ماساژ لاغری

,

ماساژ لاغری

ماساژ لاغری ، روشی برای تمدد اعصاب و به دست آوردن آرامش است و امروزه بسياری از مردم به انجام آن تمايل دارند.

 ماساژ لاغری يكی از روش‌ های كاهش وزن به حساب می‌ آید که می‌ توانید در کنار سایر روش‌ های جانبی از آن بهره‌مند شوید.

 بسياری از كلينيک‌ های درمانی با ماساژ لاغری، می‌توانند افراد علاقمند به لاغری را خوش اندام كرده و از اضافه وزن آن‌ ها جلوگيری كنند.

 

Slimming massage

 

 

 

گام به گام با ماساژ لاغری:

ما در اين مقاله ؛ در شش گام ساده ماساژ لاغری را به شما معرفی می‌ كنيم. شما با پيروی از اين راهنما می‌ توانيد ماساژ لاغری را به بهترين نحو ممكن انجام داده و لاغری و كاهش وزن را با بهترين شرايط تجربه کنید.

گاهی اوقات شما حتی نمی ‌توانيد با انجام تمرينات شديد ورزشی يا رژيم غذايی، وزن خود را کم کنید. اما می‌ توانيد با ماساژ لاغری، متابوليسم بدن خود را تحريک كرده و بسیار سریع ‌تر لاغر شويد. ماساژور می‌ تواند با تحريک جريان خون، سلولیت‌ ها را از بين برده و خوش اندامی را برای بدن شما به ارمغان بياورد.

بازو‌ها، شكم، دور كمر، باسن، ران‌ها، عضلات بالایی و پايينی پا در خانم‌ها و سينه، پشت، شكم، دور كمر و عضلات بالایی و پايينی پا در آقایان؛ محل تجمع سلوليت‌ها هستند. ۸۰

 درصد زنان به دلايل مختلف مانند سبک زندگي، دلایل هورمونی، متابوليسم و غيره اضافه وزن داشته و دارای سلولیت هستند. اما به خاطر داشته باشید که حتی افراد لاغر نيز سلوليت دارند.

 

Slimming massage

 

 

 

ماساژ لاغری ؛ گام اول:

ماساژ لاغری بايد در محيط ساكت و به دور از هياهو انجام شود، تا شخص ماساژ گيرنده بتواند به بهترين نتايج ممكن دست يابد.

ماساژ گيرنده بايد روی تشكی تميز كه روي آن ملحفه كشيده شده، دراز بكشد تا ماساژ لاغری با بهترين شرايط انجام شود. داروهای گياهی و موسيقی‌های بی ‌كلام آرامش بخش، آرامش محيط ماساژ را افزايش می ‌دهند.

 

 

Slimming massage

 

 

 

ماساژ لاغری ؛ گام دوم:

در اين مرحله شخص به پشت دراز كشيده و ماساژور حركات ماساژ را روی پهلوهای او پیاده می‌ سازد. ماساژور كف هر دو دست خود را به روغن ماساژ آغشته کرده و پهلوهای شخص را به نرمی ماساژ می ‌دهد.

اين كار بايد به مدت ۳ تا ۵ دقيقه ادامه داشته باشد، تا بتواند بهترين تاثير را برجای بگذارد. ماساژور بايد همزمان سر انگشتان دست راست و چپ را به بالای ناف برساند و اين قسمت از بدن را به بهترين شكل ممكن ماساژ دهد. اين حركت آرامش بخش بايد به مدت ۵ دقيقه ادامه داشته باشد، تا شخص بتواند آرامش و تمدد اعصاب را تجربه كند.

 

ماساژ لاغری ؛ گام سوم:

در اين مرحله شخص بايد به پهلو دراز بكشد تا ران‌های او ماساژ داده شوند. ماساژور كف هر دو دست خود را به روغن يا ژل لاغری آغشته کرده و از پايين زانو شروع و به بالای ران حركت می‌دهد تا سلوليت ران‌ها درهم شکسته و چربی‌ها آزاد شوند.

در اين مرحله، جريان خون در ران‌ های شخص تسريع شده و سلول‌های چربی تفكيک و تجزيه می‌ شوند. ماساژور بايد اين مرحله را به مدت ۳ تا ۵ دقيقه ادامه دهد تا تاثيرگذاری بيشتری داشته باشد. به علاوه ماساژور می‌ تواند با كمك اين روش سموم بدن را به سطح پوست هدايت كرده و آن‌ها را از بدن شخص دفع كند.

 

 

Slimming massage

 

 

 

ماساژ لاغری ؛ گام چهارم:

بازو‌های شخص در اين مرحله ماساژ داده می‌ شوند. گاهی اوقات بازوهای شخص به خصوص در خانم ‌ها به محل تراكم و انباشت چربی ها تبديل می‌ شوند، كه در اين مرحله بازوها به عنوان نقطه هدف در نظر گرفته شده و بايد سلول ‌های چربی اين ناحيه از بدن، از بين بروند.

ماساژور از عضله بازو به طرف آرنج حركات دورانی را انجام می‌ دهد تا سلول‌های چربی اين ناحيه آزاد شوند. اين حركت باید به مدت ۳ تا ۵ دقيقه اجرا شود.

 

Slimming massage

 

 

 

ماساژ لاغری ؛ گام پنجم:

در اين مرحله شخص به پشت خوابيده و ماساژور عضلات ران را تا انتهای آن ماساژ می ‌دهد. ماساژور سر انگشتان خود را در ابتدا به روغن يا ژل لاغری آغشته كرده و عضلات ران تا زانو را ماساژ می ‌دهد.

در حركت بعدی؛ كف یک دست خود را روی دست ديگر قرار داده و با حركات دورانی، عضلات ران را فرم می‌ دهد. همين حركت آرامش بخش نه تنها جريان خون را تسريع می ‌كند، بلكه سلول‌‌های چربی اين ناحيه از بدن را آزاد کرده و روند لاغری آغاز می‌ شود.

ماساژ لاغری ؛ گام ششم:

ماساژ لاغری به قدری آرامش بخش است كه شخص ممكن است به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقيقه به خواب برود. اگر شخص به خواب كوتاهی رفته باشد، بايد در اين مرحله از خواب بلند شده و دوش آب گرم بگيرد.

به خاطر داشته باشید که برای نتیجه بخش بودن فرآیند ماساژ، بايد به مدت ۳ تا ۴ بار در هر هفته این مراحل اجرا شود. تنها در این صورت است که به اندامی زیبا و آرامشی دوست داشتنی دست می‌یابید.

 

Slimming massage

 

 

بهترین روغن ماساژ لاغری:

هيچ روغن لاغری نسبت به ديگری برتری ندارد و اگر روغنی نسبت به ديگری در ميان مردم محبوب است به خاطر تبليغات محيطی و تلويزيونی و ساير تبليغاتی است كه اذهان مردم و مشتريان را مورد هدف قرار می ‌دهند.

هر روغن خواص به خصوصی دارد؛ به طور مثال، روغن زيتون برای پوست خشك و روغن بادام برای پوست مرطوب مفيد است.

در ماساژ سوئدی، بايد دستان شما به راحتی روی اندام بدن حركت كند؛ به همین علت روغن بادام يا روغن نارگيل، بهترين روغن‌‌ها برای ماساژ سوئدی محسوب می ‌شوند.

در ماساژ بافت ‌های داخلی اندام بدن، روغن ماساژ بايد چسبندگی بيشتری داشته باشد. روغن طبيعی جوجوبا، بهترين روغن برای ماساژ بدن در این شکل است. ماساژورهای حرفه ای با اين روغن آشنا هستند و در همه ماساژهای بدن از اين روغن استفاده می‌كنند.

 

Slimming massage

 

 

 

ماساژور می‌ تواند با مواد روان كننده مانند لوسيون صورت، صورت شخص را نیز ماساژ دهد. این ماساژ در کنار استفاده از بهترین ماسک ‌های صورت طبیعی، در زیباسازی پوست فوق‌ العاده اثربخش خواهد بود.

اكثر ماساژورهای حرفه‌ ای در جلسات ماساژ، از دو روغن جوجوبا و روغن نارگيل استفاده می ‌كنند. لازم به ذکر است که برخي از روغن‌ها به خاطر حفظ كيفيت، باید در يخچال نگهداری شوند يا اين كه باید فقط به اندازه مصرف در بازه زمانی کوتاه از آن روغن خریداری گردد.

 

 

دکتر  وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینی – لیپوماتیک

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن