پروتز باسن

پروتز باسن :عمل پروتز باسن یا بزرگ کردن باسن یک عمل جراحی است که به منظور اصلاح بدشکلی و ناهنجاری‌های مادرزادی باسن‌ها یا ناحیه مفصل ران (ناحیه گلوتئال) انجام می‌شود. عمل بزرگ کردن باسن باعث می‌شود که شکل ظاهری ناحیه باسن و لگن شما بهتر به نظر برسد و به شما کمک می‌کند تا با خوش فرم کردن باسن خود، بسیاری از مشکلاتی که بدشکلی باسن از نظر اعتماد به نفس برای شما به وجود آورده است را برطرف کنید.

عمل پروتز باسن

در سالهای اخیر بازسازی فرم باسن همانند سایر روش‌های زیبایی متقاضیان بسیاری داشته است؛ اغلب این افراد زنانی هستند که با افزایش سن و به دنبال آن افتادگی و از بین رفتن بافت چربی در باسن به پزشکان جراحی زیبایی مراجعه کرده و به دنبال رفع این نقوص در اندام خود هستند.

افراد نامزد استفاده از پروتز باسن

زنانی که با مشکلات ظاهری در ناحیه باسن خود مواجه هستند می توانند نامزدهای ایده آل برای انجام عمل جراحی زیبایی باسن باشند. هر چند دلایل این کار از فردی به فرد دیگر متفاوت است، رایج ترین دلایل انجام این کار به شرح زیر هستند:
۱- بهبود ویژگی های ظاهری و افزایش اعتماد به نفس
۲- کمتر خجالت کشیدن به خاطر مشکلات ظاهری
۳- دستیابی به یک ظاهر متوازن تر
۴-ایجاد یک باسن جذاب تر برای فرد

عمل پرونز باسن

نحوه عمل پروتز باسن

عمل جراحی پروتز باسن معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود و معمولاً نیازمند ۲ تا ۳ ساعت زمان برای انجام است. این عمل جراحی معمولاً تحت بی هوشی عمومی انجام می شود و این موضوع به بیمار امکان می دهد که در طول عمل در حالت خواب باشد. در این حالت بیمار بر روی شکم خود می خوابد و دکتر عمل جراحی لازم را بر روی باسن وی انجام می دهد. هنگامی که بیمار بی هوش شد، دکتر ایجاد شکاف های لازم را بر روی ناحیه عمل شروع می کند. این برش ها می توانند در محل رسیدن ران به باسن یا در پایین خط باسن ایجاد شوند.

مورد دوم معمولاً برای ایجاد شکاف در اکثر موارد استفاده می شود و به این ترتیب جراحت های ایجاد شده پس از عمل پروتز باسن قابل مشاهده نیست، اما در این حالت احتمال ایجاد عفونت بیشتر در مقایسه با روش دیگر بیشتر است. مطمئن شوید که درباره محل ایجاد شکاف ها با دکتر خود در طول جلسات مشاوره صحبت کنید. با ایجاد شکاف های لازم، جراح یک حفره به میزان کافی بزرگ در باسن ایجاد کرده و پروتز را زیر یا بالای ماهیچه سرینی بزرگ در ناحیه باسن وارد می نماید. در این حالت سعی می شود پروتز ها بالای ناحیه نشیمن گاه باسن جایگذاری شود تا به این ترتیب از ایجاد جابجایی های احتمالی در آن به خاطر نشستن بیمار جلوگیری و اجتناب شود.

عمل پروتز باسن

جراحی برای سفت کردن باسن

این عمل جراحی برای سمت دیگر باسن نیز بطور مشابه انجام می شود. در این مرحله دکتر به دقت مطمئن می شود که هر دو طرف باسن بیمار متقارن و طبیعی هستند. برای بستن شکاف های ایجاد شده از بخیه استفاده می شود. در نهایت بیمار از حالت بی هوشی خارج شده و به دقت تا زمان مرخص شدن تحت نظارت قرار می گیرد. مدت زمان لازم برای بررسی وضعیت بیمار پس از عمل معمولاً یک تا دو ساعت است.

برای جراحی باسن ، جراح باسن بیمار را وقتی در حالت ایستاده است به ۳ قسمت افقی تقسیم می کند . قسمت پایینی که بالای چین باسن است ، محل مناسبی برای قرار دادن پروتز نیست زیرا محل نشستن بیمار است و بر اثر وزن بیمار تحت فشار قرار می گیرد. پروتز در قسمت میانی باسن قرار داده می شود. بدین منظور بالای باسن در خط وسط برشی به طول ۵ تا ۸ سانتیمتر ایجاد می کنند زیرا خطر عفونت و پارگی پروتز را کاهش می دهد . محل برش ۴ سانتیمتر از مقعد فاصله دارد.پروتز را بین عضلات باسن یا زیر عضلات باسن و یا زیر فاشیا (پرده بافتی اطراف عضلات و عروق و اعصاب ) قرار می دهند.

چه نکاتی باید قبل از عمل پروتز باسن مورد توجه قرار گیرد

 

عمل باسن

۱-اسکار یا برش جراحی؛ شامل یک برش طولی بین چین دو باسن که در حالت ایستاده اصلا دیده نمیشود .
۲-تزریق هر گونه آمپول داخل باسن ممنوع است برای تزریق عضلانی از عضله روی ران یا بازو استفاده شود .
۳-۴۸ ساعت قبل از عمل از غذاهای ملین بیشتر استفاده کنید تا روز عمل روده ها نسبتا خالی باشند .
۴-فتوگرافی تخصصی پزشکی در تمامی عمل های جراحی زیبایی الزامی است.

پروتز باسن چه عوارضی دارد

۱-پروتز باسن دوره نقاهت سختی دارد اگر پروتز زیر پوست کار گذاشته شود بعد از مدتی افت می‌کند و به همین منظور زیر عضله گذاشته می‌شود تا فرم باسن بهتر حفظ شود و در ناحیه خاجی برش می‌خورد که این برش کمتر دیده می‌شود.

۲-دوره نقاهت آن طولانی است و بیمار باید به مدت یک ماه در حالت دمر بخوابد و نمی‌تواند طاق باز بخوابد برای همین نگهداری از آن سخت است و ریسک عوارض بعد از عمل پروتز مشکل است.

اثرات دمر خوابیدن در عمل پروتز باسن

همچنین هر اندازه پروتز بزرگتر باشد، عوارضی نظیر عفونت و آب آوردن احتمال بیشتری دارد. جابجایی پروتز و از دست دادن شکل تقارن از مشکلات دیگری است که این عمل ممکن است ایجاد کند.‌

مراقبت بعد از عمل پروتز باسن

۱-پس از عمل پروتز باسن ، بیمار باید انتظار مقداری درد و ناراحتی را داشته باشد.

۲-علاوه بر این ممکن است بیمار با مقداری کبودی نیز مواجه شود. در این رابطه ممکن است دکتر داروهای مسکن برای بیمار جهت کاهش درد احتمالی تجویز کند. پس از عمل جراحی پروتز باسن بیمار نمی تواند تا حدود دو هفته به پشت دراز بکشد.

عمل باسن

۳-علاوه بر این لازم است بیمار از یک کوسن نرم در زمان نشستن استفاده کند. برای بیمار مهم است که دستورالعمل های پس از عمل جراحی پروتز باسن را برای اجتناب از شکل گیری عوارض احتمالی به دقت رعایت کند. در صورت اهمال در این زمینه همواره احتمال جابجایی پروتز ها و ایجاد مشکل برای بیمار وجود دارد.
۴-در طول دوره ریکاوری، ممکن است از شما خواسته شود از یک لباس تنگ برای حفاظت از محل جراحی استفاده کنید. شما ممکن است پس از عمل با تفاوت زیاد در ظاهر باسن خود مواجه شوید.

۵-به هر حال، بخشی از این تفاوت به خاطر ورم ایجاد شده به واسطه عمل جراحی زیبایی است. هنگامی که این ورم از بین برود، نتایج واقعی عمل جراحی آشکار خواهند شد. بیماران معمولاً دو هفته پس از عمل امکان برگشت به محل کار خود را پیدا می کنند.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *