Localized weight loss

لاغری موضعی

لاغری موضعی: اغلب ما مایلیم که مقداری از چربی‌ های بدن خود را به میزان جزئی تغیر دهیم. مناطق ناخواسته، مقاوم به رژیم و ورزش نگرانی معمول تعداد زیادی از افراد هستند.

 چه چربی اضافی در سینه های یک مرد باشد در شکم، ران، بازوها، زیر چانه، صورت و… راه های جراحی و غیر جراحی زیادی برای خلاص شدن از چربی و کاهش آن ها وجود دارند.

درمان ‌ها برای برداشتن یا کاهش چربی‌ های مقاومی است که ظاهرا هیچ ورزشی آن ها را جا به جا نمی کند. هدف اولیه ایجاد بدنی شکل گرفته و صاف برای بیمار است که به آن افتخار کند.

 

 

 

Localized weight loss

 

 

 

کاهش چربی و لاغری موضعی به چه صورت است؟

کاهش چربی به شکل های متعددی موجود است. گزینه ‌های غیرجراحی و با حداقل تهاجم برای کاهش چربی شامل تکنولوژی هایی است که از حرارت یا سرما یا یک داروی تزریقی برای کاهش سلول‌ های چربی می‌ شوند.

این‌ ها ماهیت ‌های متنوعی را استفاده می کنند مثل: کویتیشن (التراسوند)، رادیوفرکانسی (آر اف)، اشعه فروسرخ و درمان تزریقی (مزوتراپی).

اگر شما در رویای راهی برای کاهش چند پوند وزن از مناطق مشکل ساز بدن خود هستید اما از جراحی می ترسید، بهتر است که نگاهی به روش‌ های غیر تهاجمی کاهش چربی بیاندازید.

استفاد از طیف وسیعی از تکنیک‌ ها ،مثل لیزر و سرما درمانی، که گزینه ‌های غیرتهاجمی برای کاهش چربی هستند بدنی لاغرتر و اعتماد به نفسی بالاتر به فرد می ‌بخشد.

متقاضی‌ برای لاغری موضعی :

به طور کلی سه نوع بیمار تحت اعمال زیبایی بدن قرار می گیرند:

  • بیمارانی که خواهان درمان چربی موضعی در مناطق مشکل ساز مثل شکم، ران ‌ها یا باسن هستند.
  • بیمارانی با شلی پوست صورت، گردن و بازوها که خواهان سفت شدن پوست و لایه‌ های عمقی ‌تر آن هستند.
  • بیمارانی که به درمان ترکیبی هم کاهش چربی هم سفت کردن پوست نیاز دارند.

 

 

Localized weight loss

 

 

این درمان‌ ها ایده ‌آل ترین درمان برای بیماران غیر چاقی ( اندکس شاخص بدنی زیر ۳۰ ) که به دنبال کاهش چربی به صورت موضعی و نسبتا کم هستند.

 بیماران با BMI بیشتر از ۳۰ اغلب چربی احشایی دارند که ریسک بیماری های قلبی عروقی و سایر بیماری ‌ها را افزایش می‌ دهند.

 این بیماران از کاهش کلی وزن به طور اولیه و به دنبال سفت کردن پوست شل و عمل زیبایی سود بیشتری می برند. بیمارانی که باردار هستند یا در حال شیردهی هستند بهتر است که هیچ کدام از اعمال مزبور را انجام ندهند.

 

 

 

راه های گوناگونی برای حذف چربی ها و لاغری موضعی وجود دارد:

لیپولیزر – کاهش چربی و لاغری موضعی :

لیپولیزر از فناوری های لیزر  سرد سطح پایین برای کاهش چربی موضعی، کاهش سایز و اصلاح ریخت بدن در تقریبا تمامی نقاط بدن مورد استفاده می ‌نماید.

لیپولیزر علی الخصوص به منظور کاهش چربی یا کاهش سایز و اصلاح ریخت بد به صورت لاغری موضعی طراحی شده است.

 

 

Localized weight loss

 

 

 

کاویتاسیون اولتراسونیک برای لاغری موضعی :

کاویتاسیون، ایجاد لرزش به کمک تناوبات مثبت و منفی امواج صوتی است که فشار زیادی بر غشای سلول های چربی وارد می‌ کند.

از آنجایی که غشای سلول چربی نمی تواند این فشار را تحمل کند، منفجر شده و محتوای مایع درون آن به بیرون خواهد ریخت.

چربی‌ های شکسته شده پس از تخریب سلول های چربی، به شکل تری گلیسیرید به درون مایع بین سلولی، جایی که آنزیم ‌ها به گلیسرول و اسیدهای چرب آزاد متابولیزه می‌ شوند، آزاد خواهند شد.

گلیسرول‌ های محلول در آب توسط سیستم گردشی جذب شده و به عنوان منبع انرژی مورد استفاده قرار می ‌گیرند، در حالی که اسید های چرب آزاد غیرقابل حل به کبد منتقل می ‌شود و به عنوان اسید های چرب غذا تحت پردازش قرار می ‌گیرند.

مقداری از سلول های چربی تخریب شده اند و بنابراین کاهش یافته اند، و سوخت و ساز سلول‌ های چربی بهبود می ‌یابد. تخریب این سلول های چربی، اطراف بدن را از منابع ذخیره چربی پاکسازی می‌ نماید.

 

 

Localized weight loss

 

 

 

لیپوساکشن برای لاغری موضعی:

در جریان لیپوساکشن پزشک به دقت و با ظرافت چربی ‌های اضافی را از طریق یک لوله‌ ی کوچک و توخالی به نام کانولا حذف می ‌کند.

ساکشن تعبیه می شود و جراح کانولا را در میان رسوب ‌های چربی حرکت می دهد و سلول‌ های اضافی چربی را حذف می‌ کند و یک بدن لاغرتر و زیبا را شکل می ‌دهد.

 لیپوساکشن به طور ویژه در حذف چربی‌ های پا، شکم، پشت، بازوها، صورت و گردن موثر است. این روش نتایج تدریجی ‌تری نسبت به سایر روش‌ های غیر تهاجمی کاهش چربی ایجاد می کند اگر چه دوره‌ی ریکاوری طولانی ‌تری دارد ( تا ۶ هفته ). نتایج لیپوساکشن بعد از برطرف شدن تورم و بهبود مناطق درمان شده، قایل مشاهده هستند اگرچه نتیجه نهایی تا ۶ ماه دیده نمی‌ شود.

 

Localized weight loss

 

 

 

لیپوماتیک – لیپوساکشن بدون درد برای لاغری موضعی:

لیپوماتیک (که تحت عنوان لیپوساکشن مادون قرمز نیز شناخته می ‌شود)، یک دستگاه تایید شده FDA و یک سیستم قابل اعتماد و اثبات شده است که به طور ایمن و موثر، امکان حذف چربی در مقدار بالا و دقیق در تمامی قسمت های بدن را فراهم می ‌نماید.

 در این فرایند، ابتدا سلول های چربی با استفاده از حرکت لرزشی میله یا لوله جراحی شکسته شده (یا به شکل ذرات ریز در می ‌آیند) و سپس امولسیون چربی به منظور شکل دهی دقیق به بدن انجام می‌ گیرد.

فرایند لیپوماتیک مشکلات ایمنی در روش های درمانی لیپوساکشن قدیمی را از میان برده و به علاوه دارای یک فرایند ایمنی فعال برای محافظت از بافت های بدن (اعصاب، رگ های خونی، ماهیچه ها) از لیپوساکشن است.

 لیپوماتیک با دارا بودن ۶۰۰ لرزه در دقیقه، به طور موثری چربی‌ های ناخواسته را تحت تاثیر قرار داده و نتایج بهینه ‌ای شامل پوست لطیف تر، ناهمواری‌ ها و کبودی‌ های کمتری را ایجاد می ‌کند.

 

 

Localized weight loss

 

 

لاغری صورت با لیپوماتیک:

عمل لیپوماتیک صورت بسیار ساده ولی موثر است و برای کمک به بیمارانی که می خواهند گونه های گرد و کامل داشته باشند و به زیبایی ظاهر خود بیافزایند طراحی شده است.

 

عمل جراحی لیپوماتیک صورت و لاغری صورت :

زمان درمان با توجه به دستگاه ها و تخصص پزشک متخصص متغیر است ولی زمان کافی برای هر جلسه معمولا ۱ ساعت است.

 به منظور شروع خراشی ۲-۴ سانتی متری بین گونه و لثه نزدیک به دندان آسیاب دوم ایجاد می شود. و از این قسمت لوله نازک لیپوماتیک وارد می گردد و عمل مکش چربی صورت اجرا می شود.

سپس از بخیه برطرف شدنی برای بستن جای زخم استفاده می شود. پس از عمل بیمار به اتاق بازیابی انتقال داده می شود تا استراحت کند و اثرات بیهوشی کاملا از بین برود. در این اتاق کمی مسکن برای کاهش درد به بیمار داده می شود و عمل یخ گذاری صورت می گیرد.

 

 

Topical Slimming

 

 

 

مزوتراپی:

 مزوتراپی یکی از عمل‌های زیبایی با تهاجم حداقل است که معمولاً برای لاغری موضعی و درمان سلولیت به کار برده می‌شود. در این روش چند تزریق در لایه چربی زیر پوست انجام می‌شود. محلول تزریق شده حاوی مخلوطی از ویتامین‌ها، مواد معدنی، داروها و آمینو اسیدها است. مزوتراپی حالت پوست پرتقالی و پنیری شکل ناشی از سلولیت را به حداقل می‌رساند و فرورفتگی‌های نازیبای سلولیت را از بین می‌برد. لاغری ران، شکم، چانه (غبغب)، باسن و کمر به خوبی با مزوتراپی انجام می‌شود. تعداد تزریق‌ها به اندازه محل درمان بستگی دارد.

طب سوزنی:

طب سوزنی یک روش در طب باستانی چینی است که امروزه به طور مؤثر مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ این روش درمانی به افراد کمک می‌کند تا وزن خود را کاهش دهند و آن را در حالت متعادلی حفظ کنند. طب سوزنی برای لاغری نواحی مختلف بدن، کاربرد دارد. لاغری موضعی سینه ها با طب سوزنی یکی از این کاربردهاست.

 

Topical Slimming

 

 

کویتیشن:

کویتیشن اولتراسوند یکی از روش‌های نوین زیبایی و لاغری است که با استفاده از تکنولوژی پیشرفته سلول‌های چربی را به مایع تبدیل می‌کند. این مایع به طور طبیعی از بدن دفع می‌شود. هر جلسه کویتیشن معمولاً ۲۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و در این مدت یک ناحیه از بدن تحت درمان قرار می‌گیرد. بین هر دو جلسه درمان باید ۷۲ ساعت فاصله باشد، تا بدن بتواند چربی را در این فرصت دفع کند. به بیماران توصیه می‌کنیم تا حداقل ۶ تا ۱۰ جلسه برای درمان کویتیشن مراجعه کنند. از کویتیشن می‌توان برای لاغری موضعی سینه ها و تمام بخش‌های بدن بهره گرفت، عمل‌های شکم، ران، باسن و پهلو متداول‌تر است. البته همان طور که اشاره شد کویتیشن هیچ محدودیتی ندارد.

وکیوم تراپی:

وکیوم تراپی درمان متداولی است که معمولاً برای مقابله با چربی‌های مقاوم و کاهش سلولیت به کار برده می‌شود. هدف از این درمان بهبود خون‌رسانی در ناحیه مورد نظر از طریق عمل مکش است. مکش سلول‌های چربی و مواد سمی انباشته شده در زیر پوست را به حرکت درمی‌آورد و در نتیجه تخلیه این مواد زائد از دستگاه‌های لنفاوی و گردش خون بهتر انجام می‌شود.

وکیوم تراپی برای کاهش سلولیت به کار برده می‌شود و پوستی صاف و نرم‌تر با تون بهتر (کشیده‌تر) را به دست می‌دهد. وکیوم تراپی برای کاهش فیبروز (فساد الیاف) در مراحل پیشرفته، ناشی از تاخیر در انجام مراقبت‌های پس از جراحی، نیز مفید است.

Topical Slimming

 

 

 

کربوکسی تراپی:

کربوکسی تراپی روشی است که در آن متخصص به بافت های چربی گاز دی اکسید کربن تزریق می کند. اینکار سبب شده سلول چربی تجزیه شده و از بدن دفع شوند. مطالعات نشان داده اند که کربوکسی تراپی برای لاغری موضعی موثر و ایمن است. گاز دی اکسید کربن همچنین به گردش خون بالاتر بدن کمک می کند.

دکتر حمید رضا وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینی – لیپوماتیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.