لیفت شکم

[av_textblock size=” font_color=’custom’ color=’#000000′ av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]

لیفت شکم

لیفت شکم امروزه برای خانم‌ها و آقایانی که چربی اضافی شکم و پهلودارند و نمی‌توانند رژیم بگیرند و یا ورزش کنند مناسب هست.

امروزه در بیشتر جوامع پیشرفته درصد زیادی از افراد چه مرد وچه زن از تناسب‌اندام خود راضی نیستند و معتقدند باید تغییراتی در بدن آن‌ها از طریق رژیم غذایی و یا ورزش و درنهایت توسط جراحی صورت گیرد.

لیفت شکم

عوامل مؤثر بر شل شدن پوست شکم

پوست یکی از مهم‌ترین اندام شما است که بدن شما را در برابر محیط پیرامون محافظت می‌کند. درونی‌ترین لایه پوست شامل پروتئین‌ها است که از کلاژن و الاستین تشکیل‌شده است . الاستین به پوست شما قابلیت ارتجاعی داده و به پوست شما کمک می‌کند سفت و کشسان باقی بماند. با افزایش وزن، پوست بدن شما گسترش می‌یابد تا فضای کافی را برای رشد شکم و بخش‌های دیگر بدن باز کند.

عوامل ژنتیکی و محیطی در بیشتر افراد موجب چاقی و فرم بد بدن می‌شود ژنتیک همان است که مردم آن را به‌عنوان استعداد چاقی می‌شناسند و عوامل محیطی معمولاً همان پرخوری و یا بدخوری، حاملگی و عدم تحرک می‌باشد و شکم افراد بیش از هر جای دیگر بدن تحت تأثیر عوامل داخلی و خارجی قرار می‌گیرد.

حاملگی از عواملی است که در بیشتر زنان باعث می‌شود که عضله که در جلوی شکم قرار دارند کشیده و شل شوند .گسترش پوست در دوران بارداری که در فاصله چندین ماه رخ می‌دهد و همین‌طور افرادی که دارای اضافه‌وزن‌ و چاق هستند اغلب این اضافه‌وزن را اغلب از اوایل دوران کودکی یا نوجوانی خوددارند .و این افراد در طول چندین سال این چاقی را داشته‌اند.

انجام لیفت شکم

زمانی که پوست فرد برای مدت طولانی به ‌طورقابل‌توجهی کشیده شده و به همان‌گونه باقی بماند، کلاژن و الاستین پوست فرد آسیب می‌‌بیند. نتیجه پوست شما تقریباً قابلیت جمع شدن خود را از دست می‌دهد. پس زمانی که یک فرد مقدار زیادی از وزن خود را از دست می‌دهد، پوست اضافی شل شده و از بدن آویزان می‌شود. به‌طورکلی وقتی یک فرد وزن بیشتری را از دست می‌دهد، اثرات شلی پوست شدیدتر خواهد شد .

عوامل متعددی به شلی پوست بعد از کاهش وزن اثر می‌گذارد

– به‌طورکلی هرچقدر فرد مدت‌زمان بیشتری دچار اضافه‌وزن یا چاقی باشد، بعد از کاهش وزن، پوست فرد با از دست دادن الاستین و کلاژن، شلی و افتادگی بیشتری خواهد داشت پس اضافه‌وزن مهم‌ترین تأثیر را روی شلی پوست فرد می‌گذارد.

– هرچقدر مقدار وزن ازدست‌داده یک فرد بیشتر باشد به‌طورکلی کسانی که کاهش وزن زیادی داشتند تا افرادی که کاهش وزن متعادل دارند پوست شل و آویزان بیشتری دارند

-هرچقدر پوست شما پیرتر باشد، کلاژن کمتری نسبت به پوست جوان‌تر دارد بنابراین با کاهش وزن پوست شما پیرترمی‌شود.شما می توانید با لیفت شکم این شلی پوست را برطرف کنید.

– این نکته نیز قابل‌توجه است که ژن‌های فرد نیزممکن است بر روی پوست تأثیر گذاشته به‌طوری‌که افزایش و کاهش وزن پوست شما را تحت تأثیر قرارمی دهد.

– نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که قرار گرفتن پوست در معرض خورشید به‌طور دائم و در مدت طولانی باعث می‌شود که تولید کلاژن و الاستین پوست کاهش‌یافته و به شل شدن پوست نیز کمک می‌کند. پس‌نور خورشید نیز بر شلی پوست تأثیر می‌گذارد.

