برداشتن چربی

برداشتن چربی :چربی شکم یکی از عوارض چاقی است که بسیاری از مردم از وجود ان ابراز گلایه کرده و راههای مختلفی را برای از بین بردن آن امتحان می کنند.برای رفع چاقی موضعی روشهای مختلفی وجود دارد که می توان آنها را نیز امتحان کرد.

برداشتن چربی

 عمل جراحی برداشتن چربی که شامل اقداماتی از جمله برداشتن چربی شکمی می شود؛ خطرات خود را به همراه دارد و تنها برای بیماران بسیار چاق پیشنهاد می شود.این روزها اکثر افراد با اصطلاح لیزر لیپولیز آشنایی دارند یا حداقل چیزهایی در مورد آن شنیده اند. این روش یکی از موثرترین روشهای شکل دهی مجدد به بدن و کشیدن چربیهای اضافی بدن است

ویزر لیپو چیست و چه فرقی با روشهای قبلی دارد

درحال حاضر جدیدترین روش برداشتن چربی ها تشدید ارتعاشات رزونانس انرژی صوتی است. در این روش از انرژی حاصل از تشدید ارتعاشات برای ریز کردن چربیها و راحت کشیده شدن آنها استفاده می‌شود. این روش ملایم ترین و در عین حال قدرتمندترین روش برای کشیدن چربیهاست. بسیار انتخابی عمل می‌کند.

برتری ایت روش  این است که در کار با آن رگها، اعصاب و بافت همبندی موجود در ناحیه، دست نخورده باقی میماند و درست به این دلیل است که در انتها ظاهری صاف و هموار ایجاد می‌شود و ترمیم نیز سریعتر اتفاق می افتد. درد آن کمتر است و تورم و کبودی نیز به حداقل خود می‌رسد. به دلیل حساسیت بسیار بالای پروب این روش، شکل دهی به بدن یا اصطلاحا پیکرتراشی حاصل از آن دقیق تر است

کاربرد ویزرلیپو  برای برداشتن چربی  چیست

برداشتن چربی

۱-VASER Hi Def

دقت این مدالیته به قدری است که میتواند با رفع چربی روی عضلات، شکل و ظرافت عضلات زیرپوست را بیشتر نمایان کند و درنتیجه افراد ورزشکار می‌توانند از دیده شدن عضلات شکم و سایر نواحی بدنشان (بدون نیاز به استفاده از داروهای هورمونی مضر) بیشتر لذت ببرند.

۲-VASER 4D

با این مدالیته، چربی خارج شده را می‌توان به راحتی در نواحی دیگر بدن به منظور شکل دهی و برجسته سازی آن نواحی استفاده کرد و تاحدی جایگزین پروتز برای آن نواحی است.

۳-VASER Breast Shaping

از این مدالیته هم میتوان برای تزریق چربی های به دست آمده در سینه ها (به ویژه بعد از زایمان و قطع شیردهی) سود برد و عملا دو جراحی را در یک مرحله انجام داد. لازم به توضیح است که چربی حاصل از لیزر لیپولیز برای تزریق در نواحی دیگر کارایی ندارد چون چربی ذوب شده است.

۴-VASER Smooth

درواقع می‌توان گفت که تنها روشی است که در عرض نیم ساعت میتوان از آن برای درمان سلولیت استفاده کرد و نتیجه را تنها پس از یک جلسه درمان مشاهده کرد.

 برداشتن چربی شکم به روش  لیپوماتیک برای از بین بردن چربی ناشی از زایمان

بارداری‌های قبلی عضلات شکم را می‌کشد و باعث می‌شود که پایین شکم تاحدی برآمده شود. این انحناء عضلات دیواره شکم است که صافی یا شکل نیمرخ شکم را پس از لیپوماتیک تعیین می‌کند. درهرحال اکثر خانمهایی که بارداری را پشت سر گذاشته‌اند، در نهایت از نتیجه عمل لیپوماتیک شکم و پهلو، به تنهایی رضایت دارند و لزومی به انجام جراحی لاغری شکم نمی‌بینند.

چه عواملی باعث موفقیت بیشتر عمل لیپوماتیک می‌شود

برداشتن چربی

عامل تعیین کننده و تعریف کننده موفقیت جراحی لیپوماتیک رضایت بیمار از نتیجه به دست آمده است. نظر نهایی فرددرباره نتیجه عمل به عامل‌های متعددی بستگی دارد که شامل انتظار و توقع بیمار، نقص‌های زیبایی قبل از عمل، تکنیک و مهارت تخصصی جراح می‌شود.

۱-سن

سن بیمار تاثیر چندانی بر موفقیت لیپوماتیک ندارد و این عمل زیبایی موثر محدودیت سنی ندارد. بعضی از رضایت‌بخش‌ترین نتایج برای عمل بانوانی با بیش از ۶۰ سال سن به دست می‌آید. عمل لیپوماتیک چاقی شکم بانوان سالمند و البته سالم عملی موفق با حداقل عوارض و ناراحتی است.

۲-جنسیت: زنانه

چربی بدن بانوان نرم‌تر و خاصیت فیبری آن کمتر از چربی آقایان است، بنابراین انجام لیپوماتیک بانوان آسان‌تر است.

۳-محل عمل : بالای شکم

پوست بالای شکم اندکی پس از لیپوماتیک چروک می‌خورد. بیماران مسنی که خاصیت ارتجاعی پوست بالای شکمشان کاهش یافته است، به احتمال زیاد با چروک‌های جزئی بالای شکم روبرو خواهند شد.

برجستگی سزارین به کمک برداشتن چربی شکم

برش فانشتیل نام برشی است که هنگام سزارین یا جراحی برداشتن رحم  روی شکم ایجاد می‌شود. یکی از عوارض این نوع برش باقی ماندن توده مداومی از چربی زیرپوستی، دقیقاً بالای برش است. لیپوماتیک این بدشکلی آزاردهنده را به خوبی ترمیم می‌کند.

برداشتن چربی به روش لیوپوساکشن

برداشتن چربی

عمل جراحی برداشتن چربی عبارتست از حذف چربی های قلمبه شده و بر آمده نا خواسته ی موضعی با استفاده از لوله های فلزی مثل نی های باریک که “کانولا” نامیده می شوند. در بانوان  و مردان این ذخایر موضعی چربی می توانند هر کجای بدن ایجاد شوند اما معمولا در قسمت شکم،باسن ها، پهلوها، ران داخلی وخارجی، زانو ها و چانه تشکیل شوند.

برداشتن چربی در مردان چگونه است

در مردان با حالتی که بزرگ شدن چربی موضعی در قسمت سینه نامیده می شود بیشتر برخورد می کنیم. در این عمل ابتدا محلول آماده کننده در محل تجمع چربی تزریق شده سپس کانولاها از طریق برش های کوچکی درون چربی بدن قرار می گیرند. یک وکیوم متعاقبا از طریق یک لوله ی پلاستیکی چسبیده به کانولا مورد استفاده قرار میگیرد و چربی از بدن کشیده می شود.

بیرون کشیدن چربی روش جایگزینی برای کم کردن وزن و ورزش نمی باشد. اما راهی است برای زیبا کردن مجدد بدن و ایجاد اندامی باریکتر و لاغر تر با استفاده از برداشتن چربی هایی که با تلاش پیگیر و مداوم از بین نمی روند این شیوه در حال حاضر تنها روش در دسترس برای برداشتن سلول های چربی در نواحی خاصی از بدن می باشد.

ابدومینوپلاستی یابرداشتن چربی شکم

برداشتن چربی

در روش  جراحی ابدومینوپلاستی  برشی در قسمت تحتانی شکم مثل برش سزارین ولی طویل تر از آن  روی پوست شکم داده میشود و تمام پوست و چربی جدار شکم در پایین ناف برداشته شده و ناف طبیعی بیمار حفظ می شود تا بعدا از سوراخ جدیدی در پوست خارج شود سپس پوست باقی مانده شکم در بالاتر از ناف تا حدودی از عضلات جدار شکم جدا می شود تا اجازه دهد که پوست باقی مانده را بتوانیم به اندازه کافی بکشیم تا بتوانیم آن را به لبه پایینی برش شکم متصل کنیم. در طی این عمل چنانچه عضلات جدار شکم بخصوص در خط وسط در بالا و پایین ناف شل شده باشد  ترمیم می شود.

لیپوساکشن انجام شده با تکنیک متورم چیست

مهمترین اصلاح در لیپوساکشن ایجاد تکنیک متورم است  . این روش شامل تزریق حجم نسبتا زیادی از محلول آب نمک حاوی یک ماده ی بیحس کننده ی موضعی رقیق و آدرنالین به بافت های چربی می باشد. بنابراین یک ناحیه ی بالش مانند ایمن ایجاد می شود، که کانولا ها می توانند درون آن قرار بگیرند. مهمتر از همه، این عناصر به حل شدن پیوندهای بین سلول های چربی کمک می کنند، بنابراین حذف و بیرون کشیدن آن را آسانتر می کنند.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.