جراح زیبایی

جراح زیبایی :یکی از مهم‌ترین مراحل در اطمینان از نتایج موفقیت‌آمیز عمل جراحی زیبایی انتخاب جراح مناسب است. با توجه به اینکه جراحی زیبایی یکی از چالش برانگیزترین انواع جراحی‌ها است، استفاده از خدمات یک جراح متخصص زیبایی و باتجربه در این زمینه از اهمیت قابل توجه برخوردار می‌باشد.

جراح زیبایی

جراح زیبایی به بخش‌های مختلفی از بدن مانند گوش‌ها، صورت، تنه، دست‌ها و سایر اعضای بدن شکل و حالت می‌دهند. آن‌ها همچنین مشکلات مادرزادی مانند مشکلات ساختاری استخوان‌های دست و پا را رفع می‌کنند. جراحی زیبایی تنها شکل طبیعی بخش‌های بدن را برای اهداف زیبایی تغییر داده یا بازسازی می‌کند، در حالی در جراحی ترمیمی علاوه بر این، بخش‌هایی از بدن که در تصادفات، به خاطر بیماری‌ها یا مشکلات رشدی دچار نقص شده‌اند ترمیم یا تعویض می‌شوند.

 جراح زیبایی کیست

جراح زیبایی پزشک دارای مجوزی است که در زمینه تکنیک‌های اصلی جراحی، درمان تروما و تعامل با بیمار و همچنین موارد تخصصی مانند انتقال بافت، تزریق چربی، پیکرتراشی و جراحی با لیزر آموزش دیده است. جراح  زیبایی وظیفه بازسازی عملکرد و فرم طبیعی را بر عهده دارد. جراحی پلاستیک و زیبایی تخصص‌های گوناگونی مانند کودکان و بزرگسالان دارد و درمان طیف وسیعی از عارضه‌های بخش‌های مختلف بدن را دربرمی‌گیرد.

جراح زیبایی چه تفاوتی با جراحی پلاستیک دارد

جراح زیبایی

خیلی‌ها فکر می‌کنند جراح زیبایی و جراحی پلاستیک یکی هستند و دلیل آن این است که بسیاری از جراحان پلاستیک کار خود را بر جراحی زیبایی متمرکز می‌کنند و به همین دلیل این دو عبارت اغلب به جای یکدیگر استفاده می‌شوند. البته این نوع استفاده از نظر تخصصی صحیح نیست. جراحی زیبای و جراحی پلاستیک بسیار به هم نزدیک بوده اما یکی نیستند.

جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک اهداف متفاوتی دارند

اگرچه جراحی پلاستیک و جراحی زیبایی هر دو با هدف بهبود وضعیت بدن بیماران انجام می‌شوند، اما فلسفه اصلی موجود در هر یک از این دو شاخه متفاوت است.

۱- کار جراح زیبایی: بر بهبود ظاهر متمرکز است

روش‌ها، تکنیک‌ها و اصول جراح زیبایی تماماً بر بهبود ظاهر بدن تمرکز دارند. بهبود زیبایی، تقارن و تناسب اهداف کلیدی این شاخه هستند. جراحی زیبایی را می‌توان روی تمامی بخش‌های سر، گردن و بدن انجام داد.از آنجا که نواحی درمان شده از قبل به درستی عمل می‌کنند، جراحی زیبایی توسط جراح زیبایی یک گزینه اختیاری است.

جراحی زیبایی در موارد زیر توسط جراح زیبایی قابل استفاده است:

۱-برجسته‌سازی سینه:

بزرگ کردن، بالا بردن یا کوچک کردن

۲-فرم دهی به صورت:

جراحی بینی، چانه یا برجسته‌سازی گونه‌ها

۳-جوانسازی پوست:

لیفت صورت، پلک‌ها، گردن و ابروها

۴-اصلاح فرم بدن:

کوچک کردن شکم، لیپوساکشن

۵-جوانسازی پوست:

بوتاکس، تزریق ژل

جراح زییایی

چطور برای عمل زیبایی، جراح زیبایی مناسب را انتخاب کنیم

برای انجام جراحی زیبایی اولین نکته ای که افراد کاندید باید به آن دقت داشته باشند اعتماد به جراح  زیبایی است. این افراد باید به تجربه  متخصص خود مطمئن باشند و به علاوه از مدرک پزشکی آن اطمینان کامل داشته باشند. چرا که جراحی زیبایی کاری بسیار تخصصی است که باید افراد علم آن را به خوبی داشته باشند.

نکته مهم دیگر قرار است قبل و بعد از جراحی زیبایی زمان زیادی را با جراح  زیبایی سپری کنید. به علاوه جراحی امر مهمی است و ممکن است  افراد در مسیر رسیدن به ظاهر جدید فراز و نشیب‌های متعددی پیش رویتان باشد که برای به سلامت پشت سر گذاشتن آنها به همراهی آگاه و دلسوز نیاز دارید. بنابراین باید کاملاً با دکتر جراح زیبایی خود و دستیاران ایشان راحت باشید.

روش‌های جراحی زیبایی برای بهبود شرایط زیر مورد استفاده قرار می‌گیرند

جراح زیبایی

۱-رینوپلاستی و سپتوپلاستی

عمل جراحی ناحیه خارجی و داخلی بینی با ایجاد تغییر در وضعیت غضروف و استخوان آن به منظور تجدید ساختار و نیز اصلاح ظاهر بینی و بهبود عملکرد آن بر روی افراد انجام می‌شود.

۲-لیفت صورت

عمل جراحی لیفت پوست صورت و گردن برای سفت کردن پوست و از بین بردن چین و چروک‌های ایجاد شده بر روی آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۳-لیفت ابرو

این عمل جراحی برای بهبود چین و چروک‌های پیشانی و افتادگی پلک استفاده می‌شود.

۴-لیپوساکشن

این عمل جراحی برای خارج کردن بافت چربی اضافی زیر پوست چانه یا گردن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۵-پروتز صورت

این عمل جراحی برای ایجاد ساختارهای خاص در ناحیه صورت و برجسته کردن و اصلاح ویژگی‌های ظاهری اجزای صورت بر روی افراد انجام می‌شود.

۶-جراحی زیبایی گوش

این عمل جراحی برای تغییر شکل غضروف گوش و کاهش برجسته بودن آن استفاده می‌شود.

تجدید ساختار صورت توسط بهترین جراح زیبایی در تهران

این عمل جراحی برای اصلاح مشکلات ایجاد شده در ظاهر صورت به خاطر عمل‌های جراحی قبلی، آسیب‌دیدگی، یا ابتلا به بیماری‌های خاص انجام می‌شود. این درمان شامل ترمیم نواقص ایجاد شده در نتیجه عمل جراحی سرطان، بهبود اسکار و جای زخم، ترمیم پارگی ایجاد شده در پوست صورت به خاطر آسیب‌دیدگی‌های بعدی، برداشتن لکه‌های مادرزادی، و ترمیم مشکلات ارثی در ناحیه جمجمه، کام، یا لب‌ها است.

روش‌های غیر جراحی توسط جراح زیبایی

در این حالت از تکنیک‌هایی مثل لایه‌برداری شیمیایی و تزریق به پوست برای رفع مشکلات بیمار استفاده می‌شود. در روش تزریق از مواد یا داروهای خاص در زیر پوست به منظور بهبود ظاهر صورت استفاده می‌گردد که برای مثال در این زمینه می‌توان از تزریق بوتاکس، تزریق ژل، و تزریق چربی نام برد.

چطور کاندید مناسب، جراحی زیبایی را می توان انتخاب کرد

جراح زیبایی

برای انتخاب کاندید جراحی زیبایی، جلسات مشاوره قبل از جراحی هم برای بیمار و هم برای جراح بسیار حائز اهمیت است. دراین جلسات باید به بیمار بها داد و از مقتضیات سنی، وضعیت روانی، شخصیتی، فرهنگی، خانوادگی و موقعیت اجتماعی او اطلاعات کافی به دست آورد.

قصدتان از انجام جراحی‌ زیبایی مشخص کنید

اگرکسی علت جراحی‌ پلاستیک را پیدا کردن شغل بهتر، تغییر جهت زندگی خود، کسب موقعیت های بهتر در زندگی می داند بهتر است در انجام جراحی عجله نکند. لازم است دیدگاه خود به جراحی و زیبایی و توقع خود از حاصل جراحی را عوض کنید .و همچنین قبل از جراحی زیبایی با یک روانپزشک مشاوره نمایید بر اساس گزارشات در ایران در میان اعمال جراحی زیبایی در ایران، جراحی بینی شایعترین جراحی زیبایی بوده و تزریق چربی، چربی‌زدایی (لیپوساکشن) و کوچک‌سازی و بزرگ‌سازی سینه نیز از جراحی‌های شایع در ایران هستند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *