پروتز و لیفت سینه

پروتز  و لیفت سینه معمولاً با هم اشتباه گرفته می‌شوند در واقع این دو عمل زیبایی کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند و نیازهای مختلفی را برآورده می‌کنند. در برخی موارد جهت دستیابی به نتایج بهتر از هر دو عمل به طور همزمان استفاده می‌شود

پروتزولیفت سینه

خیلی از بانوان برای افتادگی سینه درخواست انجام پروتز سینه دارند و فکر می­‌کنند پروتز کار لیفتینگ را انجام می‌­دهد و بالعکس. هر کدام از این روش‌­ها کار خودشان را انجام می­‌دهند. پروتز، حجم سینه‌­ها را افزایش می‌­دهد و مناسب خانمهایی است که کاهش حجم سینه دارند که درمان آن پروتز سینه است.

اما کار پروتز سینه متفاوت است، پروتز سینه شاید به میزان خیلی جزئی در حد یک تا دو سانت باعث لیفتینگ سینه ­شود، اما به هیچ عنوان افتادگی بیشتر از این را اصلاح نخواهد کرد، نه تنها اصلاح نخواهد کرد بلکه ممکن است افتادگی را بیشتر کند، چون پوستی که افتادگی و شلی دارد اگر پروتز داخلش قرار بگیرد وزن پروتز افتادگی را بیشتر می‌­کند و شکل بدی را به سینه خواهد داد.

آیا لیفت سینه همزمان باپروتز سینه جراحی مناسبی است

در صورتی از این عمل سود می برید که:

۱-می خواهید اندازه سینه را افزایش دهید و سینه ها را لیفت نیز بکنید.
۲-نیاز به لیفت سینه دارید اما می خواهید سینه هایتان پرتر نیز بشوند.
۳-به علت جراحی چاقی یا کاهش وزن سایز سینه شما تغییر کرده باشد.
۴-نیاز به پروتز سینه دارید اما افتادگی سینه شما بیشتر از آن چیزی است که با پروتز سینه به تنهایی جبران شود.
۵-نوعی اختلال رشد سینه به نام سینه فشرده دارید.

پروتز و لیفت سینه،کدام بهتر است

پروتز سینه و لیفت

هر کدام از این عمل‌های زیبایی سینه  مزایا و معایب خود را دارند. تمرکز پروتز سینه بر روی حجم و شکل سینه است و هدف اصلی آن درمان افتادگی سینه نیست. اما تمرکز اصلی لیفت سینه بر روی وضعیت و موقعیت سینه است نه افزایش سایز آن. اغلب عمل لیفت سینه را همراه با پروتز سینه انجام می‌دهند تا به نتایجی بهتر، طبیعی‌تر و رضایت‌بخش‌تر دست پیدا کنند.

با استفاده از هر دوی این عمل‌های زیبایی می‌توان ظاهری جوان‌تر به سینه‌ها داده و به حجم دلخواه نیز دست پیدا کرد. تصمیم‌گیری برای انجام جراحی زیبایی سینه سخت است. برای راحتی خود و اتخاذ بهترین تصمیم باید با یک متخصص ماهر و با تجربه در زمینه برجسته‌سازی سینه مشاوره کنید تا مطمئن شوید که به بهترین نتایج دست خواهید یافت.

برش های مورد نیاز جهت عمل پروتز و با لیفت سینه (ماستوپکسی) :

هر روش جراحی نوعی زخم به جا می گذارد. جراح پلاستیک در ایجاد برش های کوچک تخصص دارد و آن ها را در جا هایی قرار می دهد که دیده نشوند. سه تکنیک جهت لیفت سینه وجود دارد که همراه با سه نوع برش می باشد.

ترکیب پروتز سینه و لیفت سینه اجازه می دهد که از برش های مورد نیاز جهت لیفت سینه برای گذاشتن پروتز شود. در کل، برش اضافی دیگری برای گذاشتن پروتز همزمان با لیفت سینه لازم نیست.

معمولا” زمانی پروتز را در همراهی با لیفت سینه انجام می دهند که:

۱)بیمار علاوه بر نارضایتی از افتادگی سینه ها، خواهان افزایش سایز آن نیز باشد

۲)بیمار خواهان حفظ یا افزایش گردی و برجستگی سینه بخصوص در نیمه بالائی اش باشد.

۳)افتادگی شدید باشد.

یکی از راه های موجود برای ارزیابی سریع این مسئله ، تصور کردن وضعیت فعلی سینه بیمار است که با همین موقعیت و محل قرارگیری فعلی نوک سینه ، پرتر و حجیم تر شده باشد. اگر شکل مناسبی قابل تصور باشد ، معمولا” پروتز کافی است و برعکس

چه نوع لیفت سینه ای همزمان با پروتز سینه نیاز دارم

روش لیفت و پروتز سینه به طور همزمان انجام می شود، بستگی به میزان افتادگی سینه دارد. در کل، هر چه افتادگی کمتر باشد، نیاز به برش کمتری می باشد و هر چه افتادگی بیشتر باشد،نیاز به برش بیشتری می باشد. پوشیدن هر نوع لباسی باعث مخفی شدن زخم ها می شود.

۱-برش پری آرئولار(اطراف هاله نوک سینه)،در امتداد آرئول(هاله اطراف نوک سینه)در مرز بین پوست تیره و روشن قرار می گیرد و به خوبی مخفی می شود.

۲-برش عمودی از زیر آرئول( هاله اطراف نوک سینه) شروع می شود و تا زیر سینه امتداد می یابد. برش عمودی معمولا بیشتر مشخص است.

مزایای پروتز و لیفت سینه بطور همزمان

در این روش می توان از طریق برش های ایجاد شده در لیفت سینه برای جایگذاری پروتز ها در بافت سینه استفاده نمود در نتیجه برای قرار گیری پروتز ها نیاز به ایجاد برش جدید نمی باشد.

عوارض و خطرات جراحی سینه

برخی از خطرات مرتبط با جراحی سینه عبارتند از:

۱-عوارض ناشی از بیهوشی جراحی
۲-خون ریزی
۲-تورم لخته خون زیر بافت
۳-عفونت
۴-عدم بهبود زخم
۵-تغییرات در حساسیت سینه – نوک سینه که ممکن است موقت یا دائمی باشد
۶-عدم تقارن سینه ها
۷-ناهنجاری ها در کانتور یا شکل سینه
۸-مرگ بافت چربی در سینه
۹-تجمع مایع در زیر پوست
۱۰-از دست دادن بالقوه یا از دست دادن جزئی نوک سینه و آرئولا
۱۱-ترومبوز ورید عمقی
۱۲-عوارض قلبی یا ریوی

پروتز سینه ولیفت مراقبت های لازم بعد از جراحی لیفت سینه

۱-برای چند هفته اول بعد از عمل باید به پشت بخوابید.
۲-روی تخت خود بالش اضافی بگذارید تا بتوانید بدن خود را بالاتر قرار دهید.سخت نگیرید – از استرس های غیر ضروری اجتناب کنید، مقدار زیادی خواب و تغذیه درست داشته باشید.

۳-اجتناب از فعالیت جنسی یک تا دو هفته پس از عمل لیفتینگ سینه.
۴-اجتناب از فشار دادن، خم شدن یا بلند کردن – نگه داشتن حتی اجسام کوچک و کم وزن.
۵-سینه های خود را از نور خورشید دور نگه دارید، به خصوص تا زمانی که شما هنوز بهبودی کامل نیافته اید:قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند زخم را تشدید و آن را دائم، عفونی یا قرمز نگه دارد.
۶-مراقب باشید و سوند خود را تخلیه کنید.
۷-مهم است که برای جلوگیری از عفونت آنها را تمیز نگه دارید.

۸-لباس جراحی/ سینه بند جراحی خود را تا زمانی که جراح توصیه می کند که برای شروع پوشیدن سینه بند معمولی دوباره (معمولا ۸ هفته پس از جراحی) بی خطر است، همواره استفاده کنید.
برای فعالیت های روزمره خود از جمله دوش گرفتن، تمرین، شستن موها، بازگشت به کار و رانندگی، با پزشک خود مشورت کنید.

مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

۱-در روز اول بعد از جراحی پروتز سینه بهتر است یک نفر مراقب فرد بیمار به عنوان همراه باشد
بیمار ۱ الی ۲ هفته بعد از جراحی پروتز سینه می تواند به فعالیت های اجتماعی خود ادامه دهد

۲-سعی کنید به مدت ۳ هفته بعد از جراحی به پشت بخوابید و به پهلو نخوابید. پروتز ها باید در بهترین محل خود قرار گیرند و حتی اگر نمی توانید به پشت بخوابید سعی کنید روی شکمتان به هیچ وجه نخوابید.

پروتز سینه ولیفت

۳-استفاده از سوتین طبی به مدت ۱ ماه به صورت مرتب و شبانه روز، زیرا باعث می شود تا پروتز و سینه ها در بهترین حالت قرار گیرند. سعی کنید تا زمانی که پزشک به شما اجازه نداده است از سوتین های طبی حتما به طور مداوم و شبانه روز استفاده نمایید. . در زمان استحمام در آوردن سوتین منعی ندارد.

۴-اگر پروتز زیر عضله سینه ها قرار گرفته باشد، می توانید بعد از یک هفته اگر فرمان اتومبیلتان هیدرولیک باشد، رانندگی کنید. توجه داشته باشید که حتما فرمان اتومبیل را در نیمه پایین عضله سینه بگیرید تا فشار کمتری بر روی عضلات وارد شوند.

۵-فرد می تواند چند روز بعد از جراحی سینه پیاده روی سبک و آرامی داشته باشد. ولی باید به مدت ۲ ماه از ورزش های سنگین پرهیز نمایید

دکتر  وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینی – لیپوماتیک

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.