Lipomatous gene

گن لیپوماتیک

گن لیپوماتیک : شما باید گن مخصوص لیپوماتیک را به غیر از مواقعی که به حمام می‌ روید، به مدت ۴ هفته بعد از عمل لیپوماتیک به سه دلیل اصلی زیر استفاده نمایید:

 

 

 

 

 

Lipomatous gene

 

 

 

 

  • کنترل تورم: فشرده سازی بافت‌های شما کمک می‌کند که بدن شما به جذب مایع آدم که در بافت‌ها پس از انجام هر روش تجمع می ‌یابد، کمک کند. بدون کمک گرفتن از گن، جذب مایع آدم مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید.
  • بهبود کانتور: گن بعد از عمل لیپوماتیک کمک می ‌کند تا بافت‌ها در زمان بهبود چسبندگی خود به لایه‌های زیرین را حفظ نمایند و در نتیجه از بروز ظاهر چروک در پوست بر خلاف تمایل فرد بیمار که ممکن است اتفاق بیفتد، جلوگیری شود.
  • بهبود زخم: به نظر می ‌رسد که ایجاد فشار در بهبود ظاهر زخم نقش دارد. زخم لیپوماتیک در جلوی بدن شما و بسیار طویل است، بنابراین استفاده از هر عاملی که می ‌تواند کمک کند تا این زخم صاف ‌تر، نرم‌ تر و کمتر قابل مشاهده باشد، به نفع شما خواهد بود.

به همین علت بسیاری از پزشکان معتقدند که استفاده از گن مخصوص لیپوماتیک به همان اندازه روش لیپوماتیک اهمیت دارد و اگر مهم ‌تر از آن نیز نباشد، همانند خود روش لیپوماتیک مورد استفاده در تعیین نتیجه نهایی مؤثر است.

اهمیت و تأثیر پوشیدن  گن بعد از عمل لیپوماتیک:

بهبود سریع تر:

بیمارانی که تحت عمل جراحی انتخابی مانند لیپوماتیک قرار می‌ گیرند برای کمک به بهبود سریع ‌تر و دادن شکل دلخواه به بدن از گن لیپوماتیک استفاده می‌ کنند. گن بعد از عمل لیپوماتیک برای بهبود گردش خون به بخشی از بدن که در آنجا استفاده می ‌شود، ساخته شده است. با افزایش جریان خون به ناحیه آسیب دیده بدن، زخم سریع تر و با عوارض کمتری بهبود می ‌یابد.

همچنین پس از انجام عمل لیپوماتیک استفاده از گن می ‌تواند ثبات بیشتری را در بافت آسیب دیده ایجاد کند و با پایدار نگه داشتن ناحیه موجب بهبودی زخم با حداقل جای اسکار می‌ شود.

کاهش عفونت:

مزیت دیگر استفاده از گن لیپوماتیک، کاهش احتمال بروز عفونت در ناحیه باز است. با کاهش آلاینده‌های احتمالی که بدن در تماس با آن قرار می‌ گیرد، در اصل، گنی که به درستی طراحی و پوشیده شده است، بدن را به شکل طبیعی خود باز می‌ گرداند و تورم، درد و التهاب عضلات و بافت‌های اطراف ناحیه تحت عمل را کاهش می‌ دهد.

 

 

 

 

Lipomatous gene

 

 

 

 

چه نوع گن بعد از عمل لیپوماتیک  باید استفاده شود؟

انواع مختلفی از گن وجود دارد که معمولاً با جایی که در بدن استفاده می‌ شود نامگذاری شده است. اکثر متخصصین جراح به بیمار توصیه می ‌کنند که برای مدت زمان مشخصی پس از لیپوماتیک از گن استفاده کند.

چنین گن‌ لیپوماتیک در واقع برای ایجاد فشرده سازی پیوسته پس از انجام لیپوماتیک در نواحی مورد نظر طراحی و استفاده می ‌شوند.

برخی از انواع گن لیپوماتیک از پارچه لیکرا (پارچه کشی) ساخته شده است. در ساخت برخی گن‌های دیگر از پارچه‌های الاستیک معمولی استفاده می ‌شود.

گن‌ لیپوماتیک اغلب بدون درز هستند به طوری که بیمار می‌ تواند بدون نیاز به در آوردن گن به توالت برود. طرز کار گن بسیار ساده است. گن دارای ویژگی‌های الاستیک مانندی است که به آن اجازه می ‌دهد تا حد امکان به بدن فیت شود. بسیاری از این گن‌ها با ولکرو بسته شده‌اند تا قابل تنظیم باشند و یا به صورت جوراب مانند طراحی شده‌اند تا بتوان از آن‌ها به راحتی در منطقه آسیب دیده استفاده کرد.

در هر صورت، اتصالات کلی و ماهیت کشی گن‌ لیپوماتیک، حمایت کافی برای محل مورد نظر را ایجاد می‌کنند.

کاربرد گن‌ لیپوماتیک براساس کاربرد آنها متفاوت است و عبارتند از:

  • گن صورت و ناحیه غبغب
  • گن پهلو و شکم
  • گن پشت گردن و بازو
  • گن لیپوماتیک ران

 

 

 

 

 

Lipomatous gene

 

 

 

 

تا چه مدت پس از لیپوماتیک باید از گن بعد از عمل لیپوماتیک استفاده کرد؟

جراحی لیپوماتیک تاثیرات مطلوبی در کاهش وزن و تناسب اندام دارد ولی افرادی که تحت عمل لیپوماتیک قرار می ‌گیرند بایستی بدانند که رعایت مراقبت های پس از لیپوماتیک نیز در کسب نتیجه مطلوب، تأثیر به سزایی دارد.

درصد کمی از افراد که از این روش استفاده نموده‌اند به دلیل عدم توجه به مراقبت‌های پس از لیپوماتیک مانند عدم استفاده از گن‌ لیپوماتیک مخصوص یا نشستن غلط، به نتیجه دلخواه خود نمی‌رسند.

طول مدت زمانی که یک بیمار باید از گن لیپوماتیک استفاده کند بستگی به نوع روش مراقبت پس از جراحی دارد که توسط پزشک تعیین شده است. پس بهتر است که ۲ تا ۳ هفته گن تنگ و ۴ تا ۶ هفته گن شل استفاده کنید، این اقدام باعث می‌شود که تا نتایج درخشان ‌تری از نتیجه لیپوماتیک دریافت نمایید. بعد از روز جراحی نیاز است استحمام کنید، تنها در زمان استحمام می‌ توانید گن لیپوماتیک را بیرون بیاورید و بعد از آن نیز باید مجدداً این اقدام را انجام دهید پوشیدن گن باعث می‌ شود تا پوست فشرده شود و در نهایت تخلیه چربی‌ها به صورت کامل انجام گیرد.

Lipomatous gene

 

 

 

 

خطرات و عوارض استفاده از گن مخصوص لیپوماتیک چیست؟

ایجاد فشار بیش از حد می‌ تواند تورم و ادم را طولانی کند. فشرده سازی بیش از حد پس از این که درناژ به طور کامل متوقف شده است، می‌تواند عملکرد طبیعی مویرگ‌های لنفاوی را مختل کند که وظیفه آن‌ها جذب مایع ترشح شده باقی مانده و اگزودای التهابی از بافت‌های قرار گرفته تحت عمل لیپوماتیک است.

فشرده سازی بیش از حد باعث انباشت مایع درون تونل‌ هایی است که توسط کانولای لیپوماتیک در چربی‌های مورد هدف ایجاد می‌ شود.

قیمت گن مخصوص لیپوماتیک چقدر است؟

قیمت گن لیپوماتیک متغیر است و بستگی به عوامل زیادی دارد از جمله جنس و مرغوبیت آن، نوع گنی که مورد نیاز است (غبغب، شکم، پهلو، ران و بازو) دارد.

اما هزینه کردن برای خرید گن لیپوماتیک برای دست یافتن به نتیجه مطلوب بعد از لیپوماتیک کمک شایانی می‌کند. برای انتخاب نوع گن مناسب برای ناحیه‌ای که مورد درمان قرار گرفته بهتر است ابتدا با پزشک مشورت شود.

دکتر حمیدرضا وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینی – لیپوماتیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *