کاشت مو

[av_textblock size=” font_color=’custom’ color=’#000000′ av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]

کاشت مو

کاشت موواحدهای فولیکولی مو از ناحیه اهدا کننده مو که اغلب موی پشت سراست جدا می شود و به ناحیه دریافت کننده ناحیه طاس سر انتقال پیدا می کند. این فولیکول های موکه معمولا طبیعی هستند درصورتی که به درستی کشت شوند، نتیجه ایی عالی برای فرد دارد.
کاشت مو به سه روش انجام می شود

به طور کلی روش کاشت مو به صورت FUT ، FITانجام می شود.

کاشت مو

روش کاشت مو FUT

به طور کلی هر واحد فولیکولی سالم پوست سرچند تارمو دارد دراین روش نواری از پوست پشت و پهلوهای سر شما بیرون می آید بیشتر ازاین دو قسمت ازپوست سر شما در کاشت مو استفاده می شود زیرا این قسمت از پوست مستعد ریزش مو نمی باشد این قسمت از محل بخیه شده، سپس نوار جدا شده موقطعه قطعه شده وقطعات حاصله در محل مورد نظرکاشت می شود. در برداشت به شیوه FUT از منطقه ای از سر که ریزش ندارد برداشته می شودوبعد ازکاشت مو، موهای کاشته شده دچارریزش نمی شود.

روش کاشت مو FIT

در این روش کاشت مو نیاز به بستری شدن ندارد. و همچنین بعد از پیوند مو نیازی به ویزیت مو به واسطه سرپایی بودن عمل و سهولت انجام وهمین طورمراقبت ها الزامی نمی باشد.انجام پیوند درروش FIT کاملا سرپایی وبا بی حسی موضعی می باشد.
در این روش کاشت مو به دلیل اینکه تعداد واحدهای مو درمقایسه با روش های دیگر جراحی معمولا تا سه برابر بیشتر قابل برداشت است . پزشک یک تا دو روز زمان لازم دارد تا عمل پیوند را به صورت کامل انجام دهد . البته دراین نوع کاشت مواستراحت و زمان های لازم را بین مراحل مختلف کاشت،به بیمار می دهند تا انجام این روش خسته کننده نباشد.

روش کاشت مو ترکیبی

در کاشت مو ترکیبی از هر دو روش FUT ، FIT استفاده می شود درفرآیند کاشت مو ترکیبی این عمل معمولا طی دو روز انجام می شود، و درهر روز یک قمست مورد نظر پیوند مو می شود، بدین گونه حداکثر تراکم مو درسریعترین زمان ممکن انجام می شود.

چون در روش ترکیبی از هر دو روش  استفاده می شود در نتیجه استفاده بهینه از بانک موی سرمی شود. در روش ترکیبی با استفاده از هر دوروش FIT و FUT تقریبا تمامی نواحی طاسی سر پوشش داده می شود و تراکم موها تا حد طبیعی افزایش می یابد.

روش کاشت مو

در این روش ۲تا ۳ برابر بیش از دیگر روش ها گرافیت مو برای بیماران پیوند زده می شود. روش ترکیبی بیشتر برای افرادی مناسب است که تراکم زیاد مو را در مدت زمان کوتاه و خیلی سریع می خواهند.

درروش کاشت موی ترکیبی، موهای که کیفیت لازم را دارند در قسمت جلوی سر وموهایی که کیفیت کمتری دارند در قسمتهای بالا و پشت سر پیوند زده می شوند. این روش باعث می شود که نتایج طبیعی برای بیمار همراه داشته باشند.
در هر سه روش کاشت مو۲ الی ۳ ماه پس از کاشت ، موشروع به رشد می کند و پس از گذشت یکسال مو به طور کامل رشد خواهد کرد.

نکته مهم قبل از کاشت مو

امروزه کاشت با این روش ها انجام می شود که اغلب این روش ها مطمئن هستند وبیشتر افراد نیز نتیجه خوبی از آن گرفته اندو اکثر بیماران از انجام آن رضایت دارند . کاشت مو یک عمل بسیار ساده و بی خطر است اما رعایت کامل نکات ایمنی و تخصص پزشک برای حفظ سلامت بیمار ورضایت بیمار ضروری است .

نخستین نکته مهم قبل از کاشت مو یافتن یک جراح باتجربه است تا به نتیجه رضایت بخش برسید. دو روش FUTو FITامروزه جزو رایج ترین روش های کاشت هستند که با مشورت پزشک خود می توانید مناسب ترین راانتخاب کنید، دراین روش ها فولیکول های مو را به صورت تک تک و با همان حالت طبیعی می کارند، موهای کاشته شده مانند موهای طبیعی رشد خواهند کرد.

از کدام قسمت های موهای سر برای کاشت استفاده می شود

در کاشت مو با توجه به نوع روشی که فرد قرار است پیوند انجام دهد موها را از قسمت پشت سر یا ناحیه ای از بدن برداشته می شود .

روش های کاشت مو

انتخاب استفاده ازکدام روش بهتر است توسط پزشک شما انتخاب شود اما با این وجود می توان گفت بهترین روش کاشت مو دو بار FUT با فاصله یکسال است، زیرا دراین نوع روش کاشت مودریک جلسه مقدارزیادی مو برداشت می شود، زمان عمل کوتاهتر است و بانک موی بیمارکمتر تخریب می شود و در نتیجه کاشت، طبیعی تر خواهد شد و تراکم های بالاتری را می توان بدست آورد.

اگر بیمار از جراحی ترس دارد و نمی خواهد به سر خود بخیه بزند و و یا به هر دلیل دیگری تمایل به FUT ندارد ومی تواند روش FIT را انتخاب کند.

 مراقبت از کاشت مو

افرادی که برای کاشت مو مناسب نیستند

-کاشت مو مانند کاشت ابرو جراحی‌های بی‌خطر می‌باشد و عوارض جانبی خیلی ندارد اما اگرفردی یکی از موارد زیر را دارد باید از کاشت مو صرفه نظر کند.
– اگرموهای پشت سر شما پرپشت نیست بهتر است از کاشت  انجام ندهید
– خانم‌هایی که از ریزش شدید و زیاد مو دارند
-اگر از داروهای خاصی مانند داروهای شیمی‌درمانی مصرف می‌کنید از کاشت مو صرف نظر کنید.
– افرادی که شاخه موهایشان غیرطبیعی و بدشکل است بهتر است کاشت مو انجام ندهند.

عمل کاشت مو

مراقبت بعد از کاشت مو

– چند روز پس ازکاشت  خونریزی خواهید داشت که با استراحت می توانید از خونریزی جلوگیری کنید.
-پس از ۲ الی ۳ روز به کلینیک مراجعه کنید و بخیه های سرتان را بکشید
-بعد از کاشت موحداقل دو هفته باید در خانه استراحت کنید که مشکلی برای شما پیش نیاید
-عفونت یکی دیگر از عوارض انجام کاشت مواست که به روش های رایج انجام شده است در مرحله اول سعی کنید عفونت ملتهب نشود سپس به پزشکتان گزارش دهید
-طی دوهفته اول کاشت موبعد از کاشت مو فعالیت ورزشی شدید نداشته باشد و از تماس مستقیم با آفتاب بپرهیزد.
– بعد از کاشت ازهرگونه تعریق سر جلوگیری کنید. زیراتعریق در این شرایط سبب بروز عفونت در پیوند موهای شما می شود. با رعایت این نکات می توانید به نتیجه دلخواه برسید.

دکتر حمید رضا وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینی – لیپوماتیک

[/av_textblock]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.