لیپوماتیک عمل

لیپوماتیک عمل : امروزه تعداد زیادی ازکسانی که اضافه وزن دارند، جهت کاهش وزن مازاد بدن و خوش فرم شدن اندام های خود از شیوه های مختلف استفاده می کنند. متاسفانه همیشه این شیوه ها با کسب نتایج مطلوب و دلخواه افراد همراه نیست و در نهایت منجر به مراجعه آن ها به روش های پیکرتراشی و جراحی لاغری موضعی خواهد شد لیپوماتیک عمل  و آبدومینوپلاستی دو نمونه از این روش ها می باشند که هر کدام مزایای خاص خود را دارد.

لیپوماتیک عمل

تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی

همانطور که می دانید برای لاغر کردن شکم جراحی های مختلفی وجود دارد که بر اساس نیاز و فرم بدن قرد  مناسب ترین آنها  توسط جراح لیپوماتیک در نظر گرفته می شود ،لاغری با لیپوماتیک یکی از روش های نوین است که به صورت چشمگیری جایگاه لیپولیز را گرفته است  پیش از این افراد برای لاغری سعی می کردند تا با روش لیپولیزر چربی های بدن را تخلیه نمایند اما با ورود لیپوماتیک به دنیای جراحی این امکان به بیماران  داده شده که علاوه بر بیرون کشیدن چربی های اضافی بدن بتوانند همان چربی را در قسمت دیگری از اندام های بدن تزریق نمایند .

تفاوت لیپوماتیک عمل  با ابدومینوپلاستی

۱- لیپوماتیک این امکان را به جراح لیپوماتیک  می دهد که بتواند چربی شکم و پهلو ها را به باسن و یا سینه ها منتقل نماید.

۲-عمل لیپوماتیک برای افرادی مناسب است که دچار چاقی های موضعی و میزان زیادی چربی شده اند . لیپوماتیک چربی ها را لیز می کند و بعد از طریق یک لوله ی فلزی نازک آنها را به بیرون می مکد.البته این کار با دقت و اصول بسیار پیشرفته ای انجام می شود که جراح متخصص باید آن را انجام دهد .

۳-آبدومینوپلاستی در مقایسه با لیپوماتیک یک جراحی تهاجمی محسوب می شود. در روش آبدومینوپلاستی برش های مختلفی در نواحی شکم و دور ناف ایجاد می شود و به دلیل برداشت حجم بالای چربی های تجمع یافته در این ناحیه، در نهایت زیبایی خاصی به اندام داده خواهد شد.

لیپوماتیک عمل

۴-لیپوماتیک عمل برای کسانی کاربردی تر است که چاقی موضعی اندکی در بدن دارند و با یک شکم بسیار بزرگ که افتاده و آویزان می باشند، روبرو نیستند. در حقیقت در کاندید های مناسب برای این عمل، پوست خاصیت انعطاف پذیری و ارتجاعی خود را دارا می باشد و تنها قرار است یک حجم مشخص از چربی های اندام شکم را خارج کرد.

۵-با استفاده از روش آبدومینوپلاستی تنها می توان چربی های مازاد در ناحیه شکم را خارج کرده و افتادگی های این ناحیه را برطرف نمود. این روش جراحی زیبایی لاغری  مخصوص شکم است اما روش لیپوماتیک از جمله شیوه های کاربردی برای تمامی اندام هایی می باشد که دارای چربی های مازاد هستند.

۶-چربی های مازاد اندام هایی مانند بازو، ران، پهلو، شکم، غبغب و … توسط تکنیک لیپوماتیک تخلیه می شود. این چربی ها جهت فرم دهی اندام هایی که سایز کوچکی دارند و از حجم چربی کمی برخوردارند، مورد استفاده قرار می گیرد.

تفاوت روش جراحی لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی

لیپوماتیک عمل

در جراحی لیپوماتیک از یک ابزار مخصوص لوله ای به نام کانولا استفاده می شود ولی در روش آبدومینوپلاستی برای خارج کردن چربی های اضافی و رفع افتادگی پوست شکم از جراحی که شیوه ای کاملا تهاجمی است استفاده خواهد شدلیپوماتیک شیوه ای اصولی و کم تهاجمی است که به عنوان ایمن ترین روش لاغری موضعی بدن از آن استفاده خواهد شد..

تفاوت لیفت در جراحی آبدومینوپلاستی و لیپوماتیک

لیپوماتیک دارای قدرت لیفت بالا و قابل توجهی است در صورتی که آبدومینوپلاستی اینگونه نیست. بافت پوست باید در آبدومینوپلاستی در صورت زیاد از حد بودن برداشته شود چرا که خاصیت لیفت و جمع شوندگی با حجم قابل توجهی از چربی هایی که تخلیه شده است اصلا امکان پذیر نیست.

فرق بین جای اسکار در جراحی لیپوماتیک و آبدومینوپلاستی

اسکار حاصل ازجراحی  آبدومینوپلاستی قابل مشاهده است و در چندین نقطه از اندام بدن وجود دارد. عمل لیپوماتیک تنها نقاطی ریز از خود برجای می گذارد که آن هم پس از مدتی با همخوانی رنگ اندام شکم کمرنگ و ناپدید خواهد شد. در نتیجه فرد دیگر نیازی به انجام جراحی های زیبایی بعدی نخواهد داشت.

لیپوماتیک عمل

لیپوماتیک برای چه ناحیه هایی از بدن قابل استفاده است

در روش های قدیمی تر معمولا لاغری موضعی با استفاده از دستگاه درنواحی مانند شکم، باسن، پهلوها ،ران ،و سر اتفاق می افتاد، اما باتوجه به حساسیت های بالای پروب دستگاه ویزر، می توان از آن برای چربی اضافه سینه،  لیپوماتیک غبغب، گردن،لیپوماتیک  بازو، وحتی مچ پا هم استفاده کرد.

خطر آمبولی در لیپوماتیک در غربت تهران

نکته قابل توجه  این است  که اگر جراح، تخصص و مهارت کافی را در شناخت اندام های مختلف بدن فرد  نداشته باشد و از تجربه کافی در انجام این جراحی برخوردار نباشد خطر آمبولی در لیپوماتیک بسیار بالا خواهد بود.

آمبولی از جمله عارضه هایی است که فرد را با خطر مرگ روبرو می کند و آسیب های جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت. از جمله نکات مهمی که بیماران باید به آن اهمیت دهند انتخاب مرکز لیپوماتیک تخصصی معتبر است که حاذق ترین پزشکان و جراحان در آن این جراحی زیبایی را انجام می دهند.

هر چقدر مهارت و تجربه جراح در استفاده از دستگاه  لیپوماتیک بیشتر باشد و علم بیشتری در رابطه با نحوه انجام آن و آناتومی بدن داشته باشد، ریسک ابتلا به آمبولی در وی کاهش خواهد یافت. در نتیجه انتخاب جراح اولین و مهم ترین اولویت متقاضیان باید در نظر گرفته شود

تاثیر انتخاب جراح در کاهش خطر آمبولی

علاوه بر این میزان سرعت عمل جراح و وارد بودن به کار دستگاه نیز مهم است. بالا بودن سرعت کار و تخلیه کردن سریع چربی ها موجب می شود که احتمال دخول آن ها به رگ ها به حداقل میزان ممکن برسد و هرگز چنین موضوعی اتفاق نیفتد.

لیپوماتیک عمل

در صورتیکه لیپوماتیک یک جراحی تخصصی است و حتما باید توسط فوق تخصص جراحی زیبایی و در کلینیک با امکانات کافی و مناسب انجام گیرد تا ریسک تمامی خطرات احتمالی از جمله آمبولی در آن به صفر برسد.

باید بدانید علت اینکه خطر آمبولی در لیپوماتیک کم است بخاطر اجرای موارد لازم قبل از جراحی می باشد.جراح ابتدا آزمایشات مورد نیاز را از بیمار دریافت خواهد کرد و سپس با بررسی نمودن مقدار وزن و توده های چربی در اندام مورد نظر، تصمیم نهایی برای انجام عمل لیپوماتیک را خواهد گرفت. در صورتیکه چنین روندی توسط پزشک اجرا شود، بیمار دیگر هیچگونه نگرانی نخواهد داشت.

 

لیپوماتیکجراحی لاغریدکتر وفایی

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.