کشیدن پوست پا

کشیدن پوست پا  یا کشیدن پوست بدن، سطح نامنظم و ناهموار پوست را بهبود میبخشد. که می تواند در مناطق شکمی، کشاله ران، کفل و ران انجام میشود. پیری، آسیب دیدگی آفتاب، حاملگی، نوسانات وزنی و فاکتورهای ژنتیک باعث میشوند کشش پوست ضعیف شود و نواحی شکمی ؛ران و ران ها پوستی آویزان داشته باشند.

کشیدن پوست پا

تعریف کشیدن پوست پا و ران

 شلی و افتادگی پوست بیشتر در قسمت داخلی ران ها اتفاق می افتد که می تواند با این عمل جراحی کشیدن پوست ران اصلاح شود. شل شدگی و افتادگی پوست داخل ران ها به دلیل کاهش خاصیت الاستیسیته پوست به دنبال کاهش / افزایش وزن ، افزایش سن، قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید و ژنتیک فرد اتفاق می افتد

 ۲ تکنیک مختلف در جراحی کشیدن پوست ران وجود دارد:

۱-تکنیک اول یک اسکار کوتاه و افقی در کشاله ران دارد (جراحی مینی لیفت ران)
۲-تکنیک دوم با یک اسکار عمودی در طول ران همراه است ( جراحی کشیدن پوست  ران)

۳-شل شدگی و افتادگی قسمت خارجی ران کم تر شایع است و معمولا در نتیجه افزایش وزنی که به دنبال یک کاهش وزن ایجاد می شود، ایجاد می شود. شل شدگی و افتادگی پوست قسمت خارجی ران را می توان با جراحی زیبایی پایین تنه اصلاح کرد

کشیدن پوست پا

آیا من کاندید مناسبی برای این روش هستم

جراحی کشیدن ران به وسیله­ کاهش پوست اضافی و در بعضی موارد تغییر چربی انجام می شود که منجر به پوست صاف تر و کانتور متناسب ­تر ران ها و قسمت های پایینی بدن می­شود. وقتی جراح لیفت را انجام می ­دهد، ممکن است پوست ران میانی (داخلی) یا پوست ران خارجی (پهلویی) را بردارد. این جراحی ها با نام لیفت ران میانی و لیفت ران پهلویی شناخته می­شوند.اگر تناسب و کم کردن وزن به شما برای رسیدن به هدفتان کمک نکرد، کشیدن ران با جراحی ممکن است برای شما مناسب باشد.

افرادی که مناسب جراحی کشیدن ران هستند شامل موارد زیر هستند:

۱-کسانی که وزنشان تقریباً ثابت است
۲-کسانی  که بافت نرم زیاد در طول ناحیه­ ران داخلی یا میانی یا ران خارجی دارند
۳-افراد سالم که بیماری خاصی ندارند که بهبود را مختل یا خطر جراحی را افزایش دهد
غیرسیگاری ها
۴-کسانی که دید مثبت و انتظارات واقعه ­گرایانه­ای از توانایی جراح دارند
۵-اشخاصی که متعهد به داشتن سبک زندگی سالم هستند، شامل تغذیه­ مناسب و تمرینات ورزشی اصولی

کشیدن پوست پا

برش های جراحی در کشیدن پوست  ران و مینی لیفت ران

تمامی اعمال جراحی از خود اسکار یا جای زخمی ، هر چند کوچک و ناچیز بر جای می گذارند. اما این هنر یک جراح پلاستیک متخصص و متبحر است که سعی در به جا گذاشتن کوچک ترین اسکار قابل مشاهده در کم ترین مکان قابل رویت داشته باشد. جراحی لیفت ران به کمک دو تکنیک قابل اجراست که هرکدام از این تکنیک ها برش مخصوص به خود را دارند:

۱-اسکار افقی ( کوتاه) :برای جراحی مینی لیفت ران :

این اسکار بر روی کشاله ران در محل تلاقی ران با لگن قرار می گیرد.

۲-اسکار عمودی یا طولی برای جراحی لیفت ران:

این اسکار در امتداد طول قسمت داخلی ران قرار دارد. شروع این اسکار از محل اتصال قسمت داخلی ران با لگن بوده و معمولا تا زانو و یا کمی بالاتر از زانو امتداد می باید.همان طور که قبلا اشاره شد اسکار عمودی، اسکاری قابل رویت است به ویژه زمانیکه فرد با لباس زیر است یا لباس بالای زانو پوشیده است. بنابراین در جلسه مشاوره تمامی این موارد برای گرفتن تصمیم نهایی باید مورد بررسی توسط جراحی و بیمار قرار بگیرد.

کشبدن پوست پا

انواع متفاوت کشیدن پوست ران چیست

انواع متفاوتی برای لیفت ران وجود دارد که نواحی خاص ران ها را برای نتایج خاص مورد هدف قرار می­دهد:

۱-لیفت ران میانی (کشیدن ران داخلی) :

در این روش ران داخلی را مورد هدف قرار می ­دهد. در طول کشیدن ران داخلی، برشی در ناحیه­ای که ران و ناحیه­ تناسلی بهم برخورد می­کنند، ایجاد می شود. قسمتی از پوست و چربی برداشته و پوست بسته می­شود که منجر به سفت شدن پوست می­گردد.

۲-کشیدن  پوست ران پهلویی (کشیدن ران بیرونی) :

برای سفت کردن پوست روی قسمت جلویی و بیرونی پا است. در طول کشیدن ران پهلویی، برشی روی قسمت بالایی پا انجام می­شود که قسمت پایین تر خط بیکینی شما خواهد بود. قبل از کشیدن باقی پوست به سمت بالا و چسباندن آن به همان ناحیه مقدار خاصی از پوست برداشته می­ شود. به وسیله­ این تکنیک، کشیدن ران پهلویی برای سفت کردن پوست در طول سمت راست و چپ پا  استفاده می­ شود. این پروسه مخصوصاً برای آنهایی سودمند است که پوست اضافی بعد از کاستن زیاد وزن دارند.

چطور جراحی کشیدن ران انجام می­ شود

جراحی کشیدن پوست ران  معمولاً یک جراحی سرپایی است که همراه با استفاده­ از بی­ حسی کلی انجام می شود. الگوهای برش که جراح پلاستیک شما استفاده خواهد کرد، بسته به ناحیه یا نواحی بدنتان دارد که قرار است درمان شود.تکنیک رایج استفاده شده برای برش ها در کشاله­ ی ران، به سمت پایین گسترش می­ یابد و به دور پشت ران می­چرخد. بافت زیرساخت سفت، پوست کاسته و دوباره پوشانده که منجر به تناسب بیشتر و کانتورهای بدن صاف تر می­شود.

کشیدن پوست ران

جراحی بلند کردن ران چیست

در طول بلند کردن ران، یک جراح، یک برش در قسمت بالایی و داخلی ران ایجاد کرده و چربی اضافه و پوست را حذف و بیرون می کشد. جراح همچنین اغلب از قبل، در طی عمل یا پس از آن، لیپوساکشن انجام می دهد. مردم معمولا بلند کردن ران را به صورت سرپایی انجام می دهند، به این معنا که اقامت شبانه برای آن ها لازم نیست. امامتخصص در آن زمان از شما این موضوع را می پرسد. برخی از پزشکان ترجیح می دهند که بیماران خود را به مدت یک شب در بیمارستان نگاه دارند. عمل جراحی در این حالت تا ۴ ساعت به طول خواهد انجامید.

 عوارض جانبی در بلند کردن یک ران چیست

بیمار کبودی، تورم، بی حسی بعد از عمل جراحی را خواهی داشت. که معمولا این عوارض در عرض چند هفته تا چند ماه از بین می روند. در موارد نادر، عفونت، خونریزی، ساخت مایع و زخم های باز می تواند اتفاق بیفتد. اکثر مردم در زمان بازگشت به فعالیت های خود، به مدت دو تا سه هفته و فعالیت کامل چهار تا شش هفته زمان می خواهند. منطقه در مدت یک سال به طور کامل بهبود پیدا می کند. زمان و محصولات دارویی زخم به محو شدن جای زخم کمک می کنند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.