جراحی جهت لاغری

جراحی جهت لاغری : ایران جزو کشورهای چاق دنیاست، یعنی چاقی دغدغه خیلی ها در زمانه ما محسوب می شود. خیلی از کسانی که دارای اضافه وزن زیاد هستند، به دنبال روش های آسان، سریع و موثر برای کاهش وزنشان می گردند

جراحی می‌تواند منجر به کاهش ۵۰ درصدی وزن شود. موفقیت در کاهش وزن بعد از عمل جراحی بستگی به تعهد شما در تغییر سبک زندگی و عادات مربوط به فعالیت بدنی شما دارد. انواع مختلفی از جراحی‌های کاهش وزن وجود دارد. انواعی از آنها محدود‌کننده هستند و میزان ظرفیت معده را محدود می‌کنند. انواعی دیگر نیز از جذب کالری و مواد‌غذایی جلوگیری می‌کنند. گروهی دیگر نیز ترکیبی از دو نوع ذکر شده هستند.
جراحی جهت لاغری

انواع روش های جراحی جهت لاغری

۱- جراحی لاغری  لیپوساکشن :

لیپو ساکشن از رایج ترین و پرطرفدارترین تکنیک های جراحی در سطح جهان است .  به کمک این تکنیک ، رسوبات چربی انباشته شده توسط جراحان از زیر پوست بیرون کشیده می شوند.مزایای لیپوساکشن شامل :سریع و موثر،حذف چربی از نقاط دشوار،دوره استراحت کوتاه،بهبود بیماری های چاقی

معایب لیپو ساکشن شامل : افتادگی پوست،زخم،خطر ابتلا به عفونت ،..

 

۲-عمل جراحی جهت لاغری با عمل  بای پس معده

یکی از روش های جراحی جهت لاغری افراد  ، عمل هایی است که از طریق آن معده کوچک می شود. در بین این جراحی ها می توان به عمل ، بای پس معده اشاره کرد  که قسمت عمده انبار معده بیمار برداشته شده و حجم آن کاهش پیدا کرده  و بیمار حس لاغری را تجربه می کند. در این جراحی افرادی   که دچار عارضه چاقی مثل فشار خون یا کبد چرب هستند از این عمل سود می برند.مزایای این عمل شامل کوچک شدن معده و عدم تغییر در عملکرد معده ، روش جراحی آسان و عذاب آور نبودن آن  به علت بی اشتهایی می باشد.معایب این روش هم شامل عوارض بیهوشی عمومی و جراحی سایر قسمت های بدن و احتمال نشت بخیه است.
 جراحی جهت لاغری

استفاده از رینگ یا حلقه برای تنگ کردن معده هم یکی دیگه از جراحی جهت لاغری افراد است

در این روش جراحی جهت لاغری  یک حلقه سیلیکونی قابل باد شدن از طریق لاپاروسکوپی به دور قسمت زبرین معده قرار داده می شود. این حلقه توسط یک رابط به مخزن متصل شده است. مخزن در زیر پوست شکم قرار داده شده و با تزریق مایع از زیر جلد به داخل مخزن ، باعث حجیم شدن حلقه و تنگ تر کردن قسمت زبرین معده می شود.مزایای این روش جراحی برگشت پذیری – عدم تاثیر گذاری  بر روند بارداری ، محل زخم کوچک  و بازیابی سریع  ، عدم ایجاد برش درمعده و در مقایسه با سایر جراحی های چاقی عوارض بعد از عمل کمتری دارد.
عوارض احتمالی این روش جراحی جهت لاغری  هم شامل:عود چاقی با مصرف شیرینی جات ،  عفونت حلقه ،  لغزش و عدم کارکرد حلقه ،  مشکلات محل مخزن در زیر پوست ، تهوع و استفراغ.

جراحی جدید لاغری

جراحی اسلیو معده یک جراحی جدید لاغری  بر روی معده برای کاهش وزن است. که با کوچکتر شدن معده مقدار غذای شما را کاهش می دهد.جراحی اسلیو معده،که یک روش جراحی لاغری جدید است که بسیاری هم رواج پیدا کرده به اینصورت است که  بخش بزرگی از معده فرد برداشته می شود و یک شکم جدید و کوچکتر در حد و اندازه یک موز ایجاد می کند. اندازه معده جدید شما میزان غذای مصرفی شما را کاهش می بخشد.  بعد ار این جراحی جدید لاغری  شما می توانید یک وعده غذا بخورید و به مدت طولانی احساس سیری خواهید داشت. غذا به صورت عادی جذب می شود، زیرا روده های شما از طریق گذر از معده عبور نمی کنند.
جراحی جهت لاغری

اسلیو معده چیست

در جراحی اسلیو معده  یک معده کوچک با استفاده از دستگاه های تخصصی برای این عمل ایجاد می کند و بقیه معده شما به طور دائم برداشته می شود. اندازه معده شما تقریبا ۷۵ درصد کاهش می یابد.عمل جراحی اسلیو می تواند در یک مرحله انجام شود. یا این که می تواند اولین مرحله قبل از انجام سایر جراحی های کاهش وزن مانند بای پس معده باشد.

 جراحی اسلیو معده شامل چه چیزهایی می باشد

۱-قبل از جراحی اسلیو معده شما یک بیهوشی عمومی دریافت خواهید کرد که شما را به خواب می برد.
۲-جراحی اسلیو معده معمولا با استفاده از یک دوربین کوچک به نام لاپاروسکوپی که در معده قرار می گیرد و به دکتر نورشفیعی اجازه می دهد داخل معده را ببیند. زمان جراحی این روش بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می کشد.
۳-در این جراحی  در شکم شما دو تا پنج برش کوچک ایجاد می کند و لاپاراسکوپ و سایر ابزار مورد نیاز برای انجام عمل جراحی را از طریق این سوراخ ها منتقل می کند. که بخش بزرگی از معده شما  را برداشته و قسمت های باقی مانده از معده به هم دوخته می شود. این باعث می شود که معده به صورت یک لوله عمودی یا موزی شکل گردد.
جراحی جهت لاغری

جراحی شکم  جهت لاغری

ابدومینوپلاستی یک روش عمل جراحی زیبایی است که برای حذف چربی اضافی ناحیه شکم به منظور سفت کردن عضلات و فاسیای دیواره شکم استفاده می‌شود. این نوع عمل جراحی معمولاً در بیماران مبتلا به بافت شل یا تضعیف آن پس از بارداری یا به دنبال کاهش وزن عمده استفاده می‌شود. البته خطرات و عوارض ناشی از جراحی زیبایی شکم می‌تواند جدی یا حتی تهدید‌کننده زندگی فرد باشد.

کاندیدهای جراحی شکم جهت لاغری

همیشه همه‌ی افراد چاق ناحیه‌ی شکم مناسب جراحی شکم ابدومینوپلاستی نیستند. این جراحی معمولاً به افراد دارای چربی اضافی در ناحیه شکم همراه با پوست آویزان پیشنهاد می‌شود که البته باید این شرایط را نیز داشته باشند شامل:
۱-از نظر جسمی در سلامت کامل باشند و به بیماری‌های افزایش‌دهنده خطر جراحی مانند امراض قلبی، دیابت یا آسم مبتلا نباشند؛
۲-دارای وزن ثابت باشند؛
۳-قصد بارداری در آینده را نداشته باشند؛سابقه بارداری و زایمان متعدد داشته باشد؛
جراحی جهت لاغری

هزینه جراحی شکم جهت لاغری

هزینه مربوط به جراحی ابدومینوپلاستی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است و حتی در درون مناطق یک کشور هم می تواند متغیر باشد. همانطور که هزینه بسیاری از اعمال جراحی زیبایی، بستگی به عوامل مختلف مانند سن بیماران، وزن و وضعیت سلامت فرد بستگی دارد، این جراحی نیز علاوه بر این عوامل به هزینه‌های دیگر بعد از عمل نیز وابسته است. مراقبت قبل و پس از عمل، هزینه‌های تجهیزات، دستمزد جراح، بی‌هوشی و داروهای مصرفی از جمله این هزینه‌هاست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.