جراحی شکم

[av_textblock size=” font_color=’custom’ color=’#000000′ av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]

جراحی شکم

جراح زیبایی شکم امروزه جهت زیبایی و از بین بردن و برداشتن چربی‌ها درناحیه شکم و پهلو انجام می‌شود وجراحی شکم برای افرادی مناسب است که دارای شکم و پهلوی بزرگ می‌باشند و بعد ازانجام جراحی شکم می‌توانند شکم بزرگ و بدفرم خود را به یک شکم صاف و زیبا ومتناسب تبدیل کنند .

جراحی شکم

انواع مختلف جراحی شکم

امروزه برای زیباتر شدن و کوچک شدن شکم انواع مختلف جراحی شکم وجود دارد که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد .
تشخیص اینکه چه نوع جراحی مناسب فرد است به عهده جراح می‌باشد و برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را ازانواع جراحی شکم داشته باشید از جراح خود کمک بگیرید سپس نوع جراحی خود را انتخاب کنید و میزان رضایت خود را افزایش دهید از روش‌های رایج جراحی زیبایی شکم لیپوماتیک و یا ابدومینوپلاستی و لیفت شکم است .

البته به این نکته توجه داشته باشید که نوع جراحی شکم به میزان سن فرد و نیز میزان بزرگی شکم و پوست و افتادگی شکم و پهلو بستگی دارد.

جراح زیبایی با معاینه بیماربهترین نوع جراحی شکم را برای فرد ارائه می‌دهد و بیماربا توجه به نظرات پزشک تصمیم‌گیری می‌کند از کدام روش استفاده کند. البته ترکیب دو روش ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک نیز برای بعضی از بیماران کاربرد دارد .

چهار روش جراحی شکم

ابدومینوپلاستی یا جراحی پلاستیک شکم در این نوع از جراحی زیبایی برشی درشکم فرد صورت می‌گیرد .
-جراحی زیبایی لیپولیزر که در این نوع روش جراحی زیبایی چربی زیرپوستی با استفاده از لیزر خارج می‌شود.
جراحی شکم با لیپوماتیک
-در جراحی شکم می‌تواند از ترکیب چند روش بالا نیز استفاده کنید .

درروش ابدومینوپلاستی که برش و بخیه در حین جراحی صورت می‌گیرد .روشی برای برداشتن چریی ها اضافه‌ی شکم می‌باشد که شکم‌های شل و آویزان کاندیدای خوبی برای این جراحی می‌باشند .

درروش لیپوماتیک با استفاده از یک میله چربی‌های شکم را خارج می‌کنند که در این روش چربی‌های تخلیه‌شده را می‌توانند به اندام‌های دیگر بدن منتقل کنند البته این نکته قابل‌ذکر است که در این روش نیاز به برش ندارد .

جراحی زیبایی شکم که برای از بین بردن چربی‌های زائد وصاف کردن شکم می‌باشد . شکم و پهلو ازجمله اعضای مهمی می‌باشد که در زیبایی تناسب‌اندام افراد بسیارموثر می‌باشد .

رژیم‌های سخت غذایی ، انجام ورزش‌هایی که برای لاغر کردن شکم مناسب است نه ‌تنها برای فرد مشکل می‌باشد بلکه نیاز به زمان طولانی و مداوم دارد و درصورت توقف کردن ورزش‌ها آن‌ها چربی‌ها را به حالت اولیه بازمی‌گرداند .

جراحی زیبایی شکم نه ‌تنها باعث از بین رفتن چربی شکم در یک جلسه می‌شود بلکه درصورتی ‌که فرد مراقبت‌های لازم را انجام دهد چربی به شکم بازنمی گردد.

شرایط جراحی زیبایی شکم

برای جراحی زیبایی شکم فرد باید دارای وزن ثابت باشد ،از سلامت عمومی برخوردار باشد، شما باید انتظارات منطقی از نتایج جراحی داشته باشید،افرادی که چندین بارداری داشته‌اند و پوست شل وهمچنین چربی اضافه در شکم کاندیدای مناسبی برای این جراحی هستند.

بهترین روش جراحی شکم

در زیرپوست بافت‌های چربی وجود دارد که در زیر این بافت‌ها لایه عضلانی است هرکدام از این لایه‌ها می‌تواند دچار مشکلاتی بشوند. برای از بین بردن این مشکلات از روش جراحی خاصی استفاده می‌شود.پوست شکم به علت کاهش وزن یا بارداری دچار افتادگی می‌شود که درمان آن لیفت شکم می‌باشد .

برای افتادگی شکم همچنین ازابدومینوپلاستی می‌توانید استفاده کنید که برای این درمان برشی در زیر شکم زده می‌شود و از این ناحیه آزادسازی انجام می‌شود. به این فرآیند اگر فقط بافت چربی زیاد باشد ازعمل لیپوتیز استفاده می‌شود که به یک از روش‌های لیزر ، لیپوماتیک یا اولترازد انجام می‌شود.

انجام جراحی شکم

جراحی شکم بعد از زایمان

زنان بعد از بارداری و زایمان دچار یک سری تغییرات می‌شوند . این تغییرات باعث می‌شوند تا تناسب ‌اندام افراد در دوران بارداری که فضای شکم بزرگ می‌شود و بعد از زایمان با کاهش وزن شکم ‌شل وافتاده می‌شود .این تغییرات نه ‌تنها تناسب‌اندام فرد را تحت تأثیر قرارمی‌دهد بلکه باعث تضعیف روحیه واعتمادبه‌نفس فرد می‌شود . با انجام جراحی شکم می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.

زمان مناسب برای انجام جراحی زیبایی بعد از زایمان

شاید برای بیشتر افراد این سؤال پیش آید که یک فرد می‌تواند هم‌زمان با زایمان سزارین عمل زیبایی شکم را انجام دهد انجام این جراحی با زایمان سزارین توصیه نمی‌شود. زیرا در دوران بارداری اندام‌های لگن و رحم بزرگ ‌شده و زمان لازم است تا اندام‌ها به شکل اصلی بازگردند.

در ضمن هرجراح دررشته خود تخصص دارد .زایمان توسط پزشک متخصص زنان انجام می‌شود و جراحی شکم نوعی عمل زیبایی است که توسط جراح زیبایی انجام می‌شود. به همین جهت برای هر جراحی باید به پزشک متخصصی که درآن رشته دانش و تجربه کافی دارد مراجعه کند. و درنهایت جراحان توصیه می‌کنند بعد از گذشت یک سال از زایمان فرد می‌تواند جراحی شکم را انجام دهند.

مراقبت‌های قبل از جراحی شکم

تا سه هفته پیش از جراحی شکم سیگار نکشید ، درصورتی‌که بیماری خاصی دارید حتماً به پزشک خود اطلاع دهید زیرا برخی از بیماری‌ها باعث ایجاد عفونت بعد از جراحی می‌شود

مراقبت های بعد از جراحی شکم

-در چند روز اول بعداز جراحی شکم در منزل استراحت کنید.

–  بعد از جراحی شکم به مقدار کافی مایعات و نوشیدنی استفاده کنید.

– در صورت داشتن درد از مسکن تجویزشده توسط پزشک استفاده کنید.

– بعد از یک یا دو هفته ازجراحی شکم می‌توانید به فعالیت روزانه خود بازگردید.- بعد ازجراحی شکم هر چه سریعتر پس ازعمل شروع به راه رفتن کنید چرا که موجب کاهش تورم وکم کردن احتمال تشکیل لخته در پاهایتان می شود.

-شما می توانید ازهمان روزی که جراحی شکم انجام داده اید با تایید جراح تان شروع به راه رفتن کنید.

مراقبت بعد از جراحی شکم

– درهفته اول جراحی شکم بهتر است به صورت خمیده و دولا راه بروید تا هم از میزان درد و ناراحتی تان کاسته شود وهم از احتمال بازشدن لبه های زخم تان کم شود.

– تا زمانی که ازداروهای مسکن و خواب آوراستفاده می کنید ازرانندگی پرهیزنمایید.

-از برداشتن اجسام سنگین تر از دو الی پنج کیلو برای چندین هفته  بعد از جراحی شکم پرهیزنمایید.

نتیجه جراحی زیبایی شکم

نتیجه جراحی بعد از جراحی کاملاً قابل‌مشاهده هست‌.بعد از جراحی زیبایی شکم گودی کمر خود را به‌خوبی نشان می‌دهد و قسمت‌های زائد شکم برداشته می‌شود و اگر وزن بیمار بعد از جراحی شکم ثابت باشد و اختلاف وزن زیادی بعد از عمل نداشته باشد می‌توان گفت نتیجه جراحی شکم  غیرقابل‌بازگشت می‌باشد.

دکتر حمید رضا وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینی – لیپوماتیک

[/av_textblock]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.