لیفت صورت

لیفت صورت :در روند پیری، تمامی بخشهای صورت دچار تغییر و تحول می شوند. بیشترین تغییر ناشی از پیری صورت در پوست ایجاد می شود. که به صورت کاهش خاصیت الاستیکی، تغییر در رنگدانه های پوست و شلی بیش از حد پوست خود را نشان میدهد.

لیفت صورت

البته همزمان با پوست، بافتهای عمقی صورت نیز تغییر می کنند، در اغلب افراد آتروفی و تحلیل رفتن چربی صورت ایجاد می شود که باعت ایجاد گودیهایی در صورت می شود، این گودیها در نواحی شقیقه، ناودان اشکی، گونه و اطراف چانه، قبل از قسمتهای دیگر صورت نمایان می شود.

شلی و کاهش قوام در بافت نرم صورت باعث آویزان شدن بافتها میشود. مثلا به دلیل آویزان شدن چربی و پوست نواحی گونه، بافتهای شل و آویزان به سمت پایین و داخل حرکت کرده و در اطراف دهان تجمع پیدا می کنند و باعث عمیق شدن خط خنده می شود. همین اتفاق در مورد بخشهای دیگر مانند پلکها، ابروها گردن و… می افتد.

علل جراحی لیف صورت

لیفت صورت

افتادگی و تغییر پوست صورت دلیلی بوده که اشخاص ممکن است برای عمل لیفتینگ مراجعه کنند. افتادگی و تغییر پوست به عامل های شایعی بستگی دارد از جمله :

۱-افزایش سن

۲-کاهش وزن

۳-استفاده از سیگار،استفاده از الکل

۴-برخورد مستقیم با نور آفتاب به مدت زیاد

۵-وراثت

اگر هر کدام از علائم زیر را داشته باشید، لیفتینگ صورت می تواند به شما کمک کند:

۱-اگر ظاهر خود را بسیار مسن تر از آنی که هستید می دانید..!

۲-اگر به دلیل آویزان بودن پوست گردن و پایین صورت، دوست دارید این قسمتها را در مهمانیها و عکسها مخفی کنید

۳-اگر نمای ظاهری شما به گونه ای است که شما را مسن نشان می دهد و این موضوع باعث شده در ارتباط با دیگران و اعتماد به نفس تان اثر نامطلوب ایجاد شده باشد..

انواع لیفت صورت

لیفت صورت

لیفت صورت بر حسب مورد از فردی به فرد دیگر متفاوت است و به طور کلی به یکی از روشهای زیر انجام می گیرد.

۱-لیفت مختصر صورت :

این حالت برای کسانی مناسب است که دچار افتادگی کمی در ناحیه پایین صورت به همراه پوست شل در ناحیه پایین صورت هستند. این روش کم تهاجمی بوده و جراح بوسیله برش کوتاهی که در جلو و پشت گوش داده می شود، بافتهای شل را محکم کرده و پوستهای اضافه این قسمت را کم می کند. از مزیتهای این روش این است که علائم خفیف پیری صورت با روشی کوچکتر برطرف شده و نیاز به لیفت کامل صورت تا مدتها به تعویق خواهد افتاد.

۲-لیفت استاندارد صورت:

در این روش، با وجودی که ناحیه مورد جراحی گسترده تر از لیفت مختصر است، ولی نتایج آن نیز بسیار چشمگیرتر و رضایت‏بخش ‏تر خواهد بود. برش پوستی در این روش وسیعتر است، مدت بهبودی بیمار نیز اندکی بیشتر خواهد بود. در این روش نیز جراح برشها را در بین چینها و یا محل رویش موها مخفی می کند و برای بهبود نتیجه آن، لیفت گردن نیز به طور همزمان انجام می گیرد.

