لیفت بازو

لیفت بازو

لیفت بازو نوعی عمل زیبایی است که پوست و چربی اضافی بازو که در پایین بازو افتادگی ایجاد کرده است را با حفظ ظاهر بازو حذف نموده یا  چربی این قسمت را کاهش می‌دهند. درواقع دو گروه افراد لیفت بازو را انجام می‌دهند افرادی که به علت ارثی بازوهای بزرگی دارند و از بزرگی بیش‌ازاندازه بازو خود ناراحت هستند و یا افرادی هستند که به دلیل تغییرات وزن ویا بعد از جراحی چاقی دچار افتادگی در بازوها و تغییر شکل ظاهری آن شده اند.

 

لیفت بازو

 

ازآنجایی ‌که مشکل بزرگی بازو از طریق ورزش به‌سختی انجام می‌شود پس بهترین روش برای کوچک کردن بازو درمان‌های پزشکی است یکی از این روش‌ها لیفت سینه است .برش جراحی زیبایی بازو درزیر بغل یا خط عمودی زیر بازو با توجه به میزان افتادگی و بافت اضافی ایجاد می‌شود.

 

افراد مناسب لیفت بازو

افرادی مناسب برای لیفت بازو هستند که شرایط  زیر را داشته باشند:

-افرادی که بازوهایی با پوست بسیار سست دارند .

– افرادی که سیگار مصرف نمی‌کنند.

-کسانی که وضعیت جسمانی سالمی دارند و شرایط پزشکی خاصی نداشته باشند.

– کسانی که بازوهای عریض و بیش‌ازاندازه بزرگ دارند.

– افرادی که تغییر وزن زیادی ندارند و در حقیقت وزن ثابتی دارند وفاقد اضافه‌ وزن قابل‌توجه هستند.

 

افراد مناسب لیفت بازو

 

– افرادی که وزن دلخواه خود را به دست آورده است، اما پوست بازوی آن‌ها  شل و افتاده شده است.

– افرادی که به علت افزایش سن پوست  بازو آن‌ها شل شده باشد.

 

انواع روش‌های انجام لیفت بازو

لیپوساکشن بازو گزینه‌ای مناسب  برای افرادی است که پوست آن‌ها دارای کشسانی لازم است که بعد از برداشتن چربی بتوان آن را روی بافت‌ها قرارداد. اگر فرد پوست متقاضی الاستیسیته ضعیف داشته باشد، پس از برداشتن چربی افتادگی بافت بیشتر مشخص خواهد شد. لیپوساکشن همچنین می‌تواند به‌عنوان یک مکمل برای از بین بردن چربی در یک روش براکیوپلاستی استاندارد مورداستفاده قرار گیرد.

 

لیفت بازو با برش کوچک

اگر پوست اضافی افتاده در نزدیکی زیر بازو قرار داشته باشد، ممکن است متخصص جراح این پوست اضافی را برداردو در زیر بازو چین ‌دهد. در عمل لیفت بازو اگر فرد پوست شل و کرپ مانند را در ناحیه بازو و در نزدیکی زیر بازو داشته باشد و فرد بافت چربی بیش‌ازحدی نداشته باشد، لیفت بازو به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.

 

لیفت بازو با برش بزرگ

عمل جراحی لیفت بازو با برش بزرگ انجام می‌شود با این تفاوت که برش در طول بازو به سمت پایین بدن گسترش می‌یابد تا پوست شل و بافت چربی که ممکن است در زیر ناحیه بازو وجود داشته را انجام دهد.

 

 

 انواع لیفت بازو

 

 

اقدامات لازم قبل از جراحی لیفت بازو

قبل از عمل سابقه پزشکی فرد موردبررسی قرار می‌گیرد و یک معاینه فیزیکی برای انجام عمل جراحی لیفت بازو انجام خواهد شد. قبل از لیفت بازو از فرد خواسته می شود که از سیگار کشیدن پرهیز نماید ،از مصرف داروهای مانند آسپرین و برخی داروهای ضد التهابی و همچنین از مصرف داروهای گیاهی خودداری شود .

 

نحوه‌ی انجام لیفت بازو

جراحی  لیفت بازو شامل مراحل زیر است:

در ابتدا از داروهای کنترل درد و بی‌حسی یا بی‌هوشی به‌منظور راحتی فرد حین جراحی تجویز می‌شود. متخصص بی‌هوشی با توجه به شرایط هر فرد نوع بی‌هوشی را انتخاب می‌کند.

 

سپس جراح یک برش ایجاد می‌کند.طول این برش و نوع الگوی برش بازودر عمل جراحی لیفت بازو به مقدار و محل پوست و چربی اضافی هر فرد بستگی دارد که جراح درباره‌ی نوع آن تصمیم می‌گیرد. این برش معمولاً در داخل بازوویا در پشت بازو فرد ایجاد می‌شود جراح ممکن است این برش را از زیر بغل تا بالای آرنج امتداد دهد. بسته به شرایط خاص ممکن است میزان برش محدودتر شود.

 

 

و درنهایت برش ایجادشده با بخیه‌های قابل جذب و یا بخیه‌هایی که ظرف یک تا دو هفته بعد از جراحی کشیده می‌شوند، بسته خواهد شد.

 

نحوه انجام لیفت بازو

 

مراقبت‌های لازم بعد ازعمل لیفت بازو

بعد از لیفت بازو بهتر است بیمار روز بعد از عمل جراحی کمی راه برود. زیرا خطر لخته شدن خون در پا کاهش می یابد. البته بیمار ظرف چند روز پس از عمل برخی از فعالیت‌های روزمره طبیعی خود را از سرمی گیرد. تقریبا بعد از لیفت بازو اکثر بیماران می توانند بعد از یک هفته به کار برگردند. البته شما در این زمان می‌توانید تنها کارهای نسبتاً کم‌تحرک انجام دهید. بعد از سه هفته شما می‌توانید فعالیت فیزیکی سبک انجام دهید

 

 

بعد از عمل جراحی لیفت بازو، در دو هفته اول سعی کنید در هنگام خوابیدن با دو یا سه بالش بازو را درمکان بالا قرار دهید. این امر باعث می شود که التهاب و تنش در خطوط برش کاهش یابد.

 

مراقبت بعد از لیفت بازو

 

پزشک شما پنج روز پس از عمل جراحی لیفت بازو و در جلسه معاینه، پانسمان و پوشش‌های بیمار را باز کند. بعد از آن می‌تواند دوش بگیرد. پس از دوش گرفتن، محل برش‌های را به خوبی خشک کنید و با پوشش فشرده‌سازی بپوشانید.

 

 

بعد از لیفت بازو ممکن است بازو شما  ۳ تا ۵ هفته تورم داشته باشد. در طی این دوره دستورالعمل‌های توصیه‌شده را انجام دهید و بازو خود را به سمت بالا نگه دارید تا طول این دوره را کوتاه‌تر کنید.

 

 

 

بعد از لیفت بازومی توانید ورزش هایی مانند  پیاده ‌روی،ورزش های کششی را انجام دهید حرکت دادن بازوها و پاها در هنگام نشستن باعث کاهش تورم و جلوگیری از لخته شدن می‌شود.اما زمانی که احساس درد و یا کشش در ناحیه برش را داشتید، انجام فعالیت‌های ورزشی  را متوقف کنید.

 

نتایج لیفت بازو تا چه مدت زمان دوام دارد

 

 

همان گونه که می دانیم بدن هر فرد با دیگری متفاوت است بنابراین روند بهبود زخم در افراد متفاوت است . اما به‌طورکلی زخم‌ها تقریبا در حدود شش هفته سفت و صورتی رنگ خواهند بود. ولی به طور کلی رنگ و صاف شدن جای زخم‌ها حداقل ۹ تا ۱۲ ماه طول بکشد. زخم ها باید به مدت یک سال از نور آفتاب محافظت شوند. زخم های بازوبعد از جراحی به مرور زمان محو می شود تا جایی که تنها یک خط سفید باقی بماند.

 

نتیجه لیفت بازو

تا وقتی که وزن فرد زیاد تغییر نکند ، نتایج حاصل از انجام عمل جراحی لیفت بازو دوام خواهد داشت. اما با افزایش سن پوست فرد پیر می‌شود. این امر باعث می شود که به مرور زمان پوست شل شود.

دکتر حمید رضا وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینی – لیپوماتیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *