جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج

جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج  یا ژینکوماستی یکی از جراحی هایی است که در بین مردان مرسوم است.

جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج به نام ژینکوماستی شناخته میشود. ژینکوماستی معمولا به دلیل  تغییرات هورمونی دوران بلوغ است. در بیشتر مردان، رشد سینه در زمان بلوغ موقتی است اما در بعضی از آنها دائمی می شود. افزایش وزن نیز فاکتور مهمی در ادامه رشد سینه است و خیلی از بیماران به خاطر انباشت بافت چربی دچارمشکل بزرگ شدن سینه می شوند (لیپوماستیا). خیلی از بیماران ترکیبی از لیپوماستیا و ژینکوماستیا دارند. دلیل آن هر چه هست، بیماران به خاطر ظاهر خود خجالت می کشند. این افراد از موقعیت هایی مثل شنا؛ تعویض لباس در رختکن های عمومی یا رفتن به ساحل پرهیز میکنند. جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج یک روش جراحی پلاستیک است که موجب میشود با برگرداندن تغییرات مربوط به رشد سینه مردان، سینه شما عادی و معمولی به نظر برسد.

جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج 

جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج چه کاری را انجام میدهد؟ 

جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج موجب بهبود ظاهر سینه مردان که با برداشتن بافت های سینه و بافت نرم همراه که ظاهر نامطلوب به وجود می آورد ، می شود. جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج به صورت زیر انجام می شود:

برداشتن بافت غده ای سینه

برداشتن بافت چربی سینه

برداشتن پوست اضافی

کوچک کردن یا بالا بردن نوک سینه

دکترمورد نظر با دقت شما  را معاینه می کند تا روش مناسب برای انجام جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج را مشخص کند .

کاندیدای جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج

اگر مردی با سینه بزرگ هستید که ناشی از رشد بافت های غده ای باشد یا انباشت چربی، شاید به جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج علاقه داشته باشید. بیماران مرد با شرایط زیر می توانند جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج را انجام دهند:

آقایانی که بافت سینه اضافی در ناحیه زیر نوک سینه دارند.

-مردانی که بدون اینکه پوست اضافی داشته باشند بافت سینه یا بافت چربی اضافی دارند.

-مردانی که بافت چربی بسیار همراه با پوست اضافی و افتادگی سینه دارند.

مسائلی که باید در جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج درنظر گرفت

اصلاح بزرگ شدگی سینه مردان با برداشتن بافت های اضافی در سینه به معنای برداشتن کل بافت های سینه نیست. مرسوم ترین مشکل ناشی از جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج ، برداشتن بیش از اندازه بافت ها و ایجاد فرورفتگی است. این مشکل به راحتی درمان نمی شود و حتی ممکن است ظاهر را بدتر از اول کند. دکتر مورد نظر دقت زیادی را به کار میبرد تا از این مشکل جلوگیری کند. بعضی  بیماری های خاص یا عوارض جانبی داروهای خاص نیز موجب بزرگ شدن سینه مردان می شود. این عوامل را باید بهتر شناخت و پیش  از جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج درنظر گرفت.

مسائلی که باید در جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج درنظر گرفت

برش مورد نیاز برای جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج

هر نوع جراحی نوعی زخم به جای می گذارد.بسته به مهارت و تجربه ی دکتر متخصص جای زخم های کمتری ممکن است به وجود اید . علت بیماری و میزان بزرگی سینه در انتخاب نوع عمل جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج مهم است.

چنانچه سینه تشکیل شده از بافت های  چربی باشد،با لیپوساکشن که با برش های ریز انجام می شود،قابل درمان است و اگر بافت غده ای نیز وجود داشته باشد، در امتداد لبه پایینی هاله اطراف نوک سینه و برداشتن بافت غده ای سینه برش کوچکی لازم است. در صورت وجود پوست اضافه باید برداشته شود .

در میان برش ها ،بین برش های ساده و طولانی تفاوت هایی وجود دارد.

به دلیل اینکه این زخم ها در ناحیه هاله ی اطراف نوک سینه وجود و در مرز بین پوست تیره و روشن قرار دارد هر نوع لباسی که پوشیده شود زخم ها پوشیده میشود .

نیاز به چه نوع برشی برای جراحی کوچک کردن سینه مردان میباشد؟

در جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج ، علت بزرگ شدن سینه و شدت نوع روش جراحی کوچک کردن سینه مردان تعیین میشود و اینکه چه نوع برشی باید به کار رود:

نوع جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج مورد نیاز برای شکل های متفاوت بزرگ شدن سینه در مردان

روش های ترکیبی را می توان به کار برد که بستگی به معاینه بیمار دارد.مانند لیپوساکشن به همراه برداشتن بافت غده ای سینه، درمان ترکیبی مرسوم است.

دوران نقاهت بعد از جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج

در خانه باید استراحت کنید. می توانید فعالیت های سبک مثل تماشای تلویزیون، غذا درست کردن و مطالعه را انجام دهید ولی خود را خسته نکنید. در هفته های اول تا سوم  ممکن است روی سینه تورم و کبودی آشکار شود  .

7 تا 10 روز بعد از جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج ممکن است سینه شما درد داشته باشد و در این مدت باید دارو مصرف کنید. اکثر بیماران پس از 7-5 روز به سر کار برخواهند گشت.

یک هفته پس از جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج ، دکتر مورد نظر شما را ویزیت می کند و بخیه ها را می کشد و درمان شما را مورد ارزیابی قرار میدهد .

می توانید ورزش سبک را 2-1 هفته پس از جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج شروع کنید. تا6-4 هفته بعد از جراحی از فعالیت شدید خودداری کنید.

ممکن است در ابتدا سینه پرتر به نظر آید که این امر طبیعی است و 3-1 ماه زمان می برد تا تورم رفع شود.

با کم شدن تورم متوجه می شوید که شکل سینه طبیعی است.

دوران نقاهت بعد از جراحی کوچک کردن سینه مردان

عوارض احتمالی جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج

به دنبال اینکه هر نوع جراحی مشکلات ،عوارض خاص خود را دارد. جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج روشی است که ریسک کمتری را در خود دارد. عوارضی که ممکن است پیش آید عبارتند از خونریزی، عفونت، زخم ها و ریسک های بی هوشی.

دکتر مورد نظر ریسک های مربوطه جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج را در زمان مشاوره با شما مطرح می کند تا بتوانید تصمیم درستی را انجام دهید .

عوارض احتمالی جراحی کوچک کردن سینه مردان

هزینه جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج

جراحان معمولا دستمزد های متفاوتی را برای عمل جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج و سایر جراحی های زیبایی از بیماران خود دریافت می کند. عوامل دیگری مانند شهر جراحی ، میزان تخصص و مهارت جراح ، هزینه های اتاق عمل و بیهوشی ،آزمایش خون،هزینه ی بیمارستان ( معمولا بیمارستان های خصوصی هزینه های بیشتری را نسبت به بیمارستان ها ی دولتی دریافت میکنند) ،محل مطب در هزینه جراحی تاثیر گذار میباشد. با این حال خیلی از جراحان پلاستیک سعی بر این دارند هزینه های قابل قبولی را برای بیماران تایین کند تا فرد بتواند به راحتی عمل مورد نظر را انجام دهد.

هزینه جراحی کوچک کردن سینه مردان

علل بروز ژنیکوماستی وانجام جراحی کوچک کردن سینه مردان

مهم ترین دلایل باعث ابتلای آقایان به ژنیکوماستی وانجام جراحی کوچک کردن سینه مردان عبارتند از:وجود نارسایی کلیه ، نارسایی کبد  باعٍث این بیماری شود، پرکاری غده تیروئید نیزمی تواند یاعث این بیماری شود ،نارسایی غده هیپوفیز،سرطان ریه ،استرس های روحی روانی نیز می تواند از علل این بیماری باشد.

ژنیکوماستی شدیدوانجام جراحی کوچک کردن سینه مردان

ژنیکوماستی شدید که باعث انجام جراحی کوچک کردن سینه مردان در کرج می شود.معمولا سینه ها و نوک سینه ها از حالت نرمال بزرگتر می باشد  و توده چربی زیادی در سینه ها به وجود می آید . یکی از علائم ژنیکوماستی شدید این است که معمولا یک سینه از سینه دیگر بزرگتر می باشد و همین امر باعث انجام جراحی کوچک کردن سینه مردان می شود زیرا در تناسب اندام آقایان مشکل ایجاد می کند و نارضایتی آنان  را بروز می دهد .

سن مناسب جراحی کوچک کردن سینه مردان درکرج

ژنیکوماستی در هر سنی ممکن است برای  آقایان اتفاق بیافتد  و مختص سن خاصی نیست . این بیماری در بیشتر آقایان به دلیل تغییرات هورمونی و داروهای استروژنی به وجود می اید .عواملی مانند برخی داروهای بدنسازی،مواد مخدر،وراثت، چاقی و یا استفاده از بعضی دارو های خاصدر بروز این بیماری موثر است . به طور کلی سنی خاصی برای جراحی کوچک کردن سینه مردان وجود ندارد.

جراحی کوچک کردن سینه مردان درکرج

چه داروهای  باعث بروز ژنیکوماستی می شود

استروژن ها ،داروهای شیمی درمانی ،داروهای فشار خون  ،داروهای سیستم عصبی ، داروهایی که  دارای ماری جوانا، هروئین، متادون، آمفتامین ها باعث یروز بزرگی سیبنه در مردان می شود.

علائم ژنیکوماستی براجراحی کوچک کردن سینه چیست

در صورت داشتن علایم زیر حتما به پزشک مراجعه کنید

تورم، درد، بزرگ بودن یکی از پستانها ،ترشح خونی یا ترشح تیره رنگ از نوک پستان، وجود زخم پوستی روی پستان ،احساس توده سفت یا سخت در پستانها با مشاهده این علائم به پزشک مراجعه کنید.

اگر  بزرگی پستان شما شدید و خیلی نامتقارن باشد و خود به خود برطرف نشود باعث ناراحتی در شما شود گاهی اوقات پزشک  برای مهار بیماری از هورمون های استروژنی وداروهای هورمونی  استفاده می کند و در اخر برای کوچک کردن سینه مردان درکرج  ،جراحی را پیشنهاد می کند.

جراحی کوچک کردن سینه مردان

در آخر باید گفت که گاهی اوقات کوچک کردن سایز سینه در مردان با ورزش و رژیم ممکن نیست .زیرا در بیشتر افراد چربی های اضافه سینه ها معمولا در برابر رژیم غذایی و ورزش بسیار مقاوم هستند که در این حالت بهتر  روش جراحی کوچک کردن سینه مردان است معمولا بیمارانی که این عمل را انجام می دهند  از نتیجه حاصل از جراحی رضایت دارند.