ابدومینوپلاستی

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” admin_preview_bg=”]

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی از روش‌های جراحی کوچک کردن شکم و نیز یک نوع جراحی زیبایی شکم است. از روش ابدومینوپلاستی برای صاف‌تر و محکم‌تر کردن پوست شکم و همچنین برای سفت کردن عضلات و بافت ناحیه شکم استفاده می شود .در این روش چربی و پوست اضافی شکم توسط جراح برداشته می‌شود.

ابدومینوپلاستی

انواع روش انجام ابدومینوپلاستی

درروش ابدومینوپلاستی دو نوع روش برای کوچک کردن و آب‌کردن شکم وجود دارد. در این روش پزشک با توجه به پوست بیمار و چربی شکم نوع مناسب جراحی را به شما پیشنهاد می‌دهد.

یکی از روش‌ها ابدومینوپلاستی روش ابدومینو پلاستی کامل است.این روش برای بیماران دارای ذخایر چربی بیش‌ از حد و نیز افرادی که افتادگی لایه‌های زیرین عضلات و پوست شکم دارند،مناسب است.

روش دیگر مینی ابدومینوپلاستی این است که این روش مناسب افرادی است که دارای توان عضلانی خوبی باشند اما مقدار زیادی پوست اضافی در منطقه شکم دارند و شکم بیمار پر از چین‌ و چروک است.

ابدومینوپلاستی مناسب چه کسانی است

افراد زیادی تمایل دارند که عمل جراحی ابدومینوپلاستی را انجام دهند. این روش برای افرادی که سلامت عمومی خوبی دارند و وزن آن‌ها در طول یک سال ثابت‌ شده باشد و در وزن آن‌ها تغییری ایجاد نشده باشد بسیار مناسب است.علاوه بر این افرادی که می‌خواهند ابدومینوپلاستی انجام دهند نباید دخانیات مصرف کنند. به‌طورکلی این عمل برای افرادی مناسب است که پوست اضافی دارند. البته تمامی افراد می‌توانند از این عمل استفاده کنند اما نتیجه عمل در افرادی بهتر خواهد بود که موارد فوق را رعایت می‌کنند.

روش ابدومینوپلاستی

مراحل انجام روش جراحی ابدومینوپلاستی

در این عمل بیهوشی بستگی به وضعیت جسمانی هر بیمار دارد دربرخی از مراحل، نیاز به بیهوشی عمومی است اما سایر مراحل را با بی‌حسی موضعی نیز می‌توان انجام داد.

در ابتدا خطوط برش شکم شما مشخص و علامت زده می‌شود سپس به مدت ۲-۴ ساعت به بیمار داروی بی‌حسی و آرام‌بخش داده خواهد شد. این نوع جراحی به مقدار چربی و پوست اضافی که باید برداشته شود بستگی دارد بنابراین بسته به نوع عمل کوچک کردن شکم، جراحی شکم ممکن است تا سه ساعت به طول انجامد.

این جراحی با ایجاد یک برش سراسری در قسمت زیر شکم شروع می‌شود.اما این برش در جراحی به روش مینی ابدومینوپلاستی شکم خیلی کوچکتر است. جراح شما برش دوم را برای برداشتن پوست اضافی اطراف ناف، ایجاد می‌کند.

روش انجام ابدومینوپلاتی

در آخر عضلات کشیده یا پاره شده، در محل خود بخیه می‌شود. چربی اضافی نیز برداشته می‌شود و هنگامی‌که تمام پوست اضافی برداشته شد، ناف شما در جای خود قرار خواهد گرفت سپس تمام برش‌ها دوخته‌ شده و قسمت پایین شکم با بانداژ پانسمان می‌شود.درعمل مینی ابدومینوپلاستی شکم، ممکن است تنها یک برش در زیر شکم شما ایجاد شود.

در صورت نیاز لوله‌هایی در بدن به ‌صورت موقت برای تخلیه مایع اضافی بدن استفاده می‌شود. همین طور گاز و پانسمان جراحی برای پوشش اطراف منطقه تحت درمان به‌ منظور کمک به روند بهبود بدن استفاده می‌شود.

