Lipomatological cost

هزینه لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک به تعداد قسمت ‌هایی که باید تحت درمان قرار گیرند، نوع لیپوماتیک، زمان بیهوشی و نوع بیهوشی، مانیتورینگ بیمار در خلال انجام عمل، میزان پیچیدگی فرایند (ممکن است یک بیمار برای مرتبه دوم یا حتی سوم تحت این فرایند قرار گیرد) و بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد.

حجم یک عامل تأثیرگذار در هزینه‌ لیپوماتیک محسوب نمی ‌شود. هزینه عمل لیپوماتیک معمولاً بر اساس وزن چربی که برداشته می‌ شود تعیین می‌ شود.

 قسمت فوقانی و تحتانی شکم گران ‌ترین و قسمت داخلی ران‌ ها ارزان‌ ترین قسمت است. به هر حال، حتی این نیز نمی ‌تواند در تخمین دقیق قیمت‌ ها کمک کند زیرا هزینه لیپوماتیک بسیار متغیر بوده و حتی برای یک قسمت مشابه از بدن برای هر فردی متفاوت است. برای تخمین دقیق هزینه‌ ها، باید با پزشک مشورت کرده و سپس تصمیم خود را برای جراحی بگیرید .

 

 

 

Lipomatological cost

 

 

 

 

هزینه عمل لیپوماتیک چقدر است ؟

هزینه لیپوماتیک در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد.در هر یک از کلینیک ها ، قیمت های متغیری تعیین می شود.

 

 عواملی که در زیر ذکر می شود تعیین کننده قیمت لیپوماتیک است:

 

۱-تخصص و مهارت پزشک:

به هر میزان که عامل یا کارگزار تخصص و مهارت بیشتری در کار خود داشته باشد، ثمره نیز باکیفیت بیشتری ارائه می ‎شود. در جراحی لیپوماتیک ، تخصص پزشک تاثیر زیادی در قیمت نهایی دارد. به همین دلیل هر چقدر که پزشک تخصص و مهارت بیشتری در انجام این عمل داشته باشد، مطمئنا هزینه لیپوماتیک نیز افزایش می ‎یابد.

 

۲- سابقه کار و تجربه:

سابقه فعالیت برخی کلینیک ها برای انجام جراحی سرپایی لیپوماتیک بیشتر است. بنابراین در چنین کلینیک هایی قیمتی که برای لیپوماتیک تعیین می‎شود، به مراتب بیشتر از سایرین می‎ باشد.

البته باید توجه داشت که سابقه کار به عنوان اصلی ترین عامل برای تعیین هزینه لیپوماتیک نخواهد بود و بلکه در کنار سایر عوامل قیمت افزایش می‎ یابد.

 برای مثال داشتن سابقه کار طولانی بدون تجهیزات مدرن و مراقبت های پس از درمان، ممکن است به نتیجه مطلوب منتهی نشود. در این صورت هزینه لیپوماتیک نیز کاهش می‎ یابد.

 

 

 

Lipomatological cost

 

 

 

 

 

۳- تجهیزات و مراقبت های پس از درمان:

دستگاه لیپوماتیک در تمامی کلینیک هایی که از این روش درمانی استفاده می ‎کنند، موجود است اما تفاوت کلینیک ها در تجهیزات و دستگاه هایی است که در زمان درمان، آن ها را یاری می‎ دهد. برای مثال تجهیزاتی از قبیل تخت های مخصوص انجام لیپوماتیک، مراقبت های پس از درمان، وجود مشاور برای راهنمایی بیماران، استفاده وسایل یکبار مصرف، میزان رعایت بهداشت و تجهیزات بهداشتی و … می ‎باشد. این عوامل موجب افزایش هزینه لیپوماتیک می‎ شود.

 

۴- محل مورد نظر برای انجام لیپوماتیک:

محلی که برای خروج چربی ‎ها از سوی بیمار تعیین می ‎شود، تاثیر زیادی بر هزینه عمل لیپوماتیک دارد. به این صورت که هر چقدر محل مورد نظر چاق تر باشد، هزینه لیپوماتیک نیز افزایش می ‎یابد. محل هایی که می ‎توانند تحت عمل لیپوماتیک قرار بگیرند عبارتند از شکم، پهلو، غبغب (زیر چانه)، سینه، بازو، ران و باسن.

 هزینه لیپوماتیک در تهران برای هر یک از این قسمت‏ ها متفاوت است. به این شکل که قیمت در نواحی ران، شکم و پهلو بیشتر از سایر نواحی محاسبه می ‎شود. در قسمت سینه و بازو، قیمت لیپوماتیک به یک شکل است و هزینه این عمل در غبغب، کم ترین قیمت را دارد.

۵- مدرک تحصیلی:

مدارکی که کسب می ‎شود، میزان اعتبار و تخصص پزشک را نشان می ‎دهد. عموما این عمل توسط جراحان انجام پذیر می باشد . لذا در زمان مراجعه به پزشک و مشورت برای انجام عمل لیپوماتیک، باید به جراح بودن پزشک نیز توجه نمود.

۶- مجوزهای کسب شده:

لیپوماتیک به عنوان یکی از زیرمجموعه های علم پزشکی حساسیت بالایی دارد.  بنابراین داشتن مجوز از سوی وزارت بهداشت ضرورت می ‎یابد.

ممکن است برخی افراد سودجو اقدام به انجام این عمل کنند. این در حالی که بدون مجوز فعالیت دارند و بیماران بی توجه به این امر، به آن ها مراجعه می ‎کنند. عموما این پزشک ها به دلیل نداشتن مجوز و تخصص کافی، قیمت نازلی را برای لیپوماتیک تعیین می‎ کنند.

این در حالی است که عواقب وخیمی که به دنبال عمل لیپوماتیک توسط این پزشک وجود دارد، چندین برابر هزینه پرداخت شده، به بیماران آسیب های جدی وارد می‎ کند.

 

 

 

Lipomatological cost

 

 

 

انواع لیپوماتیک:

  • لیپوماتیک شکم
  • لیپوماتیک پهلو
  • لیپوماتیک شکم و پهلو
  • لیپوماتیک باسن
  • لیپوماتیک ران پا
  • لیپوماتیک بازو

 

لیپوماتیک شکم:

بیشترین تجمع بافت های چربی در ناحیه شکم می باشد. چربی زیاد در شکم علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن زیبایی اندام فرد بر روی عملکرد سایر اعضای  بدن تاثیر منفی می گذارد. چربی بیش از اندازه در شکم باعث بروز بیماری های قلبی ، سکته مغزی و دیابت گرید می شود.

 

لیپوماتیک پهلو:

شما زمانی که از روش لیپوماتیک پهلو برای لاغری این قسمت خود استفاده می کنید برخلاف روش های دیگر به هیچ عنوان چربی ها در بدن گلوله گلوله نخواهند شد و سطحی هموار در پهلو ایجاد می شود.همچنین در این روش هیچ گونه حرارتی استفاده شده و به همین دلیل چربی ها سالم از بدن خارج می شوند و می توان از آن ها برای موارد جوانسازی صورت با روش تزریق چربی استفاده کرد.

احتمال برگشت چربی های خارج شده در صورتی که شما رژیم غذایی و تحرک کافی داشته باشید احتمال کمی دارد.همچنین در روش لیپوماتیک عوارض احتمالی مانند عفونت بسیار کاهش پیدا می کند.

 

 

 

 

Lipomatological cost

 

 

 

 

لیپوماتیک ران پا:

لیپوماتیک ران پا نه تنها چربی های داخل پا را خارج می کند بلکه تا طولانی مدت اثرات ماندگاری دارد . این جراحی برای افرادی که چربی های زائد در کنار یا داخل ران آنها انباشته شده است بسیار محسوس است و فرد بعد از عمل تغییر زیادی می کند.

افرادی که به دلایل ژنتیکی و یا دیگر مسائل در قسمت پاها تناسب زیبایی وجود ندارد و یا این که به دلیل افزایش زیاد وزن شکل ران پا به صورت مطلوبی نمی باشد .این افراد می توانند با لاغری موضعی با لیپوماتیک چربی ها را از قسمت های خارج و داخل ران، پشت و جلوی ران و همچنین اطراف زانو بردارند.

لیپوماتیک بازو:

چربی های قسمت بازو به صورت انباشته شده و شل موجب نارضایتی این افراد می شود وبا لیپوماتیک بازو می توان این موضوع را برطرف کنید .بازوهای چاق موجب کوتاه نشان دادن قد می شود به همین دلیل لیپوماتیک می تواند چربی های انباشته شده از بازوها را خارج کند .

زمانی که شما لیپوماتیک بازو را انجام می دهید. بلافاصله شلی و افتادگی بازوها از بین خواهد رفت و چربی هایی که که به صورت ناموزون در دست ها آویزان بودند از بین خواهد رفت. لیپوماتیک بازوها باعث می شود پوست سفت شود .اما چربی ها در قست بازو کاملا قابل برگشت هستند که شما باید دقت باشید که با تغییر در سبک زندگی از بازگشت آن ها جلوگیری کنید.

 

 

Lipomatological cost

 

 

 

لیپوماتیک باسن:

لیپوماتیک باسن هم برای خانم ها و هم برای آقایان که باسن های بزرگ و یا سایز بسیار بزرگ دارند مفید واقع می شود .در لیپوماتیک باسن چربی های اضافه برداشته می شود  و چربی ها به اندازه ایی خارج می شود که همچنین برای خانم ها دارای جذابیت لازم باشد و برای آقایان نیز باعث کاهش سایز قابل ملاحظه ایی شود .

 

 

دکتر حمید رضا وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینیلیپوماتیک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − پنج =