لیفت سینه

[av_textblock size=” font_color=’custom’ color=’#000000′ av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]

لیفت سینه

لیفت سینه روشی است که طی آن پوست اضافی در قسمت سینه برداشته می شود و بافت اطراف آن کشیده می شود و دوباره به آن شکل داده می شود به این ترتیب خطوط سینه ها مشخص می گردد.

لیفت سینه

می توان گفت که این نوع جراحی سینه یک نوع جوانسازی سینه است درطول زمان سینه زنان تغییراتی  می کند و سینه شکل سفت خود را از دست می دهد. این تغییرات به دلیل بارداری ،شیردهی ،تغییرات در وزن افراد ،افزایش سن ،وراثت در بیشتر افراد ایجاد می شود.

 

لیفت سینه مناسب چه کسانی است

به طور کلی  لیفت سینه تاثیر آن چنانی بر سایز سینه ها و شکل گرد بخش بالایی سینه ها ندارد. اگر فردی بخواهد سینه های آن پرتر به نظر برسد می تواند از گزینه لیفت سینه برای بزرگ کردن سایز سینه ها استفاده کند اگرفردی سینه های کوچک ترمی خواهد می تواند  با  لیفت سینه سایز سینه ها ی خود را کاهش دهد.

انواع لیفت سینه

برای انجام این جراحی سینه فرد باید از لحاظ فیزیکی سالم باشد و وزن ثابت داشته باشد ،از سیگار استفاده نکند،احساس آویزان بودن سینه فرد را آزار دهد، سینه فرد شکل کشیده داشته باشد که لیفت سینه بتواند به بازگشت شکل آن کمک کند،نوک سینه شخص به سمت پایین متمایل باشد که با این جراحی سینه می توانند  تا حد زیادی آن ها را به وضعیت نرمال برگرداند.

ودرزمانی که پوست اطراف سینه شل شده باشد و نواحی تیره اطراف نوک سینه بزرگ شده باشد از لیفت سینه می تواند استفاده کند ودرصورتی که یکی از سینه ها کوچک تر از دیگری باشد نیز می تواند ازاین روش استفاده کند.

 

 مراحل جراحی لیفت سینه     

جراحی لیفت سینه با برش ها و تکنیک ها انجام می گیرد. اولین مرحله در این جراحی سینه بیهوشی است دراین مرحله ازداروهای بیهوشی مانند  آرام بخش های وریدی و بیهوشی عمومی استفاده می شود.

دومین مرحله برش ازسینه است .برش از سینه به  سه صورت متداول انجام می شود برش دور ناحیه تیره نوک پستان،به صورت عمودی و رو به پایین از بخش تیره اطراف نوک پستان به سمت چین های سینه انجام می شود، همچنین برش می تواند از اطراف ناحیه تیره نوک پستان به صورت عمودی پایین و سپس به صورت افقی به طرفین سینه ها انجام شود.

سومین مرحله  شکل دادن سینه ها است بعداز ایجاد برش روی سینه بافت سینه کشیده می شود و دوباره شکل داده می شود به نحوی که برجستگی و سفتی سینه را تقویت می کند .نوک سینه ونواحی تیره اطراف سینه دوباره به حالت طبیعی فرم داده می شودودرصورت نیاز نواحی  بزرگ شده وقسمت تیره نوک پستان کاهش می یابد.

 

روش عمل لیفت سینه

چهارمین مرحله بستن نواحی برش داده شده است بعد از این که سینه ها شکل داده شدند و پوست اضافی آن برداشته شد، پوست باقی مانده کشیده می شود و محل برش ها بسته می گردد.به خاطر داشته باشید که نتایج حاصل از لیفت سینه بعد از اتمام جراحی قابل رویت می باشد.

 

نقاهت بعد از لیفت سینه

بعد ازلیفت روی نواحی برش داده شده پانسمانی قرار داده می شود که ازپانسمان های الاستیک یا لباس های زیر مخصوص استفاده می کنند تا تورم را به حداقل سینه برساند.

بعد ازعمل به طور موقت  لوله ای نازک زیر پوست قرار داده می شود تا خون و مایعات اضافی آن ازطریق این لوله جمع آوری شود. احتمالا داروهایی برای عفونت ناشی از زخم جراحی لیفت سینه برای شما تجویز می شود.

 

نتایج جراحی لیفت سینه

نتایج این جراحی سینه بعد از عمل قابل مشاهده است . اما نتایج نهایی این عمل چند ماه بعد ازعمل  مشخص خواهد شد. خطوط  ایجاد شده در برش سینه کاملا از بین نمی رود برای حفظ این عمل زیبایی در طولانی مدت باید وزن بدن خود را حفظ کنید و شیوه زندگی سالم داشته باشید .

البته به این نکته توجه کنید که این عمل باید بعد از به دنیا آوردن فرزندان انجام شود. زیرا تغییراتی که در طول بارداری در پستان ها ایجاد می شود در نتیجه لیفت سینه تاثیر دارد همچنین تغییرات در وزن نیز تاثیر منفی بر ظاهر سینه ها ی افرادمی گذارد.

 

مزیت لیفت سینه

مزیت‌های انجام جراحی لیفت سینه

با انجام این جراحی سینه پستان‌ها تا روی قفسه سینه بالامی آید تا موقعیت قرار گرفتن آن‌ها مشخص شود.با انجام این عمل پستان‌ها به شکل سفت و محکمی تغییر شکل داده تا جوان‌تر به نظر برسند.در صورت نیاز نوک سینه را می توانید با این عمل تغییر دهید وحجم سینه را افزایش دهید همچنین با این عمل می توانید در پستان ها تقارن ایجاد کنیدوبه یک فرم مناسب دست یابید.

پزشک شما برحسب نیاز عمل جراحی لیفت سینه را برای شما انجام می دهد. پزشک شما با معاینه فیزیکی که انجام می دهد  تکنیک‌های جراحی مختلفی را ارئه می‌دهد شما را در دستیابی به بهترین فرم سینه، کمک می‌کند.

 

 

لیفت سینه مناسب چه کسانی است

زنان می توانند با این نوع جراحی سینه به فرم درست و دلخواهی از سینه برسند. شل بودن پوست سینه معمولا باعث تغییراتی در شکل سینه فرد می‌شود، اما تغیرات وزن، باراداری،شیردهی،پیری بافت سینه،وراثت،تغییرات هورمونی بدن،سینه بزرگ وسنگین نیز در تغییرات شکل سینه فرد موثر است وافراد می توانند بااین جراحی سینه به فرم مناسب سینه برسند.

اولین راه برای این جراحی سینه مشورت با پزشک و جراح پلاستیک است. با پزشک خود درباره خواسته دقیق خود صحبت کنید. اندازه و شکل سینه دلخواه خود را به پزشک نشان دهید. جراح بعد ازبررسی سلامت شما گزینه‌های جراحی را برایتان شرح می دهد. جراح روش‌ها را بطور دقیق توضیح می دهد و شما را از خطرات احتمالی و روند بهبود آگاه می کند.

نتایج لیفت سینه

انواع روش‌های لیفت سینه

لیفت سینه بدون ایمپلنت

در روش  لیفت سینه بدون ایمپلنت برای فرم و برجستگی سینه‌ها ازبافت طبیعی سینه‌ها استفاده می کنند و دراین روش از پروتز استفاده نمی شود وپوست اضافه‌ی سینه برداشته می‌شود و افتادگی بافت‌های داخلی نیز اصلاح می‌شود.

لیفت سینه با لیزر

لیفت سینه با لیزر معمولا به صورت ترکیبی با جراحی لیفت سینه انجام می‌شود. در هنگام انجام لیفت سینه با لیزر، جراح با کمک لیزر بافت‌ها را لیفت می‌دهد.

در جراحی لیزری سینه، تاثیری که لیزر بر بافت سینه ایجاد می‌کند ، اثری مشابه با پوشیدن سینه‌بند دارد و این کار نتایج لیفت سینه را به خوبی پشتیبانی می‌کند.

دکتر حمید رضا وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینی – لیپوماتیک

[/av_textblock]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.