پروتز سینه

[av_textblock size=” font_color=’custom’ color=’#000000′ av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]

پروتز سینه

پروتز سینه امروزه از روش‌هایی است که برای بزرگتر و خوش‌ فرم ترکردن سینه‌ها انجام می‌شود. این روش طرفداران زیادی در بین زنان دارد. بزرگ کردن سینه از روش‌های شایع عمل‌های جراحی زیبایی در بانوان است. بسیاری از زنانی که سینه‌هایشان بسیار کوچک است و اندازه یا شکلش نامتوازن یا غیر جذاب است می‌توانند از این روش استفاده کنند.

پروتز سینه

علت جراحی پروتز سینه

یکی ازدلایل جراحی پروتزسینه در بین افراد این است که سینه‌های آن‌ها کاملاً رشد نکرده است و یا بعضی مواقع بعد ازحاملگی به دنبال تغییر وزن یا پیری سینه شکلش را از دست می‌دهد و تغییراتی در آن ایجاد می‌شود این جراحی سینه باعث بازگشت اعتمادبه‌نفس در آن‌ها خواهد شد.

سن مناسب برای پروتز سینه‌ها

سن خاصی برای بهتر کردن ظاهر سینه‌ها وجود ندارد بزرگ کردن سینه‌ها را می‌توان از ۱۸ سالگی به بالا انجام داد .فرد می‌توانند پروتز سینه را قبل از بچه دارشدن نیزانجام دهد بیشتر از نیمی از بیماران قبل از بچه‌دار شدن تحت عمل قرار می‌گیرند و هیچ مشکلی در شیردهی پس از پروتز سینه ندارند زیرا برش‌هایی که برای این جراحی سینه استفاده می‌شود کوچک است و میزان به‌هم‌ریختگی غده‌های شیری کم است .پروتز سینه که در زیر بافت سینه قرار می‌گیرد و به‌هیچ‌عنوان آسیبی به تغذیه کودک نخواهد رساند.

انواع پروتز سینه

همان‌گونه که می‌دانید قسمت خارجی تمام پروتزها از سیلیکون ساخته‌شده است. ماده‌ی پرکننده‌ی پروتز سینه متفاوت است و ممکن است از آب‌نمک، ژل سیلیکون خالص که خود به دودسته ژل ساده و ژل منسجم تقسیم می‌شود پرشده باشد .ژل سیلیکونی فعلاً رایج‌ترین نوع مورداستفاده در پروتز سینه می‌باشد.
پروتز ژل سیلیکون استاندارد نسبت به دیگر انواع پروتزها بیشتر احساس سینه طبیعی را ایجاد می‌کند؛ که احتمالاً این مسئله به خاطر نرمی ذاتی ژل سیلیکونی است.

پروتز سینه آب نمکی

در این نوع روش پروتز به‌صورت گرد و مدور و از محلول آب‌نمک پرشده‌اند این نوع محلول محلولی هستند که به‌طور طبیعی در بدن وجود دارد. البته باید توجه کرد این پروتز سینه در صورت پاره شدن تخت و صاف می‌شود و مایع درون ان طی فرایندی طبیعی جذب بدن می‌شود.

پروتز سینه اب نمکی

پروتز سینه سیلیکونی

پروتزهای سیلیکونی معمولاً گرد و مملو از ژل چسبنده‌ با ظاهر طبیعی هستند پروتز سیلیکونی در صورت پاره شدن از بین نمی‌رود.اما سن مناسب برای استفاده از این نوع پروتز سینه دست‌کم ۲۲ سال است تا بتواند از این نوع پروتزها برای بزرگ کردن سینه استفاده کنند.

پروتز سینه ژل شکل دهنده

پروتزهای ژل شکل‌دهنده قدرت چسبندگی بسیار بالا و شکلی متناسب با آناتومی بدن بیمار دارند . این نوع پروتزها زمان استراحت و عوارض دارند .

افراد مناسب برای پروتز سینه

افراد مناسب برای پروتز بانوان غیر سیگاری و سالم هستند .این زنان باید پوستی با خاصیت ارتجاعی خوب داشته باشند بیماران باید از دستورات مربوط به آمادگی قبل از عمل و مراقبت بعد از عمل پیروی کنند تا به نتیجه مطلوب برسند.

پروتز سینه سیلیکونی

آمادگی لازم برای جراحی پروتز سینه

بیمار باید قبل ازانجام پروتز حتماً پزشک خود را از داروهای مصرفی خود آگاه کند. زیرا ممکن است پزشک از بیمار بخواهد تا مصرف بعضی از داروها را متوقف سازد. مصرف آسپرین، فراورده‌های آسپرین، داروهای ضدالتهاب و مکمل‌های گیاهی باید ۱۰ روز پیش ازعمل پروتز سینه متوقف شود.

پزشک انجام آزمایش‌هایی را با توجه به شرایط جسمی بیمار تجویز می‌کند.و اگر بیمار به‌تازگی ماموگرافی انجام نداده باشد باید قبل از عمل  این آزمایش تصویربرداری انجام دهد.

روش انجام پروتز سینه

جراح پس از ایجاد یک برش از بالا یا پایین پروتز را وارد عضله دیواره قفسه سینه بدن می‌کند. بدن فرد پروتز را درجایی که واردشده نگه می‌دارد و از جابجا شدن آن زیرپوست جلوگیری می‌کند. جراح برش را پس از قرار دادن پروتز در جای مناسب می‌بندد و بخیه می‌کند .

روش انجام پروتز سینه

محل برش‌های پروتز سینه

پروتز در سینه از چند برش مختلف در سینه قرار می‌گیرد . برش زیر سینه از برش‌های رایج مورداستفاده است که در زیر سینه در امتداد خط سینه ایجاد می‌شود. ایمپلنت سینه از طریق برش زیر بغل یا برش در ناحیه رنگی اطراف نوک سینه نیز وارد بدن می‌شود در شرایطی خاص برش در ناحیه ناف ایجاد شود.

دوره نقاهت بعد از جراحی

بعد از جراحی درد، تورم جراحی طبیعی است. بیمار می‌تواند چند روز تا چند هفته پس از جراحی سینه به سرکار خود بازگردد. البته بیمار تا چند هفته درد خواهد داشت.

نکاتی که بعد از عمل باید به آن توجه کنیم

بعد ازعمل پروتز سینه به‌ آرامی راه بروید فرد می‌تواند کارهای بسیار سبک را انجام دهد اما توجه داشته باشید که تا ۱۰ روز اول هرگونه کارهای کشیدنی یا بلند کردنی را انجام ندهید بعدازاین مدت بسته به حرفه خود می‌توانید به سرکار خود برگردید ورزش و تمرینات بازوها و شانه‌ها و شنا کردن را می‌توانید بعد از ۶ هفته انجام دهید بعد از یک هفته می‌توانید رانندگی کنید.

بعد از عمل باند مناسبی روی محل زخم قرار دهید به مدت ۲ هفته محل زخم را خشک نگه‌دارید. بعد از یک هفته پانسمان برداشته می‌شود زخم بررسی و بازبینی‌شده.البته جای زخم‌ها کوچک بوده و حدود ۴ سانتی‌متر است. جای زخم‌ در اوایل عمل قرمز، ملتهب، برجسته و دارای خارش می‌باشد که به‌ مرور زمان کم‌رنگ می‌شود. برای اینکه زخم سریع‌تر خوب شود می‌ توانید از لیزر و ماساژ روزانه کمک بگیرید.

رنگ پروتز سینه

رنگ پروتز سینه

باوجوداینکه پروتزهای سیلیکونی به سینه واقعی خیلی شباهت دارد اما به‌هرحال نمی‌توانند حالت و بافت طبیعی سینه را داشته باشد.

باوجوداینکه امکان داشتن رنگ دقیق پوست در پروتز سینه کمی مشکل است اما تولیدکنندگان پروتز سینه آن‌ها را بارنگ‌های پوستی متناوب ساخته‌اند تا استفاده‌کنندگان با رضایت بیشتری پروتز مصنوعی خود را انتخاب کنند. داشتن یک پروتز سینه نزدیک به رنگ پوست احساس اعتمادبه‌نفس بیشتری به فرد می‌دهد. برخی از زنان با خرید یک پوشش پروتز سینه، رنگ آن را به پوست خود نزدیک‌ترمی کنند .

و در آخر به این نکته توجه کنید که پروتز سینه نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد. وبرای اینکه پروتز شما طول عمر بیشتری داشته باشد، باید مراقبت از آن را به‌درستی و دقیق انجام دهید.

دکتر حمید رضا وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینی – لیپوماتیک

[/av_textblock]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *