Slimming exercise

ورزش لاغری

ورزش لاغری : اگر از شکم های بزرگتان خسته شده اید به ورزش روی بیاورید و با انجام صحیح چند ورزش ساده در خانه از شر چربی های شکمتان خلاص شوید.

 

 

Slimming exercise

 

ورزش شکم مخصوص کوچک کردن ، آب کردن و لاغری :

قدیم ها، چاق بودن و شکم بزرگ داشتن نشانه ای بود از اعیان و اشراف بودن. اما این روزها دیگر کسی اضافه وزن را دوست ندارد و بیشتر آدم ها به دنبال لاغری شکم هستند و دوست دارند اندامی باریک داشته باشند.

مسلماً بهترین راه برای از دست دادن چربی شکم ورزش است اگر در مورد کم کردن وزنتان واقعاً جدی هستید، برای این کار می توانید یک ساعت ورزش کنید.

در این بخش از ورزش لاغری ، ورزش لاغری شکم و تناسب اندام چند ورزش برای آب کردن چربی وجود دارد که می توانید در خانه انجام دهید و به طور طبیعی چربی شکم خود را کاهش دهید.

 

Slimming exercise

 

 

انواع ورزش لاغری چیست؟

ورزش کرانچ یا دراز نشست برای شکم:

هیچ چیز چربی شکم را بهتر از کرانچ آب نمی کند پس بهتر است بدانید که هیچ چیز مثل حرکت کرانچ باعث لاغری شکم نمی شود.

روی تخت دراز بکشید و زانوهایتان را خم کنید و کف پاهایتان را روی زمین قرار دهید.

دست هایتان را بلند کنید و بعد آن ها را پشت سر بگذارید.

همچنین می توانید آن ها را روی سینه تان نیز قرار دهید.

نفس عمیقی بکشید.

وقتی بالاتنه را از روی زمین بلند می کنید, باید نفس خود را بیرون دهید. دوباره وقتی به پایین خم می شوید, نفس بکشید و سپس نفس خود را بیرون دهید.

 

Slimming exercise

 

 

 

ورزش لاغری شکم کدام است؟

کرانچ کج از ورزش لاغری شکم :

اکنون با کرانچ معمولی آشنا هستید، حالا می توانید فشار اصلی را اصلاح کنید تا یک ورزش شکمی بهتر و موثرتری داشته باشید.

کرانچ کج شبیه به کرانچ معمولی است. اما در کرانچ کج, شما باید شانه راست را به طرف چپ خود بلند کنید و بالاتنه چپ را پایین تر نگه دارید.

 

 

Slimming exercise

 

 

 

ورزش شکم کرانچ پهلو:

این تقریباً شبیه کرانچ کج است.تنها کاری که باید بکنید این است که پاهایتان را به یک طرف کج کنید. فشار جانبی بیشتر بر روی ماهیچه ها و شانه های یک سمتتان تمرکز می کند.

 

 نشست معکوس از ورزش های شکم:

شما متوجه خواهید شد که از دست دادن چربی شکم شامل دراز کشیدن و یا خم شدن است. حالا وقت آن است که دراز بکشید. مثل دیگر تمرینات ، یک ورزش خوب دیگر برای از دست دادن چربی شکم به ویژه برای زنان است.

این مثل تمرین رکود است.

پاها را همزمان با شانه ها کج کنید.

یکی از بهترین تمرین های شکمی برای هدف قرار دادن چربی کم تر شکم در نظر گرفته می شود.

 

Slimming exercise

 

 

 

حرکات ورزش لاغری:

ورزش شکمی کرانچ معکوس:

روی حصیر یا زمین دراز بکشید و پاها را به سمت بالا و به سمت سقف دراز کنید و سپس یک زانو را از طرف دیگر عبور دهید. زمانی که قسمت فوقانی بدنتان را به سمت لگن آوردید، نفس بکشید. آهسته نفس بکشید.

 

 

Slimming exercise

 

ورزش لاغری؛ورزش لاغری شکم:

ورزش کرانچ دوچرخه عالی برای شکم :

حتی اگر دوچرخه ندارید ، می توانید این کار را انجام دهید.

روی حصیر یا زمین دراز بکشید و دست هایتان را پشت سر یا پهلوی خود قرار دهید.

پاها را از روی زمین بلند کنید و سپس زانو ها را خم کنید.

زانوی راست را به قفسه سینه نزدیک کنید و پای چپ را دور نگه دارید. سپس پای راست را بردارید و پای چپ را به قفسه سینه نزدیک کنید. انگار دارید از دوچرخه استفاده می کنید.

 

Slimming exercise

 

 

ورزش تخته رول مناسب شکم:

ورزش تخته رول ماهیچه های اطراف شکم, ران و عقب حرکت می دهد.

روی حصیر یا زمین به وسیله زانوها و آرنج هایتان رو به پایین تکیه دهید. گردن را با ستون فقرات تراز کنید.

به جلو نگاه کنید.

سپس زانو را بلند کنید و پاهای خود را رو به بالا نگه دارید.

زانوهایتان را منقبض کنید و به طور معمول نفس بکشید.

برای چند ثانیه در این موقعیت بمانید.

روی پادری و یا کف زمین دراز بکشید. به سمت راست و پای راست دراز بکشید.

آرنج باید عمود بر شانه شما باشد و پای چپ شما باید بالاتر از پای راست باشد و مطمئن شوید که با هم هستند.

زانوهای خود را صاف نگه دارید. مفصل ران نباید با زمین تماس پیدا کند. این حالت را حدود ۳۰ ثانیه تا ۲ دقیقه نگه دارید.

با طرف دیگر هم، این کار را تکرار کنید.

 

Slimming exercise

 

ورزش لاغری ؛ حرکت پروانه:

با توپ طبی در حالی که نشسته اید، توپ را نگه دارید و پاها را از هم دور کنید. سپس آنها را نزدیک کنید و دوباره از هم دور کنید. بایستید و دست چپ را به طرف راست ببرید ( از دست راست استفاده کنید تا توپ را سرجای خودش نگه دارید ). دوباره بنشینید، پاها را جمع کنید و حرکت را با دست دیگر تکرار کنید. این حرکت را ۳ بار و هر بار با ۴ مرتبه تکرار انجام دهید.

حرکت پروانه با توپ طبی ؛ آب کردن شکم و پهلو ورزش لاغری ؛

کرانچ ایستاده بایستید و توپ طبی را بالای سر خود نگه دارید. آرنج ها را به سمت خارج بدن خم کنید و پاها را به عرض شانه باز کنید. زانوی پای راست خود را به سمت خارج بدن بلند و خم کنید. آرنج سمت راست را پایین بیاورید تا به زانوی پای چپ برسد. به حالت اول بازگردید و حرکت را با سمت دیگر بدن تکرار کنید. یک دقیقه این کار را ادامه دهید و ۳ بار آن را تکرار کنید.
Slimming exercise

کرانچ ایستاده ؛ آب کردن شکم و پهلو ورزش لاغری؛

حلقه زدن پایه ای ( برای عضلات شکم ) بایستید و یک پای خود را جلو بگذارید، حلقه را دور کمرتان بگذارید، طوری که به قسمت پشت کمر بچسبد. به آرامی زانوها را خم کنید، سپس حلقه را با یک فشار قوی، دور کمر و دقیقا در یک منطقه بچرخانید. وزن خود را بین جلو و عقب پاها تغییر دهید تا باسن بچرخد. باسن و کمر باید حلقه را هل دهند و بکشند تا از حرکت نایستد.

حلقه زدن پایه ای ؛ آب کردن شکم و پهلو ورزش لاغری ؛

دایره در هوا این حرکت برای عضلات اصلی، داخل ران ها و باسن مناسب می باشد. به پشت دراز بکشید و دست ها را پشت سر قرار دهید. عضلات شکم را منقبض و بالاتنه را آرام از زمین بلند کنید. پای راست را حدود ۱۲ سانتی متر از زمین بلند کنید ( اگر با این کار، حرکت خیلی برایتان سخت می شود پای خود را بالا نیاورید) و پای چپ را بکشید و به سمت بالا بیاورید. عضلات خود را درگیر نگه دارید و باسن را ثابت کنید.حالا با کل پای چپ و در جهت عقربه های ساعت، دایره ی کوچکی روی هوا رسم کنید. حرکت را به صورت برعکس هم انجام دهید و هر بار ۴ دایره بکشید. بعد از انجام حرکت، پا را به آرامی پایین بیاورید، به حالت شروع بروید و با پای دیگر حرکت را تکرار کنید.
Slimming exercise

دایره در هوا ؛ آب کردن شکم و پهلو ورزش شکم:

حرکت شیب و چرخیدن این حرکت برای تقویت ماهیچه سه سر، عضلات دو سر بازو و دور کمر بسیار مناسب است. روی سمت راست بدن خود دراز بکشید، ساعد درست زیر شانه قرار بگیرد. دست، عمود بر بردن باشد و ساق پاها روی هم قرار بگیرند. عضلات شکم و سمت راست قفسه سینه را درگیر و باسن را از زمین بلند کنید. با انجام این حرکت، بدن یک خط مستقیم از سر تا پا را تشکیل می دهد. دست چپ خود را به سمت بالا ببرید و همچنان عضلات را درگیر نگه دارید . حالا دست چپ خود را در حرکتی مانند کندن زمین به فضای خالی، بین قفسه سینه و زمین برسانید،تنها از کمر به پایین بچرخید. به بالا برگردید و این حرکت را ۴ بار انجام دهید. سپس بدن خود را دوباره روی زمین قرار دهید. این حرکت را با طرف دیگر بدن دوباره تکرار کنید.

حرکت شیب و چرخیدن ؛ آب کردن شکم و پهلو ورزش شکم:

چرخش تاق باز به پشت بخوابید و پاها را صاف بکشید. در حالی که زانوی چپ خود را خم می کنید و به سمت سینه می آورید، نفس خود را حبس کنید. زانوی راست را با دو دست محکم بغل کنید. درحالی که از دست چپ خود برای بردن زانوی راست به سمت چپ، به آرامی روی آن فشار می دهید نفس خود را بیرون دهید و اجازه دهید نیم تنه بچرخد. دست راست را به ارتفاع شانه ی دست راست بکشید. چرخش تاق باز – آب کردن شکم و پهلو

Slimming exercise

 

ورزش لاغری شکم با ورزش های مفید و صحیح:

 پیاده روی ورزشی موثر در لاغری شکم:

تمرینات هوازی یکی از بهترین روش ها برای سوزاندن کالری و از دست دادن چربی ناخواسته بدن است.

راه رفتن یکی از اولین تمرین های هوازی است که باید برای سوزاندن چربی های شکم انجام دهید.

اگر یک رژیم غذایی سالم دارید، با یک سرعت ثابت برای حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه ۵ روز در هر هفته یا بیشتر این کار را انجام دهید، تا شاهد تغییر وزن خود باشید.

 

Slimming exercise

 

 

ورزش لاغری با ورزش جاگینگ یا آهسته دویدن:

اگر دوست ندارید بدوید، اهسته دویدن را امتحان کنید. تحقیقات نشان داده اند که جاگینگ در مقایسه با وزنه برداری برای سوزاندن چربی شکم بهتر است.

 

صندلی کاپیتان ورزشی برای شکم:

تمام چیزی که نیاز دارید، یک صندلی است. چگونه انجام دهیم:

روی صندلی بنشینید و ستون فقرات خود را صاف نگه دارید و شانه های خود را آرام کنید.

هر دو کف دست خود را کنار باسن بگذارید، رو به پایین.

نفس عمیق بکشید.

وقتی نفس خود را به بیرون می دهید، هر دو پاهایتان را به بالا به سمت زانوهایتان بالا بیاورید، به طوری که زانوهایتان به سینه شما نزدیک شوند. پنج ثانیه صبر کنید.

خم نشوید و کمر خود را قوس دهید.

پاهایتان را به آرامی پایین بیاورید و دوباره تکرار کنید.

 

 

Slimming exercise

 

 

 

لیپوماتیک و ورزش لاغری :

امروزه عمل لیپوساکشن به روش‌ های مختلفی انجام می‌ شود که در بعضی از آن ها سلول‌ های چربی با لیزر یا اولتراسوند شل می‌ شود تا آسان ‌تر تخلیه شود.

اما این درمان‌ ها معمولاً به بیهوشی عمومی نیاز دارند، با عوارض متعدد همراه اند و دوران بهبود آن ها طولانی است. لیپوماتیک یکی از روش‌ های جدید لیپوساکشن است که نیازی به بیهوشی ندارد و بیمار حین عمل هوشیار است. محبوبیت لیپوماتیک برای لاغری موضعی رو به فزونی است. به کمک لیپوماتیک می‌ توان شکمی تخت و صاف خلق کرد، ران، پهلو و دیگر نقاط بدن را لاغر کرد تا اندامی متناسب و خوش فرم به دست آید. این روش پیشرفته لیپوماتیک برای انتقال و تزریق چربی‌های اضافی بدن در صورت، سینه و باسن نیز کاربرد دارد.

 

دکتر حمید رضا وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینی – لیپوماتیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.