جراحی زیبایی و کشیدن پوست شکم - دکتر وفائی

جراحی زیبایی و کشیدن پوست شکم


افتادگی و شل شدن پوست شکم از جمله مشکلاتی است که امکان دارد برای هرکسی رخ دهد، اما اصلی‌ترین دلایل بروز این مشکل را می‌توان تغییر وزن مداوم، زایمان‌های متعدد و زمینه‌های ژنتیکی درنظر گرفت. حال بسیاری از افراد به‌دلیل اینکه این مشکل روی زیبایی اندام‌ آن‌ها تاثیر می‌گذارد، به‌دنبال انجام جراحی زیبایی و کشیدن پوست شکم خود هستند.

جراحی زیبایی و کشیدن پوست شکم - دکتر وفائی

کاندیدای مناسب برای جراحی زیبایی شکم

بسیاری از افراد که دچار مشکل چاقی مفرط و شکم شل و افتاده هستند، تلاش‌ کرده‌اند که با رژیم غذایی سالم و ورزش این مشکل را برطرف کنند، اما باید گفت چربی جمع‌شده در ناحیه شکم و پوست شل این ناحیه با این راهکارها بهبود پیدا نمی‌کند.

از همین رو این افراد بهترین کاندیدا برای جراحی زیبایی و کشیدن پوست شکم هستند. زنانی که پس از زایمان، پوست و ماهیچه‌های شکم‌شان کشیده شده یا آسیب دیده نیز برای این جراحی کاندیدای مناسبی خواهند بود. لذا به‌طورکلی می‌توان گفت که اگر شرایط زیر را دارید، می‌توانید نسبت به انجام این جراحی اقدام کنید.

 • وزن شما در محدوده‌ای ثابت قرار دارد.
 • سلامت جسمی و فیزیکی کاملی دارید.
 • از سیگار و سایر دخانیات استفاده نمی‌کنید.
 • چربی‌های جمع‌شده در ناحیه شکم با رژیم و ورزش از بین نرفته‌ باشند.
جراحی زیبایی و کشیدن پوست شکم - دکتر وفائی

چه افرادی نمی‌توانند جراحی زیبایی شکم را انجام دهند؟

این جراحی که از جمله جراحی‌های محبوب است، برای بسیاری از افراد مناسب خواهد بود، اما در این میان برخی افراد با برخی شرایط کاندیدای مناسبی برای این جراحی نیستند. شرایطی که باعث می‌شوند شما کاندیدای مناسبی برای جراحی زیبایی و کشیدن پوست شکم نباشید عبارتند از:

 • افرادی که داروهای سرکوب‌کننده سیستم ایمنی مصرف می‌کنند.
 • افرادی که دیابت پیشرفته دارند و روند بهبود زخم‌ در آن‌ها دیر است.
 • افرادی که نارسایی قلبی متوسط یا شدید دارند.
 • افرادی که هموگلوبین پایینی دارند.

روند انجام جراحی زیبایی و کشیدن پوست شکم

این جراحی باید تحت بیهوشی انجام شود، در نتیجه اولین مرحله جراحی بیهوشی است. در ادامه جراح پلاستیک باید برش‌های لازم را ایجاد کند. این برش‌ها که برای لیفت شکم هستند، معمولا در ناحیه زیر شکم ایجاد خواهند شد. این برش‌ها اکثرا افقی هستند، اما بسته به نوع جراحی و شرایط فرد این برش می‌تواند به شکل عمودی نیز ایجاد شود.

پس از ایجاد برش‌ها، جراح به پوست و عضلات زیر شکم دسترسی پیدا می‌کند، در نتیجه می‌تواند پوست‌های شل شده و اضافه را که ظاهر ناخوشایندی را ایجاد کرده‌اند برش بزند و بردارد. این کار افتادگی و شل شدگی پوست ناحیه شکم را از بین می‌برد و جراح می‌تواند پس از این مرحله بخش‌هایی که بریده است را با استفاده از نخ‌های استاندارد این جراحی بخیه بزند.

مراقبت‌های پیش از کشیدن پوست شکم

 1. ترکیباتی که در سیگار و سایر دخانیات وجود دارند، باعث می‌شوند زخم‌ها به‌موقع و به‌درستی بهبود پیدا نکنند، در نتیجه توصیه می‌شود ۴ تا ۶ هفته قبل از جراحی، از مصرف سیگار و سایر دخانیات پرهیز کنید.
 2. داروهایی مانند آسپرین که خاصیت رقیق‌کنندگی خون را دارند، نباید مدتی پیش از تاریخ جراحی مصرف شوند.
 3. داروهایی که مصرف می‌کنید را به متخصص اطلاع دهید، زیرا گاهی‌اوقات لازم است که از مصرف برخی داروها برای مدتی خودداری کنید.
 4. چند روز پیش از زمان جراحی زیبایی و کشیدن پوست شکم از داروهای گیاهی استفاده نکنید.
 5. اگر دارویی برای این دوران تجویز شد، نسبت به مصرف آن‌ها در زمان درست حساس باشید.
جراحی زیبایی و کشیدن پوست شکم - دکتر وفائی

مراقبت‌های پس از کشیدن پوست شکم

مراقبت‌های پس از جراحی زیبایی شکم و کشیدن پوست آن از مهم‌ترین بخش‌های این جراحی است، زیرا اگر این مراقبت‌ها به‌درستی انجام نشوند، روی نتیجه نهایی این جراحی تاثیر می‌گذارند. از مهم‌ترین مراقبت‌های پس از کشیدن پوست شکم و انجام جراحی زیبایی شکم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • تعویض به‌موقع پانسمان‌های جراحی
 • استفاده از گن مخصوصی که جراح تعیین می‌کند
 • عدم انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش‌های سنگین
 • عدم استعمال دخانیات
 • مصرف داروهای تجویزی پزشک طبق دستورالعمل‌ها
 • مصرف سبزیجات و میوه برای جلوگیری از ابتلا به یبوست
 • مراجعه به پزشک در زمان‌های تعیین‌شده برای انجام چکاپ

دوران نقاهت جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی و کشیدن پوست شکم از جمله عمل‌های تهاجمی محسوب می‌شود، بنابراین دوران نقاهت آن کمی طول خواهد کشید. نتیجه این جراحی در اکثر مواقع دو هفته پس از جراحی قابل مشاهده است، اما در برخی موارد امکان دارد که این موضوع چند ماه طول بکشد. همچنین توصیه می‌شود به تمام مراقبت‌های مربوط به بعد جراحی عمل کنید تا دوره نقاهت این جراحی در کمترین زمان و به بهترین شکل سپری شود. پیاده‌روی‌های سبک نیز می‌تواند به تسریع روند بهبود کمک کند.

جراحی زیبایی و کشیدن پوست شکم - دکتر وفائی

آیا خطر آمبولی در جراحی زیبایی شکم وجود دارد؟

یکی از نگرانی‌ها و دغدغه‌ها برای افراد متقاضی جراحی زیبایی شکم، بروز عارضه آمبولی است. همان‌طورکه می‌دانید، منظور از آمبولی جدا شدن یک توده از بدن که می‌تواند مایع، جامد و گاز باشد به درون عروق خونی است. حال اگر در حین انجام این جراحی، توده چربی به درون رگ‌ها حرکت کند، باعث بروز آمبولی می‌شود.

از همین رو توصیه می‌شود انجام این جراحی را به یک جراح پلاستیک ماهر و با تجربه بسپارید تا احتمال بروز این عارضه به حداقل برسد. بنابراین پیشنهاد ما به شما دکتر حمیدرضا وفائی است. دکتر وفائی پس از اخذ بورد تخصصی جراحی زیبایی و پلاستیک، فعالیت خود را در انجام جراحی‌های مختلفی مانند جراحی زیبایی بینی، شکم، سینه و … شروع کرده است و بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات را به شما ارائه می‌دهد.

جراحی زیبایی و کشیدن پوست شکم - دکتر وفائی

هزینه جراحی زیبایی و کشیدن پوست شکم

در رابطه با هزینه این درمان نمی‌توان قیمت مشخصی را اعلام کرد، زیرا این موضوع به فاکتورهای مختلفی اعم از محل جغرافیایی، دستمزد جراح، هزینه‌های بیمارستان، نوع جراحی و … بستگی دارد. در نتیجه شما باید در ابتدا جراح موردنظر خود را برای انجام این درمان انتخاب کنید تا در جلسات مشاوره هزینه جراحی زیبایی و کشیدن پوست شکم مشخص شود.

جراحی زیبایی و کشیدن پوست شکم - دکتر وفائی

جمع‌بندی

جراحی زیبایی و کشیدن پوست شکم یک انتخاب ایده‌ال برای افرادی است که به‌دلیل شل و افتاده بودن پوست شکم اعتمادبه‌نفس خود را از دست داده‌اند. ما در این مقاله شما را با صفر تا صد این جراحی آشنا کردیم و هرآنچه باید می‌دانستید را در اختیارتان قرار دادیم، اکنون شما می‌توانید با درنظر گرفتن این نکات تصمیم نهایی خود را برای انجام این جراحی بگیرید.

کلینیک دکتر وفائی

دکتر حمیدرضا وفائی پس از اخذ بورد تخصصی جراحی زیبایی و پلاستیک و طی دوره های لیزر درمانی در حال حاضر ارائه دهنده‌ی خدماتی چون جراحی شکم و سینه ، جراحی پلک ، کاشت مو و ابرو، لیپوماتیک و پیکرتراشی ،تزریق ژل ، چربی و بوتاکس می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *