشی

همان‌طور که پیش از این هم به تفاوت لیپوماتیک و پیکرتراشی در بیهوشی و بیحسی اشاره کردیم، میزان درد روش‌های جراحی و غیر جراحی هم متفاوت است. با توجه به اینکه در لیپوماتیک فقط فرد بیحس می‌شود، احتمال اینکه کمی درد یا استرس تحمل کند بیشتر از روش‌های جراحی و بیهوشی کامل است.

  • عوارض قلبی و ریوی کمتر در لیپوماتیک

بین روش‌های مختلف پیکر تراشی، لیپوماتیک روشی است که موجب ایجاد عوارض قلبی و ریوی کمتری می‌شود و از این لحاظ توانسته محبوبیت بالایی داشته باشد. البته این نکته را در نظر داشته باشید کسانی که مشکل قلبی داشته باشند جزو موارد ممنوعیت پیکرتراشی هستند.

تفاوت لیپوماتیک با پیکر تراشی - دکتر وفائی

هزینه لیپوماتیک و روش‌های دیگر پیکرتراشی چه تفاوتی با هم دارند؟

یکی از دغدغه‌های متداول کسانی که به فکر رسیدن به تناسب اندام با روش‌های جراحی و غیر جراحی هستند، هزینه انجام آن است.

به همین دلیل به بررسی تفاوت لیپوماتیک با پیکرتراشی می‌پردازیم. واقعیت این است که هزینه انجام هر کدام از روش‌های پیکرتراشی به وضعیت چربی فرد و تجمع آن بستگی دارد و نمی‌توانیم یک هزینه ثابت و یکسان برای روش‌های مختلف بیان کنیم.

به همین دلیل ضروری‌ست که فرد توسط پزشک به طور کامل معاینه شود و میزان توده چربی مشخص شود.

سپس با توجه به نوعی روشی که برای از بین بردن چربی‌ها انتخاب می‌شود و هزینه تقریبی آن به فرد متقاضی اعلام می‌شود. البته بهتر است بدانید لیپوماتیک به نسبت روش‌های دیگر پیکرتراشی هزینه کمتری دارد. اما روش‌هایی که نیازمند جراحی و برش قسمت‌های مختلف بدن هستند با هزینه بالاتری انجام می‌شوند و نیاز به دقت بیشتری دارند.

تفاوت لیپوماتیک با پیکر تراشی - دکتر وفائی

جمع بندی

بهترین راه برای کاهش وزن رعایت رژیم غذایی، محدود کردن کالری دریافتی و ورزش کردن است. در صورتی که این روش‌ها تاثیری در رسیدن به تناسب اندام نداشته باشد یا فرد فقط چاقی موضعی داشته باشد، از روش‌های مختلف پیکرتراشی برای رسیدن به تناسب اندام استفاده می‌شود. برای انتخاب بهترین روش رسیدن به تناسب اندام در این مطلب به بررسی تفاوت لیپوماتیک با پیکرتراشی پرداختیم. امیدواریم با استفاده از این اطلاعات بتوانید به اندام ایده‌آل خود برسید.

کلینیک دکتر وفائی

دکتر حمیدرضا وفائی پس از اخذ بورد تخصصی جراحی زیبایی و پلاستیک و طی دوره های لیزر درمانی در حال حاضر ارائه دهنده‌ی خدماتی چون جراحی شکم و سینه ، جراحی پلک ، کاشت مو و ابرو، لیپوماتیک و پیکرتراشی ،تزریق ژل ، چربی و بوتاکس می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *