نحوه عمل بینی

نحوه عمل بینی : رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی در واقع عمل اصلاح شکل و عملکرد بینی است و از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی به حساب می آید. این جراحی برای تغییر شکل طبیعی بینی، ترمیم آسیب های ناشی از ضربات، حوادث یا مشکلات ساختاری و تنفسی صورت می گیرد، و هر ساله صدها هزار جراحی بینی بدین منظور انجام می شود. یکی از بهترین مزایای یک جراحی بینی خوب این است که می تواند ظاهر دیگر اجزا صورت را نیز بهبود بخشد و موجب افزایش هماهنگی و هارمونی چهره شود.

نحوه عمل بینی

انواع رینوپلاستی

عمل زیبایی بینی یک نوع عمل جراحی برای تغییر شکل بینی می باشد که می توان از آن برای :

۱-بزرگ کردن بینی
۲-کوچک کردن بینی
۳-برداشتن قوز بینی
۴-عمل بینی گوشتی
۵-جراحی انحراف بینی
۶-عمل بینی استخوانی
۷-پلیپ بینی
۸-کوچک کردن سوراخ های بینی
۹-تغییر زاویه بینی نسبت به لب بالاو اصلاح عیوب دیگر بینی بهره جست.

کدام نحوه عمل بینی بهتر است

نحوه عمل بینی

۱-نحوه عمل بینی بسته :

روش اولیه جراحی بینی بوده و مدت‌هاست که بسیاری از جراحان پلاستیک بینی از آن استفاده می‌کنند. در این روش برش پوستی روی کلوملا (دیواره بین دو سوراخ بینی )ایجاد نمی شود. و تمام برش‌ها از داخل بینی داده می‌شود. مزیت این روش عدم وجود برش پوستی است و عیب آن هم عدم وجود دید مستقیم جراح به ساختار داخلی بینی است.

۲-نحوه عمل بینی باز  :

روش جدیدتر جراحی است. در این روش برش پوستی روی کلوملا داده می‌شود، پوست روی بینی کاملاً به سمت بالا رانده شده جراحی زیر دید مستقیم صورت می‌گیرد. عیب این روش نیاز به برش پوستی کلوملا و تورم بیشتر پس از جراحی نسبت به روش بسته است ولی دید مستقیم جراح حین جراحی، کمک زیاد به حصول نتیجه قابل پیش بینی‌تر می‌نمایدو اصلاح غیر قرینگی ها و کجی بینی برای جراح راحت تر و امکان پذیر تر خواهد بود .

عمل بینی معمولا به دلایل زیر انجام می شود:

نحوه عمل بینی

۱-اصلاح عدم تقارن یا فرورفتگی های روی بینی
۲-تعویض ایمپلنت ها یا گرافت هایی که بینی را پیازی شکل یا گرد نشان می دهند.
۳-اصلاح انسداد بینی که مانع تنفس صحیح می شود.
۴-اصلاح بینی های بسیار بزرگ، بسیار کوچک، دراز، پهن یا دارای سوراخ های گشاد و غیره
۵-اصلاح بینی هایی با نوک افتاده که تناسب و هارمونی را از چهره می گیرند.
۶-افرادی می توانند کاندید خوبی برای جراحی بینی باشند که از نتیجه جراحی توقعات واقع گرایانه داشته و بدانند که جراحی بینی عملی سخت و پیچیده است که به ندرت می توان به نتایج بی نقص دست پیدا کرد. این افراد همچنین باید در سلامت کامل جسمی و روحی بوده و آمادگی روانی برای جراحی بینی پیدا کرده باشند.

تفاوت نحوه عمل بینی باز و بسته چیست

متقاضیان روش باز به‌ مراتب از روش بسته بیشتر بوده و این به دلیل دقت و مانور بیشتر جراح روی استخوان و غضروف بینی می‌باشد .

۱-البته نباید فراموش کرد که در عمل بینی به روش بسته برشی در بخش کلوملا (غضروفی که در بین دو حفره بینی قرارگرفته است) ایجاد نمی‌شود تا متخصص بتواند دید وسیع‌تری نسبت به اجزای بینی داشته باشید .

۲-مدت‌ زمان انجام جراحی بینی درنحوه عنل بینی بسته تقریباً پانزده دقیقه از روش باز کمتر است . به دلیل برش نخوردن کلوملا این امکان نیز فراهم نخواهد شد که تمامی پوست بینی برای انجام جراحی جا به‌ جا شود و در نتیجه هیچ نوع برشی روی پوست بینی ایجاد نخواهد شد .

۳-در روش بسته ، میزان ورم نوک بینی به‌ مراتب کمتر از روش باز است .

نحوه عمل بینی مدرن

نحوه عمل بینی امروزه روشهای عمل بینی مختلفی برای ترمیم بینی‌ های گوشتی و همچنین استخوانی وجود دارد که به‌ مراتب از بسیاری از روشهای قدیمی علمی و مدرن‌ تر می‌باشند . در روشهای عمل بینی به سبک مدرن جراح  متخصص در این شاخه تمامی سعی خود را می‌کند که از بینی هیچ غضروف و یا استخوانی کاسته نشود و تا حد امکان برای بهبود وضعیت ظاهری به این بخش از صورت مواردی نیز اضافه شود .

برای درک بیشتر  این مطلب که در روشهای جراحی رینوپلاستی متخصص جراحی بینی تمامی تلاش خود را می‌کند که از بافت‌ های بخش‌ های بینی در قسمتهای مختلف آنکه به این بافت‌ ها نیاز است ، استفاده نماید . درواقع بدون هیچ بافت مصنوعی به ترمیم بینی متقاضی اقدام می‌کند .

در بعضی از موارد در روش‌ های جراحی بینی به سبک مدرن تلاش پزشک به استفاده از بافت‌ های دیگر نقاط بدن برای پیوند زدن به بافت بینی می‌باشد . در واقع متخصص با تغییر شکل دادن بافت ، بینی را کوچک و یا بزرگ نموده و به آن حالت و ساختار مناسبی می‌بخشد . در واقع مهم‌ترین بخش در روش های عمل بینی مدرن تغییر شکل دادن بینی بدون خارج کردن بافت‌های اضافی از آن است

نحوه عمل بینی سنتی

در روشهای جراحی بینی  به سبک قدیمی اغلب برای کوچک کردن بینی بافت‌ های بسیاری از آن خارج می‌شد . این نوع سبک در عمل زیبایی بینی هم چنان توسط بسیاری از جراحان پلاستیک در حال انجام شدن است و اغلب در ظرف شیشه‌ای بافت‌ های جداشده از بینی را به بیمار داده و توصیه می‌کنند در مواقع ضروری برای جراحی‌ های احتمالی بعدی این بافت را نگهداری نمایند ؛ اما معایب این روش‌ها تنها به این موارد خلاصه نمی‌شود .

معایب روشهای سنتی عمل بینی

نحوه عمل بینی۱-با برداشتن بافت‌های بینی برای کوچک کردن آن به‌ مرور زمان و در دوران میان‌سالی پوست بینی حالت چروکیده و افتاده به خود خواهد دید و این به دلیل خارج کردن بیش‌ از حد بافت بینی می‌باشد
۲-در این روش‌ها اغلب مراجعه‌ کنندگان پس از انجام عمل رینوپلاستی در تنفس خود احساس نارضایتی می‌کنند و بیشتر دچار گرفتگی‌های بینی می‌شوند .
۳-ظاهر تقریباً یکسان تمامی بینی‌ های عمل شده به دلیل استفاده از یک ساختار واحد در آنها
در اینگونه از روش‌ ها هدف ، تنها کوچک کردن بینی است بدون اینکه توجهی به فرم و اجزای صورت شود . برای کوچک کردن حفره‌های بینی تنها روش کوچک نمودن پره‌های آن است که در روش‌های سنتی جراحی زیبایی این برش‌ ها بیش‌ از حد انجام می‌شود .

هزینه عمل بینی

نحوه عمل بینی
جراحی  پلاستیک بینی یکی از پر طرفدارترین جراحیهای زیبایی است که به منظور تغییر شکل ظاهری و بهبود عملکرد بینی انجام می گیرد. نحوه محاسبه هزینه عمل بینی به عوامل متعددی بستگی دارد. به طور کلی هزینه عمل بینی ممکن است شامل موارد زیر شوند:

۱-دستمزد متخصص بیهوشی
۲-هزینه ی امکانات و وسایل جراحی
۳-هزینه محل جراحی (کلینیک یا بیمارستان)
۴-هزینه آزمایشات پزشکی
۵-هزینه لباس
۶-هزینه داروهای تجویزی پس از جراحی
۷-دستمزد جراح ،هزینه عمل جراحی بینی برای بسیاری حائز اهمیت است و از آنجایی که ممکن است نیازمند برنامه ریزی و پس انداز باشد، بیمار باید قبل از جراحی به طور کامل از هزینه های آن آگاهی پیدا کند.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.