عمل سینه

عمل سینه :برای زنانی که از اندازه و فرم سینه‌های خود ناراضی هستند، داشتن اعتماد به نفس در موقعیت‌های گوناگون و برخورد با دیگران می‌تواند بسیار مشکل باشد. بهبود ظاهر و فرم سینه‌ها با لیفت سینه و یا بزرگ کردن سینه‌ها می‌تواند تاثیر بسزایی در بازیابی اعتماد به نفس بیماران داشته باشد

عمل سینه

امروزه، عمل  سینه یکی از محبوب‌ترین جراحی‌های زیبایی است. اگر شما به دنبال کوچک کردن، بالا کشیدن یا بزرگ کردن سینه‌های خود هستید عمل سینه برای بهبود ظاهر و فرم دهی به سینه ها می باشد. سینه ها بنا به دلایلی از جمله افزایش سن، بارداری ، شیردهی و کاهش وزن دچار افتادگی می شوند. عمل سینه به عنوان یکی از جراحی های زیبایی بوده که در آن تغییری در فرم و موقعیت سینه انجام می شود. این جراحی دارای انواع مختلفی با اهداف کوچک کردن سینه ، بزرگ کردن سینه، بالا کشیدن و سفت کردن سینه می باشد.

انواع عمل سینه

عمل‌سینه ماموپلاستی نیز نامیده می‌شود به چهار گروه کلی تقسیم می‌شود:‌ بزرگ کردن سینه، کوچک کردن سینه،‌ بالا کشیدن سینه و کوچک کردن سینه آقایان.

۱-بزرگ کردن سینه

 

بزرگ کردن سینه به‌وسیله‌ی جراحی، یک عمل زیبایی ایمن و با حداقل تهاجم است که در پروسه‌ای یک تا دو ساعته تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود.انتخاب پروتز معمولا با توجه به پهنای سینه، ارزیابی پوشش نسج نرم سینه و بافت سینه صورت می‌گیرد. برخی از افرادی که به‌دلیل بیماری یا موارد دیگر مجبور به عمل پروتز سینه هستند، ممکن است از این عمل سینه حس خوبی نداشته باشند و تصور کنند که شکل طبیعی بدن‌شان را از دست می‌دهند. اما معمولا با گذشت زمان و بعد از انجام عمل سینه احساس بهتری نسبت به این تغییرات پیدا می‌کنند.

روش جراحی پروتز سینه

در عمل جراحی پروتز سینه پزشک جراح برای وارد کردن پروتز برش‌ها را در سه محل متفاوت، یعنی زیربغل، هاله دور سینه، دور ناف یا چین زیر سینه ایجاد می‌کند. سپس پروتز را پس از ایجاد برش از بالا یا پایین عضله‌ی دیواره‌ی قفسه سینه وارد بدن می‌کند. بدن پروتز را در جای واردشده نگه می‌دارد و از جابه‌جا شدن آن زیر پوست جلوگیری می‌کند. جراح متخصص ، برش را پس از قرار دادن پروتز در جای مناسب می‌بندد و بخیه می‌زند.

عمل سینه

۲- عمل جراحی ترمیمی سینه

سینه هایی که در اثر بیماری دچار آسیب شده اند از جراحی ترمیم سینه برای اصلاح و زیبا کردن فرم سینه ها استفاده می شود. افرادی که دارای سرطان بوده یا دچار تروما شده اند بافت هایی از سینه برداشته شده یا از بین رفته اند،برای جراحی ترمیمی سینه اقدام می کنند.

بررسی های قبل از جراحی درباره سینه در این نوع جراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. در این بررسی بافت های برداشته شده یا از بین رفته و بافت هایی که باقی مانده اند به دقت مورد ارزیابی قرار می گیرد و جراح با توجه به شرایط آناتومی سینه بیمار از پروتز برای ترمیم و اصلاح سینه استفاده می شود. انتخاب نوع پروتز و موقعیت قرار دادن آن به نوع سینه بیمار بستگی دارد. در این جراحی امکان دارد محل برش ها بعد از جراحی به صورت خطی نمایان شود که بعد از گذشت مدت زمانی بهبود می یابد

۳-عمل جراحی کوچک کردن سینه

این جراحی سینه در زنانی با سینه‌های بیش از حد بزرگ انجام می‌شود. بزرگ بودن بیش از حد سینه در زنان باعث بروز مشکلاتی از قبیل گردن درد،کمر درد و بی‌حسی یا ضعف ناشی از وزن سینه‌ها می‌شود. اگر احساس می‌کنید که سینه‌های شما متناسب نیستند و یا اعتمادبه‌نفس فرد را تحت تأثیر قرار داده‌اند، توصیه می‌کنیم

جراحی سینه

جراحی کوچک کردن سینه را به‌طور منظم برای زنانی انجام می‌دهد که خواستار داشتن سینه‌های متناسب با دیگر اعضای بدن هستند و یا کسانی که خواهان رهایی از گردن درد یا کمردرد ناشی از سینه‌های بیش‌ازاندازه بزرگ هستند.در این روش، پوست، چربی و بافت اضافه سینه برداشته می‌شود. بسیاری از زنان پس از جراحی کوچک کردن سینه از علائم ناشی از آن مانند کمردرد رهایی می‌یابند.

۴-عمل جراحی بالا کشیدن سینه

برای زنان غیرمعمول نیست که احساس کنند سینه‌های آن‌ها پس از زایمان، کاهش وزن قابل‌توجه و یا صرفاً به دلیل روند طبیعی پیری پری اولیه خود را ازدست‌داده است. شمار زیادی از زنان باهدف بازگرداندن پری طبیعی سینه‌ها و ایجاد اعتمادبه‌نفس دوباره جراحی لیفتینگ سینه را انجام می‌دهند.
متخصصان از روش های مختلفی برای عمل جراحی بالا کشیدن سینه یا همان عمل ماستوپکسی استفاده می کنند؛ تکنیک استفاده‌شده به بافت فعلی سینه بیمار، میزان پوست اضافی و اهداف شخصی او بستگی دارد. متخصص  تکنیکی را برای بالا کشیدن سینه بهبیمار  توصیه می‌کند که نتایج مطلوب با حداقل اسکار آشکار ممکن را به دست دهد.

عمل سینه

عمل جراحی بالا کشیدن سینه می‌تواند به‌تنهایی یا همراه با پروتز سینه برای رسیدن به ظاهری پرتر و طبیعی‌تر انجام شود. جراحی بالا کشیدن سینه اغلب در بیماران مسن‌تر که سینه‌های آن‌ها به دلیل روند طبیعی پیری پری خود را ازدست‌داده است و در مادرانی که سینه‌های آن‌ها به دلیل شیر دادن فرم و ساختار خود را ازدست‌داده است، انجام می‌شود.

عمل جراحی بالا کشیدن سینه تغییر قابل‌توجهی در اندازه سینه‌ها ایجاد نمی‌کند و موجب گرد شدن بخش بالایی سینه نمی‌گردد. چنانچه به دنبال داشتن سینه‌های کوچک‌تر هستید، باید عمل بالا کشیدن سینه را در ترکیب با جراحی کوچک کردن سینه انجام دهید.

عمل جراحی کوچک کردن سینه در مردان

درست همان‌گونه که سینه‌زنان با افزایش سن یا وزن می‌تواند رشد کرده و یا دچار افتادگی شود، داشتن سینه های بزرگ در مردان نیز می‌تواند عامل نگرانی و خجالت باشد. به دلیل ژنتیک، استفاده از برخی داروها، و یا دیگر دلایل نامشخص، برخی از مردان دارای سینه‌های بزرگ هستند. تخمین زده‌شده است که بیش از ۵۰٪ از مردان در کشور ما تا حدی به ژنیکوماستی در دوران زندگی خود مبتلا هستند. ژنیکوماستی می‌تواند در هر سنی ایجاد شود و جراحی کوچک کردن سینه در مردان می‌تواند به‌طور ایمن و موفقیت‌آمیز بر روی نوجوانان و مردان بزرگ‌سالان به‌طور یکسان انجام گیرد.

عمل سینه
همانند جراحی کوچک کردن سینه در زنان، جراح می‌تواند بافت، چربی و پوست اضافه را از ناحیه سینه مرد برداشته و ظاهری خوش‌فرم تر و مردانه‌تر در سینه‌ها ایجاد نماید. جراحی کوچک کردن سینه در مردان یک گزینه بسیار عالی برای بیمارانی است که افزایش وزن و یا کاهش وزن سریع داشته‌اند و پوست سینه آن‌ها دچار افتادگی شده است. زمانی که چربی در سینه مردان تجمع پیدا می‌کند، برداشتن آن بدون عمل جراحی می‌تواند مشکل باشد.

پروتز خارجی سینه و فیلم جراحی سینه

اگر قصد انجام عمل جراحی و استفاده از پروتزهای سینه داخلی را ندارید، یک راه‌حل دیگر استفاده از پروتزهای سینه خارجی است که نیازی به عمل جراحی ندارند. اگر چه در برخی موارد پروتز سینه خارجی سبب حساسیت پوستی، خارش، تعریق و احساس گرما می‌شود و احتمال افتادن و جدا شدن این پروتزهای سینه هم وجود دارد. با این‌همه استفاده از پروتز سینه خارجی سریع‌ترین روش برای بزرگ کردن و پُر کردن فضای خارجی سینه است. در این مواقع بهتر است از جراح خود بخواهید یک فیلم مربوط جراحی سینه مزیوط به پروتز خارجی سینه را به شما نشان دهد تا بعدا هیچ جای پشیمانی باقی نماند .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *