لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران امروزه ازروشهایی است که در قسمت ران پا تغییر سایز خوبی برای فرد ایجاد می کند. به طور کلی در همه افراد پائین تنه بزرگترازبالاتنه است. اکثرزنان در این قسمت از پا دچار چاقی می شوند .

لیپوماتیک ران

بیشترافراد از وضعیت ران­ها و کمر خود رضایت ندارند وتقریبا می توان گفت در بیشتراین افراد پائین تنه آنها بسیار چاق تر از قسمت بالا تنه است و ران­های  این افراد بسیار چاق و حجیم است با روش لیپوماتیک ران پا می توان چربی­های اضافی این ناحیه را ازبین برد و ظاهری متناسب برای یک فرد به وجود آورد.

لیپوماتیک ران پا

لیپوماتیک از روش های لاغری سریع می باشد که درتمام قسمت های مختلف بدن که چربی اضافه دارد قابل استفاده است. لیپوماتیک درقسمت های مختلف بدن مانند شکم، گردن، سینه، پهلووران قابل استفاده می باشد اگر پزشک به کار خود مسلط باشد، می تواند در تمامی نقاط بدن چه از نواحی بزرگ وچه نواحی کوچک از این روش استفاده کند.

لیپوماتیک ران باعث تغییر سایز دراین ناحیه می شود و چربی های اضافه را از بین می برد. افرادی که به چاقی موضعی در ناحیه ران پا مبتلا هستند، می توانند با استفاده ازاین روش، در مدت زمان کوتاهی از شر چربی های اضافی این ناحیه خلاص شوند.

لیپوماتیک ران پا

لیپوماتیک قسمت داخلی ران

در برخی از زنان قسمت­های داخلی ران به علت چاقی به ران مخالف سائیده می­ شود و دراین ناحیه براثرسائیدگی التهاب پوستی حاصل می شود. لیپوماتیک ران  به رفع این مشکل کمک می کند وباعث بهبودی این قسمت پا می شود .چاقی قسمت­های داخلی ران می­تواند مشکلاتی در خصوص سائیدگی پوست این ناحیه ایجاد کند واین ساییدگی وچاقی درناحیه داخلی ران می تواند بر نحوه راه رفتن افراد نیزتاثیر بگذارد.

 

لیپوماتیک قسمت­های خارجی ران

معمولا درقسمت­های خارجی ران نسبت به قسمت­های داخلی چربی بیشتری جمع می شود وبا حذف این چربی­ها حجم ران کاهش می یابد و باعث می شود ظاهرران ها زیبا شود اغلب تغییراتی که با لیپوماتیک ران ایجاد می­ شود، حیرت انگیز است. ازبین بردن چربی­های ران می­تواند باعث تغییر ظاهر بدن شود، درنتیجه بیمارمی­تواند به راحتی از شلوارهای جین استفاده کند و ظاهری زیبا داشته باشد.

 

لیپوماتیک ران مناسب چه کسانی است

برخی  افراد از وضعیت ران­­­های خود راضی نیستند ومی توان گفت ران های به نسبت بزرگی دارند این افراد تصورمی ­کنند که هیچ راه حلی برای رفع چاقی آنها وجود ندارد. اما امروزه با وجود روش های جدید به راحتی می توان به درمان این مشکل پرداخت.تقریبا می توان گفت همه زنانی که ازچاقی ران خود ناراحت هستند متقاضی مناسبی برای لیپوماتیک  ران می باشند. یک پزشک با تجربه در زمینه لیپوماتیک می­تواند به شما دررفع این مشکل همچنین بهبود تناسب اندام شما کمک کند.

افراد مناسب لیپوماتیک ران

معمولا ژنتیک یا تغییرات هورمونی در مقدارچربی در ناحیه ران­ها، قسمت پائین شکم، پهلوها، و باسن تاثیرمی گذارد با روش لیپوماتیک می­توانید به کاهش تعداد سلول­های چربی و تخلیه آنها کمک کنید.

بهترین زمان لیپوماتیک ران سن  ۱۸ تا ۴۵است دراین سن پوست شما انعطاف پذیری لازم را برای انجام این عمل دارد افرادی که درسنین بالاتر می­خواهند این عمل را انجام دهند بهتراست ابتدا با پزشک خود مشورت کنند سپس اقدام به این عمل کنند.

بهترین کسانی که شرایط انجام این نوع لیپوماتیک را دارند افرادی هستند که چربی های بدن آنها مقاوم به ورزش و رژیم غذایی هستند افرادی که در گذشته هیچ گونه عمل جراحی در ناحیه مورد نظر برای لیپوماتیک نداشته­­اند،افرادی که پوستی سفت دارند و بدن انها ازانعطاف پذیری مناسبی برخوردار است .افرادی که نوسانات وزن زیادی ندارند گزینه مناسبی برای عمل لیپوماتیک ران هستند، افرادی که بیماری­های خاص مانند دیابت، بیماری قلبی یا ریوی، یا مشکلات جریان خون ندارند،افرادی که سیگار نمی کشند می توان گفت این افراد گزینه بسیارمناسبی برای لیپوماتیک ران هستند.

اقدامات لازم قبل از عمل لیپوماتیک ران

-قبل ازعمل پزشک آزمایشات لازم را برای بیمار تجویزمی کند تا شرایط جسمانی بیمار را ارزیابی کند.

-پزشک ممکن است برخی داروها را قبل از عمل برای بیمار تجویزکند.

– بیمارباید قبل از عمل و تا مدتی بعد از عمل از استعمال دخانیات خودداری کند.

اقدامات قبل از لیپوماتیک ران

-قبل از عمل لیپوماتیک ران بیمارباید ازمصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب خودداری کند زیرا این داروها باعث افزایش خونریزی می­شود.

-پزشک دستورات خاصی را به بیمار می­دهد که به فرایند این درمان کمک می­کند.

عمل جراحی لیپوماتیک ران

جراحی لیپوماتیک ران معمولا با بیهوشی عمومی انجام می­شود. پزشک درمحل مورد جراحی برش­هایی را به طول ۲ تا ۶ میلی مترایجاد می­کند. سپس از این ناحیه  لوله کانولا وارد بافت­های چربی می­شود که با حرکات لرزشی و چرخشی چربی­ها تخریب می­شود.البته این حرکات آسیبی به عروق خونی و قسمت­های دیگربدن نمی­رساند. بیمار پس از جراحی فرد می­تواند تغییرات و کاهش وزن خود را ببیند .پزشک می­تواند ازچربی­های برداشته شده برای افزایش حجم سایر قسمت­های بدن مانند لب، گونه، و دست­ها استفاده کند.

پس از آنکه تورم و مایع جمع شده درمحل جراحی از بین برود، بیمار می­تواند نتیجه حاصل از این جراحی وتغییرات ایجاد شده را مشاهده کند.

البته فرد بعد ازعمل لیپوماتیک ران باید رژیم غذایی سالم داشته باشد تا تناسب اندام فرد حفظ شود و چربی­ها برداشته شده دیگر باز نگردند دراین صورت نتایج حاصل ازاین عمل، دائمی می باشد.می توان گفت افزایش وزن برنتایج به دست آمده تاثیرمعکوس می گذارد.

 

اقدامات بعد از لیپوماتیک ران

برای اینکه بعد از لیپوماتیک ران پوست شما بهتر پیوند بخوردو بهبودی بدن شما سریع انجام شود باید ازگن مخصوص پا استفاده نمایید.بعد از لیپوماتیک استراحت  کافی داشته باشید تا بهترین نتیجه ازروش لاغری با عمل لیپوماتیک را ببینید.بعد ازعمل به صورت  مرتب فعالیت داشته باشد که دچار ترومبوز سیاهرگی عمقی نشوید

 

هزینه لیپوماتیک ران

همان گونه که می دانید قیمت عمل لیپوماتیک برای هرقسمت ازبدن متفاوت است. هزینه لیپوماتیک ران نیز به عوامل مختلفی مانند میزان چربی اضافه، تجربه پزشک، محلی که می خواهید لیپوماتیک ران را انجام دهید ،مراقبت های قبل و بعد از لیپوماتیک از عوامل مهم در تعیین هزینه ران هستند. حتما قبل از انجام لیپوماتیک ران درباره هزینه و سایرمسائل با پزشک خود مشورت کنید واطلاعات لازم را درباره هزینه و نحوه عمل از پزشک خود بخواهید تا به نتیجه دلخواه برسید.

دکتر حمید رضا وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینی – لیپوماتیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.