جراحی سینه

[av_textblock size=” font_color=’custom’ color=’#000000′ av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]

جراحی سینه

جراحی سینه از روشهایی است که امروزه زنان می توانند با انجام آن سایز دلخواه و فرم مناسب سینه خود را داشته باشندجراحی سینه گاهی برای کوچک کردن سینه و گاهی برای بزرگ کردن آن انجام می‌شود. روش هایی که برای جراحی سینه انجام می شود شامل لیپوساکشن، ایمپلنت و برش سینه می باشد.

جراحی سینه

چرا جراحی سینه انجام می دهیم

سینه برای خانم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا هم باعث تناسب اندام می شود و هم مهم‌ترین سمبل زنانگی یک خانم نیز هست. به همین دلیل برای زیبایی و تناسب آن با دیگر اعضای بدن جراحی زیبایی سینه انجام می‌شود. یکی از دلایلی که افراد جراحی سینه انجام می دهند بزرگی سینه فرد می باشد. معمولا اینگونه افراد چاق نیستند و علت بزرگی سینه ها، حساس بودن بافت سینه به هورمون‌های جنسی است. تنها درمان مؤثر و بهترین روش درمان در سینه بزرگ جراحی سینه است و روش‌های درمانی و دارویی به علت ایجاد عوارض مختلف توصیه نمی‌شوند.

سینه بزرگ مشکلات جسمی متداول برای شخص به وجود می آورد که شامل ایجاد درد در شانه، گردن، پشت می شود .البته افرادی نیزبرای رفع مشکل کوچکی بیش از اندازه سینه‌هایشان به پزشک جراح مراجعه می‌کنند که آن هم به نوبه خود علاوه بر روش بزرگ کردن سینه با تمرینات ورزشی ویا با انجام روش‌های جراحی سینه مثل پروتز قابل انجام است.

پس به طور کلی جراحی سینه برای بزرگ کردن وکوچک کردن سینه و همچنین بازسازی و بالا کشیدن آنها انجام می‌پذیرد. جراحی سینه از عمل‌های زیبایی است که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است ،بانوانی که به دلیل بزرگی یا کوچکی سینه‌هایشان اعتماد به نفس خود را از دست داده‌اند می توانند این عمل زیبایی را انجام دهند.

روش‌ های انجام جراحی سینه

لیپوساکشن

لیپوساکشن از روش‌هایی است که برای کوچک کردن سینه‌ها استفاده می شود در روش لیپوساکشن ابتدا مایع حاوی ماده بی‌حسی و منقبض کننده عروق به داخل سینه‌ها تزریق می کنند سپس با ایجاد سوراخ‌های دو تا سه میلی‌متری در قسمت هایی از پوست سینه با استفاده از لوله چربی داخل سینه ساکشن شده و حجم سینه کوچکتر می‌شود البته با این روش افتادگی سینه اصلاح نمی شودوبرای افرادی مناسب است که مقدار زیادی چربی در سینه دارندو دراصلاح افتادگی مد نظرشان نیست . توجه داشته باشید که با این روش نمی‌توان پیش‌بینی کرد که چه حجمی از سینه را می‌توان کوچک کرد.

کوچک کردن سینه

برش سینه

در این نوع جراحی سینه برای کوچک کردن سینه بر روی سینه برش‌های متعدد و متفاوتی انجام می شود که هر چقدر سینه فرد بزرگتر افتاده‌تر و پوست اضافه بیشتری داشته باشد، برش وسیع‌تری روی پوست انجام می شود در سینه‌های خیلی بزرگ برش هایی دور هاله و برش عمودی زیر هاله و برش افقی در چین زیر سینه انجام می شود. نتیحه این نوع جراحی سینه ایجاد سینه‌هایی کوچک‌تر ، سفت‌تر و بالا کشیده‌تر می‌باشد با توجه به نوع روش جراحی برای نهایی شدن فرم سینه‌ها گاهی تا یک سال بعد از جراحی سینه بایستی صبر کرد.

ایمپلنت

برخلاف دو روش بالا که بیشتر برای کوچک کردن سینه به کار می رود روش ایمپلنت برای افزایش حجم سینه‌هایی که بیش از حد نرمال کوچک هستند استفاده می‌شود.

افتادگی سینه‌ها

پس از زایمان و شیردهی با افزایش سن و تغییرات وزن در بیشتر زنان تغییراتی در ظاهر سینه‌هایشان ایجاد می‌شود وسینه‌ها شکل اولیه خودشان را از دست می‌دهند و شل می شوند و سینه ازجای اصلی‌شان که در برجسته‌ترین قسمت سینه است به سمت پایین جا به جا می‌شوند. برای این افراد لازم است جراحی سینه  از نوع پروتز کوچکتر استفاده شود و لیفت هم با حداقل کشیدن پوست انجام می پذیرد.

 افتادگی سینه

درمان افتادگی سینه‌ها

برای درمان افتادگی سینه ها که از جراحی سینه استفاده می شود با کشیدن پوست سینه همراه است با جراحی سینه، سینه‌های شل شده مجددا شکل گرفته و بالا می‌آیند بدون اینکه حجم کلی سینه تغییر کند. با این روش بافت سینه به حالت فشرده در می‌آید سینه‌ها کوچک‌تر دیده می‌شوند.

جراحی سینه مناسب چه افرادی است

افرادی که می خواهند جراحی سینه انجام دهند سلامتی عمومی آنها باید در حد قابل قبول و خوب باشد. جراحی سینه برای افردی که مشکلاتی مانند قلبی ، ریوی ، کبدی ، کلیوی ، عصبی روانی دارد که اگر این بیماری ها کنترل نشده‌اند باشند می‌تواند خطرناک باشد.

در افراد بالای ۳۵ سال و درافرادی که دارای سابقه فامیلی هستند و سن پایین‌تری دارند بهتر است قبل از جراحی سینه ماموگرافی و یا سونوگرافی سینه انجام پذیرد.استعمال هر نوع دخانیات بعد از جراحی سینه روی کیفیت زخم اثر منفی دارد.

کوچک کردن سینه باجراحی سینه

یکی از روش های جراحی های سینه کاهش حجم سینه‌هایی است که بیش از حد بزرگ به نظر می‌رسند که این حجم سینه در بیشتر افراد باعث مشکلات درد کمر، شانه و یا گردن می‌شود. کاهش وزن سینه‌ها می‌تواند باعث برطرف شدن ظاهر فرورفته شانه‌ها گردد. جراحی کوچک کردن سینه باعث رفع تمام این مسائل می شود و زنان می‌توانند سینه‌هایی کوچکتر، سبک‌تر و متناسب‌تر با بقیه بدن داشته باشند.

چگونگی انجام کوچک کردن سینه

جراحی کوچک کردن سینه برای از بین بردن چربی، پوست و بافت اضافی غده‌‌های سینه انجام می شود.جراحی سینه به صورت سرپایی و با استفاده از یکی از این سه روش انجام می شود :نوع اول برش وارونه T شکل از آرئول به سمت پایین و در امتداد چین سینه نوع دیگربرش که گرداگرد آرئول انجام می‌شود و سپس به سمت چین سینه امتداد می‌یابد.نوع سوم برش دایره‌ای که در اطراف لبه آرئول ایجاد می‌شود.

 نوع برشها درجراحی سینه به نوع آناتومی بدن بیمار، اندازه سینه ،مقدارو نوع بافتی که برداشته خواهد شد، بستگی دارد. پس از اینکه برش ایجاد شد بافت اضافی سینه برداشته می شود وبافت باقی‌مانده، تغییر مکان و تغییر شکل داده می‌شود. مکان نوک سینه‌ها نیز تغییر داده می‌شود ودر نهایت، محل برش بسته می‌شود و بانداژ مخصوص بر روی آن قرار داده خواهد شد.

برشهای جراحی سینه

مدت زمان بهبودی بعد از جراحی سینه

افراد می‌توانند فعالیت‌های عادی خود را در یک یا دو روز بعد از جراحی سینه ازسر بگیرند. بهبودی کامل بعد از چند هفته حاصل می‌شود. با مصرف مسکن‌ها می توانید ناراحتی و تورم جراحی سینه راکاهش دهید.

بزرگ کردن سینه باجراحی سینه

در جراحی سینه برای بزرگ کردن سینه پروتزرا در پشت هر سینه برای افزایش حجم و بهبودی شکل آن قرار می دهند .قرار دادن پروتز سینه می‌تواند دور سینه فرد را به اندازه یک کاپ سینه (یا بیشتر) افزایش ‌دهد.

باعمل بزرگ کردن سینه شما می‌توانید اندامی را که همیشه می‌خواستید بدست آورید . بیشتر زنانی که جراحی سینه را انجام داده اند متوجه می شوند که لباس‌های آن‌ها متناسب با اندامشان است و آنها احساس اعتماد به نفس بیشتری در مورد ظاهر خود دارند.

روشی که پروتز درون سینه قرار داده می‌شود، به آناتومی بدن بیمار و توصیه جراح بستگی دارد. درجراحی سینه پزشک هر گونه کاری را انجام خواهد داد تا برش در منطقه‌ای ایجاد شود که آسکار آن تا حد ممکن قابل مشاهده نباشد. سپس پروتز به طور مستقیم در پشت بافت سینه و زیر عضله دیواره قفسه سینه، قرار داده می‌شود.

عمل جراحی سینه در حدود یک یا دو ساعت طول می‌کشد. بعد ازیک یا دو روز فردی که جراحی سینه انجام داده است قادربه برخاستن و راه رفتن هستند و بعدازچند روز یا یک هفته، به محل کار خود باز می‌گردند.

روشهای جراحی سینه

فرم دهی سینه باجراحی سینه

یکی از انواع جراحی سینه فرم دهی لازم به سینه‌ها است . اکثراً با بالا رفتن سن یا شیر دادن افراد با عوارضی چون افتادگی سینه‌ها روبرو می‌شوند دراین مواقع فرد با انجام جراحی سینه فرم مناسب را به سینه‌های خود بازمی گرداند.

دکتر وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینی – لیپوماتیک

[/av_textblock]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.