لیپوماتیک و عوارض آن

لیپوماتیک و عوارض آن :بسیاری از افراد برای کاهش وزن اضافه خود حاضر به انجام هر روشی می‌شوند و بدون توجه به عوارض و حتی هزینه‌های آن خود را در معرض انجام هرگونه عمل جراحی قرار می‌دهند

لیپوماتیک

در حالی که افراد امروزه به دنبال به دست آوردن اندامی زیبا از هیچ گونه کاری دریغ نمی‌کنند. شاهد طرح بسیاری از عمل‌های نوین زیبایی در بین افراد هستیم که به بیان برخی از متخصصین نسبت به سایر روش‌های قدیمی که عوارض و نارضایتی‌های بسیاری از بیماران را به همراه داشته است، این روش‌ها از عوارض کمتری برخوردار هستند.

روش کار لیپوماتیک

لیپوماتیک نوعی عمل جراحی زیبایی است که باعث شکسته شدن و مکش چربی های بدن می شود. این عمل را اغلب روی شکم، ران، باسن، گردن، غبغب و بازو انجام می دهند. در طول لیپوماتیک، یک دستگاه با مخزنی تو خالی، توسط یک کانول به زیر پوست منتقل می شود.

لیپوماتیک

سپس کانول بصورت ۳۶۰ درجه شروع به چرخش کرده و چربی ها را بدون آسیب رساندن به بافت های پوستی جدا می کند. چربی های جدا شده توسط دستگاه مکش از بدن خارج خواهند شد. عوارض لیپوماتیک نیز مانند هر عمل دیگری در کنار فواید و مزایای آن وجود دارد، اما آگاهی از خطرات احتمالی، از شدت عوارض احتمالی می کاهد.

لیپوماتیک عوارض

یکی از این روش‌های کم‌عارضه، روش لیپوماتیک یا (پیکرتراشی) است که در واقع نوعی PAL یا همان لیپوساکشن به همراه قدرت کمکی است به این معنی که چون جراح در طی عمل لیپوساکشن عادی به علت حرکات زیاد کار را مشکل می‌کند، از یک موتور برای به حرکت درآوردن چربی‌ها استفاده می‌شود که در دو نوع موتور بادی و موتور الکترومغناطیسی مورد استفاده قرار می‌گیرد

پیکر تراشی لیپوماتیک برای چه نواحی از بدن است

تغییر سایز و رسیدن به فرم و حجم دلخواه بدن شاید کار آسانی به نظر نیاید اما استفاده از روشی چون پیکر تراشی لیپوماتیک آرزوی رسیدن به سایز دلخواه را برآورده می سازد. تخلیه ی چربی از مناطق مختلف بدن به روش پیکر تراشی لیپوماتیک به صورت متناسب انجام می شود.

لیپوماتیک

تفاوت عمده ی دستگاه پیکر تراشی لیپوماتیک با سایر دستگاه های لیپوساکشن در این است که میله لیپوماتیک علاوه بر حرکت رفت و برگشتی دارای حرکات دورانی و لرزشی است. همچنین در این روش احتمال آسیب به بافت ها بسیار کمتر است بنابراین از اطمینان بیشتری برخوردار است. پیکر تراشی لیپوماتیک برای تمام نواحی بدن اعم از پهلو و شکم، بازو، غبغب، باسن و ساق پا، پشت و … قابل استفاده است.

نکته های مربوط به لیپوماتیک و عوارض آن و دیگر روش های چربی سوزی

عوارض بعد از عمل لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک و عوارض آن :اگرچه پیکر تراشی لیپوماتیک راه سریعی برای لاغر شدن و رسیدن به سایز ایده آل است اما عمدتا پزشکان برای افرادی توصیه می کنند که دارای چاقی از ناحیه ی پایین تنه هستند. میزان خروج چربی از بدن نباید از حد مجاز بیشتر شود.

به طوری که اگر استخراج چربی از بدن زیاد باشد باعث ایجاد مشکلات خطرناکی چون آمبولی، بازگشت چربی، لخته شدن خون، کم خونی و تنگی نفس می شود. انجام عمل جراحی پیکر تراشی لیپوماتیک را بهتر است افرادی انجام دهند که دارای تجمع چربی در یک ناحیه هستند زیرا برای ورود دستگاه به بدن و استخراج چربی در محل تجمع چربی سوراخی به شعاع ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر ایجاد می شود.

تاثیر انتخاب پزشک خوب در کاهش لیپوماتیک و عوارض آن

اگر در جاهای مختلف بدن این جراحی انجام شود امکان دارد تعدد این سوراخ ها باعث خونریزی و عفونت شود. جراحی پیکر تراشی لیپوماتیک خالی از عوارض و معایب نیست. امکان دارد محل جراحی دچار سوختگی و یا کبودی شود. اگر پیکر تراشی توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام نگیرد امکان ابتلا به بیماری های قلبی و تنفسی بالا است.

لیپوماتیک

اقدامات قبل از لیپوماتیک

نکته : پیشنهاد می شود قبل از انجام عمل با دقت به آن فکر کرده و با پزشک جراح خود درباره اهداف، انگیزه ها و انتظارات خود صحبت کنید. انجام لیپوماتیک زیر نظر پزشک متخصص باید انجام گیرد تا عوارض لیپوماتیک به حداقل برسد. اما بطور کلی می توان گفت که اکثر بیماران از نتایج این روش، راضی و خوشحال خواهند بود

لیپوماتیک عوارض

با عوارض لیپوماتیک آشنا شوید :

کوفتگی های بد روی قسمتی که عمل انجام شده است. دیگر عوارض لیپوماتیک این عمل شامل موارد زیر می باشد :

۱-لیپوماتیک و عوارض آن :التهاب و تورم ممکن است گاهی تا ۶ ماه طول بکشد.

۲-لیپوماتیک و عوارض آن :بی نظمی های کانتور – بیمارانی که کشش پوستی ضعیفی دارند و یا حذف چربی ها به صورت ناهموار انجام شود، ممکن است پوستشان خشک، موج دار و یا لکه دار شود.

۳-بی حسی – ناحیه ای که در آن عمل صورت گرفته است ممکن است برای مدتی بی حس شود که کاملا طبیعی و موقتی است.

لیپوماتیک

۴- لیپوماتیک عوارض: عفونت – هرچند که بسیار نادر است اما ممکن است پس از انجام لیپوماتیک، عفونت پوستی رخ دهد که گاهی نیاز به جراحی دارد.

۵-مشکلات کلیوی و یا قلبی- مایعی که به بدن تزریق می شود ممکن است باعث مشکلات قلبی و یا کلیوی در فرد شود.

۶- عوارض لیپوماتیک مشکلات ریوی – هنگامی که چربی به رگ های خونی وارد می شود، به ریه ها می رود و گردش خون در ریه ها را مسدود می کند. این عامل می توانند یک خطر جدی محسوب گردد.
واکنش های آلرژیک – ممکن است بدن به داروها و یا مواد مورد استفاده در طول جراحی حساسیت نشان دهد.

۸-ار جمله لیپوماتیک و عوارض آن سوختگی پوست – حرکت کانول ممکن است باعث ایجاد اصطکاک به پوست و یا اعصاب شود.

۹- لیپوماتیک عوارض :لخته شدن خون در رگ ها ممکن است باعث التهاب و سوزش شود.

مراقبت های قبل ازعمل لیپوماتیک

لیپوماتیک  

۱- آزمایشات کامل پزشکی انجام دهید.

۲-داروهایی که مصرف می کنید را به همراه مقدار دوز آن به دکتر اطلاع دهید.

۳.- از خوردن آسپرین و داروهای ضد التهاب خودداری کنید زیرا این ها باعث افزایش خونریزی می شوند.

۴–سیگار کشیدن را متوقف کنید

مزایای لاغری با  روش لیپوماتیک در مرکز لیپوماتیک:

۱-تناسب اندام با روش لیپوماتیک مناسب افرادی می باشد که با پیروی از یک  برنامه ورژیم غذایی و یا انجام  ورزش هایی مرتب  به وزن و یا فرم دلخواه نرسیده اند

۲- باید گفت که ممکن است که فرد مقداری کاهش وزن پیدا کند، اما چربی محدودی در ناحیه شکم ، پهلو  و یا ران ها همچنان در آن ها وجود دارد.

۳-راه حلی جز حذف آن با روش جراحی وجود ندارد. باید ذکر کرد که یکی دیگر از مزایای لیپوماتیک در این است که دوره نقاهت در این روش نسبت به روش هایی مانند: لیپوساکشن و لیپولیز بسیار محدود و اندک می باشد و فرد بعد از استراحت کوچکی، توانایی پرداختن به فعالیت ها و امور روزمره  زندگی را پیدا می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.