جراحی بینی استخوانی

[av_textblock size=” font_color=’custom’ color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی معمولا بهترین نتایج را برای بیمار در بر دارد.تقریبا همه ما شنیده ایم که عمل بینی برای بینی های استخوانی بدون مشکل انجام می شود.بینی که دارای قوز استخوانی و نیز غضروف محکمی است بینی استخوانی یا غضروفی نامیده  می‌شود.

جراحی بینی استخوانی

قوز روی بینی  به دلایل مختلفی ایجاد می شود که مهمترین آنها ارثی می باشد و یا در صورت شکستگی ها ایجاد می شوند.البته رشد بیش از حد غضروف و استخوان بینی نیز برآمدگی یا قوز بینی را ایجاد می کند.

جراحی بینی استخوانی در ظاهر اشخاص و بالا رفتن اعتماد به نفس آنها نقش به سزایی دارد.زمانی که برروی بینی برآمدگی وجود داشته باشد به اصطلاح گفته می شود بینی استخوانی است ، با جراحی بینی استخوانی فرد می تواند به آسانی مشکلات و برآمدگی روی بینی خود رابرطرف کند. همین طور درجراحی بینی استخوانی میزان کبودی و ورم ناشی از جراحی بینی استخوانی نسبت به جراحی بینی گوشتی کمتر می باشد .

 

ویژگی های بینی استخوانی 

معمولا در بینی استخوانی بینی به صورت قوزدار ، عقابی و بینی با پوست نازک و  دارای فرم خم و یا زاویه دار است از بین رفتن برامدگی روی بینی از علل داوطلب شدن بیماران جراحی بینی استخوانی است . برای از بین بردن  برامدگی روی بینی طبق حاد بودن وضعیت بینی ، روش جراحی باز یا بسته را اتخاذ  می کنند.

 

ویژگی بینی استخوانی

در بیشتر افراد بینی های استخوانی معمولا دارای غضروف های سفت با استخوان های محکم می باشند ، بینی های استخوانی همچنین در بیشتر افراد تیغه محکمی دارند ودارای پوست نازکی می باشند .

دلیل ایجاد بینی استخوانی 

بینی استخوانی باعث عدم زیبایی چهره می شود و اعتماد به نفس افراد را کاهش می دهد، معمولا در ایجاد بینی استخوانی عواملی نظیر رشد بیش از اندازه غضروف بینی وهمچنین عوامل ژنتیک ومسائل ارثی تاثیر دارد.

یکی دیگر ازعوامل ایجاد بینی استخوانی ضربه به بینی است ، افرادی که در دوران نوجوانی به بینی شان آسیب رسیده است بافت غضروفی بینی آنها بیش از اندازه رشد می کند و اندازه استخوان روی بینی از حد نرمال بزرگتر می شود. بینی استخوانی و قوز روی بینی باعث ایجاد نارضایتی در بیشتر افراد می شود وتاثیرات نامطلوبی روی ظاهر بینی آنان می گذارد.شما می توانید با یک جراحی بینی استخوانی تاثیرات نامطلوبی که برآمدگی روی بینی بر روی چهره شما گذاشته است را برطرف نماید.

 

روشهای جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی های استخوانی هم می تواند به وسیله بی حسی موضعی و هم بیهوشی عمومی انجام شود درجراحی بینی استخوانی روش های مختلفی برای کاهش پهنای استخوان بینی وجود دارد. رایج ترین  نوع جراحی بینی بریدن استخوان های جانبی بینی و هل دادن به سمت داخل بینی است این عمل به وسیله جراحی بسته انجام می شود. هر بیمارحداقل یک الی سه هفته بعد از جراحی بینی باید از اسپلینت بینی استفاده کند. کبودی و تورم بینی در هفته ی اول  جراحی وجود دارد. پس از جراحی بینی استخوانی بسته جراحی یک تا دو هفته طول خواهد کشید تا نتیجه عمل مشخص شود  و شکل اصلی بینی هم تقریبا بعد از یک الی سه ماه مشخص می شود.

جراحی بینی استخوانی معمولا به دو روش جراحی  بسته و جراحی باز انجام می شود.

روش جراحی بینی

جراحی بینی  استخوانی به روش بسته

جراحی بینی استخوانی  به روش بسته مدت‌هاست که توسط  بسیاری از جراحان پلاستیک استفاده می شود . در روش جراحی بینی استخوانی به روش بسته برش پوستی تمام برش‌ها از داخل بینی  انجام می‌شود. عدم وجود برش برروی  پوست از مزیت های این روش است اما  در این روش جراح دید مستقیمی به ساختار داخلی بینی ندارد.

 

جراحی بینی استخوانی  به روش باز

جراحی بینی استخوانی به روش باز از روشهای  دیگر جراحی بینی  است. در روش جراحی بینی استخوانی به روش باز پوست روی بینی کاملاً به سمت بالا رانده شده وجراح شما دید مستقیمی به بینی شما دارد . این روش نیاز به برش پوستی دارد و پس از جراحی تورم بیشتری نسبت به روش بسته دارد. ولی جراح دید مستقیمی درحین جراحی به بینی شما دارد که در حصول نتیجه جراحی تاثیر به سزایی دارد .انتخاب هر یک از روش های جراحی بینی بستگی به نظر جراح بینی و بعد از آن سلیقه بیمار دارد .

 

مدت زمان لازم برای جراحی  بینی استخوانی 

زمان لازم برای جراحی بینی استخوانی به تغییراتی که در بینی انجام می شود بستگی دارد معمولا مدت زمان جراحی بینی بینی یک الی سه ساعت است ، پس از جراحی بینی استخوانی شخص نیاز به بستری ندارد و  مرخص می شود .

