روش پروتز سینه

روش پروتز سینه یا همان بزرگ کردن سینه جزو شایع ترین عمل های جراحی زیبایی است. در این عمل پروتز های مصنوعی برای افزایش اندازه و بهبود شکل سینه ها مورد استفاده قرار می گیرد.راههای دیگری جهت بزرگ کردن سینه استفاده شده مانند داروهای هورمونی تزریق ژل که بعلت عوارض زیادی که ایجاد میکند روش مناسبی نیستند.روش جدیدتر تزریق چربی به داخل سینه ها است در این روش چربی گرفته شده از بدن به ناحیه پشت سینه و زیر پوست تزریق میشود .بنظر میرسد که اکثر جراحان گذاشتن پروتز را بعنوان بهترین روش بزرگ کردن سینه ها میشناسند.

روش پروتز سینه

در چه مواردی از روش پروتز سینه یا جراحی بزرگ کردن سینه استفاده می شود

۱-تمایل شخص برای بزرگ کردن سینه و یا تغییر سایز اندازه سینه
۲-اصلاح ناهنجاریهای مادرزادی سینه که در آن یک یاهر دو سینه رشد کافی نداشته است
۳-اصلاح تفاوت اندازه سینه ها
۴-اصلاح کاهش سایز سینه به دلیل حاملگی ، شیردهی یا تغییرات وزنی شدید
۵-بازسازی سینه به دلیل جراحی مانند سرطان سینه یا تروما

انواع ایمپلنت‌های بزرگ کننده سینه

پروتزها انواع مختلفی دارند که هریک نسبت به دیگری معایب و مزایای خود را دارد. بیشتر پروتزهای مصرفی در جراحی بزرگ کردن سینه عبارت است از:

۱-کاشت سینه شور

در کاشت سینه شور با کمک آب نمک استریل سینه را برجسته و بزرگ می‌کنند. با نشت و پارگی پوسته‌ی ایمپلنت، ماده‌ی سالین خارج خواهد شد و ماده‌ی شور جذب بدن می‌شود و به طور طبیعی از بدن خارج می‌گردد. کاشت سینه شور دارای شکل یکنواخت و با ثبات و استحکام است که برای بزرگ کردن سینه در زنان ۱۸ سال یا مسن‌تر مورد تأیید سازمان غذا و دارو قرار گرفته است.

۲-کاشت سینه سیلیکونی

در کاشت سینه سیلیکون پروتز مورد نظر حاوی ژل سیلیکونی است. ژل می‌تواند در فرد احساسی شبیه به بافت پستان طبیعی ایجاد کند. در صورت نشت و پارگی پروتز سیلیکونی، ژل ممکن است در داخل پوسته ایمپلنت باقی بماند یا درون بافت سینه پخش شود.

معمولاً پروترهای حاوی ژل سیلیکون افت نمی‌کنند. در صورت انتخاب پروتز سیلیکونی نیاز به ویزیت‌های منظم و بازدید جراح پلاستیک از کارکرد صحیح پروتز وجود دارد. جراح متخصص می‌تواند با سونوگرافی یا MRI وضعیت پروتزهای سینه را ارزیابی کند. کاشت سینه سیلیکونی برای بزرگ کردن سینه در زنان ۲۲ سال یا بیشتر مورد تأیید سازمان غذا و دارو است. هیچ ارتباطی بین پروتز ژل سیلیکونی سینه و بیماری‌های بافت همبند، سرطان سینه یا مشکلات باروری پیدا نشده است.

روش پروتز سینه

۳-کاشت سینه گرد

کاشت سینه گرد یک فرم با ثبات از پروتزهاست که شکل یکسان آن در تمام نقاط منجر به ایجاد یک ویژگی عالی در آن شده است بدین صورت که چرخش تغییر و نگرانی‌ای در ظاهر سینه ایجاد نخواهد کرد.

۴-کاشت سینه چسبنده

ایمپلنت فرم پایدار و چسبنده در صورت نشت و پارگی نیز شکل ظاهری خود را حفظ می‌کنند. قوام ژل سیلیکون در داخل این ایمپلنت ضخیم‌تر از ژل ایمپلنت سیلیکونی سنتی است. این ایمپلنت‌ها محکم‌تر از ایمپلنت‌های سنتی هستند و تصور می‌شود که کمتر احتمال دارد دچار پارگی شوند. این ایمپلنت‌ها به صورت مخروطی رو به بالا هستند و به همین دلیل در صورت جا به جایی و چرخش منجر به ظاهر غیر متعارفی در سینه خواهند شد. برای قرار دادن ایمپلنت چسبنده نیاز به یک برش اضافی دیگر در پوست هست.

روش پروتز سینه

۵-پروتز های بافت سینه

ایمپلنت‌های بافت پستان با احتمال کمتری دچار حرکت و چرخش در پستان و بافت اطراف آن خواهند شد و یکی از مزیت‌های آن بر انواع دیگر ایمپلنت‌ها، خطر کمتر ایجاد بافت اضافه در محل برش است.
گاهی اوقات تولید‌کنندگان ایمپلنت سبک‌های جدیدی از انواع ایمپلنت‌های سینه را معرفی می‌کنند که می‌تواند خارج از دسته‌های نام برده شده قرار گیرند. با این حال کیفیت مهم‌ترین گزینه انتخاب ایمپلینت است.

۶-کاشت سینه صاف

ایمپلنت سینه صاف بسیار نرم است و می‌تواند به صورت جیبی در سینه کار گذاشته شود. این ایمپلنت صاف ممکن است برخی از ناهمواری قابل لمس و یا قابل مشاهده ایجاد کند.

روش  پروتز سینه قبل و بعد

از آنجاییکه سینه تا اواخر نوجوانی یا اوایل دهه ی دوم زندگی زنان رشد می کند، سازمان غذا و داروی آمریکا ، سن حداقل ۱۸ سال را برای جراحی بزرگ کردن سینه با استفاده از پوتزهای محلول نمک و حداقل ۲۲ سال را برای استفاده از پروتزهای سیلیکونی الزامی می داند. هنگام انتخاب جراح خود، به دنبال متخصصان با تجربه باشید. اگر جراح شما حداقل پنج سال آموزش جراحی دیده باشد و حداقل دو سال در جراحی پلاستیک تجربه داشته باشد، به احتمال زیاد با عوارض پروتز سینه پس از عمل رو به رو نخواهید شد.

روش پروتز سینه

پیش از آغاز عمل پروتز سینه ، ابتدا جراح ارزیابی پزشکی از شما به عمل می آورد. می توانید در مورد آنچه می خواهید با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است جراح از شما بخواهد مصرف داروهای خاصی را به مدت چند روز یا چند هفته قبل از جراحی متوقف کنید. عمل بزرگ کردن سینه می تواند به صورت سرپایی یا یک شب بستری در بیمارستان انجام شود.

جراحی یک تا دو ساعت طول می کشد و به احتمال زیاد بیهوشی کامل خواهید داشت که در طول آن شما خواب هستید و هیچ دردی احساس نمی کنید. جراح بر اساس فرم بدن شما ، نوع پروتز و میزان بزرگ کردن سینه ها یک شکاف، زیر سینه، بازوها و یا اطراف نوک ایجاد می کندف سپس پروتز سینه را داخل کیسه گذاشته و در بالا یا پائین ماهیچه ی قفسه سینه قرار می دهد. پس از آنکه پروتز در جای خود قرار گرفت، شکاف ها را با بخیه یا با چسب مخصوص جراحی می بندد.

عمل پروتز سینه قیمت

قیمت پروتز سینه با توجه به مرکزی که این عمل را انجام می دهد و تبحر پزشک متفاوت خواهد بود هزینه تزریق چربی و قیمت پروتز سینه به موارد مختلفی بستگی دارد :

، اینکه از چه نوع بیهوشی استفاده شده والبته فراموش نکنید موقعیت جغرافیایی کلینیکی که در آن برای جراحی انجام میشود مراجعه می کنید نیز بسیار مهم می باشد و همچنین تخصص و مهارت جراح شما هم در مشخص کردن میزان قیمت پروتز سینه  نقش بسیار مهمی خواهد داشت.

روش پروتز سینه

به علاوه مهارت پزشک متخصص جراحی زیبایی و خدمات ارائه شده از سوی کلینیک نیز در قیمت پروتزسینه تأثیر دارد. قیمت پروتز سینه ، متاثر از سایز پروتز ، جنس و برند پروتز ، دستمزد جراح متخصص و هزینه های جانبی دیگری چون هزینه ی بیمارستان یا کلینیک ، داروها ، ویزیت ها و مراقبت های بعد از جراحی می باشد که همگی از شهر به شهری دیگر و از کشوری به کشور دیگر متفاوت خواهد بود .

قیمت پروتز سینه را نمی توان بدون اینکه بیمار را معاینه کرد تعیین کرد ، قیمت پروتز سینه به طور دقیق زمانی مشخص می شود که بیمار تحت معاینه دقیق قرار گیرد و وضعیت سینه آن بررسی شود ، مزایای این جراحی و فرمی که بعد از عمل پروتز سینه ایجاد می شود نسبت به قیمت پروتز سینه مقرون به صرفه تر می باشد .

دکتر  وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینی – لیپوماتیک

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.