عمل کشیدن پوست گردن

عمل کشیدن پوست گردن :یکی از اولین نواحی که علائم پیری در آن نمایان می‌شود، گردن است. از آنجایی که پوست گردن نرم است، زودتر از پوست قسمت‌های دیگر بدن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و می‌تواند یک شخص را پیر، خسته و فرتوت به نظر آورد. یکی از مزایای عمل جراحی زیبایی گردن این است که آثار پیری را تا حدودی از بین می‌برد. یکی از محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی، عمل کشیدن پوست گردن یا لیفت گردن است.

عمل کشیدن پوست گردن

رابطه افزایش سن بر افتادگی پوست گردن

با افزایش سن تغییراتی در گردن و قسمت پایینی صورت پدیدار می‌شود، این تغییرت می‌تواند از اواسط دهه ۲۰ زندگی افراد آغاز گردد. شما ممکن است متوجه تغییرات کوچکی در خطوط فک (آویزان شدن یا افتادگی قسمت پایینی گونه در سمت خط فک پایین) و یا جلوی گردن خود شوید. در حدود ۴۰ سالگی این تغییرات بسیار رایج است و می‌تواند تا حدی پیشرفت کند که قسمت پایین صورت یا بالای گردن، آویزان یا مربعی شکل شود. همچنین نمای گردن نیز می‌تواند به‌طور فزاینده‌ای دچار افتادگی شده و باندهای برجسته‌ای دران ظاهر گردد.

هنگامی‌که از نمای نیمرخ به‌صورت خود نگاه می‌کنید، ممکن است زاویه تیز قبلی صورت که تا زیر چانه کشیده شده است، از بین رفته باشد. ممکن است با فزایش سن این فرایند آن قدر پیشرفت کند که هنگام ایستادن مقابل آینه ظاهر گردن شما بسیار افتاده به نظر برسد، حالتی که در اصطلاح به آن “گردن بوقلمونی شکل” می‌گویند. در افرادی که اضافه‌وزن زیادی دارند و یا کسانی که ازلحاظ ژنتیکی بیشتر مستعد هستند، ممکن است در بخش قدامی گردن، چربی‌ها رسوب‌کرده و تجمع یابند. “جوان‌سازی گردن”، که “لیفت و کشیدن پوست گردن بدون جراحی” نیز نامیده می‌شود، برای بیمارانی که دچار نشانه‌های پیری در گردن (خفیف یا شدید) خود شده‌اند، بسیار مناسب است.

عمل کشیدن پوست گردن

روش های جراحی زیبایی گردن

۱-سرویکوپلاستی:

در روش سرویکوپلاستی اقدام به حذف پوست اضافی گردن میکنند.

۲-پلاتیسما پلاستی:

دراین روش چین و چروک های پوست گردن را حذف میکنند و اقدام به سفت کردن پوست گردن میکنند.

۳-لیفت گردن:

خطوط گردن را از بین میبرد.

۴-لیپوساکشن گردن:

در روش لیپوساکشن اقدام به حذف چربی های اضافه گردن میکنند.

۵-کشیدن پوست گردن:

همانطور که از اسمش پیداست در این روش پوست های اضافی گردن را حذف میکنند.

اهداف عمل کشیدن پوست گردن

هدف عمل جراحی لیفت پوست گردن این است که با اقدامات زیر ظاهر گردن را جوان و زیبا کند:

۱- برداشتن پوست اضافی موجود بر روی گردن
۲- برداشت و یا اصلاح عضلات گردن
۳- بهبود و اصلاح فُرم و شکل چانه و خط فک

روش عمل جراحی کشیدن پوست گردن

عمل کشیدن پوست گردن

فرایند عمل کشیدن پوست گردن به صورت سرپایی انجام می‌شود و مدت زمان آن بسته به روشی که استفاده می‌شود متفاوت است. مراحل فرایند عمل لیفت گردن برای زیبایی گردن عبارتند از:

۱- مرحله اول، بی‌هوش کردن بیمار است.

۲- مرحله دوم ایجاد برش‌های در ناحیه گردن است. محل و اندازه برش‌ها بسته به میزان پیری و افتادگی پوست بیمار و روش عمل، متفاوت است. محل‌هایی که در آنها برش ایجاد می‌شوند عبارتند از:
* در خط رویش مو واقع در جلو گوش‌ها یا خط ریش که به سمت پایین و تا اطراف گوش‌ها و انتهای موهای پشت کشیده می‌شود.
* در زیر چانه
* تنها در اطراف گوش‌ها

** در مرحله سوم جراح تغییرات موردنیاز را انجام می‌دهد؛ ازجمله :

* برداشتن پوست اضافی
* تثبیت موقعیت بافت پوست
* برداشتن چربی اضافی
* برداشتن یا سفت کردن عضلات

** در نهایت برش‌های ایجادشده با بخیه بسته می‌شوند

عمل کشیدن پوست گردن

عوارض احتمالی جراحی کشیدن پوست گردن

۱-ابتلا به عفونت و آلرژی
۲-تورم و بهبودی طولانی مدت
۳-خونریزی زیرپوستی
۴-ترومبوز وریدی عمیق
۵-زخم و خونریزی
۶-خارش
۷-نارضایتی و جراحی مجدد

مراقبت پس از عمل جراحی کشیدن پوست گردن

پزشک جراح پلاستیک دستورالعمل‌های بعد از عمل را به شما می‌گوید و شما باید به آنها عمل کنید. بسیاری از راهنمایی‌های مراقبتی بعد از عمل برای تمامی بیماران مشترک هستند. برخی از آنها عبارتند از:

۱- جلوگیری کامل از بروز تورم و کبودی غیرممکن است اما استفاده از کمپرس سرد به شما کمک می‌کند تا میزان تورم و ناراحتی را به حداقل برسانید.
۲- برای کاهش درد و ناراحتی و بهبود سریع‌تر از هرگونه فعالیت شدید، خم شدن و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.

روش های جراحی کشیدن پوست غبغب

عمل کشیدن پوست گردن

فرآیند لیفت صورت از گذشته تا به امروز به وسیله ی کشیدن و تنگ کردن پوست، حذف کردن عضله های شل شده و ساختار زیرین صورت و در نهایت ایجاد یک ظاهر محکم، کشیده و ثابت انجام گرفته است. با این حال در تکنیک های جدید تر برای لیفت صورت جراحان سعی می کنند برای سفت کردن لایه های زیرین صورت و سطح پوست که با افزایش سن افتاده می شود دقت بیشتری داشته باشند تا پس از عمل ظاهر صورت طبیعی تر به نظر برسد.

به عنوان مثال، در جراحی غبغب و ثلث پایینی صورت، فقط پوست اضافه برداشته نمی شود بلکه ساختار های زیرین فک و گردن و مناطق افتاده و شل شده در اثر کهولت سن نیز محکم و سفت می شود. این جراحی اغلب با حذف چربی گردن (لیپوساکشن صورت) همراه است، جراحی غبغب و ثلث پایینی صورت می تواند جوانی و صافی قسمت پاینی صورت و غبغب شما را بازگرداند.چندین روش برای جراحی غبغب و ثلث پاینی صورت وجود دارد. جراح شما انتخاب روش مناسب را بر اساس آناتومی صورت بیمار و الگوی سالخوردگی او انجام می دهد.

عوارض کشیدن چربی غبغب و گردن

کشیدن پوست غبغب و گردن ممکن است به دلیل عدم مهارت جراح و دخالت عوامل دیگری با عوارضی برای بیمار همراه باشد و ممکن است بیمار در ناحیه گردن خود دچار عفونت، خونریزی، ناهمواری در سطح پوست، تجمع مایع، بی حسی پوست، اختلال در جریان خون در پوست ، کبودی و تورم طولانی، غیر تقارن بودن قسمت های گردن و چانه، اسکار در محل برش ها و عدم نتیجه مطلوب از نظر زیبایی و نیاز به جراحی مجدد گردد که اغلب این عوارض با تجربه کافی جراح یا اصلا ایجاد نمی گردند و یا حالت خفیف و گذرایی خواهند داشت .

کشیدن چربی غبغب راهی برای رفع این مشکل در گردن و زیر چانه می باشد که از طریق رفع آن با جراحی کشیدن چربی چانه خوش تراش و خوش فرم می گردد و در کمتر کشیدن چربی گردن و لیفت پوست آن ، این نواحی از بدن را جوانسازی خواهد کرد.

عمل کشیدن غبغب

فرآیند جراحی کشیدن پوست  غبغب چگونه است

جراحی غبغب می تواند از طریق یک برش کوچک انجام شود که از جلوی گوش شروع شده و به سمت پایین تا پشت گوش امتداد می یابد. یا اینکه از روش اندوسکوپی استفاده شود که در این روش یک دوربین کوچک (اندوسکوپ) از طریق چند برش کوچک وارد می شود. اگر در این جراحی، پوست گردن هم نیاز به کشیدن داشته باشد، یک برش کوچک در زیر چانه هم ایجاد می شود.

جراح از طریق این برش های کوچک یا مخفی به دقت پوست را از بافت زیرینش جدا می کند. چربی اضافه حذف می شود، ماهیچه های صورت سفت می شود و به مکان مناسب بازگردانده می شود و پوست صورت قبل از اینکه پوست اضافه برداشته شود هموار می شود. در نهایت جراح به وسیله بستن محل برش با بخیه به جراحی خاتمه می دهد.

برای بیمارانی که تمایل دارند هم گونه های خود را بالا ببرند و هم غبغب و پوست گردن خود را صاف کنند، “لیفت صورت استاندارد” مناسب تر است. لیفت صورت استاندارد، جوانسازی صورت را کامل تر می کند. برای این روش باید برش هایی نزدیک گوش و در امتداد خط مو ایجاد شود.

دکتر حمید مرادی – متخصص جراح عمومی

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.