جراحی صورت پلاستیک

جراحی صورت پلاستیک : امروزه روش‌های بسیاری برای جوان کردن پوست و برطرف کردن تغییر رنگ و افتادگی پوست صورت،رفع عیوب و… ابداع شده‌است. جراحی صورت پلاستیک یک نوع ویژه از جراحی است که می‌تواند ظاهر و توانایی عملکرد فرد را تغییر دهد

جراحی صورت پلاستیک

 عمل‌های بازسازی منجر به اصلاح نقص‌ها بر روی صورت یا بدن می‌شوند. اینها شامل نواقص تولد فیزیکی همانند لب ترک‌خورده و بدریختی‌های گوش، آسیب‌های ضربه همانند گاز گرفتگی سگ یا سوختگی یا پس از معالجات بیماری همانند بازسازی سینه زنان پس از جراحی سرطان سینه می‌باشند.

رایج‌ترین جراحی‌های صورت پلاستیک

زیبایی افراد  به دلایل مختلفی می‌تواند دستخوش تغییر شود از جمله: افزایش سن و کاهش فعالیت کلاژن‌ سازی در پوست، تصادف، جراحت، نقص مادرزادی و … بسیاری هم هستند که هیچ مشکلی ندارند و تنها دوست دارند سراغ جراحی‌های زیبایی بروند به دلایلی کاملا شخصی به سراغ جراحی صورت پلاستیک بروند

جراحی پلاستیک چیست

جراحی پلاستیک  بخشی از بدن را تغییر می‌دهند که فرد از آن احساس رضایت نمی‌کند. جراحی پلاستیک  رایج شامل بزرگ کردن یا کوچک کردن سینه‌ها، تغییرشکل بینی و برداشتن چربی از نقاط ویژه‌ی بدن می‌باشند.  .

جراحی صورت پلاستیک

چرا جراحی پلاستیک صورت

جراحی پلاستیک ترمیمی برای بیمارانی انجام می‌شود که با این مشکلات صورت همانند لب و کام ترک‌خورده، گوش‌های برآمده و لبخند کج متولد می‌شوند. شرایط دیگری که در نتیجه‌ی تصادف، ضربه، سوختگی یا جراحی قبلی هستند نیز با این نوع جراحی اصلاح می‌شوند. علاوه بر این، برخی روندهای ترمیمی موردنیاز می‌باشند تا بیماری‌های موجود همانند سرطان پوست را درمان کرد.

جراحی صورت زیبایی یک جراحی انجام شده به منظور ارتقاء ظاهر دیداری ساختارها و ویژگی‌های صورت است. روندهای رایج شامل برجسته‌ سازی صورت، برجسته‌ سازی چشم، کاشت چانه و گونه، لیپوساکشن و روندها برای اصلاح چین و چروک صورت و همچنین جوانسازی می‌باشند.

تفاوت و کاربرد جراحی پلاستیک، زیبایی و بازسازی

جراحی پلاستیک به دو گروه اصلی تقسیم میشود که عبارتست از :

۱-جراحی ترمیمی
۲-جراحی زیبایی

که بسیاری از مردم بیشتر به قسمت زیبایی آن توجه دارند و جراحی پلاستیک را صرفا جراحی زیبایی میشناسند و آن را مخصوص علاقمندان به بینی سربالا و … میدانند.جراحی پلاستیک هر دو حرفه جراحی زیبایی و جراحی بازسازی و همچنین جراحی درمان سوختگی را دستان، سر و چهره، شامل می‌شود.

میکرو جراحی نیز از دسته جراحی پلاستیک به حساب می‌آید و همان طور که گفته شد؛ جراح پلاستیک مجرب، به خوبی در شکل و قالب دهی صورت به جهت بازسازی، زیباسازی و یا رفع سوختگی، تجربه و مهارت دارددر حالی که هر دو جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک برای بهبود وضعیت بدنی بیمار است و هر دو بر روی بر روی بهتر کردن ظاهر بیمار متمرکز است.

جراحی صورت پلاستیک

جراحی پوست صورت

روشها، تکنیکها و اصول جراحی پوست صورت  زیبایی، به طور کامل بر روی بهتر کردن ظاهر بیمار تمرکز دارند . بهبود زیبایی های صورت ، تقارن و درستی اجزای صورت از اهداف کلیدی این نوع جراحی است

 جراحی  صورت  زیبایی را می توان در تمام قسمت های سر، گردن و بدن انجام داد. از آنجا که نقاط درمان شده به درستی عمل می کنند منظور اعضای مورد جراحی سالم هستند  جراحی زیبایی یک عمل انتخابی است. جراحی زیبایی توسط پزشکان و متخصصین انواع زمینه های پزشکی، از جمله جراحان پلاستیک انجام می شود.دامنه عمل جراحی زیبایی شامل موارد زیر است:

۱- باز سازی صورت: رینوپلاستی، چانه و یا بهبود گردن

۲–تقویت سینه: افزایش حجم سینه ، بالا بردن سینه ، کاهش حجم سینه

۳-جوان سازی صورت : لیفت صورت،گردن، و ابرو و …

۴-ترمیم بدن: ترمیم شکم، لیپوساکشن، درمان جنیکو ماستی – عارضه بزرگ شدن سینه در بدن مردانه

۵-جوان سازی پوست: لیزر پوست ، بوتاکس ، درمان پرکننده پوست

جراحی پلاستیک: بیشتر بر روی ترمیم کاستی ها بمنظور بازسازی صورت میگیرد تا اعضای مورد نظر بدرستی کار کنند.نمونه هایی از عمل جراحی پلاستیک:

۱-جراحی بهبود زخم

۲-بازسازی پستان

۳-جراحی برای بهبود سوختگی

۴-بهبود نقص مادرزادی : شکاف کام دهان ، بازسازی عیب افراطی ،جراحی دست

 جراحی پلاستیک با جراحی ترمیمی تفاوت دارد

جراحی صورت پلاستیک جراحی ترمیمی در دل جراحی پلاستیک تعریف می شود اما ترمیم، واژه مناسبی برای اهداف جراحان پلاستیک نیست و به جای آن باید از واژه بازسازی استفاده کرد. جراحان پلاستیک می کوشند با ایجاد تغییرات هوشمندانه در بافت یا عضوی که ظاهری طبیعی یا موزون ندارد، تعادل بیشتری به ظاهر فرد ببخشند.

جراحی پلاستیک در ترمیم و بازسازی  نواقص ناشی از سوانح چه کمکی می کند

سوانح اشکال مختلفی دارند مانند تصادف، ضربه، زمین خوردن و سوختگی. در این موارد باید موقعیت جراحت به دقت بررسی شود و خطر عفونت آن را به حداقل رساند. با توجه به عمق جراحت، تاندون ها، عروق و اعصاب آسیب دیده ترمیم انجام شود. جراحت باید با روشی که حداقل جوشگاه را بر جا بگذارد، بخیه زده شود. در سوانح، اولویت پزشک نجات جان بیمار است مثلا در مورد سوختگی، جبران مایعات از دست رفته بدن بیمار در اولویت قرار داد.

مراقبت های بعد از جراحی پلاستیک

جراحی صورت پلاستیک

۱- بیماران باید از وزنه‌ برداری و ورزش‌های تماسی به مدت یک ماه اجتناب کنید

۲- افراد حتما از تمرین هوازی به مدت دو هفته دوری  کنند

۳-با جراح  و متخصص خود در مورد دارو برای مدیریت درد و آماس مشورت  کنید.

۴- از  خوردن آسپرینحتما اجتناب کنید زیرا که ممکن است منجر به خونریزی و بدتر شدن کبودی بدن شود.

هزینه انواع جراحی صورت پلاستیک

برای تعیین تعرفه ها و قیمیت جراحی پلاستیک صورت نمی توان به طور مشخص و قطعی نرخ خاصی را بیان کرد. تعیین قیمت و هزینه جراحی پلاستیک صورت به عوامل مختلف و همین طور محل جراحی و دستمزد جراح مربوطه بستگی دارد.باید اشاره کرد که امروزه به دلیل افزایش مراجعات جهت انجام جراحی زیبایی صورت روند قیمت های جراحی رو به افزایش است و دست جراحان برای تعییت قیمت جراحی زیبایی تا حد زیادی باز می باشد از این رو برای اطلاع از یک تعرفه دقیق و مشخص باید از قبل با پزشک جراح پلاستیک مربوطه هماهنگی لازم صورت گیرد.

عوامل موثر بر تغییر قیمت های جراحی پلاستیک

۱- با توجه به نوع جراحی زیبایی مدت زمان بیهوشی متغیر است از این رو بر هزینه های اتاق عمل تاثیر می گذارد.

۲-هزینه جراحی پلاستیک صورت در کلینیک ها و بیمارستان های خصوصی با در نظر گرفتن تجهیزات متفاوت می باشد.

۳-انتخاب روش جراحی برای انجام عمل زیبایی صورت بر تعیین قیمت نهایی اثر می گذراد.
حق العمل پزشکان جراح در زمینه انجام عمل زیبایی با یکدیگر فرق می کند از این رو هزینه نهایی متغیر است.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.