Lipomotor cost

لیفت سینه

لیفت  سینه : با بالا رفتن سن متوجه تغییر ظاهری سینه هایتان می شوید. در سینه های کوچک این گونه تغییرات نامحسوس تر هستند و افتادگی سینه ها کمتر قابل توجه است. اما در سینه های بزرگ، تغییر سایز و افتادگی محسوس خواهد بود. ماستوپکسی یا لیفت سینه با بالا آوردن سینه های افتاده، فرمی جوانتر و برجسته تر به سینه هایتان خواهد داد.

جراحی لیفت سینه

لیفت سینه برای شما چکار می کند

علاوه بر لیفت سینه ها، ماستوپکسی کارهای دیگری نیز انجام می دهد تا سینه ها جذاب تر به نظر برسند. این روش طوری طراحی شده تا سینه ها گردتر به نظر برسند نه اینکه ظاهر دراز داشته باشند. بخش بالای سینه پرتر به نظر می رسد. نوک سینه ها  دوباره در مرکز سینه قرار می گیرند و هاله اطراف نوک سینه و پوست تیره اطراف نوک پستان کوچک تر می شود. لیفت سینه برای موارد زیر طراحی شده است:

۱-بالا کشیدن سینه
۲-ایجاد شکل گردتر برای سینه
۳-بالا بردن نوک پستان
۴-کاهش اندازه هاله اطراف نوک سینه

مزیت‌های عمل  لیفت سینه چیست

لیفت سینه

لیفت سینه یک نوع جراحی پلاستیک سفارشی است که می‌تواند زیبایی سینه‌ها را نیز به دنبال داشته باشدالبته . بسته به نیاز‌ها و اهداف افراد ، جراح یک طرح منحصر به فرد را به بیمار پیشنهاد می‌دهد. انتخاب هر کدام از موارد زیر به عهده خود فرد است :
۱-سینه ها  را تا روی قفسه سینه بالا ببرید تا موقعیت قرار گرفتن آن‌ها مشخص شود.
۲-سینه ها را به شکل سفت و محکمی تغییر شکل دهید تا جوان‌تر به نظر برسند.
۳-در صورت لزوم نوک پستان را تغییر دهید.
۴-حجم سینه را افزایش دهید
۵-ایجاد تقارن در پستان‌ها
۶-دستیابی به یک فرم مناسب

علت انجام  لیفت سینه چیست

اگر هر کدام از نگرانی های زیر را دارید می توانید لیفت سینه انجام دهید:

۱-کسانی که  به اصلاح افتادگی سینه علاقه داشته باشید.
۲- خانم هایی که نمی خواهند سینه های بزرگ داشته باشند.
۳-سینه های افتاده دارید و می خواهید پرتر باشند، مخصوصا در بخش بالایی سینه.
۴-سینه شما دراز است و می خواهید گرد به نظر برسد.
۵-نوک پستان شما پایین قرار گرفته است.

عمل لیفت سینه چگونه انجام می شود

۱-اولینِ اقدام جراحتان در این جلسه، معاینه کامل شما خواهد بود تا اطمینان حاصل شود این جراحی برای شما مناسب است. خانمهای بالای ۴۰ سال پیش از جراحی، نیاز به ماموگرافی نیز دارند.به طور کلی جراحی فرم دهی و لیفت سینه برای بانوانی پیشنهاد می شود که صرفا دچار مشکل افتادگی سینه هستند. اگر افتادگی سینه قابل توجه نباشد، جراح فقط کاشت را پیشنهاد خواهد کرد. پس از چند ماه بهبودی می توانید دوباره معاینه شوید و تصمیم بگیرد جراحی فرم دهی سینه انجام دهید.

لیفت سینه

در طی جلسه ویزیت ، جراح متخصص بیمار در جریان کامل عوارض جراحی خواهد گذاشت . هرچند این جراحی بسیار کم خطر است اما مانند ، هر جراحی با ریسک هایی همراه است و بیمار  باید پیش از عمل لیفت سینه  از آنها باخبر باشد. عوارض این جراحی، احتمال کم بروزِ عفونت و نتیجه نامطلوب است. در درصد کمی از بیماران نیز ابتلا به بی حسی در سینه ها و اشکال در شیردهی پس از جراحی وجود دارد، که وقوع آنها نادر است.

۲- مراحل جراحی لیفت سینه :

علامت گذاری پیش از جراحی سینه در نتیجه حاصله  از عمل اهمیت زیادی دارد،زیرا پس از دراز کشیدن فرم سینه های شما تغییر می کند و امکان نظردهی وجود ندارد. جراح شما از یک ماژیک جراحی برای علامت گذاری روی پوست سینه تان استفاده می کند که نشانگر قسمت هایی از سینه است که باید برداشته شوند.

۳-شروع جراحی:

لیفت سینه معمولا با ایجاد برش هایی روی سینه ، برداشتن پوست اضافی و شکل دادن مجدد به آن انجام می پذیرد .اگر کمبود حجم سینه در حدی باشد که نیاز به گذاشتن پروتز سینه برای بهتر کردن نتایج باشد، می توان از همین برش ها در همراهی با لیفت سینه از آنها استفاده نمود .

الگو و شکل برش های مورد استفاده برای لیفت سینه بیمار براساس شکل و اندازه سینه ها، میزان آویزان بودن آنها و محل قرار داشتن هاله سینه و پوستی که باید برداشته شود و همچنین خواسته های بیمار از عمل لیفت ، و توصیه جراح  متخصص تعیین می گردد .با هر کدام از روش های موجود می توان قطر هاله سینه را اگر بیش از حد بزرگ باشد کاهش داد

۴-انواع برش های جراحی

بسته به شرایط شما از یکی از برش های زیر استفاده می شود:

_برش دایره ای به دور هاله سینه یا برش دوناتی:

این نوع برش برای بانوانی مناسب است که دچار افتادگی خفیف تا متوس هستند. برش تنها در دور هاله سینه داده می شود.

_برش به صورت سوراخ کلید:

این برش مناسب بانوانی است که دچار افتادگی متوسط سینه هستند و راضی به استفاده همزمان از پروتز سینه نیستند. در این تکنیک برش دور هاله زده می شود و خط عمودی از زیر آن تا چین طبیعی زیر سینه می می رود.

_طراحی لنگر شکل یا T معکوس:

میزان برش در این روش زیاد است و در بانوانی استفاده می شود که دچار افتادگی شدید سینه و نوک سینه افتاده هستند. در این روش از ۳ خط برش شامل برش دور هاله و برش عمودی از هاله سینه تا چین طبیعی زیر سینه و برش افقی به موازات چین زیر سینه استفاده می شود.

_برداشتن پوست و شکل دادن به بافت سینه:

پس از ایجاد برش جراحی و برداشتن پوست اضافی بر اساس الگوی طراحی شده، هاله سینه به سمت بالا تغیر محل داده می شود و بر همان اساس بافت سینه بالا آورده می شود.

لیفت سینه

دوران نقاهت بعد از لیفت سینه

۱-به پیشنهاد جراح  در منزل کاملا استراحت کنید. فعالیت های سبک مانند تماشای تلویزیون یا مطالعه را می توانید انجام دهید.

۲-در ۷-۳ روز اول ممکن است سینه شما درد داشته باشد و برای درد به بیمار دارو داده می شود.

۳-بیشتر بیماران ظرف ۷-۴ روز به سر کار برمی گردند. یک هفته بعد از عمل لیفت سینه بیمار  را ویزیت می کند تا بخیه ها را بکشد و روند درمان را بررسی کند.

۴-جراح شما حتما  محدودیت های فعالیتی را به شما اطلاع می دهد؛ بیماران معمولا می توانند ۲-۱ هفته بعد از جراحی فعالیت خود را شروع کنند. فعالیت سنگین نیز معمولا ۶-۴ هفته بعد از جراحی شروع می شود.

۵-در ۲-۱ هفته اول سینه شما به نظر متورم و کبود می رسد و ممکن است شکل غیرطبیعی داشته باشند. این موارد طبیعی است و ۳-۱ ماه طول می کشد تا کاملا رفع شوند. بعد از رفع این موارد متوجه می شوید که سینه های شما شکل طبیعی می گیرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.