عمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک به وسیله امواج اینفراسونیک و ارتعاش و نوسان ثابت حول محوری سلولهای چربی را از محل اتصالات آنها به یکدیگر جدا می سازد و با این کار نه تنها سلولهای چربی را تخریب می کند بلکه بافت چربی را اززیرپوست شما با عمل ساکشن به صورت سالم خارج  نماید.

 

 

عمل لیپوماتیک

 وشما می توانید از سلولهای خارج شده چربی  به وسیله عمل لیپوماتیک بعنوان فیلر برای گونه گذاری در صورت و یا سایر اعضاء استفاده نماید.

بهتر است این را بدانید که این چربی به مراتب دوام بیشتر وتورم کمتری  پس از تزریق دربدن شما خواهد داشت و نسبت به چربی کشیده شده به وسیله ساکشن برای حجیم سازی در دیگر قسمت های بدن  فرد سالم تراست.

تخریب سلول‌های چربی در عمل لیپوماتیک

باید این را بدانید که این روش به‌منظور کاهش وزن روشی خیلی مناسبی نیست بلکه بیشتر با هدف تغییر سایز، حجم و فرم دادن به بدن استفاده می‌شود. انجام لیپوماتیک عمل به نسبت سبکی می باشد و بیشتر افراداز نتایج آن رضایت دارند.

همچنین  باید گفت که این روش برای افرادی که روش‌های پیکرتراشی مثل ساکشن یا لیپولیز را قبل از عمل لیپوماتیک انجام داده اند روش مناسبی می‌باشد. دستگاهی که برای انجام عمل لیپوماتیک  استفاده می شود از طرف سازمان دارویی مورد تائید است وشما  با ایمنی کامل و بدون احساس ‌خطر می‌توانید چربی‌های  موضعی را از بین ببرد.

جمع شدن پوست عمل لیپوماتیک

دراین روش صدمه کمتری به ترابکولاهای پوستی  فرد وارد می‌شود، به همین دلیل جمع شدن پوست نسبت به روش‌های دیگر جراحی زیبایی بهترانجام می‌گیرد. ولی اگربعد از جراحی افتادگی پوست برای فرد اتفاق بیفتد  نیاز به جراحی  خواهید داشت.

درعمل لیپوماتیک نیازی به بیهوشی عمومی فرد نمی‌باشد پزشک برای این جراحی فقط از  بی‌حسی موضعی  استفاده می کند و بیمار دردی  را در حین جراحی حس نمی‌کند ولی در روش‌های دیگر ساکشن اگر این عمل با بی‌حسی موضعی انجام شود بیمار دچار درد و ناراحتی  خواهد شد وباید برای کاهش درد بعد از لیپوماتیک  داروهای آرام‌بخش وبیهوشی خفیف استفاده کند.

 

جمع شدن پوست با عمل لیپوماتیک

 

بعد از این جراحی لیپوماتیک تورم دراین جراحی بسیار کم می‌باشد و ترشح ازمحل ساکشن بعد یک یا دو روز برطرف می شود در حالیکه در روش های دیگر این روش بسیار طولانی‌تر می‌باشد.همچنین امکان عفونت هم در این روش بسیار کم  است.

 بعد ازعمل لیپوماتیک فرد  می‌تواند بلافاصله پس از جراحی شکم مرخص شود وبه فعالیت های روزانه خود بپردازد و خستگی و کوفتگی ناشی از این روش نسبت به بقیه روش‌ها بسیار کمتر ماست .

نکات مهمی که باید قبل از عمل لیپوماتیک باید به آن توجه شود

– برای تشخیص کم‌خونی انجام آزمایش خون مهم است.

-انجام تست بارداری در خانم‌ها

-گرفتن تست تشخیص بیماری‌هایی مثل هپاتیت

-پر کردم فرم رضایت‌نامه بیمار

-بررسی کلیه‌ها و کبد

گرفتن  تصاویر عمل لیپوماتیک ،برای قرار دادن داخل پرونده

عمل لیپوماتیک و مراقبت ازان

مراقبت از زخم ها پس ازعمل لیپوماتیک

پس از عمل لیپوماتیک علاوه برمراقبت های عمومی که در بیشتر جراحی های زیبایی با ید رعایت شود نیاز است شخص مراقبت ویژه ای از زخم ها  محل مورد نظر انجام دهد. از مراقبت هایی که فرد می تواند انجام دهد

– تمیز نگه داشتن محل بریدگی و زخم ها بعد از لیپوماتیک مهم است .

-استحمام را به مدت  ۴۸ساعت پس ازعمل لیپوماتیک به تاخیر بیاندازد

پس از اینکه شخص دست های خود را به شکل کامل شست و شو داد محلی که تخلیه چربی از آن بخش انجام شده است  را به ارامی ماساژ دهید .

مصرف آنتی بیوتیک ها و داروهای که پزشک تجویز نموده است کمک می کند زخم ها زودتر بهبود یابد  و درد شما نیز کاهش یابد .

زیرا انجام ماساژ به تخلیه ترشحات و خونابه ها  که در حین عمل لیپوماتیک ایجاد شده است کمک می کند در نتیجه تورم و کبودی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند ، پس ازماساژ و خارج شدن ترشحات خونابه ها باید مجدد محل را پانسمان کنید ، اگر متوجه شدید که از نواحی که برش داده شده است هیچ ترشحاتی خارج نمی شود با نظر پزشک می توانید دیگر پانسمان را انجام ندهید .

بارداری پس ازعمل  لیپوماتیک

به این نکته توجه داشته باشید که لاغری با عمل لیپوماتیک تأثیر منفی برروی  بارداری خانم‌ها درآینده نخواهد داشت و نباید خانم‌ها برای این موضوع نگران باشند.

عمل لیپوماتیک

آیا عمل لیپوماتیک عوارض دارد ؟

همان گونه که می دانید عوارض جراحی هایی همچون پیکر تراشی و لیپوماتیک  سوال بسیار از مراجعه کنند گان به جراح زیبایی است ،که مهمترین آن ها عوارض لیپوماتیک است .

باید این نکته را بدانید که در صورتی که این کار توسط یک جراح با تجربه و مجرب انجام شود ،می توان گفت برای فرد هیچ گونه عارضه  ای به همراه ندارد

 شما می توانید  نزد دکتر حمید رضا وفایی بدون هیچ گونه نگرانی  عمل لیپوماتیک را انجام دهید

اما به طور کلی یکسری از عوارض غیر قابل اجتناب  برای فرد و جود دارد ازجمله کبودی و تورم در ناحیه  مورد نظر است لازم به ذکر است که این تورم و قرمزی زود گذر است و بعد از گذشت ۲ الی ۴ روز از بین می رود و بیمار می تواند به راحتی فعالیت های روزمره خود را شروع کند.

 

 

تأثیر لیپوماتیک بر بدن

عمل لیپوماتیک علاوه بر اینکه چربی‌ها ی اضافه بدن را از بین می برد موجب می‌شود  فرد به اندام  ایده آل  خود برسد وباعث بهبودی سلامتی فرد شود. مثلاً باعث کاهش چربی‌ها در بدن شود و به اختلالات هورمونی در خانمها، وکنترل قند خون و بهبود وضعیت دیابت کمک زیادی می کند .

تصاویر عمل لیپوماتیک

 به این نکته توجه کنید که شما قبل از عمل لیپوماتیک بهتر است به مطب پزشک مراجعه کرده و حتما تصاویرعمل لیپوماتیک مراجعین قبلی  پزشک خود را ببینید و با مشاهده تصاویرعمل لیپوماتیک قبلی با دقت و اگاهی لازم جراح خود را انتخاب کنید .

نحوه عمل لیپوماتیک

خطر آمبولی درعمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک که یکی از جراحی های زیبایی بدن است در بسیاری از کشورهای جهان انجام می شود. لیپوماتیک یکی از روش های نوین برای برداشتن چربی های بدن است که امکان انتقال چربی به سایر بافت های بدن را نیز فراهم می کند. خطر ایجاد آمبولی دراین روش وجود ندارد.البته قبل از جراحی پزشک تمامی موارد مورد نیاز را بررسی کرده و آزمایشات لازم را انجام می دهد.

دکتر حمید رضا وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینی – لیپوماتیک

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *