عمل بینی

عمل بینی : کسانیکه برای انجام عمل بینی اقدام می کنند اغلب با فکر زیباتر شدن و تغییر واضح در چهره شان زیر تیغ جراحی می روند واگر نتیجه عکس انتظارشان باشد به طبع حال خوبی نخواهند داشت جراحی بینی در ایران با امار روبه رشدی همراه است و همین باعث شده تا جراحان زیبایی ایران در این زمینه جزو بهترین های جهان شناخته شوند

جراحی بینی

علت عمل  پللاستیک بینی چیست

برخلاف تصور عموم عمل بینی صرفا یک عمل زیبایی مطلق نمیباشد و حتی اگر نیاز ضروری برای جراحی بینی در افرادی که با مشکلاتی در ساختار صورت و بینی و اندام های تنفسی مواجه هستند.

در صورتی که عمل زیبایی بینی به درستی و با رعایت اصول و تکنیک های خاصی توسط پزشکان متخصص انجام گیرد میتواند تاثیر های بسزایی در کارایی و روحیه او داشته باشد و قطعا حل مشکلات تنفسی هرچند اندک میتواند سطح بازدهی افراد را در کار و زندگی روزمره شان افزایش قابل توجهی دهد.

انواع عمل زیبایی بینی

عمل بینی

۱-عمل زیبایی بینی استخوانی

۱-مشخصه ظاهری بینی های استخوانی داشتن قوز یا حالت خمیدگی بر روی پل بینی است.

۲-بینی های استخوانی به دلیل داشتن پوست نازک و غضروف مقاوم جزو ایده آل ترین انواع بینی برای جراحی زیبایی بینی هستند.

۳-جراحی  بینی استخوانی به منظور برطرف کردن قوز و برآمدگی روی بینی انجام می شود.

۲-عمل زیبایی بینی گوشتی

۱-بینی های گوشتی از لحاظ ظاهری دارای نوک پهن و افتاده ای هستند و این حالت افتاده به دلیل داشتن پوست ضخیم و بافت و غضروف ضعیفی استخوان بینی است.

۲-عمل زیبایی بینی گوشتی جزو پیچیده ترین انواع عمل زیبایی بینی است و برای اینکه عمل زیبایی بینی موفقی داشته باشیم باید به بهترین جراح بینی گوشتی مراجعه نماییم.

نکته قابل ذکر این است که در گذشته برای جراحی بینی های گوشتی برای اصلاح بینی بافت بینی را برمی داشتند در نتیجه بینی برای مدت کوتاهی زیبا به نظر می رسید.اما امروزه برای اینکه بینی های گوشتی بعد از عمل بینی و در دراز مدت نیز دارای نتایج مطلوبی باشند با گرافت گذاری و تقویت بافت و غضروف ضعیف جراحی زیبایی بینی انجام می شود.

عمل بینی

۳-ویژگی عمل زیبایی بینی فانتزی(عمل بینی عروسکی)

بیمار در این نوع جراحی، خواستار کوچک شدن بینی، بیش از حد بینی طبیعی است. البته هر نوع جراحی روی بینی صورت گیرد، پیش از آن که به زیبا تر شدن بینی بپردازیم ، لازم است مراقب باشیم بینی از نظرعملکردی آسیب نبیند. در برخی مواقع اگر بخواهیم به بینی فرم فانتزی دهیم ممکن است عملکرد بینی دچار اختلال شود. به عنوان مثال زمانی که سوراخ های بینی را بیش از حد کوچک کنیم، فرد به هنگام تنفس دچار مشکل خواهد شد.

تکنیک های جراحی زیبایی بینی

مهم نسیت که بیمار به کدام نوع جراحی زیبایی بینی نیاز دارد، جراح بصورت معمول از یکی از این دو تکنیک اصلی برای عمل بینی استفاده خواهد نمود.

عمل پلاستیک بینی بصورت بسته

عمل زیبایی بینی بسته، روش جراحی است که به صورت عمومی بیشتر ترجیح داده می شود، زیرا تمام برش های مورد نیاز جراحی داخلی هستند و همین امر سبب حذف جای زخم های خارجی می شود. اگرچه برش ها مخفی هستند، جراح می تواند به بخش زیادی از بینی دسترسی برای انجام بخشی از جراحی زیبایی و برطرف نمودن مشکلات ساختاری کوچک داشته باشد.

عمل زیبایی بینی بصورت باز

تکینیک عمل زیبایی باز به جراح دسترسی بسیار بالایی به قسمت های بینی از جمله استخوان بینی و غضروف ها را فراهم می نماید اما امکان بر جای گذاشتن جای بسیار کم زخم بر روی بینی خواهد داشت.

جراح با ایجاد برش بر روی کلوملا (ناحیه غضروفی بین دو سوراخ های بینی ) می تواند پوست نوک بینی و غضروف ها را به آرامی از روی آنها جدا نماید. بعد ازجراحی بینی زمانیکه بینی بهبود می یابد، جای خیلی کوچکی از برش که به سختی قابل مشاهده است بر روی قسمت زیرین بینی باقی می ماند.

عمل بینی

رژیم غذایی روز جراحی  بینی

۱-غذاهای سفت ممنوع و خوردن سوپ و سیب زمینی پخته و سبزیجات آب پز بلامانع است.
۲-خوردن غذاهای دیرهضم توصیه نمی شود.
۳-از مصرف غذاهای تند و فلفلی دوری کنید.
۴-مایعات بنوشید اما بدون نی .
۵-روز عمل ازخوردن میوه های اسیدی مثل پرتغال و آب پرتغال خودداری کنید.آب انبه و آب آناناس و میوه آناناس پوره شده برای روزهای اول بعد از جراحی بینی مناسب هستند.

ویژگی های یک جراح عمل  پلاستیک بینی خوب

۱-حفظ عملکرد طبیعی بینی برای او در اولویت می باشد.
۲-برای اطلاع از انتظارات بیمار از جراحی بینی ، بیماری های مزمنی که به آن ها ابتلا دارد و داروهای خاصی که مصرف می کند از او سوال می نماید.
۳-با اصول ریاضی آشنا می باشد.از اصول زیبایی شناسی آگاه بوده و می تواند بهترین فرم بینی که به سایر اجزای صورت فرد در تناسب باشد را برای او در نظر بگیرد.
۴-در صورت لزوم، عکسبرداری ها و آزمایشات لازم را برای فرد تجویز می کند.

عوامل موثر بر هزینه عمل زیبایی بینی

عمل بینی

عوامل مختلفی بر این قیمت گذاری جراحی بینی تاثیر می گذارد که به شرح زیر است:

۱-تجربه جراح

با توجه به تجربه و مهارت جراح و سابقه کاری او هزینه ها متفاوت است زیرا جراحی که چندین سال جراحی بینی انجام داده است با چالش های هنگام عمل آشنایی کامل دارد و قطعا هزینه ی بیشتری دریافت می کند.

۲- نوع بینی

بینی افراد سهم به سزایی در تعیین قیمت جراحی بینی دارد. افرادی که بینی گوشتی یا غضروفی دارند معمولا هزینه بیشتری برای عمل بینی پرداخت می کنند. اما هزینه جراحی بینی استخوانی معمولا کمی کمتر است. همچنین عمل ترمیمی بینی اگر توسط جراح دیگری(به غیر از جراح اول) انجام شود معمولا هزینه بیشتری از عمل اول دارد.

۳- منطقه جغرافیایی

مانند خدمات دیگر هزینه جراحی بینی نیز با توجه به منطقه ی جغرافیایی متفاوت است. به طور مثال هزینه جراحی بینی در تهران با شهرستان های کوچک قابل مقایسه نیست. البته این نکته حائز اهمیت است که جراحان بینی خوب به علت امکانات شهرهای بزرگ در این شهرها اسکان دارند.

پرداخت هزینه جراحی بینی توسط بیمه

عمل بینی

شرکت های بیمه به ندرت هزینه جراحی بینی را پرداخت می کنند. انجام جراحی بینی صرفا به دلیل زیبایی، به هیچ وجه تحت پوشش بیمه های طرف قرارداد نیست. پس اگر قصد انجام عمل زیبایی برای زیباتر شدن و بالا بردن هارمونی چهره خود دارید باید صفر تا صد هزینه را خود بیمار  پرداخت کند.

برخی از شرکت های بیمه بخشی از هزینه های جراحی بینی به دلیل انحراف یا شکستگی و مشکلات تنفسی را پرداخت می کنند، اما ثابت کردن این عوامل به شرکت های بیمه سخت و گاهی غیر ممکن است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.