 زمان جراحی بینی

 

اقدامات لازم  بعد از جراحی بینی استخوانی

-بعداز جراحی بینی تا حد امکان  سر خود را خم نکنید وتا دو هفته در هنگام استراحت از چندین بالش استفاده نمایید تا سرتان بالا تر از سطح بدن قرار گیرد.

– برای جلوگیری از خونریزی  احتمالی بعد از جراحی بینی استخوانی تا حد ممکن از خم شدن، بلندکردن وسایل سنگین و انجام فعالیت های سنگین اجتناب کنید.

– بعد از عمل بینی،از هر گونه ضربه و آسیب به بینی محافظت کنید.

– از نفس کشیدن با بینی به مدت یک هفته بعد از جراحی  خودداری کنید زیرا ورم  بینی را افزایش می دهد.

– بعد از جراحی بینی استخوانی از کمپرس سرد برای کاهش  کبودی و تورم بینی به مدت دو روزاستفاده شود.

–  پس از جراحی بینی ازپانسمان بینی خود مراقبت کنید ودرصورت شل شدن به پزشک مراجعه کنید.

– به مدت دو ماه  بعد از جراحی بینی در مقابل حرارت و سرمای مستقیم قرار نگیرید.

–  بعد ازجراحی بینی استخوانی از خاراندن بینی خود پرهیز کنید زیرا باعث عفونت، خونریزی و یا تغییر شکل بینی می شود.

– بعد از عمل بینی به دلیل حساس بودن پوست، از قرار در مقابل نور آفتاب تا دو ماه اجتناب کنید و از کرمهای ضد آفتاب استفاده کنید.

 اقدامات لازم جراحی بینی

 

استفاده از چسب بعد از عمل جراحی بینی استخوانی

استفاده از چسب بعد از جراحی بینی استخوانی به همه افراد توصیه می شود  زیرا به کاهش ورم ناشی از جراحی بینی استخوانی بسیارکمک می کند. در طول شب نیز بهتر است بیمار تا مدتی از چسب بینی استفاده نماید. در بینی استخوانی استفاده از چسب نسبت به بینی های گوشتی مدت زمان کمتری دارد.در صورتی که چسب باعث حساسیت های پوستی شود فرد باید از کرم های هیدروکورتیزون سه بار در روز استفاده کند تا مشکل خارش و التهاب برطرف شود.

بهترین سن برای جراحی  بینی‌های استخوانی

در ابتدا باید گفت که عمل زیبایی بینی برای کودکان  انجام نمی شود مگر اینکه به دلیل برخی مشکلات و بدشکلی‌های مادرزادی پزشک این جراحی را برای کودک انجام دهد به طور کلی جراحی زیبایی بینی پس از آنکه بینی فرد رشد کامل داشت انجام می‌شود که این سن در دختران ۱۳ و در پسران ۱۵ سال است .

جراحی بینی استخوانی

عوارض جراحی  بینی استخوانی

به طور کلی باید گفت که هر جراحی حتی در بهترین شرایط نیز ممکن است  برای فرد عوارض داشته باشد. یکی از عوارض که می تواند بعد از جراحی بروز کند آسیب دیدن عملکرد بینی یا انسداد تنفسی است همچنین  تغییرات نامطلوب ظاهر بینی نیز از عوارض دیگر این جراحی است.زیرا اگر حفرۀ داخل بینی تنگ  شود تنفس بینی برای بیمار سخت می شود، وعوارض دیگر جراحی بینی  علائمی مثل تنفس دهانی، خشک شدن گلو در هنگام خواب، تنفس صدادار و کاهش حس بویایی است .

مشکلات عمده بینی استخوانی چیست

قوز بینی

قوز بینی  می تواند در شکل ظاهری بینی تاثیرات منفی بگذارد یکی از دلایل بوجود آمدن قوز بینی ضربه خوردن در تصادف می باشد  البته ممکن است  این روش علت ژنتیکی  نیز داشته باشد. برطرف کردن این مشکل با  جراحی بینی استخوانی به راحتی انجام می شود جراح بینی به وسیله سوهان مخصوص این مشکل را برطرف می کند.

انحراف در بینی استخوانی

بیشتر مردم از انحراف بینی خود اطلاع ندارند چون این مشکل در ظاهر بینی فرد مشخص نمی باشد و اگر باشد فرد علت آن را نمی داند. وقتی شما  برای عمل زیبایی بینی خود  اقدام می کنید جراح سریعا این مشکل را تشخیص می دهد و آنها را مطلع می کند. در بیشتر موارد، انحراف بینی به صورت ارثی به وجود آمده است. با این حال، ممکن است در اثر ضربه یا آسیب به بینی نیز ایجاد شود.

بلند بودن طول بینی استخوانی

بلند بودن طول بینی استخوانی از مواردی است که جذابی ت فرد را در نیم رخ صورت کمترمی کند معمولا وقتی که از رو به رو به فرد نگاه می کنیم،بینی بدون نقص به نظر می آید ولی از نیمرخ، بلند بودن بیش از حد بینی مشخص خواهد شد.این مشکل ممکن است باعث کم شدن اعتماد به نفس فرد شود.جراح پلاستیک می تواند با برداشتن استخوان و غضروف های اضافه جذابیت صورت شما را چند برابر کند.

جراحی یبنی استخوانی

نتیجه حاصل از عمل بینی استخوانی

نتیجه جراحی بینی استخوانی  برای بیمارتغییرات چشمگیری به همراه دارد و نوع پوست شما نیز در نتیجه جراحی  تاثیر گذار است عمل بینی استخوانی نسبت به جراحی بینی گوشتی نتایج بهتری برای بیمار به همراه دارد.

دکتر حمید رضا وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینی – لیپوماتیک

[/av_textblock]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.