در طی جراحی ابدومینوپلاستی شما هیچ درد و ناراحتی را قبل یا در طی عمل احساس نخواهید کرد، اما پس از عمل به‌ احتمال‌زیاد، مقداری احساس درد خواهید داشت. برای این درد داروهای مسکن برای بیماران تجویز می‌شود

مراقبت های بعد از جراحی ابدومینو پلاستی

 بعد از عمل شما نیازدارید تا دو روز دربیمارستان بستری شوید . پس‌ از آن با یک شکم‌بند جراحی ازبیمارستان مرخص خواهید شد که هفته اول شما باید به‌طور مداوم از آن استفاده کنید و بعداز یک هفته در طول روز به مدت یک ماه باید از این شکم‌بند استفاده کنید همچنین یک دوره آنتی‌بیوتیک برای جلوگیری از هر گونه عفونت برای شما تجویز می‌شود.

در  عمل ابدومینوپلاستی شما تقریباً به دو هفته مرخصی احتیاج دارید.و تا شش هفته باید از فعالیت‌های جسمی دوری‌ کنید تا عوارض این عمل بروز نکند.

پس از عمل جراحی ابدومینوپلاستی باید ازبدن خود مراقبت کنید و دراین مدت استراحت کامل داشته باشید به‌ طورطبیعی بسته به نوع وضعیت جسمی بیماران روند بهبودی متفاوت است. بنابراین ممکن است شما زودتر از آنچه فکر می‌کنید قادر به انجام برخی از کارهای بسیار سبک در خانه باشید.

مراقبت از ابدومینوپلاستی

بعد از جراحی ابدومینوپلاستی ورزش به بهبودی پوست شما خیلی کمک می‌کند ، ورزش باعث می‌شود تورم ایجاد شده سریع‌تر برطرف شود واز تشکیل لخته‌های خونی نیز جلوگیری شود اما به این نکته توجه کنید که فرد باید از ورزش‌های سنگین تا زمان برگشت به شرایط عادی اجتناب کند.

درصورتی‌که بعد از جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی درپوست شما اسکار ایجاد شود شما می‌توانید با لیزر آن‌ها را از بین ببرید تا جایی که رضایت شما حاصل گردد و اعتماد به‌ نفس بیشتری داشته باشید.

نتایج جراحی ابدومینوپلاستی

جراحی کوچک کردن شکم یا ابدومینوپلاستی با از بین بردن پوست شل بدن ،شکم شما را صاف‌تر خواهد کرد. البته این نتایج زمانی دوام خواهد داشت که شما شیوه زندگی سالم داشته باشید و وزن مناسب خود را بعد از عمل جراحی، حفظ کنید.
به این نکته نیزباید توجه داشته باشید که ممکن است شش ماه طول بکشد تا ناحیه شکم شما به‌ طور کامل التیام یابد. وشما بتوانید نتایج کامل ابدومینوپلاستی خود را ببینید.

تفاوتی ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن

در جراحی ابدومینوپلاستی پوست شل و اضافی حذف می شود ، اما این روش شامل حذف قابل‌ توجه ذخایر چربی نیست. افرادی که به علت کاهش وزن بعد از زایمان دچار پوست اضافی شکم شده‌اند، روش ابدومینوپلاستی روش مناسبی برای حذف این موارد است.
اما افرادی که فقط می‌خواهند چربی اضافی را حذف کنند لیپوساکشن روش مناسب تری است .از آنجا که پوست بدن ممکن است در مقابل کشیده شدن و محکم شدن مقاومت کند، جراحی کوچک کردن شکم می‌تواند به بهبود نتیجه حذف چربی کمک کند.

نتایج ابدومینوپلاستی

تغذیه مناسب بعد ا ز جراحی ابدومینوپلاستی

برای داشتن وزن ثابت و حفظ فرم بدن بعد از جراحی شکم تغذیه بسیار مهم است .زیرا اگر رژیم غذایی در فرد رعایت نشود امکان بازگشت شکم وجود دارد ، بنابراین موارد زیر در روزهای اول حتماً رعایت کنید:
-بعد از آبدومینوپلاستی تا پانزده روز مصرف نمک را به حداقل برسانید.
-آناناس تازه برای رفع ورم و کبودی توصیه می‌شود ، بهتر است آناناس را به‌ صورت تازه مصرف کنید و از کمپوت آناناس استفاده نشود.
– مصرف میوه‌جات تازه که درروند بهبودی تأثیرگذار است به مقدار زیاد توصیه می‌شود.
– سبزیجات را به‌صورت پخته بهتر است مصرف کنید.
– از نان و غلات بدون سبوس استفاده کنید.
– مصرف پروتئین های مانند گوشت، لوبیا، تخم مرغ و محصولات لبنی مانند ماست دارای پروتئین بالایی هستند و می‌توانند دربهبود وضعیت جسمانی فرد کمک کند.

دکتر وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینی – لیپوماتیک

[/av_textblock]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *