لیپوماتیک

لیپوماتیک : چاقی یکی از معضلات مهم  دنیای امروز است . در مواردی که اضافه وزن قابل توجه است ، بهتر است فرد در مرحله ی اول به دنبال رعایت رژیم های غذایی کم کالری و برنامه ورزشی منظم باشد

لیپوماتیک

در مواردی که وزن فرد طبیعی است یا اضافه وزن مختصری وجود دارد می توان از روشهای مختلف لاغری موضعی برای برداشتن تجمعات موضعی و رفع بد شکلی تنه یا اندام استفاده نمود.لیپوماتیک می تواند برای رفع چاقی های موضعی یک روش بدون ضرر و بدون ریسک آمبولی محسوب شود.

روشهای امروزی لاغری اندام ها

روش ها و دستگاه های متفاوتی برای تخریب بافت چربی طی چند دهه اخیر ساخته و به تکامل رسیده اند. بکارگیری امواج ماوراء صوت ، امواج رادیو فرکانس ، کرایولیپولیز (استفاده از سرما در تخریب چربی) از جمله این تکنولوژی ها می باشد. روشهای دیگری همچون لیپوساکشن ، لیزر لیپولیز و لیپوماتیک به منظور بدست آوردن نتایج سریع تر و بدون بازگشت تکامل یافته اند . و در نهایت در موارد، آویزان بودن پوست و چربی شکم انجام جراحی ابدومینوپلاستی نتایج بهتری در پی دارد.

تاریخچه لیپوماتیک

لیپوماتیک

امروزه متخصصان لاغری با ابداع روش‌های نوین از قبیل لیپوماتیک به سراغ روش‌های بی‌خطرتر، سریعتر و نیز کاملاً سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی رفته که با استفاده از این روش‌ها می‌توان حجم زیادی از چربی را تنها در یک جلسه با کمترین ورم و کبودی، درد و بدون خطر ایجاد آمبولی تخلیه کرد.و بخاطر همین مسئله هرروز یه متقاضیان این نوع جراحی اضافه میشود

روش های قدیمی لاغری

در روش‌های قدیمی‌تر مانند ساکشن و لیپولیزر با استفاده از دستگاه‌های قدیمی نیاز به بستری و بیهوشی عمومی می‌باشد که بیمار تحت بیهوشی عمومی و خطرات آن قرار می‌گرفت، همچنین با احتمال آمبولی بیشتر، میزان درد و خونریزی بیشتر همراه بود که در نهایت بیمار حدود یک سایز کم می‌شد.

برای انجام روش لیپولیزر قبل از انجام لیپوساکشن از لیزر استفاده می‌شود که پس از تزریق مایع تامی سنت، چربی‌ها به کمک لیزر شکسته شده و خارج می‌شوند، انجام این روش با کمک پزشکان محتاط و ماهر مشکل خاصى بدنبال نداشت ولى در مواردى بدلیل بى‌ احتیاطى متخصص و یا استفاده از دستگاه هاى غیر استاندارد با درجات بالا، سوختگى پوست و یا فیبروز و سفت شدن منطقه اى زیر پوست و ناصافی سطح پوست در بیشتر موارد دیده می‌شد.

تفاوت لیپوماتیک با لیزر لیپولیز

 در روش لاغری  لیزر لیپولیز، بافت‌های چربی ذوب می‌شود و جراح آنها را از بدن فرد خارج می‌کند. این چربی‌ها برخلاف روش لیپوماتیک دیگر قابل‌ استفاده نیستند و دور ریخته می‌شوند.در عین حال، لیپوماتیک به ‌دلیل پایین بودن میزان خونریزی بیمار، روش بسیار ایمن‌تری نسبت به لیپولیز به حساب می‌آید. از طرفی چون هیچ‌ حرارتی تولید نمی‌شود خطر سوختگی پوست هم وجود ندارد.

لیپوماتیک

همچنین چربی‌های خارج‌ شده  در صورت لزوم می‌توانند به قسمت‌هایی از صورت و بدن فرد تزریق شوند؛ مثلا برای پر کردن خط اخم یا خطوط خنده مورد استفاده قرار بگیرند. در این میان، لیپوساکشن از جمله روش‌های قدیمی لاغری است و خارج کردن چربی‌ها در هر جلسه بسیار کمتر از لیپولیز و لیپوماتیک است. یکی از مهم‌ترین معایب  جراحی لیپوساکشن نیز افتادگی پوست به‌ دلیل تخلیه بافت چربی زیرپوستی است در حالی که دیگر روش‌های گفته شده بویژه لیپوماتیک نه‌تنها چنین عارضه‌ای ندارد، بلکه باعث سفت‌تر شدن پوست می‌شوند.

مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روشهای لاغری

۱-سریعترین و موثرترین روش پبکرتراشی و لاغری وکشیدن چربیهای اضافی بدن است. ویزر لیپو ملایم ترین و درعین حال قدرتمند ترین روش برای کشیدن چربی ها به حساب می آید .
۲-در برخی  موارد نظیر کبودی، تورم در این روش نیزبوجود می آید . ولی نسبت به سایر روشها کمتر است چون رگ های ناحیه دست نخورده تراست ودر عرض یک هفته برطرف می شود.
۳-پوست ناحیه نیز ظرف یک ماه سفتی وقوام طبیعی خود را بازمیابد.
۴-جمع شدن مایع زیر پوست در این روش بسیار کم تراز روشهای قدیمی است.
۵-امکان استفاده از چربی خارج شده برای شکل دهی نواحی دیگر اندام های بدن

لیپوماتیک

جراحی لیپوماتیک مانعی برای  بارداری ایجاد میکند

 جواب این سوال خیر است ، بسیاری از بیماران بر این باوراند که با انجام لیپوماتیک نمی توانند باردار شوند و یا شکم آن ها بعد از تخلیه چربی قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و در زمان بارداری فرد را دچار مشکل می نماید .البته دستگاه لیپوماتیک دارای قابلیت لیفت پوست می باشد اما این به این معنی  نیست که این دستگاه باعث سفت شدن بیش از حد پوست و مانع از کشیدگی آن می شود

 یک بیمار که جراحی لیپوماتیک را انجام داده است، به راحتی می تواند باردار شود و زایمان طبیعی هم داشته باشد، لیپوماتیک یک روش جراحی بدون برش است که به هیچ عنوان نیازی به جراحی بزرگ و یا بخیه های طولی ندارد .این دستگاه تنها از طریق یک شکاف بسیار کوچک وارد بدن می شود و با ایجاد لرزش و ارتعاش چربی هایی که در اثر تحرکات سریع خورد شده اند را به مخازن چربی هدایت می کند . کاهش سایز چربی در لیپوماتیک درست مثل گرفتن رژیم لاغری و یا ورزش های چربی سوزی است که تعداد سلول های چربی را کاهش می دهد. مکانیزم لیپوماتیک بدون ضرر و آسیب است و ممانعتی برای بارداری یا جراحی های دیگر ایجاد نمی کند

لیپوماتیک

 عوارض خطرناک جراحی لیپوماتیک

اگر کاندیدای جراحی لیپوماتیک بدرستی انتخاب شوند و جراح  هم در کارش با تجربه و ماهر با‌شد، تقریبا هیچ عارضه خطرناکی برای فرد ایجاد نخواهد شد اما در صورتی که متخصص جراحی زیبایی  از تجربه کافی برخوردار نباشد، متاسفانه عوارضی مثل غیرقرینگی اندام‌ها مثلا ران‌ها، گودرفتگی‌های غیرطبیعی، جمع شدن مایعات زیرپوست، خطر بروز عفونت بیمارستانی و… ایجاد می‌شود.

در مورد همه افراد هم درد مختصر بویژه هنگام ماساژدرمانی، خروج خونابه از نقاط سوراخ شده و کبودی وجود دارد و جای نگرانی نیست البته متقاضیان مبتلا به فشارخون بالا، بیماران قلبی و عروقی و افراد مبتلا به دیابت باید قبل از انجام لیپوماتیک با پزشک معالج‌شان مشورت کنند، چون درست است که کم‌ شدن حجم و توده چربی بویژه در ناحیه شکم، وضع سلامت این افراد را بهتر می‌کند، اما می‌تواند خطرناک هم باشد.

توصیه های لازم بعد از جراحی با لیپوماتیک

لیپوماتیک

۱- به دلیل عدم تحریک کلاژن ها و شلی پوست بعد از جراحی با لیپوماتیک، حداقل تا ۹ هفته گن پوشیده شود. البته بهترین زمان توصیه شده برای پوشیدن گن ۶ ماه است.

۲- به دلیل اینکه کبودی، خونریزی و کوفتگی با لیپوماتیک زیاد است و این کبودی حداقل تا ۲ هفته طول می کشد به بیمار اطلاع داده شود که بیمار دچار استرس نشود.

۳- نکته آخر اینکه هزینه لیپوماتیک براساس حجم توده چربی، تعداد مناطق مورد نیاز و نیز محل انجام جراحی (کلینیک، بیمارستان، …) تعیین می‌گردد.

 

عمل لیپوماتیکبهترین جراحی لاغریدکتر حمیدرضا وفایی

 

پیکرتراشی

توصیه های لازم بعد از جراحی با لیپوماتیکروش های قدیمی لاغریعوارض خطرناک جراحیلیپوماتیک مانعی یرای  بارداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button