سن جراحی لیفت صورت

عمل لیفت صورت ، صورت شخص را از آنچه که هست ۵ تا ۱۰ سال جوانتر می‌دهد. عمل لیفت صورت و یا کشش پوست صورت معمولاً در افرادی با سنین ۶۰-۴۰ سال انجام می‌شود . البته این عمل در هر سنی قابل اجرا بوده ، به شکل کلی در عمل لیفتینگ صورت چربی های اضافی برداشته می شود، عضلات زیرین سفت میشود و پوست صورت و گردن نیز کشیده خواهد شد که تمامی این کارها نشانه های افزایش سن را تا حد زیادی کاهش می دهد.

انتظارات معقول از لیفت صورت

لیفت صورت

با لیفت صورت قطعا نمیتوان از روند پیری جلوگیری کرد و باید توجه داشت که در لیفتینگ صورت، ساختار اصلی صورت تغییر نخواهد کرد، به این معنی که انتظار داریم هر فرد به شکل وضعیت چند سال قبل  خود درآید.

لیفت صورت به معنی واقعی تنها بوسیله جراحی قابل انجام است و روشهای غیر جراحی جوانسازی صورت، نمیتوانند دقیقا همان نتایج را با ماندگاری طولانی بدست آورند. روشهای غیر جراحی زیبایی تنها به محکم و سفت تر شدن بافتها کمک می کنند. ولی به عنوان روش مکمل، در بهبود نتیجه جراحی و یا به تعویق انداختن زمان جراحی موثرند.

روش بیهوشی در جراحی لیفت صورت

بر حسب تصمیمی که پزشک با بیمار در حین مشاوره می گیرند، این کار می تواند با بی حسی موضعی،و یا  با خواب و یا با بیهوشی انجام شود. نتیجه روش جراحی در همه موارد به یک میزان خواهد بود و انتخاب هر کدام از اینها به راحتی فرد وابسته خواهد بود.انجام این کار با بیهوشی کامل و یا خواب عمیق امکان پذیر است. روش خواب عمیق بویژه در افرادی که از بیهوشی می ترسند و یا به دلیل مشکلات و بیماریهای قبلی، امکان بیهوشی برای آنها وجود ندارد، بسیار مفید و ایمن می باشد.

جراحی لیفت صورت شامل چه مواردی می شود

باید بدانید که  جراحی لیفت صورت و گردن بیشتر شامل چه قسمت هایی از صورت است و یا کدام قسمت ها بیشتر نیاز به لیفت داند باید بگوییم ، این جراحی معمولا شامل لیفت ابرو و جراحی پلک می شود.

لیفتینگ صورت و مزایای آن

لیفت صورت

لیفتینگ صورت با کشیدن پوست صورت و همچنین گردن باعث میشود فرد جوان تر به نظر برسد به عبارت دیگر با انجام این عمل جوانی از دست رفته شخص به او باز خواهد گشت.از مزایای لیفتینگ صورت میتوان به موارد زیر نیز اشاره کرد:
۱-چروک های اطراف دهان نیز صاف خواهد شد.
۲-در صورتی که پوست صورت کشیده شود فک به سمت بالا کشیده میشود.
۳-لیفتینگ صورت پوست شل گردن را نیز سفت میکند و با برداشتن چربی گردن و زیر چانه به این امر نیز کمک میکند.
۴-با کشیدگی پوست دیگر به حالت شل و افتاده نمی باشد و پوست صورت به شکل سفت در خواهد آمد

توصیه‌های بعد از عمل لیفتینگ صورت

لیفت صورت

۱-فعالیت های خود را تا چند روز محدود کرده و استراحت نمایید.

۲-درهنگام خواب جهت کاهش تورم و کبودی ، سر شخص بالاتر قرار گیرد.

۳-کمپرس سرد بر روی محل مورد نظر باعث کاهش تورم و خونریزی نیز میشود.

۴-از بروز سرماخوردگی جلوگیری کرده و در صورت وقوع سعی کنید سریعا درمان شوید.

۵-شخص در روزهای اول بعد از عمل، باید از خم شدن یا بلند کردن اجسام ، زور زدن، ، شنا کردن، ارتباط جنسی و هرگونه فعالیتی که احتمال دارد فشار خونتان را بالا ببرد، خودداری کند

۶-از مصرف سیگار و داروهای ضدالتهاب تا مدتی پرهیز کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *