چال گونه

[av_textblock size=” font_color=’custom’ color=’#000000′ av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]

چال گونه

چال گونه یکی اززیبایی های صورت به هنگام خنده می باشد که این حالت در صورت مورد علاقه دختران جوان می باشد .امروزه چال گونه به راحتی با یک عمل جراحی سرپایی به دست می آید.

چال گونه

چال زیبایی گونه طبیعی هنگامی ایجاد می شود که نقص کوچکی درساختمان عضلانی گونه ایجاد می شود. پوست پوشش دهنده این نقص کوچک به بافت پیوندی زیرین می‌چسبد و هنگام حرکت کردن صورت، یا لبخند زدن فرورفتگی در پوست ایجاد می‌شود.

روش های جراحی زیبای چال گونه

چال گونه یکی ازعمل های جراحی زیبایی است که امروزه برخی از افراد متقاضی انجام ِآن هستند و این عمل معمولا  به دوروش صورت می گیرد .یک روش این است که داخل دهان برشی کوچک ایجاد می کنیم.

در این ناحیه از صورت یک نوع چربی وجود دارد که این چربی را توسط ساکشن خالی می کنند با خالی شدن این چربی حفره ای زیرگونه ها و در ناحیه خنده افراد به وجود می آید و مقداری فرورفتگی در این محل به وجود می آید

روش دیگر ایجاد چال گونه به این صورت است که درداخل دهان، قسمتی که قراراست روی صورت چال بیفتد را با بخیه جمع می کنیم و به این ترتیب چال گونه را برای فرد ایجاد می کنند . این روش یکی از ساده‌ترین و موثر‌ترین روش ایجاد چال خنده روی گونه‌ها است.

افراد بسیار زیادی، تا کنون جراحی زیبایی گونه را انجام داده‌اند تا روی گونه‌ی خود چال ایجاد کنند. این جراحی درکمترین زمان ممکن ایجاد می شود . جراحی چال گونه چند سالی است که انجام می‌شود و افراد زیادی این جراحی را انجام داده‌اند و به نتایج موفقیت‌آمیز رسیده‌اند.

روش انجام جراحی چال گونه

جراحی ایجاد چال زیبایی گونه در بیشتر مواقع با بی‌حسی موضعی صورت می گیرد . قبل ازعمل جراح قسمتی را که قراراست درآن قسمت چال زیبایی گونه ایجاد شود طبق نظربیمارمشخص می‌ شود وعلامت می گذارد، در این جراحی نتیجه عمل کاملاً قابل پیش بینی خواهد بود.

بعد از مشخص شدن محل جراحی ، جراح شکاف کوچکی را داخل دهان برای فرد ایجاد می‌کند .جراح درانتها برش داخل گونه را با بخیه‌های قابل جذب می‌بندد و عمل پایان می‌یابد و بیمار بدون هیچ مشکلی پس ازاین عمل کوتاه فعالیت‌های معمول روزانه خود را ازسرمیی گیرد.

 

روشهای انجام چال گونه

مراقبت‌های قبل از جراحی چال گونه

قبل از جراحی چال زیبایی گونه موارد زیر را حتما رعایت کنید :

– حداقل ۶ ساعت قبل از جراحی چال  زیبایی گونه  چیزی نخورید ونیا شامید.

-اگرسیگارمصرف می کنید حداقل دو هفته قبل از جراحی مصرف سیگار را قطع کنید .

– قبل از جراحی چال زیبایی گونه  مشروبات الکلی باید قطع شود ،زیرا می تواند برای فرد عوارضی داشته باشد .

-قبل از جراحی حتما حمام کنید و دش بگیرید ،این کاررا در صبح روز جراحی انجام شود .

– در روز جراحی چال خنده  به هیچ عنوان از  لوازم آرایشی ،مثل لنز ،لاک ،کرم های سفیده کننده استفاده نکنید .

-به تمام تجویزات پزشکتان قبل و بعد از جراحی چال خنده توجه کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

 

 

 دوران بهبودی پس از جراحی چال گونه

بعد از جراحی چال زیبایی گونه فرد لازم است زمانی را برای بهبودی صرف کند ،اما خوشبختانه  حداکثر زمان لازم برای بهبودی  این دوران بسیار کم می باشد به گونه ای که فرد می تواند  فردای جراحی کارهای روزانه خود را انجام دهد .

بهتر است روز قبل از جراحی چال زیبایی گونه  از غذاهای نرم و سبک استفاده کنید . در روزهای ابتدایی بعد از جراحی چال زیبایی گونه ،در تمام زمان  محل چال گونه مشخص است ،اما بعد از  طی شدن دوران بهبودی ،چال زیبایی گونه تنها در زمان خندیدن نمایان می شود .

مدت زمان طولانی استفاده از چال گونه

افراد می توانند بعد از جراحی چال خنده در مدت زمان طولانی از اثرات آن بهره مند شوند،تقریبا ۹۰ درصد چال زیبایی گونه به طور دائمی باقی می ماند.

افراد مناسب چال گونه

مناسب ترین افراد برای جراحی چال گونه

افرادی که در سلامت کامل روحی و جسمی می باشند ،مناسب ترین افراد برای جراحی چال زیبایی گونه هستند.

اما به طور کلی می توان گفت عمل جراحی چال زیبایی گونه برای همه افراد قابل استفاده است و بهتر است گونه فرد در هنگام عمل جراحی چال گونه  زیاد چاق و گوشتالو نباشد.

مدت زمان  لازم جهت جراحی چال گونه

برای  جراحی چال زیبایی گونه در حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان لازم  است  و فرد نیاز به بستری شدن ندارد پزشک جراحی چال  زیبایی گونه را در مطب وبه صورت سرپایی انجام می دهد .

مراقبت بعد از چال گونه

فرد بعد از جراحی چال گونه دردی دارد

این جراحی معمولا از جراحی هایی می باشد که با حداقل عوارض و بدون درد انجام می شود. بعد ازجراحی چال زیبایی گونه اگر درد کمی نیز وجود داشته باشد می توان از دارو ها مسکن که پزشک تجویز می کند برای حداقل کردن آن استفاده کرد .

عوارض جانبی جراحی چال گونه

می توان گفت جراحی چال زیبایی گونه عوارضی ندارد. تنها ممکن است ، کبودی  و یا ورم  به صورت خفیف دیده شود . که این کبودی وورم بعد از جراحی گونه در موارد محدودی دیده می شود.

البته در برخی افراد به صورت موقت  عضلات گونه ممکن است  ضعیف شود که جای نگرانی وجود ندارد ،در مدت زمان بسیار کوتاهی این عوارض کاملا از بین می رود .

جراحی چال گونه محدودیت  در رژیم غذایی

بعد از جراحی چال  زیبایی گونه محدودیت های  خاصی در رژیم غذایی افراد وجود ندارد و فرد لازم نیست رژیم غذایی خاصی  داشته باشد ،درد بعد از جراحی چال گونه خفیف و طبیعی است .این درد محدودیتی در جویدن ایجاد نمی کند .

 Characteristic cost

هزینه مورد نیاز برای جراحی چال گونه

هزینه جراحی چال گونه موارد مختلفی دارد یکی از مهمترین عوامل در هزینه چال گونه تعداد  چال زیبایی گونه برآورد شده است همچنین تقریبا هیچ  بیمه ای جراحی چال گونه را تحت پوشش قرار نمی دهد زیرا جراحی چال گونه جزء جراحی های زیبایی محسوب می گردد .

برای اطلاع از هزینه دقیق جراحی چال زیبایی گونه لازم است با پزشک  خود مشورت کنید .تا هزینه جراحی چال زیبایی گونه را به شما به طور دقیق بگوید.

درآخرمی توان گفت افرادی که می خواهند ایجاد چال زیبایی گونه و یا خنده کنند می توانند بدون هیچ گونه عوارضی این جراحی را در کمترین زمان انجام دهند و چهره خود را جذاب تر کنند .

دکتر حمید رضا وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینی – لیپوماتیک

[/av_textblock]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.