سایز پروتز سینه

سایز پروتز سینه یکی از انتخاباتی است که توسط متقاضیان و با توجه به متناسب بودن و تایید کردن آن توسط جراح انجام میشود .

سایز پروتز سینه

چه کسانی خواستار پروتز سینه هستند؟

بیشتر خانمهایی که خواهان بزرگ کردن سینه با عمل پروتز سینه هستند ،به دو گروه زیر تقسیم می شوند:

1.خانمهای میانسالی که بعد از حاملگی و زایمان و شیر دهی دچار تحلیل سینه شده اند و اغلب می گویند فقط هنگامی که حامله بودند از ظاهر و شکل سینه خود رضایت داشتند.

2.خانمهای جوانتر که هیچ وقت  سینه هایشان رشد کامل خود را طی نکرده است.

بیشتر  خانم هایی که برای گذاشتن پروتز سینه در کرج و انتخاب سایز پروتز سینه نزد پزشک می روند خواهان سینه ای بزرگتر از حد نرمال هستند .

افراد با جثه متوسط

این نمونه افراد باید در جریان باشند که سایز پروتز سینه و وزن آن با احتمال افتادگی سینه (پتوز)در سالهای پس ارتباط مستقیم دارد .به طور مثال  نباید یک خانم با جثه متوسط (قد 160 تا 170 ) از سایز پروتز سینه بالای 300cc  استفاده کند .

وزن پروتز سینه

وزن پروتز موجب بوجود آمدن یک فشار ثابت و دائمی روی پوست می شود که در طول سالها سینه ها را پایین می آورد و میزان سرعت پایین آمدن سینه ها ارتباط مستقیم با وزن پروتز دارد.

مثلا یک پروتز 500 cc چهار برابر سریعتر وبیشتر ازیک پروتز300 cc و دو برابریک پروتز 400 cc موجب افتادگی سینه ها می شود.

مسئله پایین آمدن سینه ها در پروتز یک مشکل چند بعدی می باشد که به عوامل متعددی چون کیفیت پوست و میزان نسج طبیعی و نحوه مراقبت سینه نیز بستگی دارد.

حاملگی خانم ها

افرادی که به علت حاملگی های متعدد،پوستشان ترک خورده و نازک شده پیشنهاد می شود از پروتز های 300 cc استفاده کنند همچنینن به این افراد توصیه می شود پس از عمل پروتز در اغلب موارد و مخصوصا در زمان ورزش از سوتین مناسب استفاده کنند تا از حرکت بیش از اندازه  سینه ها به بالا و پایین جلوگیری شود.

امروزه از روش تصویر برداری کامپیوتری هم برای پیش بینی نتیجه جراحی سینه در کرج استفاده می کنند.ولی تحقیقات انجام شده نشان می دهد که بهترین و واقع بینانه ترین روش برای پرو کردن پروتز روش سنتی می باشد .

روش سنتی

در روش سنتی ،زیر یک  پیراهن تنگ ، سایز پروتز سینه مختلف را امتحان می کنند تا شکل تقریبی سینه ها پس ازعمل  تا حدود زیادی مشخص شود .

این روش پرو کردن پروتز ،جلوی بسیاری از سوء تفاهم ها و سورپریز شدن های پس از عمل پروتز سینهو انتخاب سایز پروتز سینه را می گیرد.

نکته دیگری که در رابطه با سایز پروتز سینه مطرح است امکانات تکنیکی جا گذاری پروتز می باشد و در پرو کردن سایز پروتز سینه باید میزان پوست اضافی و آزاد سینه هم در نظر گرفته شود.

به طور مثال در خانمی که هرگز سینه هایش  تشکیل نشده و قفسه سینه اش  کاملا صاف می باشد و دارای  پوست سفت و محکمی است شاید نتوان از همان ابتدا پروتز بزرگتر را برای او به کار برد چون ممکن است پوست بیمار تحمل کش آمدن ناگهانی را نداشته باشد.

سایز پروتز سینه

سایز پروتز سینه

دو گروه از زنان که بیشترین سختی را در انتخاب سایز پروتز سینه مناسب  در پیش رو دارند:

یک دسته آن هایی هستند که نگرانند مبادا پروتز و درنتیجه سایز پروتز سینه بعد ازعمل، زیادی بزرگ شود و دسته دیگرکسانی هستند که می خواهند تا حد ممکن پروتزشان بزرگترشود.

گروه اول معمولا پروتزهایی با حجم بین ۱۸۰تا ۲۵۰ را انتخاب می کنند که  کوچک هستند و معمولا زنان  ورزشکار و یا لاغر آن را انتخاب می کنند که دوست دارند سینه هایشان  طبیعی دیده شود و هیچ شواهدی از اینکه عمل بزرگ کردن سینه انجام داده اند دیده نشود.

گروه دوم معمولا از نتیجه پروتز راضی هستند  ولی خیلی دیده شده  که بعد از گذشت مدت زمانی و زندگی کردن با پروتز احساس می کنند که باید سایز پروتز سینه بزرگتری را انتخاب می کردند و حتی دیده شده که برخی اوقات درخواست جراحی مجدد با پروتزهای بزرگتر را می کنند.

گروه دوم که به سایز پروتز سینه بزرگتری (400 تا 500 سی سی) علاقه دارند  معمولا بابت انتخابشان خیالشان راحت است ولی بازهم دیده شده که مدتی بعد از عمل ،آرزو می کنند که ای کاش در خواست سایز پروتز سینه بزرگتری را می کردنند.

نکته مهمی که وجود دارد این است که اگر خواهان  جا دادن سایز پروتز سینه بزرگتر، پهن تر از پهنای داخلی قاعده سینه خودتان هستید، باید این را بدانید که این پروتز موجب کش آمدن پوست ،بی حسی و اعمال مجدد بعدی با احتمال بیشتری می شود، لذا توصیه نمی گردد.

در کل  ،هنگامی  که خانومی به  cup D  رسیده باشد و باز هم خواهان سایز پروتز سینه بزرگتری باشد ، وظیفه جراح پلاستیک این است که در رابطه با  نتایج مضر این اقدام برای آن خانم توضیح دهد و وی را از این تصمیم باز نگه دارد.

زمانی  که سایز پروتز سینه ای با پهنای قاعده سینه بیمار هماهنگ باشد اما کوچکتر از درخواست بیمار به چشم بیاید توصیه می شود از سایز پروتز سینه به همان پهنا ولی با برجستگی بیشتر استفاده گردد.

پروتزی که دارای برجستگی بیشتری میباشد ،نسبت به پروتزی که دارای برجستگی متوسطی است ،در یک پهنای قاعده یکسان،حجم بزرگتری را فراهم می کند.

به طور مثال بجای یک پروتز با حجم 350 سی سی ، می توان سایز پروتز سینه با همان پهنا ، پروتز با حجم ۴۵۰سی سی یا کمی بیشتر یا کمی کمتر را به بیمار پیشنهاد  کرد.

تفاوتی که ایجاد می شود این است که در انتخاب یک سایز پروتز سینه با برجستگی بیشتر،پروتز از طرفین پهنای طبیعی سینه بیرون تر نمی زند.

بلکه تنها هنگامی که از بغل و به سمت جلو برجسته تر قرار می گیرد دیده می شود و مهم این است که بیمار از این نوع  تغییر در سایز پروتز سینه و شکل سینه اش رضایت داشته باشد.

نظر متقاضی

این موضوع  کاملا به سلیقه شخصی بیمار بستگی دارد  و جراح می تواند با دادن شانس و پیشنهاد امتحان هر دو گروه از  این پروتزها ،نظر فرد را در رابطه با سایز پروتز سینه جویا شود.

نظر متقاضی

بعضی از خانم ها خیلی زود و راحت تشخیص می دهند که از اینگونه پروتز سینه راضی هستند یا خیر.

تجربه نشان می دهد که اگر در تصمیم گیری برای انتخاب سایز پروتز سینه ،بیمارهم دخالت داده شود ،نتیجه برایش راضی کننده تر خواهد بود.

مشورت با جراح

پیشنهاد می شود که برای اینکه بیمار از نتیجه عمل راضی باشد سایز پروتز سینه و اشکال مختلف پروتز را امتحان کند و بعد از مشورت با جراح و نظرخواهی اطرافیان ،تصمیم نهایی را بگیرد.

مشورت با جراح

در نتیجه این بدن شماست و تا اندازه ای که بدنتان آسیب نبیند و پایداری کامل در احساس و تصمیم گیری تان وجود داشته باشد ،سایز پروتز سینه ای که دوست دارید را انتخاب کنید .

در اینجا وظیفه ای که جراح دارد این است که همه اصول در مورد جراحی پروتز سینه و سایز پروتز سینه  را رعایت نماید و همه توضیحات لازم در رابطه با سایز پروتز سینه را به بیمار بدهد و همه ی تلاشش را برای خلق نتیجه دلخواه بیمار بکند و اگر نتوانست ارتباط لازم را ایجاد کند  ،عمل جراحی را به فرد دیگری ارجاع دهد.