کشیدن پوست شکم

کشیدن پوست شکم : داشتن شکمی تخت و محکم از مشخصات یک بدن زیبا است. شکم سفت باعث تغییر شکل ناحیه اطراف شکم شده و باعث می‌شود که اندام شما زیباتر و متناسب‌تر به نظر برسد. با داشتن شکمی سفت و محکم، لباس به شکل بهتر و زیباتری بر بدن می‌نشیند و باعث می‌شود که اعتماد به نفس و راحتی افراد افزایش یابد.

کشیدن پوست شکم

عمل کشیدن پوست شکم عملی است که هم در مردان و هم در زنان شایع است  به خصوص در خانمهایی که بدن آنها به دلیل کاهش وزن یا حاملگی تغییرات زیادی کرده است، انجام می‌شود.

روش‌های غیر جراحی کشیدن پوست شکم

کسانی که بعد از کاهش وزن دچار شل شدن پوست میشوند می توانند از روشهای ، ابدومینوپلاستی و دستگاه آر اف  می‌توانند برای بهبود کشیدن پوست شکم ، مناسب باشند. هر دو اینها درمان‌هایی غیر تهاجمی و ثابت شده هستند. با این حال، فرایندهای غیر تهاجمی مانند لیزر و سفت کردن پوست با اولتراساند می‌توانند برای سفت کردن خفیف پوست سودمند باشند

اما اینها روش‌ها معمولاً برای درجات زیاد شلی پوست پس از کاهش وزن شدید، مؤثر نیستند. در صورتیکه  کاهش وزن زیاد باشد  و اگر پوست به شدت کش آمده باشد، برای کشیدن پوست شکم ممکن است  به جراحی  لازم باشد. ابدومینوپلاستی، رایج‌ترین شکل این جراحی است. برای پوست به شدت شل در تمام بدن، افراد معمولاً فرایندهای جراحی متعددی را انجام می‌دهند که به عنوان کانتورینگ بدن از آنها یاد می‌شود.

کشیدن پوست شکم

درمان‌های لیزری برای کشیدن پوست شکم

۱-یکی از مؤثرترین راه‌های درمانی SculpSure می‌باشد. این روش از لیزر برای گرما دادن به سلول‌های چربی استفاده کرده و آنها را می‎شکند. به این شکل بدن می‌تواند این سلول‌ها را از طریق فرایندهای طبیعی خارج کردن ضایعات بدن، دفع کند.

SculpSure یک روش بدون درد و غیر تهاجمی است که می‌تواند برای تناسب بخشیدن به قسمت‌های مختلف بدن – پهلوها، شکم، قسمت‌های بالایی بازوها، ران‌ها و زانوها به کار رود. این درمان دارای این مزیت اضافی است که بدن را به تولید الاستین و کلاژن تشویق می‌کند؛ هر دوی اینها به جوانسازی پوست و انتقال هرچه سریع‌تر آن به شکل دلخواه کمک می‌کنند.

۲-رادیوفرکانسی

اگر پوست به شدت شل شده باشد، ThermiRF استفاده می‌شود که یک وسیله‌ی رادیوفرکانسی برای سفت کردن پوست به شدت شل می‌باشد. این درمان، فرکانس‌هایی را به لایه‌ی درونی پوست تزریق می‌کند تا باعث تحریک مؤثر فرایند سفت شدن پوست گردد. این روش معمولاً در گردن، غبغب، شکم، ران‌ها و بازوها استفاده می‌شود.

۳-اولتراسوند

فرایندهای اولتراسوند با تمرکز میکرو مانند Ultherapy ، می‌توانند برای سفت کردن پوست صورت و گردن مؤثر باشند، در حالی که اولتراسوند شدیدتر برای کاهش چربی از شکم و قسمت‌های کمر استفاده می‌شود. با این حال، اولتراسوند برای افرادی که دارای سطوح پایین‌تر شلی پوست هستند، در مقایسه با کسانی که پوست به شدت شل و آویزانی دارند، مناسب‌تر است.

کشیدن پوست شکم

ابدومینوپلاستی

زنان و مردانی که نمی‌توانند از شر پوست و چربی حجیم شکم خود با استفاده از رژیم‌های غذایی سالم و تمرینات ورزشی رها شوند بهترین گزینه‌ها برای انجام عمل ابدومینوپلاستی هستند. انجام این عمل برای مردان وزنانی که وزن بسیار زیاد و در نتیجه پوست اضافی بیشتری دارند و تمایل به داشتن بدنی با ظاهر مطلوب‌تر دارند یک انتخاب صحیح است

عمل جراحی ابدومینوپلاستی گزینه خوبی برای شما خواهد بود اگر:

۱-از لحاظ جسمی و فیزیکی سالم بوده و وزن شما ثابت باشد

۲-انتظارات واقع‌بینانه‌ای داشته باشید

۳-دخانیات استعمال نکنید

۴-از داشتن شکم بزرگ خود خسته و ناراحت باشید.

انواع روش‌های عمل کشیدن پوست شکم

کشیدن پوست شکم

۱-مینی ابدومینوپلاستی

مینی ابدومینوپلاستی قسمت پایین شکم شما را با عمل جراحی جزئی اصلاح می‌کند. این روش شامل یک شکاف بوده که در بالای برآمدگی ناحیه تناسلی ایجاد می‌شود و از این طریق جراح عضلات شل شده شکم را محکم می‌کند و پوست اضافی این ناحیه را برمی‌دارد تا دیواره شکم صاف و هموار شود.

جای زخم  به جا مانده از عمل مینی ابدومینوپلاستی نازک بوده و شامل خطوط افقی که معمولاً چند اینچ بوده می‌شود. مینی ابدومینوپلاستی که به یک اسکار ۴ تا ۸ اینچی بالای ناحیه تناسلی نیاز دارد ناف را جابجا نکرده و پوست اضافی بالای ناحیه شکم را هم برنمی‌دارد.

۲-جراحی پلاستیک کامل کلاسیک شکم

عمل جراحی پلاستیک شکم کامل، نواحی بالا و پایین شکم را اصلاح می‌کند که شامل تمام ناحیه شکم شده و بهترین نتیجه را به همراه دارد. جراح زیبایی از طریق یک شکاف افقی یا U – شکل که در بالای ناحیه تناسلی ایجاد می‌کند، پوست اضافی را برداشته و عضلات شکم را سفت می‌کند. در برخی موارد، یک شکاف ثانویه اطراف ناف ایجاد می‌شود تا پوست بالای ناف را کشیده و طبیعی‌ترین حالت ممکن را ایجاد کند.

جای زخم باقی‌مانده از این عمل مشابه شکاف ایجادشده در عمل مینی ابدومینوپلاستی است اما معمولاً بلندتر است و از استخوان یک ران تا استخوان ران دیگر کشیده می‌شود. حتی جای زخم ناشی از عمل جراحی پلاستیک شکم کامل می‌تواند در زیر لباس زیر هم پنهان میشود

کشیدن پوست شکم

۳-عمل جراحی پلاستیک شکم گسترده

عمل شکم گسترده، قسمت بالا و پایین شکم و پهلوها را اصلاح می‌کند. با ایجاد یک شکاف بزرگ‌تر در عمل جراحی پلاستیک شکم گسترده، پوست اضافی و شل شده شکم را از بالا و پایین شکم و پهلوها برداشته و عضلات دیواره شکم را سفت می‌شود.

۴-ابدومینوپلاستی اندوسکوپیک

ابدومینوپلاستی اندوسکوپیک می‌تواند برای بیمارانی که عضلات شکم آنها ضعیف است یا چربی شکمی اضافی دارند اما هنوز پوست شکم آنها سفت است، مؤثر باشد. با عمل ابدومینوپلاستی اندوسکوپیک نمی‌توان پوست شل شده شکم را سفت کرد.

عمل جراحی اندوسکوپیک با استفاده از یک دوربین کوچک که به آن اندوسکوپ گفته می‌شد همراه با چندین ابزار جراحی که از طریق یک یا دو شکاف وارد بدن می‌شود، انجام می‌گردد. جراح می‌تواند عضلات را سفت کرده و سپس محل عمل را با کمک بخیه ببندد. برای خارج کردن چربی اضافی می‌توان از لیپوساکشن استفاده نموده و سپس محل شکاف را بخیه کرد

خطرات عمل کشیدن پوست شکم پس از زایمان

کشیدن پوست شکم

 در روش عمل کشیدن پوست شکم که به آن آبدومینوپلاستی گفته می شود ، با ایجاد برش هایی بر روی پوست شکم و کشیدن پوست و همچنین تخلیه ی چربی های اضافه ، پوست و عضلات زیر شکم سفت و محکم خواهد شد که ضمن صاف شدن شکم برآمده ، پوست آن از استحکام و سفتی مناسبی برخوردار خواهد شد .

اگر  عمل   کشیدن پوست شکم توسط  جراح زیبایی دارای تجربه کاری بالا با تکنیک ایمن و انجام شود ، عوارض حاصل از عمل کشیدن پوست شکم  موقت بوده و برطرف خواهند شد اما به هر حال در برخی موارد ، این نوع جراحی با خطرات و عوارض همراه خواهد بود که عبارتند از :

۱-اسکار بزرگ پوستی

۲-خونریزی،عفونت

۳-برداشت بیش از حد پوست ، تغییر رنگ پوست ، جمع شدن مایع زیر پوست

۴-عدم ترمیم کامل قسمتی ار زخم پوست ، لخته شدن خون در پاها

۵-عمل جراحی کشیدن پوست برای بارداری مجدد زنان مشکلی ایجاد نخواهد کرد اما وزن جنین به دلیل محدودیت جدار شکم باید کنترل شود .چنانچه فرد قصد بارداری مجدد را دارد ، بهتر است که جراحی کشیدن پوست را پس از زایمان انجام دهد ، لذا باید تا آن زمان ، جراحی را به تاخیر بیندازد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.