لیپوماتیک


لیپوماتیک شکم یکی از سریع ترین  روش ها برای لاغری است  به همین دلیل از محبوبیت بالایی  در بین افرادبرخوردار است.  این جراحی  توسط دستگاه انجام می شود وچربی های شکم و پهلو را خارج می کند.

لیپوماتیک

درعمل لیپوماتیک پیوند بین بافت های چربی شکسته می شود و با عمل ساکشن از بدن  خارج می شود. درعمل لیپوماتیک  یک لوله به داخل شک فرستاده می شود که این لوله علاوه بر حرکت رفت و برگشتی دارای حرکت دورانی و لرزشی است. تکنولوژی بکار گرفته شده در این ابزار به قدری دقیق و فوق العاده  است که کاملا آن را از لیپوساکشن متمایز  کرده است.

لیپوماتیک چیست؟

این جراحی جدیدترین نوع تخلیه چربی از بدن است که در مقایسه با سایر روش های تخلیه چربی مثل ساکشن و یا لیپولیزر نتیجه ای کاملا متفاوت و باور نکردنی دارد.

این عمل  کاملا سرپایی است  و نیاز به بیهوشی نیز ندارد و مقدارزیادی از چربی تقریبا در جلسه اول  تخلیه می شود. وکمترین ورم ، کبودی و درد در این روش ایجاد می شود این روش نه تنها باعث افتادگی بیشتر پوست نمی شود بلکه به سفت تر شدن آن نیزکمک می کند.

روش انجام لیپوماتیک

در این روش سلول های چربی به صورت کاملا فیزیکى و نه به صورت اشعه و یا حرارت تخریب می شوند که این روش توسط حرکات لرزشی لوله  کانولا و به صورت امولسیون در می آید و سپس این چربی به آرامی توسط خود دستگاه از بدن خارج می شود. روش لیپوماتیک مشکل ایمنی که در روش لیپوساکشن وجود دارد را رفع کرده است در این روش نه تنها وزن بدن کم می شود بلکه تغییر سایز، حجم و فرم  نیز صورت می گیرد. این عمل یک عمل بسیار راحت وبدون عارضه است و نتیجه آن بسیار رضایت بخش است.

لیپوماتیک شکم

عمل جراحی لیپوماتیک شکم با روش های قدیمی چون لیپوساکشن فرق دارد.در روش لیپوماتیک دستگاه ها و مدرن تر بوده  وهمچنین از عوارض کمتری برخوردار است. عوارض عمل لیپوماتیک چون کبودی، سوزش و ورم موقت بوده و بعد از چند روز بهبود می یابد. برخلاف روش لیپوساکش مشکل ایمنی  در روش لیپوماتیک وجود ندارد و بیمار بعد ازانجام عمل جراحی تفاوت ایجاد شده را  می تواند احساس کند .دوره ی نقاهت این عمل  کوتاه بوده و بیمار بعد از یک هفته میتواند کارهای خود  را انجا م دهد.

مزایای لیپوماتیک شکم

از مزایای لیپوماتیک شکم می توان به موارد زیرا اشاره کرد:

– در این روش  بیهوشی کامل وجود ندارد و ازبی حسی موضعی استفاده می شود و بیمار دردی را احساس نخواهد کرد.

– این عمل اگر توسط متخصص و در کلینیک و یا اتاق عمل مجهز صورت بگیرد امکان عفونت کردن بسیار کم است.

– در روش های ساکشن امکان امبولی بالا بود اما در روش لیپوماتیک شکمی این امکان بسیار اندک است.

– جمع شدن پوست در این روش نسبت به روش های دیگربه دلیل صدمات کمتربه مراتب بهتر می باشد.

– این عمل  نیاز به بستری ندارد و بیمار بعد از عمل می تواند کارهای روزمره خود را انجام دهد .

– تورم و ترشحات پس از عمل  سیار کمتر است.

– احساس خستگی و کوفتگی پس از عمل به مراتب کمتر است.

– دراین روش افتادگی پوست بسیار کمتر اتفاق می افتد.

– دراین عمل از چربی های شکم می توان برای جاهای دیگر صورت مانند لب و یا گونه استفاده کرد.

روش انجام لیپوماتیک

معایب و عوارض لیپوماتیک

– زمان جراحی در این عمل زیاد است که خستگی و اشتباهات جراح را در پی دارد.

-این عمل فقط در سه نقطه شکم، ران و بازو می تواند  استفاده شود و در نقاط دیگربدن نباید استفاده شود.

– به دلیل ضربات شدید در این روش کوفتگی های شدیدی در بیمار ایجاد می شود.

– این روش فقط در مناطق بزرگ  قابل استفاده است و در مناطق ظریف مثل غبغب قابل استفاده نیست.

– افراد مبتلا به فشارخون بالا، بیماران قلبی و عروقی و افراد مبتلا به دیابت قبل از انجام عمل با پزشک معالج‌ خود  مشورت کنند.

معایب لیپوماتیک

توصیه های لازم بعداز عمل لیپوماتیک

– به دلیل شل بودن  پوست بعد از انجام این عمل  حداقل تا 9 هفته باید از گن  استفاده شود. البته بهتراست تا شش ماه استفاده شود.

-کبودی دراین عمل حداقل تا 2 هفته طول می کشد و به بیمار اطلاع داده می شود که بیمار دچار استرس نشود.

– به دلیل ضربات شدید ویبریشن و هم چنین خونریزی ناشی از استفاده از این روش  جلو و عقب افتادن پریود امری شایع است.

لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب نیست

قبل از انجام این عمل ، ازبیمار خواسته می شود تا چندین آزمایش را که پزشک تجویز کرده است را انجام دهد. پس ازاینکه پزشک نتایج آزمایشات را ملاحظه کرد، در صورتی که نتیجه آزمایشات رضایت بخش باشد لیپوماتیک را برای بیمارانجام می دهد. در غیر این صورت پزشک  این عمل را انجام نمی دهد و از انجام این عمل خودداری می کند.

 

روش انجام لیپو ماتیک

چاقی مفرط

افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند بهتراست از انجام این روش صرف نظرکنند. این روش برای از بین بردن چربی ها در یک نقطه خاص از بدن می باشد. وافرادی که از چاق بودن شکم خود رنج می برند و یا قسمتی از بدن او بیش ازحد چاق است مناسب است، این عمل برای کسی که به طور کامل بدن او چاق یک دست است، مناسب نیست. زیرا باید لیپوماتیک را در تمامی نقاط بدن او انجام داد. انجام این روش، خطراتی را متوجه این بیماران می کند.

ابتلا به بیماری های عفونی

اگر فردی به یک بیماری عفونی مبتلا شده باشد وسیستم ایمنی او به شدت تضعیف شده باشد در این صورت این روش مناسب این افراد نیست. مثلا بیماری های مانند دیابت شدید، بیماریهای مزمن .البته در صورتی که پزشک پس از مشاهده نتیجه آزمایش این بیماران، تشخیص دهد که انجام این عمل هیچ خطری را متوجه آنها نمی کند، می توانند برای انجام آن آماده شوند.

همچنین  قبل از انجام عمل پزشک داروهایی تجویز می کند که حتما بیمار باید آنها را جدی گرفته و تا قبل از عمل از آنها استفاده کند.

هزینه لیپوماتیک

هزینه این عمل به تعداد نقاط درمان بستگی دارد. چون این عمل به صورت سرپایی انجام می شود هزینه آن از عمل‌هایی که به بیهوشی در اتاق عمل نیاز دارد کمتر است.

لیپوماتیک

لیپوماتیک برای کدام قسمت های بدن انجام می شود؟

از لیپوماتیک می توانید برای برخی از قسمت های بدن استفاده کرد در اینجا به برخی از آنها اشاره شده است:

-لیپوماتیک پشت

-لیپوماتیک شکم و پهلو

-لیپوماتیک غبغب

-لیپوماتیک بازو

لیوماتیک باسن و ساق پا

زمان لازم برای لیپوماتیک چقدر طول می کشد؟

در انجام این جراحی  تزریق مایه بی حسی  در بدن فرد به صورت اتوماتیک و هوشمند انجام می شود بنابراین  این جراحی با سرعت بیشتری برای فرد انجام می شود.

به دنبال  بی حسی تخریب سلولهای چربی همزمان در بدن فرد صورت می گیرد به همین دلیل  زمان عمل در بدن فرد کوتاهتر شده و پزشک می تواند با حوصله و ظرافت بیشتری این عمل را انجام می دهدو در نتیجه شما از این جراحی رضایت کامل خواهید داشت.

برتری های لیپوماتیک نسبت به سایر روشهای در چیست

– با انجام این جراحی سوختگی پوست در بدن فرد ایجاد نمی شوددر صورتی که در روشهای دیگر این امکان وجود دارد

–  در  این نوع جراحی  فرد درد کمتر حین عمل و پس از عمل در بدن خود احساس می کند.

لیپوماتیک

– تورم وکبودی د راین روش نسبت به روشهای دیگر کمتر است.

– زمان عمل در جراحی کوتاهتر است کوتاهتر است

–  میزان داروی بی حسی در این جراحی نسبت به دیگر جراحی ها کمتر است.

–  در هنگام انجام لیپوماتیک انقباض پوست بهتر وبیشتر است ونتیجه جمع شدن پوست وجلوگیری از شلی پوست بهترانجام می شود

– ریسک پارگی وآمبولی اعضا بدن نسبت به بقیه روشها کمتر است.

نتیجه حاصل از لیپوماتیک

این جراحی در محیطی کاملاً استریل و مجهز صورت می گیرد و در زمان کوتاه مقدار زیادی چربی از بدن فرد خارج می شود . بعد از جراحی نتیجه حاصل از جراحی مشهود است.

محل مورد جراحی به دلیل تجمع مایعات، کمی تورم دارد کبودی کمی بعد از جراحی برای فرد ایجاد می شود. است بعد از دو هفته کاملاً  این مشکلات برطرف می شود.

لیپوماتیک

بعد از لیپوماتیک  لازم است فرد به مدت 2 تا 3 ماه به طور مداوم از گن استفاده نماید و بعد از این مدت، در چند ساعت در طول شبانه روز لازم است از گن استفاده نمائید.

بعد ار 2 تا 4 ماه شکل ظاهری پوست به حالت اول باز می گردد. افردی که بعد ازلیپوماتیک با انجام پیاده روی، برخورداری از یک رژیم مناسب و ورزش، برگشت چربی به ناحیه بسیار بعید است.

دکتر حمید رضا وفایی-متخصص جراحی و زیبایی

جراحی بینیلیپوماتیک