جراحی بینی گوشتی

[av_textblock size=” font_color=’custom’ color=’#000000′ av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی :بینی گوشتی به بینی هایی گفته می شود که در قسمت نیمه پایینی بینی دارای پوستی ضخیم  و چربی زا هستند.افراد دارای بینی گوشتی معمولا دارای پوست ضخیم و چرب درنوک بینی هستند.این افرادغضروف پهن و بزرگ درجلوی بینی خود دارند همچنین این افراد غضروف های بزرگی درپایین کناری بینی دارند.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی به ظاهر کمی ریسک دارد و اغلب افراد تصور می کنند که جراحی بینی گوشتی با موفقیت انجام نخواهد شد.بینی های گوشتی معمولا پوست ضخیم و غضروف های نازکی دارند که باتکنیک های قدیمی کار خاصی برای بینی های گوشتی انجام نمی شد.اما امروزه با تکنیک های جدید جراحی بینی گوشتی ممکن شده است.

 

ویژگی بینی گوشتی

بینی های گوشتی مقداری چربی و پوست ضخیم و دارای قوزمی باشند.بینی های گوشتی  از نظر ضخامت انواع مختلفی دارند تشخیص بینی گوشتی از استخوانی کار بسیار راحتی است  اما  تشخیص این ضخامت توسط جراح بینی انجام می شود.بیشتر  پزشکان برای ارزیابی ضخامت پوست بینی از پره های بینی کمک می گیرند و با لمس پره های بینی و یا عکس برداری از سوراخ های بینی نوع بینی و تغییرات ان را تشخیص می دهند.

جراحی بینی

تشخیص  بینی گوشتی

یک جراح مجرب و متخصص زمانی که بینی شمارا ارزیابی می‌کند می‌تواند به شما بگوید که بینی و پوست شما از چه نوعی است و نتیجه جراحی بینی گوشتی شما چگونه است.

ضخامت پوست شما هنگام جراحی نیزارزیابی می شود و سپس توسط پزشک تشخیص داده می‌شود  تغییرات موردنیاز برای چارچوب و اسکلت‌بندی بینی اعمال  می شود.

 

 

پوست ضخیم در جراحی بینی گوشتی

در جراحی بینی گوشتی خطوط تیز و زاویه‌ها در زیر یک پوشش ضخیم پنهان‌شده‌اند و به‌خوبی نمایان نمی‌شود. در این شرایط می‌توان بافت چربی را از زیرپوست به‌خصوص نوک بینی خارج کرد که البته این کار باید کاملاً بااحتیاط صورت بگیرد.

پوست نازک در جراحی بینی گوشتی

در جراحی بینی گوشتی هرچه ضخامت پوست بینی نازک‌تر باشد سریع‌تر بهبود می‌یابد و بینی بهتر منقبض می‌شود. داشتن پوست نازک در بینی مزایای خاص خودش را دارد اما ممکن است معایبی نیز داشته باشد. پوست نازک مشخصات بینی را به‌خوبی نمایش می‌دهد اما در عوض ایرادهای خیلی کوچک را جراحی بینی گوشتی نیز نمایان می‌کند. در شرایط خاص که پوست خیلی نازک باشد .پزشک در بعضی مواقع  از یک‌لایه پوشاننده‌ی نازک بر روی اسکلت‌بندی بینی استفاده می‌کند تا ظاهربینی صاف‌تر و برجستگی‌ها ملایم‌تر به نظر برسد.

مشکل جراحی بینی گوشتی

چرا جراحی بینی گوشتی مشکل‌تر است

در جراحی بینی گوشتی ضخامت پوست یکی ازعوامل مهم درنتیجه‌ی نهایی عمل بینی است. در جراحی بینی گوشتی تغییر شکل غضروف و استخوان بینی از کارهایی است که جراح انجام می‌دهد. پزشک با روش‌های مختلف غضروف و استخوان بینی را تغییر می‌دهد تا به شکل موردنظر برسد.پوست و بافت نرم بینی به سمت چارچوب بینی منقبض می شود . این فرآیند چند ماه طول می‌کشد. بنابراین نتیجه‌ی نهایی را تا هفته‌ها و یا ماه‌ها بعد از جراحی نمی‌بینید زیرا پوست و بافت نرم متورم است .

 

یکی از مشکلاتجراحی بینی گوشتی زمانی به وجود می‌آید که فرد می‌خواهد بینی را بیش‌ازحد کوچک کند .در این صورت پوست ضخیم بعد از جراحی به آن سرعتی که ما می‌خواهیم منقبض نمی شود. اگر نوک بینی خیلی کوچک شود فضای بین اسکلت‌بندی بینی که کاهش داده‌شده است بعد از مدتی توسط اسکار  یا گوشت اضافی پر می‌شود.

مراقبت بعد از عمل

درنتیجه این  نوع جراحی بینی ،بینی بیمار ممکن است تا حدی کوچک شود اما شکل آن طبیعی نیست بنابراین برای جلوگیری از این نتایج معمولاً توصیه می‌شود بینی بیمار کمی محافظه‌کارانه‌تر کوچک شود. برای رسیدن به نتایج خوب و چشمگیر بهتر است بینی شما خیلی کوچک نشود اما در عوض شکل طبیعی‌تر و زیباتری داشته باشد.

گاهی اوقات شما می‌توانید با استفاده از چسب بینی در طولانی‌مدت به فروکش کردن ورم بینی کمک کنید تا نتیجه بهتری از جراحی بینی حاصل شود. بیمارانی که بینی گوشتی دارند باید بدانند که دوران بهبود آن‌ها از افراد دیگر طولانی‌تر خواهد بود و گاهی اوقات ممکن است تا چندین ماه و بیشتر هم طول بکشد.

 

 

جراحی بینی گوشتی چگونه انجام می‌شود

در جراحی بینی گوشتی کاهش بافت از یک قسمت و افزودن بافت به قسمت دیگر از مهم‌ترین کارهایی است که جراح انجام می‌دهد .در جراحی بینی گوشتی معمولاً از غضروف تیغه‌ی بینی  بافت افزودنی برداشته می‌شود. همچنین در جراحی بینی گوشتی در مواردی که تیغه‌ی بینی غضروف نداشته باشد از غضروف گوش استفاده می‌شود  بدون اینکه به‌ظاهر گوش آسیبی برسد

با افزایش یا کاهش غضروف بینی نوک بینی جمع‌تر می شود و تقویت پایه‌ی بینی، سبب کشش نوک بینی و زیبایی و دوام جراحی بینی گوشتی می‌گردد.

انجام جراحی بینی گوشتی

مراقبت‌های بعد از جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارد در اینجا به بعضی از آن‌ها اشاره‌شده است:

-بعد ازجراحی بینی گوشتی بیش‌ازحد سروصورت خود را تا یک هفته تکان ندهید.

– غذاهای سفت و غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارندبعداز جراحی بینی نخورید.

-بعد از  جراحی بینی گوشتی تا سه هفته از فین کردن بینی بپرهیزید.

-بعد از جراحی بینی سعی کنید در هنگام خواب سرخود را در بلندی قرار دهید.

-غذاهای داغ را به مدت یک هفته بعد ازجراحی بینی گوشتی نخورید.

-بعدازجراحی بینی گوشتی برای آشامیدن از نی استفاده نکنید

رعایت کردن این نکات به شما کمک می‌کند تا جراحی بینی گوشتی نتیجه بهتری داشته باشد .پزشک برای بهترین جراحی تلاش خود را کرده است و ازاینجا به بعد این شما هستید که با مراقبت‌ها و باید ونبایدها به بهبودی هر چه بیشتر بینی  کمک می‌کند.

 

تفاوت جراحی بینی استخوانی وجراحی بینی گوشتی

به دلیل نازک بودن پوست در جراحی بینی استخوانی جزئیات بینی از زیرپوست کاملاً قابل‌مشاهده هستند .اما در نیمه‌ی پایینی دلیل نازک بودن پوست ،غضروف‌های قوی و مستحکم هستند و افتادگی در نوک بینی کمتر دیده می‌شود .اما در جراحی بینی گوشتی به دلیل ضخامت پوست جزئیات استخوانی و غضروفی مشاهده نمی‌شوند و غضروف‌ها معمولاً نازک و ضعیف هستند،به همین دلیل در این نوع بینی‌ها سر بینی پهن و افتاده است.

انواع جراحی بینی

بعد از عمل جراحی بینی گوشتی فرم بینی ثابت می ماند؟

در روش های قدیمی جراحی بینی گوشتی پزشک کار خاصی بر روی بینی گوشتی نمی توانست انجام دهد.زیرا جراح غضروف و استخوان بینی بیمار را برمی داشت ودرنهایت موجب کوچک تر شدن بینی می شد اما چنان که می دانیم بینی های گوشتی دارای غضروف های ضعیف تری هستند. که اگر بریده شود گرچه ممکن است  برای مدت کوتاهی کوچک و زیباتر شود، اما با گذشت زمان ورم کرده و به سمت پایین می آید. اما چون بینی گوشتی  به واسطه غضروف شکل می گیرند، برگشت پذیری این بینی ها کاهش می یابد و یا حتی ممکن است دیگر تغییری ایجاد نشود.

دکتر حمید رضا وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینی – لیپوماتیک

[/av_textblock]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.