شرایط لیفت شکم

– مصرف سیگارنیزموجب کاهش کلاژن و آسیب به کلاژن موجود می‌شود و درنتیجه موجب شلی و افتادگی پوست می‌گردد.

بااین‌وجود روش‌ها و تکنیک‌های زیادی امروزه برای رفع این مشکل وجود دارد که یکی از این روش‌ها لیفت شکم است . با لیفت شکم می توانید این شلی پوست را برطرف سازید.

لیفت شکم با نخ

یکی از بهترین روش‌ها برای داشتن پوستی زیبا در شکم و نقاط دیگر بدنلیفت شکم با نخ است ، روش لیفت شکم برای بیشتر افراد بسیار راحت و نتیجه‌ی بسیار فوق‌العاده دارد.

همه افراد دوست دارند که شکمی صاف داشته باشد .بیشتر افراد بعدازاین که وزن زیادی کم می‌کنند همچنین بعد از بارداری پوست آن‌ها دچار شل شدگی و یا افتادگی می‌شود این افراد می‌توانند با استفاده از لیفت شکم یا نخ شکمی صاف و زیبا داشته باشند .

اصلی‌ترین ماده‌ی تشکیل‌دهنده‌ی این نخ‌ها polydioxanone است که سال‌های زیادی است که درجراحی های داخلی مورداستفاده قرار می‌گیرد. واز این نخ در لیفت شکم نیز استفاده می شود .

لیفت شکم معمولاً برای کم کردن وزن نمی‌باشد بلکه از لیفت شکم برای افراد لاغر که پوستی افتاده دارند مناسب است که این افراد نتیجه‌ی بهتری را از لیفت شکم می‌گیرند .

شرایط لازم برای لیفت شکم

-برای لیفت شکم فرد باید ازسلامت جسمی برخوردار باشد ودر صورتی که سابقه بیماری دارد باید پزشک متخصص خود را در جریان بگذارید.

– فرد باید به مدت ۶ ماه قبل از لیفت  شکم وزن ثابتی داشته باشید وفرد نباید هیچ گونه کاهش یا افزایش وزن داشته باشد.

لیفتشکم با نخ

قبل از لیفت شکم با نخ

– دوهفته قبل از این‌که بخواهید لیفت شکم با نخ را انجام دهید با پزشک خود مشاوره و مشورت کنید .

– قبل ازلیفت شکم  سعی کنید از داروهایی که باعث جلوگیری از انعقاد خون می‌شود را مصرف نکنید .

– در صورت وجود آلرژی و یا بیماری‌های  قبل ازلیفت شکم حتماً جراح خود را مطلع کنید.

– اگر فرد به‌سرعت و براثر ضربات کوچک دچار کبودی می شود حتماً جراح خود را مطلع کنید.

– قبل از اینکه لیفت شکم با نخ را انجام دهید از مصرف الکل و نیکوتین خودداری کنید .

بعد از لیفت شکم با نخ

-بعد از لیفت شکم  سعی کنید ازلگن استفاده نکنید و برای توالت از کسی کمک بگیرید.

-بعد از لیفت شکم تا یک هفته در خانه استراحت کنید.

– توصیه می‌شود تا شش هفته بعداز لیفت شکم گن استفاده کنید

– تا سه ماه پس از لیفت حمام آفتاب نگیرید.

– بعد از لیفت شکم کمی پیاده‌روی داشته باشید.

مراقبت بع لیفت شکم

با رعایت کردن این توصیه‌ها لیفت شکم با نخ شما نتیجه عالی خواهد داشت و شما شکمی صاف و ورزشی دارید.
برای به دست آوردن نتایج بهتر در لیفت شکم فرد می‌تواند این روش را با سایر روش‌های درمانی مورداستفاده قرار دهد.

در آخرلیفت شکم به پزشک زیبایی کمک می‌کند که انعطاف‌پذیری بیشتر برای رسیدن به انتظارات بیمار را فراهم کند. قبل ازلیفت  مهم است  بیمار به‌درستی انتخاب گردد و علاوه بر اینکه انتظارات از این روش چندکاره واقع‌بینانه باشد، در مورد عوارض و مزایای این روش اطلاعات لازم به بیمار داده شود تا بیمار با آگاهی کامل از لیفت بهره‌مند شود.و در غیر این صورت روش‌های دیگر جراحی شکم که مناسب این فرد است را امتحان کند تا به نتیجه دلخواه برسد.

دکتر حمید رضا وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینی – لیپوماتیک

[/av_textblock]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *