لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک شکم :در روش نوین لیپوماتیک دیگر خبری از برش‌های بزرگ لیپوساکشن سنتی یا عوارض بافتی لیزر لیپولیز در اثر گرما نیست. در واقع لیپوماتیک شکم  روشی است برای ساکشن بافت چربی اضافی زیر پوست با تکنیکی متفاوت از ساکشن‌های سنتی که می‌تواند در کوتاه‌مدت‌ترین زمان بهترین نتایج را داشته باشد. از دیگر مزایای آن درد، التهاب و ورم کمتر برای بیمار و سهولت عمل برای جراح است که باعث رضایت هر دو از این عمل خواهد شد.

لیپوماتیک شکم

پیشرفت علم روش‌های برتر و بهتری برای حذف چرب اضافی بدن و کوچک کردن شکم و پهلو روی کار آمده است که می‌تواند با کمترین آسیب و عارضه‌ی بافتی بهترین نتایج را بر جای بگذارد. در نتایج حاصل از لیپوماتیک شکم و پهلو میزان قابلیت ارتجاعی پوست فرد و میزان کلاژن آن و همچنین حجم پوست شل و آویزان می‌تواند مؤثر باشد.

دلایل چاق شدن شکم چیست و لیپوماتیک چگونه این چاقی را از بین می برد

۱-بارداری‌های پیشین

بارداری‌های قبلی عضلات شکم را می‌کشد و باعث می‌شود که پایین شکم تاحدی برآمده شود. این انحناء عضلات دیواره شکم است که صافی یا شکل نیمرخ شکم را پس از لیپوماتیک تعیین می‌کند. درهرحال اکثر بانوانی که بارداری را پشت سر گذاشته‌اند، در نهایت از نتیجه عمل لیپوماتیک شکم و پهلو، به تنهایی رضایت دارند و لزومی به انجام جراحی لاغری شکم نمی‌بینند.

لیپوماتیک شکم

۲-برجستگی سزارین

برش فانشتیل نام برشی است که هنگام سزارین یا جراحی برداشتن رحم روی شکم ایجاد می‌شود. یکی از عوارض این نوع برش باقی ماندن توده مداومی از چربی زیرپوستی، دقیقاً بالای برش است. لیپوماتیک این بدشکلی آزاردهنده را به خوبی ترمیم می‌کند.

۳-محل چربی شکم

محل چربی شکم عامل مهمی در موفقیت لیپوماتیک شکم است. چربی شکمی در دو سطح عمقی و سطحی در شکم جمع می‌شود. چربی سطحی شکم دقیقاً زیر پوست و بالای عضلات شکم قرار دارد. اما چربی عمقی شکم داخل حفره شکم روی روده‌ها قرار دارد. حجم چربی عمقی  برخی افراد بیشتر از چربی سطحی زیرپوستی است. چربی زیرپوستی را می‌توان به روش لیپوماتیک از بین برد.

کاندیدهای مناسب لیپوماتیک شکم

۱-مناسب‌ترین افراد برای انجام عمل لیپوماتیک شکم  افراد بالای ۱۸ سال اعم از زن و مردی هستند که چاق نبوده و فقط دارای کمی اضافه وزن و بافت چربی اضافی ناخواسته مقاوم در قسمت‌های مختلف بدن از جمله نواحی شکم و پهلو خود باشند.

۲-برای جراحی لیپوماتیک شکم بهتر است دارای وزن ثابت بوده و قصد کاهش یا افزایش وزن در آینده را نداشته باشند. پوست افراد باید دارای خاصیت ارتجاعی مطلوب باشد. بنابراین این روش به افراد مسنی که خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست داده‌اند مناسب نخواهد بود.

۳-خانم ها در صورت بارداری یا زایمان باید حداقل سه ماه از موعد زایمان فرد گذشته باشد. امکان بارداری پس از انجام عمل لیپوماتیک وجود دارد.

لیپوماتیک شکم

مزایای لیپوماتیک شکم و پهلو

۱-از بین رفتن چربی شکم و پهلو

۲-در طولانی مدت اثری از چربی اضافه در این نواحی نمی‌باشد.
۳-عدم برگشت به حالت اولیه
۴-دوران نقاهت کوتاه مدت
۵-عدم ماندن جای زخم در محل جراحی

عوارض و خطرات لیپوماتیک  شکم

 عوارض و خطرات لیپوماتیک شامل:

۱-زمان طولانی جراحی باعث افزایش احتمال خطای انسانی جراح می‌شود؛
۲-ضربه‌های شدید دستگاه باعث احتمال آسیب به جراح و بیمار و همچنین کوفتگی بدن او خواهد شد
۳-ضربه‌ها خطر آمبولی ریه را افزایش می‌دهد
۴-فقط در ناحیه‌ و اندام‌های بزرگ کاربردی است
۵-حساسیت به ماده‌ی بی‌حسی و لیدوکائین در افرادی که سابقه‌ی آن را داشتند وجود دارد؛
۶-احتمال خونریزی شدید در افرادی که مصرف مکمل یا داروی رقیق‌کننده خون مانند آسپرین داشته اند، وجود دارد؛
۷-احتمال عفونت در صورت عدم رعایت استرلیزه در اطاق عمل و یا ابتلای فرد به بیماری‌های مختل کننده سیستم ایمنی یا مصرف داروهای سرکوب‌گر ایمنی بدن وجود دارد

لیپوماتیک شکم

آیا لیپوماتیک شکم و پهلو برای همه مناسب است

بیمارانی که مشکل فتق در محل درمان دارند، باید اول برای درمان فتق اقدام کنند. برخی بیماران عموماً آقایان چربی زیادی داخل شکم، پشت عضلات و نه جلوی عضله دارند. لیپوماتیک چندان برای از بین بردن این نوع چربی مناسب نیست، با این حال کاملاً بدون تاثیر نیست و بهبود محسوسی را به دست می‌دهد. همچنین اگر حجم زیادی از چربی آویزان باشد، بهتر است که جراحی لاغری شکم انجام شود.

از بین بردن غبغب بوسیله لیپوماتیک

لیپوماتیک غبغب

 

ازبین بردن غبغب بوسیله دستگاه  لیپوماتیک به منظور رفع و از بین بردن چربی های اضافی در زیر چانه انجام می شود. از بین بردن غبغب بوسیله لیپوماتیک نتایج خیره کننده و بسیار رضایت بخشی را دربیماران که بدلیل داشتن غبغب اعتماد بنفس خود را از دست داده اند بوجود می اورد از بین روش های از بین برنده غبغب، لیپوماتیک دارای تاثیر بیشتری می باشد و در این روش پس از انجام لیپوماتیک پوست ناحیه غبغب حالت افتاد و اویزان پیدا نمی کند یکی از مزیت های این روش سفت کردن پوست می باشد.

نحوه  جراحی لیپوماتیک غبغب

غبغب زمانی در افراد  ایجاد می شود که چربی های در زیر چانه و اطراف گردن انباشته می شوند و این نواحی را فرا می گیرند به صورتی که پوست گردن حالت افتاده، کشیده و شل شده پیدا می کند و این امر موجب کاهش زیبایی، جذابیت و همچنین اعتماد بنفس  کاملا از افراد میگیرد  و  چربی های انباشته شده در زیر چانه موجب می شود عضلات گردن انقباض پیدا کنند که در نتیجه این امر موجب می شود پوست ناحیه زیر چانه بصورت لایه لایه دیده شود.

لیپوماتیک غبغب

برای انجام لیپوماتیک غبغب در ابتدا بیمار تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد و پس از ان یک سوراخ ریز توسط جراح در ناحیه مورد نظر ایجاد می شود و لوله بسیار نازکی به نام لوله کانولا وارد سلول های چربی می شود و با استفاده از امواج و ارتعاشات ایجاد شده چربی های انباشته شده در زیر چانه تخریب می شوند و توسط دستگاه ساکشن خارج می شود.

در روش ازبین بردن غبغب بوسیله لیپوماتیک هیچ گونه جای زخمی دیده نمی شود و مشاهده مقداری کبودی و تورم بعد از لیپوماتیک یک امر طبیعی می باشد که به مرور زمان از بین می رود برای از بین بردن کبودی ناشی از لیپوماتیک استفاده از کمپرس یخ توصیه می شود.

نتیجه لیپوماتیک غبغب

لیپوماتیک غبغب

۱-در اکثریت موارد بالافاصله پس از جراحی لیپوماتیک، نتیجه قابل قبولی مشاهده می شود وبیماران به طور واضح، شاهد از بین رفتن غبغب هستند اما برای بهبود کامل به ۶ الی ۱۲ هفته زمان نیاز است .

۲-چانه و گردن تحت تاثیر سن هستند ولی اگر بیمار دچار بیماری خاصی نشود و تناسب اندام خود را حفظ کند، نتیجه حاصل از عمل لیپوماتیک غبغب تا مدت های طولانی قابل مشاهده است .

۳-دقت داشته باشید که چربی زیر چانه قابل بازگشت است و کاهش یا افزایش شدید وزن می تواند نتیجه عمل لیپوماتیک را تحت تاثیر قرار دهد .

۴-در نتیجه برای افزایش ماندگاری عمل لیپوماتیک ، بیماران باید از رژیم غذایی مناسبی پیروی کنند و ورزش را در برنامه خود بگنجانند.

 

لیپوماتیکجراحی لاغریدکتر وفایی

جراحی لاغری

دلایل چاق شدن شکم چیستعوارض و خطرات لیپوماتیکمزایای لیپوماتیک شکم و پهلونتیجه لیپوماتیک غبغب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button