Lipomatous thighs

لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران: لاغری و زیبایی اندام یکی از دغدغه های فکری جامعه امروزی می باشد و افراد به دنبال مطمئن ترین و راحت ترین روش برای رسیدن به این خواسته خود همواره تلاش می کنند.

 در این میان زیبائی پاها نقش چشم گیری در تناسب اندام دارد بسیاری از افراد مخصوصا خانم ها با وجود ورزش و رژیم های سخت نمی توانند به خواسته خود برسند در برخی دیگر اختلالات هورمونی و یا مشکلات دیگر مانع داشتن ران ها متناسب در آن ها می شود حتی مواردی مشاهده می شود که فرد دارای پای لاغری است و یا بالاتنه متاسب و زیبایی دارد ولی تجمع چربی در بدنش در ناحیه ران می باشد.

 

 

 

Lipomatous thighs

 

 

 

 

 

روش لیپوماتیک ران بسیار مطمئن و بی دردسر برای داشتن ران های زیبا می باشد ولی باید دقت کنید که این روش برای کسانی که به صورت ژنیتیکی دارای ران های ماهیچه ای و با استخوان های بزرگ می باشند تاثیر بسیار زیادی ندارد که دراین صورت پزشک در جلسه مشاوره قبل از جراحی این موضوع را بررسی کرده و شما را از نتیجه احتمالی جراحی مطلع می نماید.

قسمت های داخلی و خارجی ران ها از جمله نقاطی هستند که بیشتر از سایر اعضای بدن چاق می شوند و از علل اصلی مراجعه بیماران به پزشک برای رفع چاقی با لیپوماتیک ران پا است. بیمارانی که قصد دارند ظاهر بدن خود را تغییر دهند، می توانند از لیپوماتیک رانها و برای ناحیه کمر، قسمت های داخلی و خارجی آن استفاده کنند.

کاهش چربی همیشه یک فرایند دشوار بوده است، اما لیپوماتیک می تواند به طرز قابل توجهی به بهبود ظاهر بدن، افزایش اعتماد به نفس بیمار، و زیبایی ظاهری او کمک کند. استفاده از این روش برای رفع چربی های زائد و حفظ تقارن بدن بسیار مفید است.

 

علت چاق شدن ران ها چیست؟

حداقل دو عامل در چاق شدن ران ها تاثیر دارد. مورد اول به مساله ژنتیک و سابقه خانوادگی مربوط است که باعث می شود.

 ران ها در دوران بلوغ به طرز قابل توجهی چاق شوند. مورد دوم به مساله بارداری ارتباط دارد که مقدار زیادی چربی در ناحیه ران ها جمع شده و باعث ایجاد ظاهری نامطلوب می شود.

 

 

 

Lipomatous thighs

 

 

 

 

مزایای لیپوماتیک ران:

لیپوماتیک ران پا یکی از رایج ترین انواع جراحی در سراسر جهان است که به علت اهمیتی که افراد به ظاهر و زیبایی بدن خود می دهند به یکی از محبوب ترین انواع جراحی زیبایی تبدیل شده است.

 در اکثر موارد که بیمار پس از رعایت رژیم غذایی شدید و انجام دادن تمرینات ورزشی سنگین نمی تواند به نتیجه دلخواه برسد، به جستجوی روش های جراحی مختلف برمی آید.

 لیپوماتیک رانها یک روش جراحی جدید برای لاغری است.

 

مزایای لیپوماتیک ران به شرح زیر می ­باشد:

 • یک روش ایمن، و کارامد است که انجام بسیار ساده است.
 • دوران بهبود پس از جراحی کوتاه تر است.
 • بیمار به سرعت بهبود می یابد.
 • ریسک و عوارض آن بسیار کم است.

 

انواع لیپوماتیک ران:

به طور کلی پائین تنه بزرگتر از بالاتنه است. اکثر زنان در ناحیه دچار چاقی هستند. تعداد زیادی از زنان از ظاهر خود کاملا راضی هستند و تناسب اندام بسیار خوبی دارند، اما گروهی دیگر هیچ گونه رضایتی از وضعیت ران ها و کمر خود ندارند و پائین تنه آنها بسیار چاق تر از قسمت بالا تنه است، گویی ران های آن ها به فرد دیگری تعلق دارد.

 ران های این گروه از افراد بسیار چاق و حجیم است. می توان به کمک لیپوماتیک چربی های اضافی این ناحیه را از بین برد و ظاهری زیبا خلق دارد.

 

Lipomatous thighs

 

 

 

 

اقدامات لازم قبل از لیپوماتیک ران:

 • پزشک قبل از لیپوماتیک از بیمار می خواهد موارد زیر را انجام دهد:
 • آزمایشات لازم را درخواست می کند و وضعیت پزشکی او را ارزیابی می نماید.
 • پزشک برخی داروها از تجویز می کند یا سطح داروهای او را تنظیم می نماید.
 • از بیمار می خواهد که از استعمال دخانیات خودداری کند.
 • بیمار باید از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی خودداری کند زیرا این داروها باعث افزایش خونریزی می­ شوند.
 • پزشک دستورات خاصی را به بیمار می­دهد که به فرایند درمان کمک می ­کند.
 • پزشک نکات مهمی که باید در روز جراحی رعایت شود را گوشزد می­ کند.
 • پزشک به بیمار اطلاع می­ دهد که در حین عمل او را بیهوش می­ کند.
 • پزشک در خصوص مراقبت­ های بعد از عمل لیپوماتیک و نکات مهم با بیمار صحبت می­ کند.
 • پزشک با بیمار در خصوص محل انجام عمل لیپوماتیک صحبت می­ کند.

عمل جراحی لیپوماتیک ران:

جراحی لیپوماتیک ران تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. پزشک در محل مورد نظر، برش هایی را به طول ۲ تا ۶ میلی متر ایجاد می کند.

سپس لوله کانولا وارد بافت های چربی می شود و حرکات لرزشی و چرخشی آن باعث تخریب چربی ها می شود. این حرکات هیچ گونه آسیبی به عروق خونی و سایر قسمت های بدن نمی رساند. بیمار پس از جراحی می تواند شاهد تغییرات و کاهش وزن خود باشد. پزشک می تواند از چربی ­های برداشته شده برای تمیز کردن یا افزایش حجم سایر قسمت های بدن مانند لب، گونه، و دست­ ها استفاده کند.

 

 

 

 

Lipomatous thighs

 

 

 

 

چه زمانی نتیجه عمل مشاهده می شود؟

پس از آنکه تورم و مایع جمع شده در محل جراحی از بین برود، بیمار می تواند شاهد بهبود وضعیت بدن خود تغییرات ایجاد شده باشد. ادامه دادن رژیم غذایی سالم پس از لیپوماتیک، و حفظ تناسب اندام باعث می­ شود که چربی ها برداشته شده دیگر باز نگردند و نتایج حاصل از عمل، دائمی باشند. اما افزایش وزن می­ تواند بر نتایج به دست آمده تاثیر معکوس بگذارد.

 

هزینه لیپوماتیک ران چقدر است؟

هزینه لیپوماتیک ران  برای هر بخش از بدن متفاوت است. هزینه لیپوماتیک ران هم برای هر بیمار براساس شرایط خاصی تعیین می شود. نکاتی مانند میزان چربی اضافه، شهرت پزشک، محل انجام درمان و مراقبت های قبل و بعد از لیپوماتیک از عوامل مهم در تعیین هزینه نهایی این روش هستند. بهتر است قبل از انجام لیپوماتیک ران درباره هزینه لیپوماتیک ران و سایر مسائل با پزشک مشورت شود.

دکتر وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینی – لیپوماتیک

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.