تاثیر لیپوماتیک بر بارداری

لیپوماتیک یکی از روش‌های پرطرفدار جراحی است که برای رسیدن به تناسب اندام استفاده می‌شود. اما بسیاری از خانم‌ها برای انجام لیپوماتیک نگران اثرات منفی آن بر بارداری هستند و می‌خواهند بدانند آیا انجام لیپوماتیک بر شانس بارداری یا توانایی زایمان تاثیر دارد یا نه. به همین دلیل در این مطلب به بررسی تاثیر لیپوماتیک بر بارداری و زایمان می‌پردازیم. اگر می‌خواهید در این زمینه اطلاعات دقیقی کسب کنید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

تاثیر لیپوماتیک بر بارداری - دکتر وفائی
تاثیر لیپوماتیک بر بارداری - دکتر وفائی
تاثیر لیپوماتیک بر بارداری - دکتر وفائی

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک یا پیکر تراشی روشی نوین است که در آن چربی‌های اضافی نواحی مختلف بدن مانند ران، باسن، شکم، پهلو، بازوها و گردن و صورت برداشته می‌شود.

آیا بعد از عمل لیپوماتیک می‌توان باردار شد؟

یکی از دغدغه‌های خانم‌های جوان برای رسیدن به تناسب اندام با پیکرتراشی، تاثیر لیپوماتیک بر بارداری و کم کردن شانس مادرشدن است. واقعیت این است که نگرانی در مورد این مسئله کاملاً غیر ضروری است و لیپوماتیک هیچ اختلالی در بارداری ایجاد نمی‌کند.

تاثیر لیپوماتیک بر خاصیت ارتجاعی پوست

تصور اشتباهی که در بین برخی از افراد وجود دارد این است که با پیکرتراشی و برداشتن چربی‌های ناحیه‌ی شکم و پهلو، خاصیت ارتجاعی پوست از بین می‌رود و همین امر موجب ایجاد مشکلاتی در دوران بارداری می‌شود. درحالی‌که این تصور کاملاً اشتباه است و هیچ پایه‌ی علمی برای اثبات تاثیر لیپوماتیک بر بارداری وجود ندارد.

درصورتی‌که پوست نواحی عمل بعد از انجام لیپوماتیک دچار افتادگی شده باشد، می‌توان با لیفت کردن وضعیت ظاهری آن را بهبود بخشید، بدون اینکه اختلالی در بارداری ایجاد شود.

تاثیر لیپوماتیک بر بافت بدن

باور نادرستی دیگری که در مورد تاثیر لیپوماتیک بر بارداری وجود دارد این است که لوله‌ی کانولا به بافت شکم و پهلو آسیب می‌زند و تونایی فرزندآوری را کم می‌کند. درحالی‌که برای انجام لیپوماتیک لوله کانولا بدون اینکه آسیبی به بافت‌های بدن بزند با ایجاد ارتعاش و چرخش چربی‌ها را خرد و در نهایت از بدن تخلیه می‌کند. این فرایند هیچ آسیبی به بافت‌ها یا اندام‌های بدن وارد نمی‌کند. با این حساب خانم‌هایی که لیپوماتیک انجام داده‌اند هر زمان مایل باشند می‌توانند بدون تجربه‌ی مشکل یا ناراحتی باردار شوند.

تاثیر لیپوماتیک بر بارداری - دکتر وفائی

تاثیر لیپوماتیک بر اندام‌های تولید مثل

یکی دیگر از باورهای اشتباه در مورد تاثیر لیپوماتیک بر بارداری این است که جراحی به اندام‌های تولید مثل در بانوان آسیب می‌زند و خانم‌هایی که در آینده قصد بچه‌دار شدن داشته باشند این توانایی را از دست می‌دهند. درحالی‌که فرایند انجام لیپوماتیک فقط به چربی‌های موضعی ارتباط دارد و هیچ تداخلی در فعالیت‌های اندام تولید مثل ایجاد نمی‌کند و آسیبی به آن‌ها نمی‌زند.

موثرترین تاثیر لیپوماتیک بر بارداری خانم‌های نابارور

جالب است بدانید بر خلاف تصور گروهی از افراد که گمان می‌کنند لیپوماتیک شکم و پهلو مشکلاتی را برای باروری ایجاد می‌کند، اتفاقاً بهترین تاثیر لیپوماتیک بر بارداری در درمان ناباروری است. زیرا در برخی از خانم‌ها چاقی شکم و پهلو علت ناباروری است که با پیکر تراشی می‌توان این مشکل را حل کرد.

مشاوره رایگان برای لیپوماتیک و بارداری

آگر شما نیز جزو آن دسته از زیباجویان هستید که برای انجام عمل لیپوماتیک حرف و حدیث های خطرات آن برای بارداری را شنیده این و برای این پرسش پاسخ درستی پیدا نکردید خیلی ساده می‌توانید با مطب دکتر وفائی تماس بگیرید و مشاوره رایگان قبل از عمل دریافت کنید.

  • آدرس:سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، مجتمع پایدار، طبقه ۵ واحد ۵۰۵
تاثیر لیپوماتیک بر بارداری - دکتر وفائی

بهترین زمان باردار شدن بعد از لیپوماتیک

با اینکه تاثیر لیپوماتیک بر بارداری جای نگرانی ندارد، اما پزشکان به خانم‌هایی که در آینده‌ی نزدیک قصد بچه‌دار شدن داشته باشند توصیه می‌کنند بعد از انجام جراحی لیپوماتیک مدتی صبر کنند. با اینکه روند بهبودی بعد از عمل بین بیماران مختلف متفاوت است اما مطابق توصیه پزشکان بهتر است بارداری حداقل شش ماه بعد از لیپوماتیک باشد.

آیا بارداری اثرات لیپوماتیک را از بین می‌برد؟

لیپوماتیک به دلیل عوارض کم و تاثیراتی که بر تناسب اندام دارد، به عنوان یک روش ایمن و پرطرفدار برای تخلیه‌ی چربی‌های موضعی شناخته می‌شود. با توجه به اینکه بعد از لیپوماتیک سایز بدن تغییر می‌‌کند بسیاری از خانم‌ها نگران هستند درصورت باردار شدن نتایج عمل از بین برود و بازهم چربی‌های موضعی نمایان شوند.

اما بهتر است بدانید باردارشدن و زایمان بعد از لیپوماتیک نتایج جراحی را از بین نمی‌برد. برای رسیدن به تناسب اندام قبل از زایمان و از بین نرفتن اثرات لیپوماتیک، فقط رعایت رژیم غذایی و ورزش کردن لازم است.

آیا در دوران بارداری می‌توان لیپوماتیک انجام داد؟

لیپوماتیک در دوران بارداری برای مادر و جنین خطرناک است. زیرا داروهای بیهوشی میزان جریان خون جنین را کاهش می‌دهد و موجب افت فشار خون می‌شود. همچنین یکی دیگر از معایب برداشتن چربی در دوران بارداری این است که در هفته‌های آخر بارداری نیاز جنین افزایش پیدا می‌کند، اما مادر باردار توانایی مصرف کالری کافی ندارد و ذخایر چربی به سلاممت جنین کمک می‌کند.

 چه مدت بعد از زایمان می‌توان لیپوماتیک انجام داد؟

کسانی‌که قصد دارند بعد از زایمان لیپوماتیک انجام دهند، بهتر است بین زایمان و انجام لیپوماتیک فاصله‌ی زمانی در نظر بگیرند. حداقل زمانی که یک خانم بعد از زایمان نمی‌تواند لیپوماتیک انجام دهد شش هفته است. زیرا شرایط بدن باید برای انجام جراحی مناسب شود.

خانم‌هایی که به فرزند خود شیر می‌دهند تا زمان پایان دوره‌ی شیردهی نمی‌توانند لیپوماتیک انجام دهند. زیرا ممکن است داروهای بیهوشی بر ماهیت شیر مادر و کیفیت آن تاثیر بگذارد.

مراقبت‌های بعد از لیپوماتیک شامل چه مواردی است؟

  • کسانی که عمل لیپوماتیک شکم و پهلو انجام می‌دهند به مدت ۲ تا ۳ هفته بعد از عمل لازم است به صورت ۲۴ ساعته گن مخصوص بپوشند. زیرا پوشیدن گن باعث می‌شود خونریزی متوقف شود و پوست به عضلات بچسبد.
  • بعد از لیپوماتیک انجام دادن فعالیت‌های بدنی شدید و ورزش سخت ممنوع است.همچنین امکان شنا کردن وجود ندارد، زیرا احتمال ابتلا به عفونت وجود دارد.
  • در دوران نقاهت بعد از پیکرتراشی، مصرف میوه و سبزیجات تازه و نوشیدن آب و پروتئین دریافتی باید افزایش پیدا کند. همچنین مصرف دخانیات و نوشیدن الکل ممنوع است.
  • درصورتی‌که خانمی بعد از عمل لیپوماتیک دچار اختلال در عادت ماهیانه شود، جای نگرانی وجود ندارد و از عوارض غیر شایع جراحی است

جمع بندی

لیپوماتیک شیوه‌ای از جراحی زیبایی است که موجب از بین رفتن چربی موضعی در قسمت‌های مختلف بدن می‌شود. با توجه به اینکه برخی از خانم‌ها در مورد تاثیر لیپوماتیک بر بارداری نگران هستند در این مطلب به بررسی تاثیرات جراحی بر توانایی باروری خانم‌ها پرداختیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *